Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2017., 06:14   #8221
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Nema jer DJT nije DJT Jr. niti je DJT Jr. klinac od 5 godina pa da tata odgovara za njegove postupke. U pitanju je moral a ne kazneno djelo.
Kakav moral?
Cijela ta nevjerojatno glupava priča je još jedan 'prazni buger'.
Još malo lupetanja o ruskoj vezi.
Ništa, nula bodova.

Vidiš da neki tu čak opet laprdaju o tome kako je 'Trump sada gotov, propuštaju čak uočiti o kojem se Trumpu radi.
Toliko su u svom filmu.

Trump jr. se sastao sa odvjetnicom koja je iz Rusije. Sastao se u 2016. sa desecma tisuća ljudi. I naravno da su razgovarali i o predsjedničkoj kampanji. Nije da se svako malo njegov otac kandidira za prvog čovjeka prve države svijeta.

Da je ta odvjetnica stvarno prezentirala podatke o Clintoničinom kriminalu za kojega svi znamo da ga je hrpetina - kako bi to bilo protuzakonito?
Neka mi netko to objasni?

Da se danas netko u RH sastane sa stranim državljanom koji najavljuje da ima dokaze o korupciji premijera, predsjednice, šefa oporbe, ... neka mi netko točno kaže - na koji način bi to bilo protuzakonito, nemoralno ili loše?


Quote:
U DNC-u su zbog tih stvari po repu dobile Donna Brazile i Debbie W.S. a ne Hillary.
Da su dobile po repu, onda više ne bi bile u politici.

Zadnje uređivanje thortwins : 13.07.2017. at 06:35.
thortwins is offline  
Old 13.07.2017., 06:31   #8222
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Nadam se da si u pravu, ali ako to bude tema pred izbore onda je vec prekasno. Jedan od najgrlatijih seratora u Senatu, Al Franken na pr. je dobio malu vecinu i tako postao senator. Svi su znali da je bilo vise glasova (ballots) nego registriranih glasaca u njegovim opcinama, ali to se je zvanicno ustanovilo nakon izbora i nikom nista. On je danas senator iz Minnesote.
Izbornih manipulacija je uvijek bilo i bit će ih.
I ne bi se trebalo zavaravati da samo jedna strana radi te manipulacije. Sigurno su ih u SAD radii i Republikanci. Ali definitivno u zadnje vrijeme ih u sve većem broju rade Demokrati sa ilegalnim imigrantima.

Mjere koje će se poduzeti će značajno umanjiti broj lažnih glasova, a ujedno će se više skupljati dokazi o prijevarama.

AL Franken je bio izabran u vrijeme kada je i Obama izabran, to je bilo vrijeme liberalne euforije.

Quote:
Glede unistenja CNN i drugih MSM mislim da si previse optimist. To su propagandni organi vladajuce klase i oni ce nastaviti sa svojom propagandom bez obzira na njihov poslovni i financijski uspjeh. Novac ce uvijek biti tu.
Naravno da vlasnici mogu nastaviti financirati propadajuće vuvuzele, ali koji je smisao ?
Gledatelji neće biti tu.

Alternativni mediji sada se razvijaju bolje nego ikada.


Quote:
Zar mislis da su Pravda i Ivestija idkad brinule o njihovim profitima i financijskoj profitabilnosti?
Zar misliš da su čak i članovi partije sa IQ preko 100 vjerovali onome što piše u tim glasilima?
thortwins is offline  
Old 13.07.2017., 06:50   #8223
Quote:
elninjo7 kaže: Pogledaj post
Ništa, čekajmo istragu i imali li kriminalnih elemenata ili elemnata dovoljnih da ga opozovu.
Kad razlučiš o kojem se tu Trumpu radi, možeš pročitati što o tome piše WaPo , iz prve postave antitrumpovske kampanje:

https://www.washingtonpost.com/blogs...=.005192d9d21c

What has really happened since Donald Trump Jr. released his email chain setting up a meeting last June with a Russian lawyer? Are Democrats and their allies in the media any closer to having their high crime or misdemeanor?

Answer: No.

As Harvard Law Professor Alan Dershowitz stated yesterday, “it is unlikely that attendance at the meeting violated any criminal statute.” Well said, Mr. Dershowitz.


Čini se da u WaPo neki dolaze pameti .



Quote:
Svim je jasno da su rusi se miješali u izbore, ako ništa radi svoje standardne propagadne koju i zavjeraški forumaši ovdje često iznose i da sruše povjernje u demokraciju i institucije i da trolanjem izazivu kaos.

Blabla...
Danas u globalnom svijetu svatko se svakom miješa u izbore.
Ako ostavim par komentara na američkim portalima, mješam se u njihove izboer. Ako na srpskim, opet isto.
Ako stranci komentiraju u hrvatskim medijima, opet se oni mješaju u naše izbore.
Izjave političara o izborima u tuđim državama koje sadržavaju neki politički stav uvijek se mogu tumačiti kao mješanje.

Idemo malo pričati o Soroševom mješanju u izbore i ulaganju milijardi u političke kampanje kroz otvorena društvanca...
thortwins is offline  
Old 13.07.2017., 06:59   #8224
Ukrajina je proslijeđivala DNCu kompromitirajuće informacije o Trumpu i njegovim suradnicima, specijalno Paulu Manafortu.
http://edition.cnn.com/2017/07/12/po...ial/index.html
DNC, naravno, negira.

Javlja CNN.
ruka-slave is offline  
Old 13.07.2017., 07:09   #8225
Kaže Trump da je Putin želio da Hillary dobije izbore, jer...

“We are the most powerful country in the world and we are getting more and more powerful because I’m a big military person. As an example, if Hillary had won, our military would be decimated,” Trump said.

“That’s why I say, why would he want me? Because from day one I wanted a strong military, he doesn’t want to see that.”


Ali, ipak je pokušao doći do istine u Hamburgu...

“I said, ’Did you do it?’ And he said, ’No, I did not. Absolutely not.’ I then asked him a second time in a totally different way. He said absolutely not,” Trump said.

Asked if he believed Putin’s denial, Trump paused.

*Look. Something happened and we have to find out what it is, because we can’t allow a thing like that to happen to our election process. So something happened and we have to find out what it is,” he said.


Stvarnosti. Razume. Ima li vas?
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 13.07.2017., 09:06   #8226
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
[I]“We are the most powerful country in the world and we are getting more and more powerful because I’m a big military person. As an example, if Hillary had won, our military would be decimated,” Trump said.
oh, dear lord



Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
SVe u svemu ne znam zašto mislite da se Rusi ne bi mišali u američke izbore ....
ne mislim(o) da za tako nešto ne postoji mogućnost, nije nemoguće, samo meni osobno je onda smiješno čitanje o americi kao nekakvoj uber najjačoj sili i gospodaru svijeta, ako im netko drugi diktira igru i oblikuje stvari onako kako priželjkuje..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 13.07.2017., 11:04   #8227
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Trump jr. se sastao sa odvjetnicom koja je iz Rusije. Sastao se u 2016. sa desecma tisuća ljudi.
Koliko bi to bilo, barem 300 dnevno? Pa onda treba odmah njega kandidrati na idućim izborima, senior je ipak malo stariji pa ne stigne odraditi ni 200 u danu.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 13.07.2017., 11:10   #8228
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
“I said, ’Did you do it?’ And he said, ’No, I did not. Absolutely not.’ I then asked him a second time in a totally different way. He said absolutely not,” Trump said.

Asked if he believed Putin’s denial, Trump paused.

*Look. Something happened and we have to find out what it is, because we can’t allow a thing like that to happen to our election process. So something happened and we have to find out what it is,” he said.


Stvarnosti. Razume. Ima li vas?
boldano - lol
I kuiš stari, ono, pitam ja njega:
"Jesi mi držo lojtre dok sam krao"
On: "Nisam"
"Daj rista, stvarno, moraš reć istinu"
"Ma koji ti je k*, pa nisam ti ja držo lojtre"
"Lažeš, kak bi ja krao da mi ti nisi držo lojtre?"
"Dobro, kaj ti pušiš da ne znaš ko ti je lojtre držal?"
"Ništ ja ne pušim, piše ti lijepo u novinama da si ti držal lojtre"
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 13.07.2017., 17:08   #8229
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Koliko bi to bilo, barem 300 dnevno?
Vidim da imaš većih problema s matematikom koja se uči u nižim razredima osnovne.
30 dnevno bi bilo preko 10000 godišnje, 60 dnevno preko 20000 godišnje.


I zanimljivo da se ne poguraš odgovoriti na ovo moje pitanje:

Da je ta odvjetnica stvarno prezentirala podatke o Clintoničinom kriminalu ... - kako bi to bilo protuzakonito?
Neka mi netko to objasni?



Quote:
Pa onda treba odmah njega kandidrati na idućim izborima, senior je ipak malo stariji ....
Polako... prvo će Trump sr. odraditi dva mandata, pa Pence bar jedan mandat. Onda Ivanka, prva žena US predsjednik .... pa tek onda D. Trump jr.

thortwins is offline  
Old 13.07.2017., 17:15   #8230
Što mislite o Trumpovom twitanju? To prkosi svemu ikada rečenom i napravljenom od strane prethodnih 44 predsjednika. Non stop twitta fake news - fake news - cnn, nbc, abc, new york times, washington post. Tako da govori američki predsjednik - gdje su prije svaku izjavu izvagali 5 puta prije nego što bi išta rekli.
I onda naziva na twitteru voditeljicu na msnbc-u Miku Brzezinski - luda, niski I.Q., imala facelift i teško krvarila. To je bilo sad pred tjedan-dva.
Nemoguće je da on djeluje sam - odriješenih ruku. I da mu nitko ništa ne može. Ko stoji iza svega i kakav je to plan - socijalni inženjering za šta?

Mobilizacija javnosti za nešto veće.
goldentip is offline  
Old 13.07.2017., 18:34   #8231
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Što mislite o Trumpovom twitanju? To prkosi svemu ikada rečenom i napravljenom od strane prethodnih 44 predsjednika. Non stop twitta fake news - fake news - cnn, nbc, abc, new york times, washington post. Tako da govori američki predsjednik - gdje su prije svaku izjavu izvagali 5 puta prije nego što bi išta rekli.
I onda naziva na twitteru voditeljicu na msnbc-u Miku Brzezinski - luda, niski I.Q., imala facelift i teško krvarila. To je bilo sad pred tjedan-dva.
Nemoguće je da on djeluje sam - odriješenih ruku. I da mu nitko ništa ne može. Ko stoji iza svega i kakav je to plan - socijalni inženjering za šta?

Mobilizacija javnosti za nešto veće.
Ovo ti je stvarno pametno. Zamisli, ni Kennedy, ni Nixon, ni Johnson, itd. nisu twitali, samo ovaj nesretni Trump!
Dilberth is online now  
Old 13.07.2017., 18:48   #8232
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Ovo ti je stvarno pametno. Zamisli, ni Kennedy, ni Nixon, ni Johnson, itd. nisu twitali, samo ovaj nesretni Trump!
Pa sad je twitter - nema veze koji oblik tehnologije. Njegove objave na twitteru su službene izjave predsjednika. Osim toga, tvrdi da tako zaobilazi fake news i dopire do svojih glasača. Trump je meni simpatičan, jer je nepredvidiv i direktan ali to je nevjerojatno da se predsjedniku dopušta takva izravnost u izrazu.

To je vama normalno? Da tako twitta neki senator ili drugi niže rangirani političar morao bi se javno ispričavati ili ko zna šta. Iako mi je zabavno njegovo twittanje, previše to odudara od uobičajene predsjedničke retorike.
goldentip is offline  
Old 13.07.2017., 20:52   #8233
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Što mislite o Trumpovom twitanju? Tako da govori američki predsjednik - gdje su prije svaku izjavu izvagali 5 puta prije nego što bi išta rekli. .
... fake news - fake news - cnn, nbc, abc, new york times, washington post.

boldano ti je .... drek , otrov , , smeće i furac od ovce

inače


ima neke vrste razlike kada tvita kao donald trump @ POTUS

ili kada tvita kao donald trump @ real donald trump
Katus is offline  
Old 14.07.2017., 02:37   #8234
Quote:
Katus kaže: Pogledaj post
... fake news - fake news - cnn, nbc, abc, new york times, washington post.

boldano ti je .... drek , otrov , , smeće i furac od ovce

inače


ima neke vrste razlike kada tvita kao donald trump @ POTUS

ili kada tvita kao donald trump @ real donald trump
Ma retwitta sam sebe na potus. Ali svejedno koji koristi na oba daje misljenje kao predsjednik. Ne znam kakva je to strategija - zabavan je ali sokantan, blago receno. Sto ce se iz toga izroditi ako ostane president vidjet cemo.
goldentip is offline  
Old 14.07.2017., 06:26   #8235
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Vidim da imaš većih problema s matematikom koja se uči u nižim razredima osnovne.
30 dnevno bi bilo preko 10000 godišnje, 60 dnevno preko 20000 godišnje.
Ali, ali...I'm a big maths person. I know the best maths in the world.

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post

I zanimljivo da se ne poguraš odgovoriti na ovo moje pitanje:

Da je ta odvjetnica stvarno prezentirala podatke o Clintoničinom kriminalu ... - kako bi to bilo protuzakonito?
Neka mi netko to objasni?

izvoli
Why Trump Jr. may have broken the law

The statute in question is 52 USC 30121, 36 USC 510 — the law governing foreign contributions to US campaigns. There are two key passages that apply here. This is the first:

"A foreign national shall not, directly or indirectly, make a contribution or a donation of money or other thing of value, or expressly or impliedly promise to make a contribution or a donation, in connection with any Federal, State, or local election."

The crucial phrase here is “other thing of value,” legal experts tell me. It means that the law extends beyond just cash donations. Foreigners are also banned from providing other kinds of contributions that would be the functional equivalent of a campaign donation, just provided in the form of services rather than goods. Like, say, damaging information the Russian government collected about Hillary Clinton.

“To the extent you’re using the resources of a foreign country to run your campaign — that’s an illegal campaign contribution,” Nick Akerman, an assistant special prosecutor during the Watergate investigation who now specializes in data crime, says.

Here’s the second important passage of the statute: “No person shall knowingly solicit, accept, or receive from a foreign national any contribution or donation prohibited by [this law].”

The key word from Trump Jr., according to University of California Irvine election law expert Rick Hasen, is “solicit,” which has a very specific meaning in this context. To quote the relevant statute:

A solicitation is an oral or written communication that, construed as reasonably understood in the context in which it is made, contains a clear message asking, requesting, or recommending that another person make a contribution, donation, transfer of funds, or otherwise provide anything of value.
Trump Jr. was clearly soliciting information that he knew was coming from a foreign source. Given that political campaigns regularly pay thousands of dollars to opposition researchers to dig up dirt, it seems like damaging information on Clinton would constitute something “of value” to the Trump campaign.

The solicitation bit is why it doesn’t matter if Trump Jr. actually got useful information. The part that’s illegal, according to the experts I spoke to, is trying to acquire dirt on Clinton from a foreign source, not successfully acquiring it.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 14.07.2017., 07:23   #8236
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Ma retwitta sam sebe na potus. Ali svejedno koji koristi na oba daje misljenje kao predsjednik. Ne znam kakva je to strategija - zabavan je ali sokantan, blago receno. Sto ce se iz toga izroditi ako ostane president vidjet cemo.
Slažem se da je Trump posve osebujan lik ali meni bi bilo interesantno čitati neku pametniju

i zanimljiviju raspravu o pravoj pozadini ovih događanja , volio bih na primjer čuti mišljenja o tome

koje ideje i koji ljudi stoje iza njega i pokreta koji predstavlja . Takva rasprava je nemoguća dog god

traju ove jeftine prizemne i neuspješne medijske kampanje . Inače , smatram da bi ovakva medijska

baražna paljba bila više nego dovoljna da milom i silom promjeni vlast u nekoj slabijoj državi od USA .

Šta mislite o svijetu u kojem se poslušni slugani tako nameću narodima ? Jel vam to bilo bolje ?
Katus is offline  
Old 14.07.2017., 10:02   #8237
Zanimljivo je u svjetlu afere s Donald Jr-ovom e-prepiskom to što je poricanje ruskog hakiranja sad već zamijenjeno njegovim relativiziranjem. Tako je glavni argument "svi se petljaju u tuđe izbore i to je ok."

Umjesto toga bi bilo mnogo pametnije kazati npr. "ok, to što su Donnie Jr i Kushner učinili je vrlo ružno, ali radili su starom Donaldu iza leđa" (tako se uostalom i Reagan bio branio u skandalu Iran Contra) ili možda "sastanak s Veseljnickom bio bio problematičan da se iz njega nešto izrodilo, ali nije" (što možda najviše odgovara onome što zasad znamo).

Inače, rusko hakiranje je teško kao činjenicu dovoditi u sumnju pošto su ga potvrdili i osudili i Nikki Haley i Rex Tillerson (inače osvjedočeni rusofil i nositelj Putinovog Ordena družbe), dakle članovi Trumpove administracije. Sam The Donalnd vjerojatno nije zakonski kriv u tome (bar se nadam da je tako), ali nažalost ne shvaća da je moralna i PR katastrofa ne stati na stranu svojih sunarodnjaka, makar bili i tvoji politički protivnici, dok ih napada i ucjenjuje jedna strana država.
rustaveli is online now  
Old 14.07.2017., 10:26   #8238
Quote:
- Vi ste u tako dobroj formi - rekao je Trump francuskoj prvoj dami Brigitte Macron, dok je stajala kraj njegove žene Melanije.

Tada je, okrećući se prema francuskom predsjedniku, Trump dodao: 'Ona je u tako dobroj tjelesnoj formi - divno'.
Trump, tko ga ne bi volio.

Konacno jedan predsjednik koji ima ljudski, lezeran pristup, naspram ukrućenih i uštogljenih politicara kakve smo navikli gledati.


I onda na kraju teksta naravno jedan idiotski zakljucak novinara:
Quote:
Ova bizarna izjava samo je jedna u nizu Donaldovih neukusnih komentara o ženama nakon što je postao predsjednički kandidat.
Neukusnih komentara...dakle reci kompliment nekoj zeni da odlicno izgleda i da je dobroj tjelesnoj formi je - neukusno.

Ukusno bi onda valjda bilo reci joj da lose izgleda i da je u groznoj formi.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...nimci/6363938/
John_Wayne is offline  
Old 14.07.2017., 14:32   #8239
Quote:
Katus kaže: Pogledaj post
Slažem se da je Trump posve osebujan lik ali meni bi bilo interesantno čitati neku pametniju

i zanimljiviju raspravu o pravoj pozadini ovih događanja , volio bih na primjer čuti mišljenja o tome

koje ideje i koji ljudi stoje iza njega i pokreta koji predstavlja . Takva rasprava je nemoguća dog god

traju ove jeftine prizemne i neuspješne medijske kampanje . Inače , smatram da bi ovakva medijska

baražna paljba bila više nego dovoljna da milom i silom promjeni vlast u nekoj slabijoj državi od USA .

Šta mislite o svijetu u kojem se poslušni slugani tako nameću narodima ? Jel vam to bilo bolje ?
Pozadina događaja - rađanje naroda - white anglosaxon protestant - i big biznis i small business. Uglavnom, naglašavanje biznisa, spašavanje od imigranata.
A kako to da vodi potpuno oprečnu politiku od Obame - izlazak iz Pariškog sporazuma, zatvaranje granica.
Neka igra je tu na stvari. A ko će prokužit kakva. Korporacije valjda stoje iza Trumpa, Peter Thiel iz PayPala je gorljivo podupirao Trumpa kao gay republikanac.
Je li Trump produkt elita ili njihov protivnik? On se predstavlja kao protivnik za glasače, ali ne bio mogao ništa da nema zaleđe. To je prevelik establishment da bi pustili da ludi Trump radi po svome.
TO je sve neka predstava.
goldentip is offline  
Old 14.07.2017., 14:42   #8240
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
A kako to da vodi potpuno oprečnu politiku od Obame - izlazak iz Pariškog sporazuma.....
I najnovije, "nešto bi se moglo dogoditi" sa Pariškim sporazumom, znaci ponovno natrag u taj sporazum.

http://www.independent.co.uk/news/wo...-a7840021.html
Blues Dada is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.