Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 13:12   #3221
Meni je ta usporedba bez veze, jer evo cijeli život se promijenio.
Ne samo da vidimo nove troškove interneta , pay TV ili mobilnih. Nego i nove navike putovanja, te "luksuzne" ili "brendirane" robe.
Te da bogu hvala samo još mali broj obitelji živi stalno razdvojeno.

Pa moji roditelji nisu prošli putujući toliko zemalja u svijetu koliko ja u 2-3 (privatno).
Pa zamislite vaše bake sa torbama koje su više od 1500kn ili novi statusni simbol mobilni, za koji ne mali broj troši mjesečno 30-40€ i to mislim ne za telefoniranje nego da ga se ima. Reklame koje nam tupe da dignemo kredit za ići na more ili skijanje, plaćanje svakog vraga na rate itd. Sve to prija nije bilo svakodnevno.
Da ja pomislim da sam ima 25 godina željela za 14. Rođendan željela poklon kao i Phone znači nešto za vise od 500€ ili 1000 DM pa mislim da bi mi mater sjela u kut, plakala i počela moliti krunicu. ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 14.08.2017., 17:32   #3222
Ide mi debelo na zivce to stalno ponavljanje kako je u vrijeme DM bilo bolje a sa dolaskom € sve poskupilo.

To je najveca laz koja postoji, Aldi je recimo sve cijene u DM samo prepolovio i jos smanjio na svoju stetu, npr ono sto je kostalo 1,99 DM, kad je dosao Euro kostalo je 0,99€

Bilo je jos hrpa slicnih primjera.

Naravno da je i tu bilo crnih ovaca koji su probali iskoristit priliku, ali velika vecina trgovaca nije poskupila ama bas nista nego bas naprotiv, vecina robe je pojeftinila.

A druge stvari nije vrijedno komentirati, svako vrijeme nosi svoje, kao sto se 60-e godine ne mogu uspoređivat sa 80-ima, tako se niti 80-e ne mogu uspoređivat sa 2000-ima.

Trenutno u Njemackoj nadostaje najmanje 100.000 stanova na trzistu, potraznja je velika i iznajmljivaci mogu trazit koliko hoce i netko ce to platit, evo friski primjer, dvosobni stan u Bad Sodenu 58 m2 izdan za 1.000€ kalt i to za dva dana.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 14.08.2017., 19:52   #3223
Smatram tako skuplje iznajmljivanje glupo.
Je da rentam stan od 30m2 za sličnu cijenu po m2 Ali na skoro 60m2 nebi trebalo biti više od 14/15€ kalt. Računica je jednostavna, ovi Ce uzesti stan dok ne nadu bolji i to je moguće, i tada ces ga kao vlasnik opet morati malo nesto popraviti. Meni su drazi dugoročni stanari jer i vise cijene i cuvaju stambeni objekt.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 14.08.2017., 21:45   #3224
Koju prepaid sim karticu da uzmem,a da mi netraže Meldezettel kod registracije?
Dellorto is offline  
Old 14.08.2017., 21:59   #3225
Meni nije nijedna mreza to trazila, ali Fonic i druge mreze iz njihove grupe posalju posmo dobrodoslice i ako tvoje ime nije na postanskom sanducicu na toj adresi koju si dao blokirat ce ti karticu, moci ces primat pozive ali neces moci zvati.

Uzmi Lidl, oni su na Vodafone mrezi.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 14.08.2017., 22:37   #3226
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Meni nije nijedna mreza to trazila, ali Fonic i druge mreze iz njihove grupe posalju posmo dobrodoslice i ako tvoje ime nije na postanskom sanducicu na toj adresi koju si dao blokirat ce ti karticu, moci ces primat pozive ali neces moci zvati.

Uzmi Lidl, oni su na Vodafone mrezi.
I za Lidl isto trebam video registrierung napraviti gdje mi traže neki DE dokument(bankovna kartica...)
Dellorto is offline  
Old 14.08.2017., 23:02   #3227
Mozes kliknuti i preskoci tj da ne upises nikakvu karticu.

Pokazes HR osobnu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 15.08.2017., 07:57   #3228
Quote:
Dellorto kaže: Pogledaj post
....isto trebam video registrierung .
Nisam siguran, ali izgleda da je to nesto pod mus,novo uvedeno. Kad sam bio tu zimus nije se moralo naslikavati sa kamerom, samo online prijava. Sad sam uzeo Congstar, morao se gledati sa agentom, narucio Lebaru za HR pozive, isto sranje...Big brother mora sve znati
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Old 15.08.2017., 10:32   #3229
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Nisam siguran, ali izgleda da je to nesto pod mus,novo uvedeno. Kad sam bio tu zimus nije se moralo naslikavati sa kamerom, samo online prijava. Sad sam uzeo Congstar, morao se gledati sa agentom, narucio Lebaru za HR pozive, isto sranje...Big brother mora sve znati
O2 je to uveo od 7. mjeseca ove godine, stigla je svima SMS obavijest. Vjerovatno su i ostali morali
Mars700 is offline  
Old 15.08.2017., 16:09   #3230
Od 01.07. obavezno za sve.
ikac2000 is offline  
Old 15.08.2017., 19:46   #3231
I kako onda da je registriram?
Dellorto is offline  
Old 15.08.2017., 20:04   #3232
http://mobil.stern.de/wirtschaft/job...s-7577622.html

Top 10 njemacki gradova po mogućnosti nakon završenog studija dobiti neograničen radni ugovor.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 15.08.2017., 20:13   #3233
Quote:
Dellorto kaže: Pogledaj post
I kako onda da je registriram?
pa odes po Meldebescheinigung
ili ti karticu registrira clan obitelji ili ta osoba kod koje si na svoje ime...

jebo ga ti kao da nisi s balkana...
neznas se snaci
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 16.08.2017., 08:08   #3234
Quote:
Dellorto kaže: Pogledaj post
I kako onda da je registriram?
U cem je problem?
Imas tamo sve objasnjeno, ako ne znas njemacki pitaj nekoga da ti pomogne. Sa agentom progovoris dvije rijeci,pasos nabijes na kameru i aj bok.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Old 17.08.2017., 14:27   #3235
Pozdrav,

zanima me ima li tko ovdje u Njemačkoj da je zakupio vrt, mislim na one lijepe njemačke vrtove u predgrađima...ima li tko iskustva sa time?

Hvala puno!
maya555 is offline  
Old 17.08.2017., 14:39   #3236
Quote:
maya555 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me ima li tko ovdje u Njemačkoj da je zakupio vrt, mislim na one lijepe njemačke vrtove u predgrađima...ima li tko iskustva sa time?

Hvala puno!
Imam par poznanika. Sve je ovisno o "statutu" društva. Pogledaj cijelo "naselje" i statut i viditi ces brzon da li ga provode 100% ili ne.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 17.08.2017., 15:06   #3237
Moze pomoc,otac mi radi u Njemackoj i radi posla kamiondzije gleda si uzeti neki mobilni router sa barem 20 gb prometa,ima li takvo nesto za normalnu cijenu u Njemackoj ?

Nesto slicno kao kod Tele2 Pokućni Internet

https://www.tele2.hr/neogranicen-pokucni/
emissary is offline  
Old 17.08.2017., 15:32   #3238
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Imam par poznanika. Sve je ovisno o "statutu" društva. Pogledaj cijelo "naselje" i statut i viditi ces brzon da li ga provode 100% ili ne.

Ok, hvala. Ali da li su poznanici zadovoljni? Mi razmišljamo da ga kupimo...ali mi se čini da ima jako puno pravila...

Tipa smiješ ovo saditi ali ne ovo...i slično..
maya555 is offline  
Old 17.08.2017., 15:39   #3239
Quote:
maya555 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me ima li tko ovdje u Njemačkoj da je zakupio vrt, mislim na one lijepe njemačke vrtove u predgrađima...ima li tko iskustva sa time?

Hvala puno!
Kod zakupnine postoje regionalne razlike, 100-400€ godišnje je meni poznata cifra, ali točnije će ti znati reći tamo gdje namjeravaš unajmiti/zakupiti, tj. u Kleingartenverein.
Ali to nisu jedini troškovi. Ovisno o ponudi i potražnji je moguća jednokratna cifra od recimo nekoliko stotina € pa do nekoliko tisuća €, kojom ustvari otkupljuješ brvnaru od prijašnjeg zakupca, ako ima brvnara na parceli.

Kleingartenverein je ustvari društvo/klub, i za dobijanje parcele je uvjet primanje/članstvo u tom društvom.
Ti izraziš želju, oni će zasjedati i odlučiti hoće li te primiti.
Ako te primaju, stavljaju te na listu i ćim bude parcela slobodna oni se jave.
Kao u svakom društvu/klubu, postoje naravno pravila i propisi.
Struje većinom nema, vode koliko ja znam u mojoj okolini ima....osim u zimskim mjesecima zbog smrzavanja.
mio8 is online now  
Old 17.08.2017., 16:02   #3240
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Kod zakupnine postoje regionalne razlike, 100-400€ godišnje je meni poznata cifra, ali točnije će ti znati reći tamo gdje namjeravaš unajmiti/zakupiti, tj. u Kleingartenverein.
Ali to nisu jedini troškovi. Ovisno o ponudi i potražnji je moguća jednokratna cifra od recimo nekoliko stotina € pa do nekoliko tisuća €, kojom ustvari otkupljuješ brvnaru od prijašnjeg zakupca, ako ima brvnara na parceli.

Kleingartenverein je ustvari društvo/klub, i za dobijanje parcele je uvjet primanje/članstvo u tom društvom.
Ti izraziš želju, oni će zasjedati i odlučiti hoće li te primiti.
Ako te primaju, stavljaju te na listu i ćim bude parcela slobodna oni se jave.
Kao u svakom društvu/klubu, postoje naravno pravila i propisi.
Struje većinom nema, vode koliko ja znam u mojoj okolini ima....osim u zimskim mjesecima zbog smrzavanja.

Da..sve u svemu bilo bi lijepo se malo maknuti iz stana i uživati u vrtu :-)

Hvala puno!!
maya555 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.