Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji glumac bez oskara za glumu je...
Albert Finney 1 0.74%
Bill Murray 2 1.47%
Brad Pitt 7 5.15%
Cary Grant 3 2.21%
Clint Eastwood 13 9.56%
Donald Sutherland 0 0%
Edward Norton 20 14.71%
Gary Oldman 20 14.71%
Harrison Ford 1 0.74%
Ian McKellen 1 0.74%
Joaqim Phoenix 10 7.35%
John Malkovich 6 4.41%
John Travolta 0 0%
Johnny Depp 6 4.41%
Leonardo Di Caprio 20 14.71%
Liam Neeson 4 2.94%
Max Von Sydow 4 2.94%
Nick Nolte 2 1.47%
Nick Nolte 1 0.74%
Ralph Fiennes 2 1.47%
Richard Burton 1 0.74%
Samuel L.Jackson 1 0.74%
Tom Cruise 2 1.47%
Will Smith 0 0%
Willem Dafoe 2 1.47%
netko drugi... 7 5.15%
Glasovatelji: 136. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2014., 18:35   #81
da Leo
jebote on je prvi glumac koji će dobit oscara zbog internet meme
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 10:18   #82
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
da Leo
jebote on je prvi glumac koji će dobit oscara zbog internet meme
misliš da će snimiti još koji film za Oscara?
Skydisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 10:52   #83
Ako Leo nije dobio Oscara za ulogu u The wolf of Wall street onda ne znam kad bude više.
MarshalBobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 20:04   #84
Barbara Stanwyck u Double Indemnity (1944)
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 21:24   #85
Ed Norton i J. Phoenix. Phoenix će vjerojatno pokupiti Oscara u jednoj od nadolazećih godina (ili možda već na idućoj dodjeli za Inherent Vice), a za iduće Nortonovo pojavljivanje ćemo valjda morati čekati novi film Wesa Andersona.
StarLust is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 21:36   #86
Quote:
StarLust kaže: Pogledaj post
a za iduće Nortonovo pojavljivanje ćemo valjda morati čekati novi film Wesa Andersona.
Makakvi, nisu to uloge za Oscara, pričekat ćemo Birdman-a prvo.
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 22:01   #87
Quote:
Klutz Noggin kaže: Pogledaj post
Makakvi, nisu to uloge za Oscara, pričekat ćemo Birdman-a prvo.
Skroz zaboravih da je u Birdmanu, sad moram pogledati taj film čim stigne.

Edit: Nema ga u Hrvatskoj prije 2015. izgleda
StarLust is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 22:25   #88
Quote:
Klutz Noggin kaže: Pogledaj post
Makakvi, nisu to uloge za Oscara, pričekat ćemo Birdman-a prvo.
Snima i Motherless Brooklyn

Inače glasala sam za Nortona i to ne samo zato što mi je najdraži glumac nego što lik jednostavno prejebeno odglumi svoje likove. Je da nema bogzna kakve filmove, al to je najmanje bitno kad se odglumi kako spada. Po meni njegov najbolje snimljen film je Primal Fear.
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 22:34   #89
Quote:
TolkienGeek kaže: Pogledaj post
Po meni njegov najbolje snimljen film je Primal Fear.
Mislim da je Norton jedini iznadprosječni element toga filma. Primal Fear bez njegove sjajne izvedbe je osrednji uradak.
American History X, Fight Club, Red Dragon i 25th Hour... sve bolji Nortonovi filmovi po mom mišljenju. :/
StarLust is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 23:20   #90
Meni su samo prva 2 bolja od Primal Fear-a u kojem je po meni Norton bolje odglumio nego u Fight Clubu, makar je FC puno bolji film. Najbolja uloga i film mu je AHX.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 02:40   #91
Uf ovo je zahebana anketa...

Dao sam glas Nick Nolte-u stara škola... i taj lik je mene znao IMPRESIONIRATI svojim nastupima da je to nevjerovatno...(I dan danas naravno kad mu gledam filmove).

Naravno tu je i Clint, obožavam Clinta, ali on se bome nadobijao Oscara za režiju, best picture... tako da... on je meni legenda kojoj je priznato da je legenda što se tiče Oscara, i da kojim slučajem nije dobio te Oscare cijeli Hollywood bi digao u zrak Čovjek je dobio 4 Oscara ej...za režiju, best picture..., CLINT JE SVEMIR ZA SEBE.

Što se tiče ovih drugih spomenuo bi i: Samuel L Jacksona koji sigurno zaslužuje Oscara, pa onda Norton i... Gary Oldman.

Phoenix je trebao dobiti Oscara za Gladiatora, a samo retardosi su mogli tad izvest da on to ne dobije, i taj čovjek isto definitivno ga zaslužuje.

A što se tiče ostalih... to je sve ...i mogu dobiti i ne moraju, zavisi što se desi...Sve su to odlični glumci da se razumjemo i nemojte sad zamjerit što ove sve ostale stavih u isti kalup, kao "isti su", ne, nego nemam vremena sad svakog pojedinačno objašnjavati.

Ali ovo moram spomenut:

Kakvi Di Caprio? Više mi je tog lika stvarno...(zaboravite), je super je glumac i volim mu filmove ali bokte vidija koliko sam ja vidio preseravanja u njegovoj glumi tu i tamo, kao da na silu oce Oscara, a da ne spominjem Brad Pitta na kojeg posebno imam pik.

Uglavnom, glas sam dao Nolteu.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 17.10.2014. at 03:04.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 09:34   #92
Jedna zanimljiva infografika

__________________
Život je kao pečena patka. Izvana hrskav, iznutra krvav... Poslužuje se uz crno vino.

Patka je patka. Nije guska!
Jazavac-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 09:46   #93
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Uf ovo je zahebana anketa...

Dao sam glas Nick Nolte-u stara škola... i taj lik je mene znao IMPRESIONIRATI svojim nastupima da je to nevjerovatno...(I dan danas naravno kad mu gledam filmove).

Naravno tu je i Clint, obožavam Clinta, ali on se bome nadobijao Oscara za režiju, best picture... tako da... on je meni legenda kojoj je priznato da je legenda što se tiče Oscara, i da kojim slučajem nije dobio te Oscare cijeli Hollywood bi digao u zrak Čovjek je dobio 4 Oscara ej...za režiju, best picture..., CLINT JE SVEMIR ZA SEBE.

Što se tiče ovih drugih spomenuo bi i: Samuel L Jacksona koji sigurno zaslužuje Oscara, pa onda Norton i... Gary Oldman.

Phoenix je trebao dobiti Oscara za Gladiatora, a samo retardosi su mogli tad izvest da on to ne dobije, i taj čovjek isto definitivno ga zaslužuje.

A što se tiče ostalih... to je sve ...i mogu dobiti i ne moraju, zavisi što se desi...Sve su to odlični glumci da se razumjemo i nemojte sad zamjerit što ove sve ostale stavih u isti kalup, kao "isti su", ne, nego nemam vremena sad svakog pojedinačno objašnjavati.

Ali ovo moram spomenut:

Kakvi Di Caprio? Više mi je tog lika stvarno...(zaboravite), je super je glumac i volim mu filmove ali bokte vidija koliko sam ja vidio preseravanja u njegovoj glumi tu i tamo, kao da na silu oce Oscara, a da ne spominjem Brad Pitta na kojeg posebno imam pik.

Uglavnom, glas sam dao Nolteu.
Slažem se s onim što si napisao za DiCapria i dobro si primjetio da glumi kao da na silu želi dobit Oscara. Mislim, to je sada dok je stariji a kao mlađi je definitivno bar jednom trabao dobit Oscara.
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 09:48   #94
Quote:
StarLust kaže: Pogledaj post
Mislim da je Norton jedini iznadprosječni element toga filma. Primal Fear bez njegove sjajne izvedbe je osrednji uradak.
American History X, Fight Club, Red Dragon i 25th Hour... sve bolji Nortonovi filmovi po mom mišljenju. :/
Pa dobro, nije u tom filmu ni Richard Gere loše odglumio. Daleko od tog da je Norton bolji u izvedbi.
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 13:54   #95
Quote:
TolkienGeek kaže: Pogledaj post
Slažem se s onim što si napisao za DiCapria i dobro si primjetio da glumi kao da na silu želi dobit Oscara. Mislim, to je sada dok je stariji a kao mlađi je definitivno bar jednom trabao dobit Oscara.
Ma slažem se ja da on zaslužuje Oscara nego htjedoh ovo spomenuti iz novije ere

Ajd da kažem nešto što sam uvijek govorio i pisao oko DiCapria i uvijek ću govoriti...

Ja još i dan danas ne mogu doći k sebi da netko MOŽE ONAKO GLUMITI U ONOJ DOBI ŽIVOTA kao on u filmu "The Basketball Diaries"... Ono je VRH, ne znam stvarno može li glumac iznad onoga (bilo koji), i to još u onoj dobi u kojoj je on tad bio... Ne znam koliko vas će se složiti ali ja ne mogu ostati ravnodušan na ovakvu glumu, ovo skoro da i nije gluma nego kao da je netko snimao stvarnost skrivenom kamerom :

https://www.youtube.com/watch?v=RsuEQP9i3iw
https://www.youtube.com/watch?v=BsIs23gnpOQ

Pa daj ljudi dobro pogledajte ove scene još jednom, i nemojte ih nikad zaboraviti kad se priča o DiCapriu, jer ja ih nikad ne zaboravljam kad njega netko spomene Ovo ja pokazivam ljudima koji se tek počinju zanimati za filmove, onima kojima eto filmovi nisu hobi kao nama, pokažem im ovo primjerice i kažem: "vidite... ovo je glumac"

Ovaj čovjek je genij glume (ponavljam, ovako nešto u onoj dobi..., ma za bilo koju dob iznad ovog se ne može, kamoli u onoj dobi), samo eto, da nađe ponovno ovo... "OVO NEŠTO", i da ne ide na silu na Oscara kužiš što želim reći... ovo je to... OVO NE DA JE ZA OSCAR... ovo je da UKINU DODJELU Oscara samo zbog njega jer više nema svrhe onda haha. Ma kakvi James Dean (kojem se klanjam za sve što je učinio), ovo je... MOUNT EVEREST.

A što se tiče Brad Pitta o njemu nemam bome ovakvo mišljenje, ovako visoko kao što u dubini duše imam za DiCaprija...

Brad Pitt meni uvijek liči kao preserator u scenama vrhunske glume, oprostite ljudi ali tako je... Čak i u najboljim njegovim scenama iz Se7en, koji mi je kultni film... samo navodim primjer.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 17.10.2014. at 14:04.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 14:08   #96
Oprostit ćeš mi, ali meni je to čisto glumatanje gdje se još nije našao. Čisti onaj loši over the top. On nije zaslužio niti jedne godine. Ovdje se o nekima priča kao da su već trebali imati više Oscara, a dobit Oscara je kao bingo na lotu jer koliko glumaca ima po tri Oscara? Na prste jedne ruke se može nabrojat i sad jedan DiCaprio bi trebao imati više Oscara. To sam još prije čitao da je već trebao osvojiti brdo Oscara

Gilbert Earp mu je najbolja uloga, a ovo sve ostalo se točno vidi koliko lik ide na silu i koliko to nije prirodno. To mi ne paše kod njega. Zato je samo dobar glumac. Odlični glumci su barem za mene ipak nešto više.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 14:09   #97
Puno izvrsnih glumaca. Među onima koji su dobili Ocara vjerojatno bi bez problema našla 10 koji ga nisu zaslužili.
Moj glas nakon dugog peremišljanja ipak Leu. Mislim da ga je trebao dobiti još davno za ulogu mlađeg brata Gilberta Grapea.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 14:35   #98
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Oprostit ćeš mi, ali meni je to čisto glumatanje gdje se još nije našao. Čisti onaj loši over the top. On nije zaslužio niti jedne godine. Ovdje se o nekima priča kao da su već trebali imati više Oscara, a dobit Oscara je kao bingo na lotu jer koliko glumaca ima po tri Oscara? Na prste jedne ruke se može nabrojat i sad jedan DiCaprio bi trebao imati više Oscara. To sam još prije čitao da je već trebao osvojiti brdo Oscara

Gilbert Earp mu je najbolja uloga, a ovo sve ostalo se točno vidi koliko lik ide na silu i koliko to nije prirodno. To mi ne paše kod njega. Zato je samo dobar glumac. Odlični glumci su barem za mene ipak nešto više.
A brate ne znam, meni ono iz Dnevnika Košarkaša kako god okreneš djeluje za onu njegovu dob spektakularno, ne mogu se sjetiti nekog Američkog glumca da radi ono u onoj dobi na onako brutalan način, pa makar eto i bilo glumatanje

Kad kažem Američkih, sjetim se npr. filmova stranih poput Brazilskog "Božjeg grada", pa kad se samo sjetim koliko je tamo djece glumilo savršeno gdje nisam mogao vjerovati... onda se pitam nekad stvarno ima li pravde na ovome svijetu... Sjćeaš se onih (ako si taj film gledao) "Malci kriminalci"? Uglavnom cijeli taj film je meni maestralan
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 16:49   #99
Od ovih s liste, Edward Norton definitivno. Glumčina, no ima još vremena za njega, nije star...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:09   #100
Za Nortona sam ja siguran da će u sljedećih 6,7 godina Oscara pobrat. Nadam se da će Phoenix isto jer je on nevjerojatno talentiran i da će dobivat sve više glavnih uloga jer rastura kad mu ih daju. Oldman također bi mogao dobiti u sljedećim godinama ali vjerojatno za neku sporednu. Žao mi je Noltea koji će završiti kao neizbrušeni dijamant. Fiennes mi je svugdje odličan, on će pobrat nekog 100% bar za sporednu. Šteta za Deppa i DiCapria. Depp je bio veliki talent no loši filmovi i glumatanje su to uništili. DiCaprio je valjao kao klinju ovo je sad preseravanje s njim.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.