Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2017., 09:40   #3041
Sud će taj podatak dati ovrhovoditelju. Ne znam kako si ti zamislio naplatu dugova, ali ne možeš se oslobodit duga tako da promjeniš adresu. Netko ti je dužan novac ili npr., netko ti kamenom razbije auto i policija ga uhvati. Kako ćeš tražiti naknadu štete ako ti policija/sud ako nemaš njegove podatke. Zaista vjeruješ da dužnik jednostavnom promjenom adrese skida s sebe obvezu vraćanja duga ili nadoknade štete? Također si dužan prijaviti promjenu adrese, ako to ne napraviš možeš dobiti prekršajnu prijavu. Isto tako vjerovnik može protiv tebe pokrenuti kazneni postupak, u tom slučaju će te policija dovesti na sud ako ga ti izbjegavaš. O toj temi se pisalo i na drugim pdf-ovima, ali i po medijima, npr.

http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...ce-vas-spasiti

Samo očito ti ne želiš ni čuti za mogućnost koja ti ne odgovara, a odgovara ti jedino opcija u kojoj dužnik ne treba vratiti dug.
Guud is offline  
Old 24.06.2017., 10:04   #3042
Doticni ima pravo postojeci njemacki ziro racun pretvoriti u P-Konto.
mio8 is offline  
Old 24.06.2017., 11:14   #3043
P konto je kao zasticeni racun ako sam shvatio? Kako to ide

Sent from my eMAX mini using Tapatalk
Ster is offline  
Old 24.06.2017., 11:22   #3044
Dupli
Ster is offline  
Old 24.06.2017., 11:34   #3045
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Pitaš na krivom mjestu.

https://e-justice.europa.eu/content_...rder-376-hr.do

Jer ti mali zeleni ili bilo koji drugi anonimni nick može reć što god mu padne na pamet u trenutku dosade, a tebi sutra ovrše račun s pripadajući troškovima. I što mu možeš osim doć tu na temu najebat mu se matere, s tim da ne bi bio ni prvi ni posljednji.
Ti stalno guras nos gdje mu nije mjesto.

Je li znas nekoga kome se to desilo?? NE ZNAS.

Pa kako onda mozes nekome davat savjete?? Pazi da se TEBI netko ne najebe matere.

Za razliku od tebe, ja znam vise osoba kojima NIJE ovrha iz HR sjela na racun u Njemackoj.

I skini mi se vise, nije ti prvi put da me ispravljas a nemas pojma o temi.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Old 24.06.2017., 11:39   #3046
Quote:
Ster kaže: Pogledaj post
P konto je kao zasticeni racun ako sam shvatio? Kako to ide

Sent from my eMAX mini using Tapatalk
Da.
U banci gdje imas racun, imas pravo pretvoriti postojeci racun u zasticeni. Odes najbolje u svoju filijalu i postavis zahtjev osobno.....mozes i pismenim putem.
mio8 is offline  
Old 24.06.2017., 11:50   #3047
....normalno, ako ce ti ubudece biti i prebivaliste i poslodavac u Njemackoj.
Ako je u pitanju neko muljanje, to ce izaci na vidjelo.
mio8 is offline  
Old 24.06.2017., 11:52   #3048
Mogu li to napravit iako nemam ovrhu na njem racune trenutno? Kao sigurnost. Znam da se u Hrv ne moze dok racun nije blokiran

Sent from my eMAX mini using Tapatalk
Ster is offline  
Old 24.06.2017., 12:02   #3049
Vidi, ne tice me se kakvi su to dugovi, ali ako je neka manja suma, zbog koje su u HR blokirali racun i ako je opravdano, mozda je i bolje dogovoriti se njima, osim ako se ne radi o nekom ilegalnom postupku sa njihove strane.

Samo racun prebacitiu Njemacku, to nece moci.
mio8 is offline  
Old 24.06.2017., 12:04   #3050
Quote:
Ster kaže: Pogledaj post
Mogu li to napravit iako nemam ovrhu na njem racune trenutno? Kao sigurnost. Znam da se u Hrv ne moze dok racun nije blokiran

Sent from my eMAX mini using Tapatalk
Da, to se i toplo preporucuje, pretvoriti racun u zasticeni prije blokade.
Jer ako ti ovdje blokiraju obicni racun, do deblokade moze isto proci 6 tjedana.
mio8 is offline  
Old 25.06.2017., 14:29   #3051
Ima li na temi gradjevinskih inzenjera? Konkretno staticara?

Radim u Minhenu 2 god, prije toga u Hrv isto 2 god, sve u struci, projektni uredi.

Zelim promijeniti firmu u Minhenu pa me zanimaju vasa iskustva sa placom, u kojim okvirima se krecu?

Ja sam razmisljao o tome da stavim 55 000 - 60 000e godisnje, sto bi ispalo 4500-5000e mjesecno, ovisno o broju placa.

Gesendet von meinem SM-A310F mit Tapatalk
tor stajner is offline  
Old 25.06.2017., 16:18   #3052
Quote:
tor stajner kaže: Pogledaj post
Ima li na temi gradjevinskih inzenjera? Konkretno staticara?

Radim u Minhenu 2 god, prije toga u Hrv isto 2 god, sve u struci, projektni uredi.

Zelim promijeniti firmu u Minhenu pa me zanimaju vasa iskustva sa placom, u kojim okvirima se krecu?

Ja sam razmisljao o tome da stavim 55 000 - 60 000e godisnje, sto bi ispalo 4500-5000e mjesecno, ovisno o broju placa.

Gesendet von meinem SM-A310F mit Tapatalk
Cuj, ti najbolje znas place u svojem sektoru.

Meni 60k€/yr. zvuci poprilicno dobro, no bog te pitaj kakav je tvoj sektor, kakve su place i koliko mozes izvuci kod novog poslodavca.

Sretno u svakom slucaju, zelim ti da upecas koliko zelis
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Old 26.06.2017., 14:12   #3053
Uskoro u Berlinu....
Jack-Daniels is offline  
Old 27.06.2017., 10:24   #3054
Ljudi, trebam preporuke za nešto zanimljivo u okolici Frankfurta. Može i u krugu 100 km, tipa za jednodnevni izlet neki lijep grad, priroda, nešto. Vielen Dank im Voraus.
aree is offline  
Old 27.06.2017., 10:41   #3055
Heidelberg i brdo i suma iznad njega.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 27.06.2017., 10:42   #3056
Bila sam tamo već.
aree is offline  
Old 27.06.2017., 12:09   #3057
Aschaffenburg, Park Schönbusch. A i centar grada s dvorcem je lijep.

I gradovi Seligenstadt i Miltenberg. Slicni Frankfurtu, al opet malo drugaciji. Samo puno manji.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Old 27.06.2017., 12:21   #3058
Super, hvala.

I još jedno pitanje. Ima li u Frankfurtu kino u kojem se prikazuju filmovi na engleskom u originalu, tj. nesinkronizirani na njemački?
aree is offline  
Old 27.06.2017., 13:07   #3059
Quote:
aree kaže: Pogledaj post
Bila sam tamo već.
Na vlak pa u Strassbourg... Ja planiram iz Fulde jedan vikend
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Old 27.06.2017., 14:43   #3060
Pozdrav, kako ide oko carine i poreza kada se narucuje sa aliexpressa ili ebaya u DE?

Da li postoji neka granica do koje se nista ne placa?

Hvala...
ikac2000 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.