Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2016., 13:43   #21
E pa ne mora te oglobit. Budi pametniji od njih
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 13:50   #22
prvo PDV pa sada ovo
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 13:55   #23
I ovih 5% je poskupljenje samo za sada, za ljeto ce jos dignuti cijene.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 14:00   #24
Ovim potezom će i ovo malo auta i kamiona otjerati sa autocesta. Na lokalnim cestama će policija više kažnjavati i na taj način puniti državnu blagajnu, biti će više nesreća pa će zarađivati automehaničari i grobari. Ovi iz HAC-a neka se počnu baviti poljoprivredom i hortikulturom jer će više zaraditi od proizvodnje krumpira i luka između trakova autoceste nego od cestarine. Hvala bogu ima ih ko šuge mogli bit to obrađivati motikama pa ne bi morali trošiti na skupu mehanizaciju i gorivo.
HOKI65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 14:02   #25
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Nemoj podvaljivati deziformacije, Bandic je rekao da ce odvoz smeca pojeftiniti 30%, makar koliko ja vidim racun je isti, jedina je razlika pretovareni kontenjeri ispred zgrade.
Kako se kaze 5% po 5%, uzmu tu i tamo i za cas ti inflacija pojede placu.
Pa poskupilo je! Ako ti za manji broj odvoza naplaćuje isto onda je poskupilo. logično bi bilo da je s smanjivanjem broja odvažanja kontejnera i cijena usluge manja. teško je to shvatiti ali ide!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 14:57   #26
Quote:
HOKI65 kaže: Pogledaj post
Ovim potezom će i ovo malo auta i kamiona otjerati sa autocesta. Na lokalnim cestama će policija više kažnjavati i na taj način puniti državnu blagajnu, biti će više nesreća pa će zarađivati automehaničari i grobari. Ovi iz HAC-a neka se počnu baviti poljoprivredom i hortikulturom jer će više zaraditi od proizvodnje krumpira i luka između trakova autoceste nego od cestarine. Hvala bogu ima ih ko šuge mogli bit to obrađivati motikama pa ne bi morali trošiti na skupu mehanizaciju i gorivo.
Pa nemoj im davati ideje bokte!
__________________
prvi hrvatski android
belonguzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 14:58   #27
Ha, sad ... ajde ljudi da budemo i malo pošteni - postoji nešto to se zove godišnja inflacija, 100 kn danas i 100 kn prije 5 ili 10 godina nemaju istu kupovnu moć, dosta zemalja ima automatsko prilagođavanje cijena godišnjoj inflaciji (Italija recimo).

Zadnji put kad sam bio na jednom školovanju u DE cijena garaže je u 3 godine skočila sa 5€ na 7€
Izgleda malo, 2 Eura, ali je to lijepih 40% u 3 godine. I što mi je rekla vlasnica - "ja, Leben wird immer teuer, nie billiger" - Život je sve skuplji, nikad jeftiniji.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 15:14   #28
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ha, sad ... ajde ljudi da budemo i malo pošteni - postoji nešto to se zove godišnja inflacija, 100 kn danas i 100 kn prije 5 ili 10 godina nemaju istu kupovnu moć, dosta zemalja ima automatsko prilagođavanje cijena godišnjoj inflaciji (Italija recimo).

Zadnji put kad sam bio na jednom školovanju u DE cijena garaže je u 3 godine skočila sa 5€ na 7€
Izgleda malo, 2 Eura, ali je to lijepih 40% u 3 godine. I što mi je rekla vlasnica - "ja, Leben wird immer teuer, nie billiger" - Život je sve skuplji, nikad jeftiniji.
I da bi sve to poplatio trebao bi radit dva posla i život bi ti se sveo samo na kuća-posao, tj posao, fast food na kojeg dođeš drive inom, poždereš u autu na parkingu i idemo dalje radit i kad dođeš doma odma u krevet. Probudiš se sutra opet posao.
To sve sranje dolazi iz Amerike.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 15:15   #29
samo što kod nas nema inflacije već nekoliko godina, tako da je ovo realno i veće poskupljenje od 5%.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 15:38   #30
Je, ali bi po teoriji i plaće trebale rasti da prate inflaciju pa onda poskupljenja nebi bila toliko dramatična.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 15:56   #31
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
samo što kod nas nema inflacije već nekoliko godina, tako da je ovo realno i veće poskupljenje od 5%.
Misliš službene, priznate?
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 16:32   #32
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ha, sad ... ajde ljudi da budemo i malo pošteni - postoji nešto to se zove godišnja inflacija, 100 kn danas i 100 kn prije 5 ili 10 godina nemaju istu kupovnu moć, dosta zemalja ima automatsko prilagođavanje cijena godišnjoj inflaciji (Italija recimo).

Zadnji put kad sam bio na jednom školovanju u DE cijena garaže je u 3 godine skočila sa 5€ na 7€
Izgleda malo, 2 Eura, ali je to lijepih 40% u 3 godine. I što mi je rekla vlasnica - "ja, Leben wird immer teuer, nie billiger" - Život je sve skuplji, nikad jeftiniji.
A kako biti pošten ako se plaće ne usklađuju prema inflaciji? Čisto sumnjam da u njemačkoj plaća ostaje ista dok cijene rastu.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 18:42   #33
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ha, sad ... ajde ljudi da budemo i malo pošteni - postoji nešto to se zove godišnja inflacija, 100 kn danas i 100 kn prije 5 ili 10 godina nemaju istu kupovnu moć, dosta zemalja ima automatsko prilagođavanje cijena godišnjoj inflaciji (Italija recimo).

Zadnji put kad sam bio na jednom školovanju u DE cijena garaže je u 3 godine skočila sa 5€ na 7€
Izgleda malo, 2 Eura, ali je to lijepih 40% u 3 godine. I što mi je rekla vlasnica - "ja, Leben wird immer teuer, nie billiger" - Život je sve skuplji, nikad jeftiniji.
završi priču do kraja

jel ti ta njemica rekla kako se u njemačkoj plaće otprilike usklađuju sa inflacijom nebitno da li je realni ili uhljeb sektor?

a i kolika je rata kredita za autoceste u nemčiji te koliko ih košta kilometar nove autoceste naspram našeg?

sigurno i oni imaju cestovnu renesansu koja ih košta kao i hrvate
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 18:47   #34
Kako će teret povećanja prihoda biti ravnomjerno raspoređen na sve korisnike, ako će poskupiti cestarinu samo nekima?
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 18:53   #35
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
završi priču do kraja

jel ti ta njemica rekla kako se u njemačkoj plaće otprilike usklađuju sa inflacijom nebitno da li je realni ili uhljeb sektor?

a i kolika je rata kredita za autoceste u nemčiji te koliko ih košta kilometar nove autoceste naspram našeg?

sigurno i oni imaju cestovnu renesansu koja ih košta kao i hrvate
Jaaa, gut, das habe ich nicht gefragt .... iliti u prevodu - to nisam pitao.

A sad budući da moja plaća ne dolazi iz državnog sektora nebih znao jel se iste usklađuju s inflacijom ili ne. Koliko znam pemzije se usklađuju početkom godine ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 14:11   #36
Ja, fragt oder nicht gefragt plaće se na godišnjoj razini usklađuju sa cca. 2-3% kod dojče gezelšaft
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 14:44   #37
Budu izbori za 4 godine pa ćemo izabrati promjene. Narod zaslužuje vlast kakvu ima.

Ako je netko iz moga posta iščitao da treba zaokružiti one druge njemu specijalno j... majku
__________________
nepotpisan
gyges is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 17:10   #38
PA vidiš da su trebali ofarbat tunele za 18 milja
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 17:44   #39
Jedini je problem što se povećanjem cestarina neće skupiti veći prihod, nego baš suprotno. Samo to ovi likovi ne razumiju ili ne žele razumjeti.

Za 2. skupinu već sad treba 550 kn za relaciju ZG-ST-ZG što je puno, a povećanjem cestarine će samo više vozila "stjerati" sa autoceste na državne ceste.
Umjesto da snize cijenu i "tjeraju" više vozila na AC, oni rade suprotno. Baš znaju svoj posao.
A o sigurnosti u prometu da ne govorim...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 18:47   #40
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Jedini je problem što se povećanjem cestarina neće skupiti veći prihod, nego baš suprotno. Samo to ovi likovi ne razumiju ili ne žele razumjeti.

Za 2. skupinu već sad treba 550 kn za relaciju ZG-ST-ZG što je puno, a povećanjem cestarine će samo više vozila "stjerati" sa autoceste na državne ceste.
Umjesto da snize cijenu i "tjeraju" više vozila na AC, oni rade suprotno. Baš znaju svoj posao.
A o sigurnosti u prometu da ne govorim...
tocno - trebali su smanjiti cestarinu da povecaju prihode. bolje 10 auti sa 10kn profita nego 2 auta sa 30kn profita karikirano govoreci za profit.
tak su i taxisti prije imali velike cjene pa se nitko nije vozio. sada su pristupacniji i imaju veci volumen prometa i time krajnju zaradu.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.