Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Egzodusa na gospodarstvo ima:
Iznimno blagotvorne učinke (na kratki/dugi rok) 15 15.96%
Blagotvorne učinke (kratkoročno i dugoročno) 21 22.34%
Neutralan, nema nekog posebnog utjecaja 8 8.51%
Kratkoročno povoljan, ali dugoročno steti 38 40.43%
Dovesti ce do potpunog sloma države 12 12.77%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 21:50   #5981
Quote:
pesdewschegg kaže: Pogledaj post
Upravo to. Zelim biti najbolji. Dok disem, tezit cu boljemu - to je u prirodi poduzetnistva.


Fali tebi testosterona.


Uspjeh je zacrtavati nove ciljeve i ostvarivati ih. Naravno, sve ovisi o tome gdje je start i kakav je svjetonazor u glavi.


Ja samo zelim stimulirati ambicioznije i obrazovanije s dobrim znanjem jezika koji su zaglavili na Balkanu - da se moze i ozbiljniju lovu zaraditi uz nesto rizika.
Pa ciljevi su dobri, samo moraju biti realni i ostvarljivi jer inače će biti frustracije.

Mislim dobar je cilj je stići do 50k u godini ako imaš 40k. Los cilj je u tom trenu sebi postaviti cilj od 100k itd. Možes sebe motivirati i biti ponosan na sebe sa puno mali ciljeva koji daju zadovoljstvo jer ih stižeš a jedan nerealan cilj te može i ubiti u samopouzdanju.
Mislim da je uspjeh neki realni dugotrajni budžet. Znaš da je budžet svaku godinu veći i da određene osobe dobiju ako se taj budžet ostvari dobivaju premije. Tako možeš i privatno i sam sebe nagraditi sa nečim kada stigneš te ciljeve. kao kad budem stigao plaću/zaradu od 100k idem na Hawaii.

Pa naravno da se može zaraditi i može se zbog veće ponude i bolje napredovati jer evo nemoras biti sretan da imaš posao kao u nekim strukama u Hrvatskoj.

Ne fali meni testosteron nego mi nisu ciljevi nikad bili u smislu postati broj jedan u nečemu nmu tom i tom roku, nego evo recimo rast od 15%, ako je druga kompanija 50% ispred nas, nemogu ja sebi postaviti cilj da ću ih u 3 stići jer mogu oni imati izvanredno jake godine ili izvanredno loše. Moj cilj sam ja i da ja dostignem novi level, a ne imati više od susjeda.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 17.08.2017., 22:04   #5982
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Da znam njemački potražio bi zbog čega se razlikuju brojke bamfa i destatisa.

Međedino?
Nije baš neka velika razlika, bamf ima cca 5 tisuća manje kako doseljenih tako i odseljenih, delta je otprilike tu negdje (po bamfu 36.041).
Destatis broji i umrle te rođene.

Evo bamf link za 2016., mislim da nismo prije postali...

http://www.bamf.de/SharedDocs/Anlage...richt-2016.pdf

Po meni veliki broj "odlazaka" tj. odjava iz Njemačke su sezonski radnici.

Zanimljivo da Hrvati čine 12.2% od ukupnog broja povećanja EU građana u Njemačkoj, što je zapravo jako puno.

Po meni da Nijemci prije dvije godine nisu ničim izazvani ukinuli radne vize imali bi 70-80 tisuća nezaposlenih više.

Danke Deutschland!
__________________
...
RealBear is offline  
Old 20.08.2017., 20:17   #5983
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Neki normalan život u Austriji (za onoga tko želi biti blizu Hrvatske) je vrlo dohvatljiv. Ako si VSS tehničke struke lako ćeš kroz neko vrijeme dostići cca 2500 eura neto za 40 sati tjedno. Nek ti žena radi neki poslić od 4 sata za cca 800 aura + 13-ta i 14-ta plaća (koja je zbog manjeg poreza veća od 2500 eura) + još na to doplatak za dvoje djece i možeš zaista lijepo živjeti i imati miran obiteljski život.
Ako radite u nekoj normalnoj Austrijskoj firmi samo ta 13-ta i 14-ta plaća su itekakva financijska injekcija. Ajde recite mi firmu u Hrvatskoj koja i za regres i za božićnicu daje 110% neto plaće? Samo sa tom lovom imate itekakav godišnji odmor u hotelu sa 4 zvjezdice na hrvatskoj obali + skijanje zimi. U Hrvatskoj sa regresom i božićnicom samo pokrpate rupe
Da, to sa 13tom i 14tom plaćom je stvarno fenomenalno i čini mi se da je Austrija Hrvatima kudikamo bolja opcija i od Njemačke. Blizu je, manje birokracije , s Bečom se nijedan njemački grad ne može u ničemu uspoređivati, a na sve to ide 14 plaća. I koliko vidim, stanarina čak nije umobolno skupa i za razliku od Dublina i Irske, čak se može i dobiti normalan stan.
Koliko vidim, jedino je hrana nešto osjetnije skuplja od Njemačke. Ali i to je pitanje ako se hraniš u Lidlu, Aldiju i slično (provjerim taman za par tjedana).
Zato sam rekao da će biti veliki egzodus u Austriju, ali najviše očekujem odlaske iz drugih europskih zemlji u Austriju.
I sranje sa Austrijom je i nezaposlenost. Znam da je jako pala u zadnje 2 godine (s kritičnih cca 12% kao što mi danas imamo u Hrvatskoj na današnjih 6-7), ali ne bi me čudilo da se tu radilo isto o administrativnim čišćenjima jer je to trend u svim zemljama.

Dosta toga moram priznat čitam sad upravo na internetu o Austriji i ne znam koliko je sve precizno, ali ovo za 14 plaća je sigurno. Isto kao što sve velike firme (vjerojatno i manje al one me ne interesirjau pa ne znam) zakonski moraju objavit minimalnu plaću i ispod toga nejde u eventualnim pregovorima.

I vjerujem da bi kao inženjeri trebali biti više plaćeni od 2500 s iskustvom jer ja sam našao ENGLISH SPEAKING/finance controlling entry-level poziciju za 41000 bruto godišnje, što ispadne oko 1900 eura mjesečno, a 13. i 14. plaća 2300 -2400 ili tako nešto. I to je minimalna plaća kao što rekoh.
Doduše to nije prosjek jer u tipičnim bankama financijske pozicije (i to s njemačkim) su uglavnom 36000 godišnje uz 2-3 godine iskustva. Ali svejedno, stvarno se radi o jako dobrim plaćama u koje nije uračunato ni plaćene prekovremene/putovanja ako ima na toj poziciji , itd.

Realno taj Weinachstsgeld i Urlaubsgeld(13./14. plaća) su sami po sebi dovoljni da se ne mora čak ništa štediti svaki mjesec ako je plaća za ovakve pozicije. To je 5000 eura neto iz ničeg. A realno uz 2000 eura plaću stvarno ne znam tko ne uspije na to ništa uštedit ako je samac.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 20.08.2017., 22:36   #5984
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Po čemu točno bi nekom tko se bavi računovodstvom (a tipični računovodstveni programi su tipa SAP i Oracle gdje imaš jezik po želji) ili financijama i slično trebao znati njemački ? Tj. treba, austrijanci vole čuvat svoje za jače pozicije i to čine upravo na taj način. Čak ću javno dati i firmu koja često ima otvorene pozicije za poslove bez znanja njemačkog-Raifeissen banka u Beču. Imam još jednu( u Beču ih ima sigurno par desetaka, ali ovo je ono što znam iz glave i što sam nedavno promatrao= di sam se javio i di sam već danas pozvan na assessment centar, ali radije ju ne bi podijelio dok mi isti ne završi.
Dosadila Budimpesta?
Grinch24 is offline  
Old 21.08.2017., 01:34   #5985
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Dosadila Budimpesta?
Nope. Čak obrnuto.

Ali ako Austrijancima pašu expati iz drugih zemalja (za moju poziciju piše da je potrebna mobilna osoba pa sam valjda zato i pozvan) i plate mi put za intervjue za posao s minimalnom plaćom većom od prosječne austrijske, a uz to je njemački samo sporedan što mi je idealno.....to se ne odbija. Posebno ne sad dok je Beč još uvijek normalan grad jer sljedeće godine ili za 3 godine mislim da će se to itekako promijeniti

Al daleko od tog da se selim i da je ovo sigurno. Imam još uvijek relativno malo radnog iskustva. Ono što znam je da sve i da ovo prođe, Beč kao što nije prva, nije ni zadnja stanica. Ali iskreno, da ignoriramo plaću/cijenu života i sve, Budimpešta je jako dobar grad mladim ljudima (za obitelji je jedan od gorih jer je brutalno prenapučen i dosta prljav), možda i najbolji u Europi i samim time mi se ovdje itekako još ostaje, ali će mi i ko Zagreb dopizdit jednog dana. Meni svi gradovi dopizde ranije ili kasnije, to je naprosto tak. To je naprosto zato jer sam stranac u svim gradovima di sam god do sada živio, uključujući Zagreb.

I općenito imam dosta drugačija razmišljanja i ciljeve od prosječne osobe. Čisto npr. u ovome trenutku da biram grad gdje bi htio jednog dana raditi u Europi, bio bi London. A to financijski čak nema smisla jer London je umobolno skup grad gdje je cijena sobe jednaka dvosobnom stanu u Munchenu (a plaće nisu puno različite). Ali Munchen je niš, grad ko grad niš ekstra, a London u CV-u je za bilo kog moje struke top deal(i radi vrlo kvalitetnih sveučilišta u Engleskoj, koja se uz to plaćaju, jako teško dostupno), nema bolje.
Van Europe neću ni spominjati da se ne zamaštam previše, otom potom.

Ima onaj kolega s kojim sam se prepirao nedavno koji mislim da dosta slično razmišljanje ima, tj. da se ne zadržava desetljećima u istoj sredini. To ga skroz kužim.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 21.08.2017., 08:57   #5986
Koliko mi je poznato, sluzbeno se u Austriji u oglasu nudi minimalna placa odredjena sindikatom/cehom... tako da je kao normalno da se ponudi 2500 netto placa, dok se zapravo moze dobiti visa u pregovorima..
Tako da nemojte padati na te minimalce..

S druge strane, 2500 eur netto mozda i nije toliko dobra placa, jer, barem ja to tako gledam, troskovi zivota su vislji. Cijena kvadrata u austriji je vislja od hrv, a nitko ne zeli otici u austriju i nikada si ne biti u stanju kupiti nekretninu.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 21.08.2017., 09:01   #5987
Dobro da nisi rekao visočiji alo nije višlji "nega" viši i nije liči na nega sliči ili nalikuje i ti bi u Avustriju a nepismen e đava te lipi neodnija
Loui is offline  
Received Infraction
Old 21.08.2017., 11:26   #5988
[quote name="Marica Carica" post=64366247]Nezaposlenost po HZZ-u s 30.9.2017.<br />
RealBear 145.000<br />
krcmije 150.000<br />
mkovac67 150.000<br />
z_k 155.000<br />
Monsignor 148.000<br />
znatizeljan 150,000<br />
Marica 155.000<br />
<br />
<br />
<br />
Rast realnih neto plaća y/y s 30.9.2017.<br />
RealBear +5%<br />
krcmije +6%<br />
mkovac67 +5%<br />
z_k +5%<br />
Monsignor +5<br />
znatizeljan +5%<br />
Marica +3,5<br />
<br />
<br />
<br />
Nezaposlenost po HZZ-u s 30.9.2018.<br />
RealBear 80.000<br />
krcmije 95.000<br />
mkovac67 110.000<br />
z_k 130.000<br />
Monsignor 115.000<br />
znatizeljan 105,000<br />
Marica 140.000<br />
<br />
<br />
Rast realnih neto plaća y/y s 30.9.2018.<br />
RealBear +7%<br />
krcmije +6%<br />
mkovac67 +2%<br />
z_k +1%<br />
Monsignor +3.5<br />
znatizeljan +7%<br />
Marica +2[/QUOTE]<br />

Izgleda da smo nezaposlenost profulali😂

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Monsignor.m is offline  
Old 22.08.2017., 15:07   #5989
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Nope. Čak obrnuto.

Ali ako Austrijancima pašu expati iz drugih zemalja (za moju poziciju piše da je potrebna mobilna osoba pa sam valjda zato i pozvan) i plate mi put za intervjue za posao s minimalnom plaćom većom od prosječne austrijske, a uz to je njemački samo sporedan što mi je idealno.....to se ne odbija. Posebno ne sad dok je Beč još uvijek normalan grad jer sljedeće godine ili za 3 godine mislim da će se to itekako promijeniti

Al daleko od tog da se selim i da je ovo sigurno. Imam još uvijek relativno malo radnog iskustva. Ono što znam je da sve i da ovo prođe, Beč kao što nije prva, nije ni zadnja stanica. Ali iskreno, da ignoriramo plaću/cijenu života i sve, Budimpešta je jako dobar grad mladim ljudima (za obitelji je jedan od gorih jer je brutalno prenapučen i dosta prljav), možda i najbolji u Europi i samim time mi se ovdje itekako još ostaje, ali će mi i ko Zagreb dopizdit jednog dana. Meni svi gradovi dopizde ranije ili kasnije, to je naprosto tak. To je naprosto zato jer sam stranac u svim gradovima di sam god do sada živio, uključujući Zagreb.

I općenito imam dosta drugačija razmišljanja i ciljeve od prosječne osobe. Čisto npr. u ovome trenutku da biram grad gdje bi htio jednog dana raditi u Europi, bio bi London. A to financijski čak nema smisla jer London je umobolno skup grad gdje je cijena sobe jednaka dvosobnom stanu u Munchenu (a plaće nisu puno različite). Ali Munchen je niš, grad ko grad niš ekstra, a London u CV-u je za bilo kog moje struke top deal(i radi vrlo kvalitetnih sveučilišta u Engleskoj, koja se uz to plaćaju, jako teško dostupno), nema bolje.
Van Europe neću ni spominjati da se ne zamaštam previše, otom potom.

Ima onaj kolega s kojim sam se prepirao nedavno koji mislim da dosta slično razmišljanje ima, tj. da se ne zadržava desetljećima u istoj sredini. To ga skroz kužim.
Sad se u Budimpesti siri Blackrock. To je isto dobra prilika. I kako ti je u GE?
Grinch24 is offline  
Old 22.08.2017., 20:04   #5990
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Sad se u Budimpesti siri Blackrock. To je isto dobra prilika. I kako ti je u GE?
Blackrock je super i po mojim informacijama plaćaju stvarno dobre plaće po onome što sam čuo, ali traže gotovo isključivo ljude s iskustvom bar 2, 3, 4 godine i više, pa nažalost to zasad nije za mene. Već sam ih pretražio zbrda zdola.

Pun drek firmi se širi( Exxon, Morgan Stanley, Citi znam iz prve ruke, ovo ostalo po medijima), ali GE stagnira. Ne u Budimpešti nek globalno i firma je u banani u ovome trenutku. Dosta biznisa se prodaje, dosta mergera i još mijenjaju kompletan menadžment što lokalno što globalno. Samim time mi se to ne dopada, ali lako se vratim nakon što završim diplomski. Lijepo je imati last resort.
Čak sam tražio po Zagrebu pozicije u nadi da se tu neš mijenja, al ništa. Kat KPMG-a u Budimpešti ima ljudi ko zagrebački Big 4 zajedno. Jad i tuga. Trenutno u zagrebačkom Big 4-u sve zajedno 2 otvorene pozicije, od čega jedna za ljude sa iskustvom u EU projektima, a druga za FER-ovce, i to još ova druga uz sebe nosi 7 krugova pakla PriceWaterhouseCoopersa. . Banke su isto u banani. Nije ni čudo da smo mi ekonomisti na lošem glasu kad oni sretnici što su dobili poso u banci rade na šalteru ili na stručnom osposobljavanju(kao u recimo Sperbanci). Ona TEVA od Oreškovića otvorila centar za financije baš nedavno i normalno apsolutno sva "radna mjesta" za studente. I onda se netko čudi kad kažem da treba pod hitno ukinuti student servis. Ajde kad to koriste mali poduzetnici koju država opljačka i ošiša na sve strane, al kad to banke i farmaceutske tvrtke s milijardama rade, kako se ne na to naprosto sprdati ? Al zapravo najviše iritiraju krugovi pakla. Tog u EU ima JEDINO I ISKLJUČIVO u Zagrebu. To da ti moraš minimalno 3 puta osobno do firme(a ima i po 5 puta kao u PWC-u što sam rekao, plus 2 puta online) za koji ti niš ne plate, ne, tog nema apsolutno nigdje. Ni u Češkoj, Slovačkoj, Poljskoj, Njemačkoj, Engleskoj.....nigdje. A tek pitanja na intervjuima i o kojim se tu razlikama radi. Naši iz ljudskih resursa su minimalno 20 godina iza vremena.

Zadnje uređivanje Inžinjer ekonom : 22.08.2017. at 20:17.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 22.08.2017., 20:15   #5991
prosiječna plaća za lipanj je bila manja nego za svibanj
#samorastkajne
KILLERDOG is online now  
Old 22.08.2017., 21:00   #5992
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Ona TEVA od Oreškovića otvorila centar za financije baš nedavno i normalno apsolutno sva "radna mjesta" za studente. I onda se netko čudi kad kažem da treba pod hitno ukinuti student servis.
Propagatori neoliberalnog kapitalizma ne bi se složili.

http://www.liberal.hr/clanak.php?id=901
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 22.08.2017., 22:37   #5993
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
prosiječna plaća za lipanj je bila manja nego za svibanj
#samorastkajne
5 mjesec - 31 dan - 23 radna dana

6 mjesec - 30 dana - 22 radna dana

Soyleyin is offline  
Old 22.08.2017., 22:40   #5994
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Blackrock je super i po mojim informacijama plaćaju stvarno dobre plaće po onome što sam čuo, ali traže gotovo isključivo ljude s iskustvom bar 2, 3, 4 godine i više, pa nažalost to zasad nije za mene. Već sam ih pretražio zbrda zdola.

Pun drek firmi se širi( Exxon, Morgan Stanley, Citi znam iz prve ruke, ovo ostalo po medijima), ali GE stagnira. Ne u Budimpešti nek globalno i firma je u banani u ovome trenutku. Dosta biznisa se prodaje, dosta mergera i još mijenjaju kompletan menadžment što lokalno što globalno. Samim time mi se to ne dopada, ali lako se vratim nakon što završim diplomski. Lijepo je imati last resort.
Čak sam tražio po Zagrebu pozicije u nadi da se tu neš mijenja, al ništa. Kat KPMG-a u Budimpešti ima ljudi ko zagrebački Big 4 zajedno. Jad i tuga. Trenutno u zagrebačkom Big 4-u sve zajedno 2 otvorene pozicije, od čega jedna za ljude sa iskustvom u EU projektima, a druga za FER-ovce, i to još ova druga uz sebe nosi 7 krugova pakla PriceWaterhouseCoopersa. . Banke su isto u banani. Nije ni čudo da smo mi ekonomisti na lošem glasu kad oni sretnici što su dobili poso u banci rade na šalteru ili na stručnom osposobljavanju(kao u recimo Sperbanci). Ona TEVA od Oreškovića otvorila centar za financije baš nedavno i normalno apsolutno sva "radna mjesta" za studente. I onda se netko čudi kad kažem da treba pod hitno ukinuti student servis. Ajde kad to koriste mali poduzetnici koju država opljačka i ošiša na sve strane, al kad to banke i farmaceutske tvrtke s milijardama rade, kako se ne na to naprosto sprdati ? Al zapravo najviše iritiraju krugovi pakla. Tog u EU ima JEDINO I ISKLJUČIVO u Zagrebu. To da ti moraš minimalno 3 puta osobno do firme(a ima i po 5 puta kao u PWC-u što sam rekao, plus 2 puta online) za koji ti niš ne plate, ne, tog nema apsolutno nigdje. Ni u Češkoj, Slovačkoj, Poljskoj, Njemačkoj, Engleskoj.....nigdje. A tek pitanja na intervjuima i o kojim se tu razlikama radi. Naši iz ljudskih resursa su minimalno 20 godina iza vremena.
Za City znam. Blackrock im je uzeo ili planira uzeti dosta ljudi jer puno bolje placaju. Za GE ne znam puno al mislim da te za prvu godinu boli briga dok si tamo kako je njima globalno. PWC sam cuo je sad uzeo 20-30 pocetnika i imali su 3 kruga prepostavljam dijelom i zbog Agrokora. ZG i HR zaostaju zesce i to se osjeti kad si vani.
Grinch24 is offline  
Old 22.08.2017., 22:57   #5995
U prvom postu ove teme piše :

Quote:
Odlaskom jednih ojačava se pregovaračka snaga onih kojih ostaju
U firmi gdje sam ja to ne vrijedi. Mladi inženjer je našao posao u drugom gradu za plaću od 8500 kn.
Ovdje je bio pripravnik na 3500 kuna.
Bio je na razgovoru kod gazde i ovaj mu je rekao da mu može ponuditi 5500 kn.
Razlog je bio jednostavan jer ostale kolege imaju 6000 kn sa 30 godina staža.
On ide u drugi grad, ali gazda ne misli dizati plaće nikome. A nitko se i ne buni da mu je mala plaća, jer su ovi što su ostali ionako pred mirovinu.
Ljudi umjesto da se bune jednostavno dadu otkaz.
A firma ?? Ona će se spontano ugasiti i umjesto nje će tu njiknuti stambene zgrade.
To je naše proklestvo što tvornica nije van grada u industrijskoj zoni.
krena is offline  
Old 23.08.2017., 01:02   #5996
Dio tok prokletstva su i sami radnici i hvaljene sa plaćama. U njemačkim ugovorima tu piše da se o tome ne priča. I većinski se toga i njemci pridržavaju.

Kako ne može dignuti plaću ako će ovaj koji je prima, gazda i knjigovodstvo šutiti nece nitko ni saznati.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 23.08.2017., 02:23   #5997
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Za City znam. Blackrock im je uzeo ili planira uzeti dosta ljudi jer puno bolje placaju. Za GE ne znam puno al mislim da te za prvu godinu boli briga dok si tamo kako je njima globalno. PWC sam cuo je sad uzeo 20-30 pocetnika i imali su 3 kruga prepostavljam dijelom i zbog Agrokora. ZG i HR zaostaju zesce i to se osjeti kad si vani.
PWC je inače imao 7 krugova i s tim su se hvalili nama na faksu
Ne znam kako su sad imali, ali da neš sam i ja čuo o tome iako kod PWC-a oglasi za posao su stvarno rijetki.

Nekad i ja previše seruckam, ali HR i čitav recruiting je zapravo ono gdje Hrvatska najviše zaostaje od svih. Možda je to dijelom i zbog male ponude poslova naspram potražnje, pa od ljudi rade debile, ali tko će to znat što je njima u pameti.

U Budimpešti si svi centri kradu zaposlenike stalno. Ogromna je fluktuacija. Malen rast plaće ako ostaneš u firmi, a čak i golem ako promijeniš i znaš se prodat. Opet s druge strane- prednost je ta da ak ostaneš u firmi par godina imaš vrlo realne mogućnosti doći i do team leader pozicija/niži menadžment što je super za resume. Iskreno kad sam ovdje stizao me to jako zanimalo, ali danas više gledam na to kako da ostanem par godina u jednoj zemlji i tak to promijenim koji puta
I u Zagrebu se kradu zaposlenici, iako uglavnom jedino Big 4-ovci, ali ovdje je to baš svakodnevna pojava. Čak i pomalo nezdrava.
Blackrock bi volio se uvalit u budućnosti, te informacije da plaćaju najbolje od svih su mi već dobro poznate. Citi je isto super, al imaju baš urede za prave investicijske bankare, doslovce onakve kakve vidiš po medijima i serijama....prepuno kompjutera i svi nagruvani. Bio sam na razgovoru kod njih i čak im je intervju takav....cilj im je ubiti te u pojam, provjeriti znanje o financijama i računovodstvu od A do Ž i to sat vremena maltretiranja i da me krivo ne shvatiš-to je najkvalitetniji intervju koji sam ikad imao. Nikakve smucalice i bullshit već čisto znanje i ubijanje u mozak- baš ono što i čeka nove zaposlenike.
U jednom KPMG-u u Zagrebu mene senior manager pita 3 prednosti i mane i to isto sranje od pitanja čovjek pita milijun drugih i uvijek dobije iste bullshit odgovore. Doslovce nijedno pitanje da ima veze s vezom s onim što te čeka u reviziji....to je jako tužno čak.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 23.08.2017., 04:11   #5998
Quote:
Soyleyin kaže: Pogledaj post
5 mjesec - 31 dan - 23 radna dana

6 mjesec - 30 dana - 22 radna dana

inflacija 0%?

super je u hr

koliko znam u hr su se uvijek ugovarale mjesečne plaće bez obzira na broj radnih dana, znači to se promjenilo
KILLERDOG is online now  
Old 23.08.2017., 08:34   #5999
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
inflacija 0%?

super je u hr

koliko znam u hr su se uvijek ugovarale mjesečne plaće bez obzira na broj radnih dana, znači to se promjenilo
Nije se promijenilo i dalje je tako. btw. Jel mi moze netko objasniti te fore sa "tajenjem" placa? Postoji li ista nezdravije za business od toga?

Sent from my SM-G360F using Tapatalk
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 23.08.2017., 08:47   #6000
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Dio tok prokletstva su i sami radnici i hvaljene sa plaćama. U njemačkim ugovorima tu piše da se o tome ne priča. I većinski se toga i njemci pridržavaju.

Kako ne može dignuti plaću ako će ovaj koji je prima, gazda i knjigovodstvo šutiti nece nitko ni saznati.
Prije saznam od nekog u Njemačkoj koliko zarađuje, nego od nekog u Hrvatskoj.
rocker1987 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.