Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2016., 23:19   #21
Quote:
Shizzona kaže: Pogledaj post
Sasvim je sigurno da sto vise naglo se dogodi pad samopoudanja, prije cemo uspjeti da svarimo zasto se dogodio i koje su okolnosti dovele do isto, te kako se ubuduce nositi s njima. kad stanes pred zid, ne znas kuda dalje. ah da, preskociti ga.

dok smo bili u tim istim snovima, strahovi su bili ogromnii svaka je kritika zvucala negativno, kada smo se trznuli iz sna, istu bismo prigrlili, gledali kao pozitivnu i kao priliku za novi rast.

Mozda je najbolji nacin sacekati da se stvari posloze, sto je opet proces, a snovi ostanu tamo gdje im i jeste mjesto, u snovima, dok preko dana ucimo na svojim greskama, kojih uvijek ima, i ne dozvoliti se da snazno opalimo glavom od zid
Tako nesto, ma da, primjetio sam da za neke odluke koje zelim donijeti najvece kocnice i jesu te misli o tome da ce opet biti neuspjeh, i onda te navike idu u krug.

Ah, da, ucenje je cijelo vrijeme prisutno, jer da nije vec bi depresivnije misli bile znatno cesce, i to bi opet dovodilo do povremenih kaosa koji bi samo produbili osjecaje da se trud nije dovoljno cijenio.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:26   #22
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
E ovo mi se čini poantom.

Dakle transformacija svijesti je kad saznamo tko smo zapravo jel tako ? Samopouzdanje nakon toga je tu samo po sebi. (to je vrh psihologije inače, dalje je duhovnost ali ja nebi skretao temu ka 'nerealnom')

Komunikacija i odnosi su stvar energetike, razmijena, neko prima neko daje, što namjerno što u neznanju..tako ja shvaćam psihologiju odnosa. To treba osvjestiti a ne postati, ili ostati neurotičan..u biti na tragu onoga što pišeš u prvim postovima na temu, ali bi ti jritizirao (što mi se čini) da malo previše pridaješ drugima na volju ili dojam da su oni u pravu a ti imaš kao pogrešnu subjektivnu pretpostavku o datoj situaciji i emocijama prije svega. (tako doduše pomažeš ali mogu te iscrpiti)
A ko smo to mi? Ja za sebe ne mogu bas reci da imam samopozdanje, to je samo rijec koju neko moze iskoristiti da joj smanji znacenje.
da, cesto pridajem drugima na volju, sto je svjesno, jer jos uvijek se kolebam da li da prva dajem tu energiju, nego li da ju prva primim, pa mozda i uzvratim ako sam raspolozena, sebicno, znam

U biti, iz nekog iskustva kazem, nije lose nekad ljudima dati na volju.

Mogu me iscrpiti, tu se slazem, osim ako i prije nisam znala da ce pokusati. Nekome ce tvoj savjet dobro doci, dok ce drugi jedva sacekati da daju na isti opasku, da se izbore za svoje mjesto. sto opet nije pogresno, ne kazem, sve su nas neka losa iskustva dovela do toga
__________________
Kosmos, štasmos, đesmos?!.
Shizzona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:26   #23
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Dok bi ja inzistirao na osobnosti a ne pripadnosti (pošto sam sam izraženo takav), pripadnost mi je nedefinirano zapravo ili nije..to znači da je to neka grupa ili kolektivni identitet. (je sad odo u širine filozofije)

Razumijem te... a zar ne misliš da ljude pokreću interesi u svezi njih samih prije svega?
Pa, ljude pokrecu interesi, ali nekad se dogodi da je interesa za neke stvari znatno manje nego sto je to bilo prisutno prije.

Kada se covjek navikne na pozitivne pomake,i kada dodje do toga da je drustveniji nego prije, tada je i osjecaj sasvim dobar, a kada to pocne padati, onda se javlja ta cesca nostalgija i rekao bih nesklad koji se bazira na tome da se ide preobilaznim putevima.

Evo konkretni prijer, prije par dana sam setao oko dva i pol sata, i u vecem dijelu setnje mi je koncentracija bila prilicno slabija, da bi pred kraj setnje koncentracija dosla na onaj jako pozitivan stil koji mi je omogucio da se i opustim, a nekako sam u proteklih par tjedana veoma rijetko opusten.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:38   #24
Quote:
Shizzona kaže: Pogledaj post
A ko smo to mi? Ja za sebe ne mogu bas reci da imam samopozdanje, to je samo rijec koju neko moze iskoristiti da joj smanji znacenje.
da, cesto pridajem drugima na volju, sto je svjesno, jer jos uvijek se kolebam da li da prva dajem tu energiju, nego li da ju prva primim, pa mozda i uzvratim ako sam raspolozena, sebicno, znam

U biti, iz nekog iskustva kazem, nije lose nekad ljudima dati na volju.

Mogu me iscrpiti, tu se slazem, osim ako i prije nisam znala da ce pokusati. Nekome ce tvoj savjet dobro doci, dok ce drugi jedva sacekati da daju na isti opasku, da se izbore za svoje mjesto. sto opet nije pogresno, ne kazem, sve su nas neka losa iskustva dovela do toga
Tko smo to mi ('pravi ja') ? e to je tema za sebe ili me to pitaš retorički ?!

Ja za sebe mogu reći da imam samopouzdanje i to veliko a to može značiti da skrivam neke komplekse a to i je tako.

Ako ljudima daš na volju (pa to je suština ove teme, tako treba uvodničarka) onda si im zanimljiva..ali može to biti i manipulativno.

Sa potonjom se rečenicom slažem 'biti u pravu' ili jednostavno voliš filozofirati što se veli, ili govoriti..meni je to mana ako mogu reći, i uz to skačem s teme na temu i to ozbiljna tematika.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:40   #25
"Budi ono što jesi."


Tako lako izgovoriti i natipkati.

Samopouzdanje se često brka sa egoizmom, morala sam primijetiti. To me iritira.



To učenje i proces o kojem pričate... Meni sto sve zvuči ko mlaćenje prazne slame. Ili to znači da ja još nisam naučila?
Kad nemaš socijalne vještine - nemaš. Nemaš jer se ne osjećaš ugodno u vlastitoj koži, i to se uvijek nepogrešivo vidi. Po meni, treba postići taj osjećaj ugode sam sa sobom, jer drugi ne žele biti u blizini nekoga tko smeta sam sebi i ne zna se ponašat. A postići to? Veoma teško...
chokopralina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:45   #26
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Pa, ljude pokrecu interesi, ali nekad se dogodi da je interesa za neke stvari znatno manje nego sto je to bilo prisutno prije.

Kada se covjek navikne na pozitivne pomake,i kada dodje do toga da je drustveniji nego prije, tada je i osjecaj sasvim dobar, a kada to pocne padati, onda se javlja ta cesca nostalgija i rekao bih nesklad koji se bazira na tome da se ide preobilaznim putevima.

Evo konkretni prijer, prije par dana sam setao oko dva i pol sata, i u vecem dijelu setnje mi je koncentracija bila prilicno slabija, da bi pred kraj setnje koncentracija dosla na onaj jako pozitivan stil koji mi je omogucio da se i opustim, a nekako sam u proteklih par tjedana veoma rijetko opusten.
Recimo nemam interesa za druženja u živo kao nekoć kad sam bio mlađi, jednostavno s odrastanjem skužiš da je možda biti sam bolje, radiš nešto i imaš mir. Neki ljudi nikad to ne skuže, ali i sam i dalje proživljavam nesavršenost ljudi i svijeta, nije da me ne dira ali manje puno nebitnije po mene nego prije.

Inače neznam što je tvoj film da tako kažem, ali zasigurno da je nešto tebi ozbiljno u pitanju, valjda znaš što ti je ili neznaš..recimo ja znam da 'nisam normalan' s time živiš.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:47   #27
Quote:
chokopralina kaže: Pogledaj post
"Budi ono što jesi."


Tako lako izgovoriti i natipkati.

Samopouzdanje se često brka sa egoizmom, morala sam primijetiti. To me iritira.



To učenje i proces o kojem pričate... Meni sto sve zvuči ko mlaćenje prazne slame. Ili to znači da ja još nisam naučila?
Kad nemaš socijalne vještine - nemaš. Nemaš jer se ne osjećaš ugodno u vlastitoj koži, i to se uvijek nepogrešivo vidi. Po meni, treba postići taj osjećaj ugode sam sa sobom, jer drugi ne žele biti u blizini nekoga tko smeta sam sebi i ne zna se ponašat. A postići to? Veoma teško...
Cak se i djelomicno slazem s boldanim. Zato jer se vidi to krzenje kroz neke pojmove, citate, izreke koje su od davnina prisutne, ali ih se obicno nekako ne dozivljava, a kad se nesto bas konkretno dogodi, onda se takvih izreka covjek i sjeti i onda je ono u stilu ,,General poslije bitke.''

Nije lako naci snagu za sadasnjost, neki misle da ce npr. novac rijesit problemne, neki misle da ce probleme rijesit netko drugi umjesto njih, neki misle da ce se problemi rijesiti sami od sebe.

A isto tako kaj sam primjetio je to da dosta ljudi nije spremno bolje upoznati druge ljude, kao i to da misle kako su promjene na bolje znatno rjedje od promjena na losije. Tu je jos i medijska povodljivost, takodjer prisutna kod ajmo rec fejsbuk generacije.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:54   #28
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Recimo nemam interesa za druženja u živo kao nekoć kad sam bio mlađi, jednostavno s odrastanjem skužiš da je možda biti sam bolje, radiš nešto i imaš mir. Neki ljudi nikad to ne skuže, ali i sam i dalje proživljavam nesavršenost ljudi i svijeta, nije da me ne dira ali manje puno nebitnije po mene nego prije.

Inače neznam što je tvoj film da tako kažem, ali zasigurno da je nešto tebi ozbiljno u pitanju, valjda znaš što ti je ili neznaš..recimo ja znam da 'nisam normalan' s time živiš.
Što je moj film?

Pa to neko preopsirno analiziranje, vrcenje po mislima, cesta odgadjanja i odugovlacenja, povremeni nedostatak motivacije, i onda se to prilicno zmiksalo,sjetil sam se da sam i ja imal pred oko 15 godina nezgodu...brat i ja smo isli po stepenicama na groblju ..i on je bil brzi i ja sam krenul trcat da ga stignem..i kak je bilo nizbrdica isel sam brze i onda sam se udaril u kriz i ozljedil glavu...no ozljeda nije bila teza..i nisam ni trebal u bolnicu..tak da sam vec par dana poslje isel u skolu.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:55   #29
Quote:
chokopralina kaže: Pogledaj post
"Budi ono što jesi."


Tako lako izgovoriti i natipkati.

Samopouzdanje se često brka sa egoizmom, morala sam primijetiti. To me iritira.



To učenje i proces o kojem pričate... Meni sto sve zvuči ko mlaćenje prazne slame. Ili to znači da ja još nisam naučila?
Kad nemaš socijalne vještine - nemaš. Nemaš jer se ne osjećaš ugodno u vlastitoj koži, i to se uvijek nepogrešivo vidi. Po meni, treba postići taj osjećaj ugode sam sa sobom, jer drugi ne žele biti u blizini nekoga tko smeta sam sebi i ne zna se ponašat. A postići to? Veoma teško...
U pravu si, meni je to stanje nemira bila stepenica za svojevrsnu evoluciju u višu svijest, tako da sam završio u duhovnosti i tu našao mir, ili sebe, sebe da.

'Egoizam' (što je ego?) je potreban kad većina ljudi oko tebe jesu takvi, što možeš nego istaknuti volju da te uvaže. Nismo mi ljudi nešto daleko od životinja na tim primarnim nivoima. Naravno sa dubljim poznavanjem i otvaranjem, povjerenjem, ljudi postaju ljudskiji..osjećaj za dobro ili etika, tu se podrazumijeva iako je prava istina da većina ljudi oko nas ima psihopatske sklonosti.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:57   #30
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Tako nesto, ma da, primjetio sam da za neke odluke koje zelim donijeti najvece kocnice i jesu te misli o tome da ce opet biti neuspjeh, i onda te navike idu u krug.

Ah, da, ucenje je cijelo vrijeme prisutno, jer da nije vec bi depresivnije misli bile znatno cesce, i to bi opet dovodilo do povremenih kaosa koji bi samo produbili osjecaje da se trud nije dovoljno cijenio.
Slazem se s tobom majstore. kocnice znaju biti mnogo losa stvar, a nije ni najbolje kad ih nemas. kad smo kod kocnica, ja sam kod sebe primjetila u posljednje vrijeme da veoma cesto pokusavam pronaci svoje mjesto u maloprijepomenutoj skupini ljudi, ili ajmo grubo reci, dokazati se da sam najjaca kada je rijec o odredjenoj temi u koju se razumijem, a inace smatram da se razumijem u dosta stvari.
ne znam kako bih to opisala, da li je sebicno sto tako, naivno forsiram ljude na poljima za koja smatram da se mnogo i ne razumiju u iste? kocnice bi mi mozda pomogle u tim momentima? ili pak ne?

Ucenje svakako da treba biti prisutno, jer onaj koji misli zna da sve zna, biva prevaren. Ono je samo po sebi prisutno, i momenat kada postanemo svjesni da smo pogresno naucili podatke, tada se mogu pojaviti depresivne misli, što je prilika za novi rast i uzdizanje, te potom ćemo opet pokušati obraditi podatke, samo na drugi način... uspješno ili ne, ovisi ipak o nama samima, tj. koliko smo spremni osvrnuti se na greske iz prvobitnog ucenja.
__________________
Kosmos, štasmos, đesmos?!.
Shizzona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:01   #31
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Što je moj film?

Pa to neko preopsirno analiziranje, vrcenje po mislima, cesta odgadjanja i odugovlacenja, povremeni nedostatak motivacije, i onda se to prilicno zmiksalo,sjetil sam se da sam i ja imal pred oko 15 godina nezgodu...brat i ja smo isli po stepenicama na groblju ..i on je bil brzi i ja sam krenul trcat da ga stignem..i kak je bilo nizbrdica isel sam brze i onda sam se udaril u kriz i ozljedil glavu...no ozljeda nije bila teza..i nisam ni trebal u bolnicu..tak da sam vec par dana poslje isel u skolu.
Meni isto tako sve (analiziram i ja ljude i osnose ali ne kao prije, znam što misliš reći, i onda to proživljavaš i smeta te) samo sam danas motiviran jer sam skužio da je poanta u disciplini i volji, bez toga nema ničega u životu, pa ni spomenutog samopouzdanja za početak.

Hoćeš reći da te je taj udes na groblju nekako obilježio, što je bilo s bratom ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:09   #32
ocnice znaju biti mnogo losa stvar, a nije ni najbolje kad ih nemas. kad smo kod kocnica, ja sam kod sebe primjetila u posljednje vrijeme da veoma cesto pokusavam pronaci svoje mjesto u maloprijepomenutoj skupini ljudi, ili ajmo grubo reci, dokazati se da sam najjaca kada je rijec o odredjenoj temi u koju se razumijem, a inace smatram da se razumijem u dosta stvari.
ne znam kako bih to opisala, da li je sebicno sto tako, naivno forsiram ljude na poljima za koja smatram da se mnogo i ne razumiju u iste? kocnice bi mi mozda pomogle u tim momentima? ili pak ne?


Eh, da ma kocnice bi tad bile vjerojatno dobre, jer to naivno forsiranje i je ono sto povremeno medjusobno udaljuje ljude .

Meni isto tako sve (analiziram i ja ljude i osnose ali ne kao prije, znam što misliš reći, i onda to proživljavaš i smeta te) samo sam danas motiviran jer sam skužio da je poanta u disciplini i volji, bez toga nema ničega u životu, pa ni spomenutog samopouzdanja za početak.

Hoćeš reći da te je taj udes na groblju nekako obilježio, što je bilo s bratom ?


Eh, da disciplina bi mi puno znacila, dugo mi treba da se na nesto naviknem, a kad mi to bas i ne uspije, dogadja se i povremeni povratak tim navikama odgadjanja i onda mi to predstavlja neke izazove u kojima se ne snalazim.

Ma, brat nije udario u nista, nego sam ja htio prije njega stic dole, i onda sam potrcal, to me zanjelo, i tad je bila meni laksa ozljeda glave, premda se u prvi mah cinilo da je u pitanju teza ozljeda.

Moglo bi se rec da mi je tvrda glava i u dvostrukom smislu {tvrdoglavost, ali i u fizickoj konstrukciji}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:12   #33
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Eh, da disciplina bi mi puno znacila
{tvrdoglavost, ali i u fizickoj konstrukciji}
Onda se okušaj u sportu (rekreaciji) to je majka za disciplinu i volju.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:16   #34
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Onda se okušaj u sportu (rekreaciji) to je majka za disciplinu i volju.
Vjerojatno, samo jos trebam se odluciti koji bi mi sport u ovom razdoblju najbolje pasao s obzirom na to da sjedilacki sport kao šah mi se i ne cini kao najbolje rjesenje {tj. to bi mogao doci eventualno kao dodatak nakon nekog konkretnog sporta}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:29   #35
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Eh, da ma kocnice bi tad bile vjerojatno dobre, jer to naivno forsiranje i je ono sto povremeno medjusobno udaljuje ljude .
opet moram da se slozim s tobom. i moram napomenuti da je jako bitno znati zakociti na vrijeme, pa i ako malo zakasnimo, i lupimo u zid (pred kojim smo nekad stajali), umanjit cemo stetu. tada oni koje perem na ruke, dobiju priliku da operu mene. ali sta bi, sama sam kriva.
ipak sam nesto naucila na ovoj temi
__________________
Kosmos, štasmos, đesmos?!.
Shizzona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 14:58   #36
Quote:
Shizzona kaže: Pogledaj post
...moram napomenuti da je jako bitno znati zakociti na vrijeme, pa i ako malo zakasnimo, i lupimo u zid (pred kojim smo nekad stajali), umanjit cemo stetu. tada oni koje perem na ruke, dobiju priliku da operu mene. ali sta bi, sama sam kriva.
ipak sam nesto naucila na ovoj temi
Kažeš da forsiraš i nemaš granice kada se radi o temi o kooj puno znaš.

Kod mene je slučaj da nemam kočnicu samo ako se nađem u raspravi/razgovoru sa osobom koja misli da zna, a ne zna o specifičnoj temi i kada inzistira i što bi se reklo, pravi se pametnijim nego što jest, onda nemam granicu i uvijek, ali baš uvijek, netko bude uvrijeđen i onda me se izbjegava, jer sam eto grozna osoba, po mišljenju takvih. Ja ne razumijem zašto.

Recimo, ako je tema nešto u čemu nisam baš potkovana, to mi predstavlja samo način da saznam ili naučim nešto o toj temi od osobe koja jest. Ako me to isto iole zanima. Pa to očekujem i od drugih.


Eto, dođoh do mog osnovnog problema. Što očekujem da su drugi poput mene. Jer meni je moja logika najlogičnija.

Znam, znam.. Svakome je njegova.
chokopralina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 19:48   #37
Nekad je neke prilike teže vidjeti jer se puno toga dogodi u kraćem vremenskom periodu.

Samim time, nije lako zadržati pozitivnosti.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 14:41   #38
Svaka vjestina koja ne steti pojedincu, niti nekom drugome je smislena vjestina i moze se puno toga saznati kada se donesu cvrste odluke {i kada se i primjene}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 15:13   #39
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
jer sam skužio da je poanta u disciplini i volji, bez toga nema ničega u životu, pa ni spomenutog samopouzdanja za početak.
Disciplina i volja su definitivno kamen temeljac za sve, alfa i omega, početak i kraj. I slažem se da bez njih nema samopouzdanja. Volja treba za upoznati sebe (a to je srž samopouzdanja - poznavanje sebe) a disciplina da bi se vlastitim manama ovladalo tako da se bude funkcionalan u realitetu, dakle disciplina u prakticiranju ponašanja koja će s obzirom na mane koje imamo biti najdjelotvornija moguća.

Quote:
chokopralina kaže: Pogledaj post
"Budi ono što jesi."
(...)
Kad nemaš socijalne vještine - nemaš. Nemaš jer se ne osjećaš ugodno u vlastitoj koži, i to se uvijek nepogrešivo vidi. Po meni, treba postići taj osjećaj ugode sam sa sobom, jer drugi ne žele biti u blizini nekoga tko smeta sam sebi i ne zna se ponašat. A postići to? Veoma teško...
Pa što ako nemaš socijalne vještine?
Ja recimo ne znam svirati saksofon.
A netko ne može istrčati polumaraton.
Ne znamo svi sve.
Hoću reći - socijalne vještine su bitne ako ti je bitno druženje s ljudima, ako voliš društvo, sklapanje novih poznanstvava i prijateljstava, kao što je bitno trenirati ako želiš istrčati polumaraton. Ako ti druženje s ljudima nije jako važno i zadovoljna si s nekim minimumom kontakta, možda više voliš mir i samoću - onda nedostatak socijalnih vještina nije hendikep.

A osjećati se ugodno u svojoj koži - da, tome vjerojatno svi težimo

Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Ja za sebe mogu reći da imam samopouzdanje i to veliko a to može značiti da skrivam neke komplekse a to i je tako.
Naravno da skrivaš. Nazovi ih kompleksima ili manama, ali neki način njihove korekcije moramo pronaći. Ili ih skrivati, ublažiti, razviti se u tom području gdje imamo potencijal .... Samopouzdanje ne znači samo poznavanje svojih vrlina nego i mana

Quote:
Shizzona kaže: Pogledaj post
A ko smo to mi? Ja za sebe ne mogu bas reci da imam samopozdanje, to je samo rijec koju neko moze iskoristiti da joj smanji znacenje.
Kad uspiješ odgovoriti na pitanje tko si, onda valjda i imaš samopouzdanje
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)

Zadnje uređivanje Biznismen75 : 31.05.2016. at 15:29.
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 23:59   #40
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Pa što ako nemaš socijalne vještine?
Ja recimo ne znam svirati saksofon.
A netko ne može istrčati polumaraton.
Ne znamo svi sve.
Hoću reći - socijalne vještine su bitne ako ti je bitno druženje s ljudima, ako voliš društvo, sklapanje novih poznanstvava i prijateljstava, kao što je bitno trenirati ako želiš istrčati polumaraton. Ako ti druženje s ljudima nije jako važno i zadovoljna si s nekim minimumom kontakta, možda više voliš mir i samoću - onda nedostatak socijalnih vještina nije hendikep.

A osjećati se ugodno u svojoj koži - da, tome vjerojatno svi težimo
Pa bitno je recimo, ako te to ometa u poslu i slično. Prijatelje možemo birati, ali kolege ne.
Problem nastaje (konkretno kod mene) kad su to po mom mjerilu retardusi naporni glupavi i licemjerni, a da to mislim treba naravno zadržati za sebe. To samo po sebi meni predstavlja problem jer sam brutalno iskrena osoba i naivno očekujem da je ostatak svijeta takav. A nije.



Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Naravno da skrivaš. Nazovi ih kompleksima ili manama, ali neki način njihove korekcije moramo pronaći. Ili ih skrivati, ublažiti, razviti se u tom području gdje imamo potencijal .... Samopouzdanje ne znači samo poznavanje svojih vrlina nego i mana

Eto, gore napisah svoju manu (ja smatram da je to mana uzevši u obzir obrasce ponašanje većine) i dosad nisam baš uspješno "korigirala".

Ako i uspijem, dugoročno mi se nakuplja žuč i nezadovoljstvo i jednostavno jednom "puknem" i kažem u određenim situacijama što mislim i to me u pravilu košta.

Onda ispadne da sam neprilagođena ili whatever.
chokopralina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.