Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2003., 11:17   #1
Sladoled

Hey, sladoledoljupci, probudite se iz zimskog sna i napisite koji su vam najdrazi sladoledi, vasi favoriti medju slasticarnama, moze i recepte ako sami pravite sladoled.

Ja sam upravo otkrio mojeg novog favorita: Mövenpick Chocolate Truffe. Posuda od neke pola kile. Na pocetku dosta tvrd, t.j. pomalo pjenusave konzistencije, pa zato malo nezgodan za porcioniranje odnosno formiranje u kuglice. Dobrano sam se namucio, rezultat opticki bas nije bogznakaj, medjutim takvu poslasticu treba zasluziti. Ostavio ga 10 min na tanjuru, jedva se suzdrzavajuci (nisam htjeo primjeniti brutalnu mikrovalnu metodu) a zatim:
MLJAAAAAC!
Predivno. Topi se lagano u ustima. Najprije ide umjerena slatkoca, bas kako treba za cokoladni sladoled, fina aroma kakaoa, zatim malkice gorkne, kao pravi kakao (umjesto neke umjetne arome). Usporediv samo jos sa Hägen Dasz Belgian Chocolate.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2003., 11:19   #2
ne papam sladoled
ali vas ljubitelje sladoleda razumijem
****** is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2003., 11:33   #3
Thumbs up

Ja obozavam sladoled. Poprimio sam jedan obicaj da ga "jedem" zimi. Jedanput sam ga kupio na -22C pa sam se zezao da ga moram srediti prije nego sto se zaledi.
Mövenpick je predivan.
Ja obicno volim staviti sa polovicama od bresaka i malo tekucine u kojima su stojale + cokolada odozgo. Ili palacinke sa sladoledom su predivne.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2003., 11:34   #4
Mövenpick, crema di mascarpone, frutti di bosco
Mövenpick, panacota sa jagodom mmmmmmmmm
inace imam u kvartu super talijansku slasticarnu ( iskljucivo sladoled i tiramisu) koja uredno otvara 01.03 i zatvara 01.11.
Dakle meni sezona traje vec mjesec dana

Doduse, ovi iz Mövenpicka ne prestaju stancat cijelu godinu

Domaci sladoled: 2 dl voca ( najbolje jagode, borovnice, maline)
2 dl kiselog vrhnja
4 dl slaga ( tucenog)
oko pola salice secera ( manje ili vise ovisi o slatkoci voca)

Sve skupa promijesati, zamrznuti i navaliti
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2003., 11:47   #5
dobro, vocni jos nekako ali samo pola kuglice
****** is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2003., 14:52   #6
Ledo

Molim nekoga tko nekoga poznaje u Ledu neka mi oda tajnu zasto vise ne proizvode kornete Burbon ?
To je bio odlican sladoled.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2003., 15:04   #7
A ja molim informaciju gdje kupiti Mevenpik ORAH. Dajem kraljevstvo za njega.
btw, sladoled jedem citave godine, iako priznajem da mi po zimi kesten pire vise pase. Bas sam prije koju minutu jednog maznula. Mljac.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2003., 15:20   #8
Quote:
el_mariachi kaže:
Jedanput sam ga kupio na -22C pa sam se zezao da ga moram srediti prije nego sto se zaledi.
Ne, nego prije nego sto prodje zima
Quote:
el_mariachi kaže:
Ili palacinke sa sladoledom su predivne.
Tooo, Mariachi!
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2003., 15:49   #9
Kako to mislis "otvaranje sezone"?
Meni je sezona sladoledarenja cijelu godinu.
Najvise volim Ben&Jerry ili Haagen Dasz....jao mljac!
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2003., 16:12   #10
Rijetko kad jedem sladoled...jednom godisnje...jednostavno me ne privlaci...al moram spomenut jednom sam u Belgiji jela neki kolac s jabukama,nekom kremom i kraj toga kugla sladoleda...e to mi je bila super kombinacija.

E sad ko zna recept za taj kolac od jabuka,cula sam za American pie(jesam li dobro napisala)a ja neznam ni taj kako se pravi.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2003., 16:09   #11
sladoled obozavam,ali nemam frizer u stanu pa ga drzim kod mame i jedem sto je malo nezgodno jer ne mozes svakih 5 minuta u auto i na sladoled..
inace trenutno najvise volim ledov od jagode...sa komadicima jagode i preljevom od otopljene gorke cokolade...joooj njaaam
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2003., 23:46   #12
obozavam sladoled!!! vocne narocito. super mi je od leda grandissimo od kokosa i ananasa, obozavam i jagoda jogurt, jooooj u kuci sladoleda u splitu imaju sladoled rafaelo- mljaccc
mogla bi sutra kupit sladoleda, umisto da pecem kolace
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2003., 00:01   #13
obožavam sladolede i na prvom mjestu su ledovi i to jagoda...al ponekad volim sama napravit sladoled...evo jednog jednostavnog: umutiti snijeg od 5 bjelanjaka,dodati 5 žlica šećera,i na kraju 5 žumanjak...u sve to dodati 2 šlaga iz kesice i 1 kiselo vrhnje...naravno kasnije idu dodaci koje volite..čokolada...komadići voća..i sve u friz
alemka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2003., 02:44   #14
Quote:
Samantha Jones kaže:
Rijetko kad jedem sladoled...jednom godisnje...jednostavno me ne privlaci...al moram spomenut jednom sam u Belgiji jela neki kolac s jabukama,nekom kremom i kraj toga kugla sladoleda...e to mi je bila super kombinacija.

E sad ko zna recept za taj kolac od jabuka,cula sam za American pie(jesam li dobro napisala)a ja neznam ni taj kako se pravi.
American pie ti je najjednostavniji slatkis na svijetu. Zamijesis prhko tijesto, jabuke ogulis, isjeckas na ploske, pospes smedjim secerom, cimetom i dodas malo brasna (ovo pomijesano sa sokom iz jabuka daje kremastu masu oko jabuka), tijesto podijelis na dvoje, razvaljas jedno 3-4 mm debljine, jedno dole pa jabuke pa drugo tijesto izrezes na trakice 2 cm sirine i poslazes odozgo (ako si umjetnicki raspolozena mozes ga izrezati kalupicima za kekse i sloziti neku zgodnu foru na vrhu) i ispeces. Servira se mlako sa sladoledom od vanilije.
Amerikanci su od te pite napravili legendu iako je to vrlo jednostavno za napraviti. Svaka zena (od onih 2% koje ne kupuju gotovu hranu) izmisli neki trik po cemu se njena pita razlikuje od drugih i onda se hvalisu. Sorry! Malo sam se zanijela, sjeverno-americko kulinarstvo mi je mila tema za razgovor hihihihi (viva frozen meals and fast food!)

Sladoled, da to je bila tema. Vanilija sa sto manje kemikalija i sto vise mlijecne masti.
__________________
why me???
question mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2003., 02:58   #15
hvala question mark,taj recept sto si napisala je kao talijanska krostata,al ovaj moj sto trazim je slican,al je stvarno bio unutra sloj neke kreme.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2003., 06:52   #16
Je li krema od sira ili je kao puding od vanile?
__________________
why me???
question mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2003., 14:05   #17
King double. I slicni. "klasican" ladoled ne obozavam. Mislim dobro je to, samo da ga je podgrijat malo
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2003., 15:30   #18
Cool

Cart d'Or, bilo koji okus. Je malo skuplji od Ledovih ali okus je nebo i zemlja. Nemre se nigdje kupiti tolko zadovoljstva za tako malo para
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2003., 16:57   #19
Quote:
question mark kaže:
Je li krema od sira ili je kao puding od vanile?
kao puding/krema od vanile
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2003., 19:48   #20
Quote:
Juraj kaže:
Cart d'Or, bilo koji okus. Je malo skuplji od Ledovih ali okus je nebo i zemlja. Nemre se nigdje kupiti tolko zadovoljstva za tako malo para
Da, i ono imaju fini od oraha, ali ga u Zgb neeeema
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.