Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 08:04   #1641
Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Sry frende ali onda si ti gluh bez izolacija buka na 160kmh je uzas mili... ali dobro neko voli sum kotaca i kotrlj od ceste u usima
Dal možeš zamislit kako 10 guma na kamionu zuji pri 90 km.
vozio se 120 ili 160 ak ništa drugo bar ublažava brzinu kao i kad se skinem sa autoputa pa se vozim oko 70 imam osječaj da če me biciklo prestič
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 08:05   #1642
Smile

Quote:
Yoda78 kaže: Pogledaj post
Gđa odabrala Q3, jupol bijeli ... onak na prvu, teško ga je uspoređivati s mazdom jer moja je ionako spuštena i ima malo jači ofset felgi pa je super na cesti. Kvaliteta izrade i materijali debelo na strani audija, izolacija i debljina lima. Ostavlja dojam ko Gruberov tenkić. S druge strane dinamika vožnje i rad motora debelo na strani mazde. Mazdin motor je daleko kultiviraniji i tiši od bmw i vw dizela, a koliko se sjećam i od cdi-a. Getribe ne mogu uspoređivati jer je audi manualac, ali potrošnja je za sad potpuno jednaka kakva mi je bila i u 320 d i u mazdi u gradu...oko 7.5 litara. Valjda će pasti s vremenom...zapravo to oko potrošnje je možda do mog primjerka jer vozačima folcika tdi u pravilu troši 3,5 litara. Dakle, ili moj ima grešku ili su golfofili žešći opsjenari.
Ma daaa, dva potpuno različita segmenta, svejedno baci koju fotku i M3 i Q3. Al i kod Audija su poceli stedit kolko vidim, novi Q2 komplet obloge vrata od tvrde plastike i sprijeda i straga, Golf 6 stražnje obloge vrata mekana plastika, Golf 7 ima tvrdu plastiku na staznjim vratima, štede gamad svuda...

Ja sam se sad zapalio za motore pa testiram, probavam kemijam kaj bi, jedno vrijeme me pustila želja, a sad sam se opet zapalio, razvuku mi uvijek osmijeh od uha do uha..i ovak i onak su svi ti auti isti k...ac, a zabava krece kad imas kratice AMG, RS, M sport i slicno...
Thepicard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 22:43   #1643
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
Dal možeš zamislit kako 10 guma na kamionu zuji pri 90 km.
vozio se 120 ili 160 ak ništa drugo bar ublažava brzinu kao i kad se skinem sa autoputa pa se vozim oko 70 imam osječaj da če me biciklo prestič
Onaj osjećaj kada dolaziš na naplatne nakon puta, pa kočiš zadnjih 30m jer skužiš da nisi baš toliko spor :klap:
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 09:54   #1644
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Onaj osjećaj kada dolaziš na naplatne nakon puta, pa kočiš zadnjih 30m jer skužiš da nisi baš toliko spor :klap:
Kad ces me provozati konacno?
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:04   #1645
Poslao sam ti sada PM
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:54   #1646
Jel mogu i ja stat u red?
kamikaza777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 06:58   #1647
Ak si u momentalno Puli moš
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 08:55   #1648
Talking

Zadar Kutina 130-140 i još cca150 km lokale 6,2 litro na 100 km,
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 11:53   #1649
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
Zadar Kutina 130-140 i još cca150 km lokale 6,2 litro na 100 km,
City Centar One East - bolnica Sv. Duh, 14,5 l (11,6 km)
zac013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 14:49   #1650
Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Ak si u momentalno Puli moš
A ono, dođem tu i tamo
kamikaza777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:38   #1651
Evo mijenjam diskove i pločice jer su se pločice istrošile sasvim i sad imam krater na desnom disku. Imao servis prije 2 tjedna kad nisu imali vremena mijenjati i rekli da mogu još 2000km pa da dodjem drugi put...
Ocito nisu mogle ni 1000km...

Sta se tice drugog diska na kojemu je ostalo još malo pločice, ima tamna traka od sredine pa do polovice... kaže da se zapalilo od kočenja.
Što mi je čudno jer nisam imao nikakvih posebnih situacija u vožnji.
Nakon toga je uočio i da je i disk iskrivljen.
Po meni je očito da se disk zbog svoje upitne kvalitete tokom vremena iskrivio i da je pločica bila prislonjena samo na prvu polovicu diska čime je sva kočiona sila bila na tom dijelu koji se zbog toga i zapalio kod običnog kočenja.

Sad još moram čekati do utorka da oni naruče te diskove i da opet dodjem to zamjeniti. A do tada cu i dalje kočiti bez pločica i rovati disk al to nema veze kako kaže mehaničar jer cu ih ionako mijenjati.
A za sigurnost više manje...

Ne samo to, nego kad sam preuzeo auto sam skoro zaginuo pri uključivanju na brzu cestu jer mi kočnice nisu radile uopće jer ih je trebalo napumpati posije skidanja kliješta... na svu sreću uspio sam se zaustaviti s ručnom prije nego sam izletio na brzu cestu s 3 trake u vrijeme najvećeg prometa... sreća da sam se kretao skroz oprezno i sporo a ne kao inače jer bi bilo svega....

Eto samo sam htio izraziti nezadovoljstvo što sa kvalitetom mazdinih djelova što sa autokućom Automobilia koja je nažalost jedini mazda servis u okolici Splita.
Ako netko ima iskustva s servisom Longin koji je sljedeći "najbliži"...
i ako netko ima neku zamjenu za kočnice i diskove iako ovi u splitu ne dopuštaju donošenje vlastitih djelova...

Hvala unaprijed
FilipR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:43   #1652
Quote:
zac013 kaže: Pogledaj post
City Centar One East - bolnica Sv. Duh, 14,5 l (11,6 km)
Ahaha vristim... svaka cast
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:48   #1653
Quote:
FilipR kaže: Pogledaj post
Evo mijenjam diskove i pločice jer su se pločice istrošile sasvim i sad imam krater na desnom disku. Imao servis prije 2 tjedna kad nisu imali vremena mijenjati i rekli da mogu još 2000km pa da dodjem drugi put...
Ocito nisu mogle ni 1000km...

Sta se tice drugog diska na kojemu je ostalo još malo pločice, ima tamna traka od sredine pa do polovice... kaže da se zapalilo od kočenja.
Što mi je čudno jer nisam imao nikakvih posebnih situacija u vožnji.
Nakon toga je uočio i da je i disk iskrivljen.
Po meni je očito da se disk zbog svoje upitne kvalitete tokom vremena iskrivio i da je pločica bila prislonjena samo na prvu polovicu diska čime je sva kočiona sila bila na tom dijelu koji se zbog toga i zapalio kod običnog kočenja.

Sad još moram čekati do utorka da oni naruče te diskove i da opet dodjem to zamjeniti. A do tada cu i dalje kočiti bez pločica i rovati disk al to nema veze kako kaže mehaničar jer cu ih ionako mijenjati.
A za sigurnost više manje...

Ne samo to, nego kad sam preuzeo auto sam skoro zaginuo pri uključivanju na brzu cestu jer mi kočnice nisu radile uopće jer ih je trebalo napumpati posije skidanja kliješta... na svu sreću uspio sam se zaustaviti s ručnom prije nego sam izletio na brzu cestu s 3 trake u vrijeme najvećeg prometa... sreća da sam se kretao skroz oprezno i sporo a ne kao inače jer bi bilo svega....

Eto samo sam htio izraziti nezadovoljstvo što sa kvalitetom mazdinih djelova što sa autokućom Automobilia koja je nažalost jedini mazda servis u okolici Splita.
Ako netko ima iskustva s servisom Longin koji je sljedeći "najbliži"...
i ako netko ima neku zamjenu za kočnice i diskove iako ovi u splitu ne dopuštaju donošenje vlastitih djelova...

Hvala unaprijed
Ako mozes potegni do Karla... ja isto moram cekat da mi sezona zavrsi kako bi se vratio u zg da mi poprave mjenjace i ovjes a sve mi lupa ko na staroj ladi... U puli ti niti nezaju dekonzervirat auto a kamoli neku ozbiljniju reklamaciju.... kad sam reklamirao mjenjac rekli su da moraju raskopat auto i da im treba 3 dana... otisao u karlo i u 3h skuzili gdje je problem... Nadam se da ovi iz Mazde Hr citaju pa da vide ko im sve zastupa taj kramp od marke.. kakva marka takve autokuce... izuzev Karla koji je profesionalan kakvi bi i svi u startu trebali biti... zato i vecina i to dobra ide kod njih ostavlja im novac
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 15:35   #1654
Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Ja sam imao ostecenja pri prvoj instalaciji folije ma prednje... od.ah sam mu rekao da skida i stavlja novu... uvjet je bio da se ne vide nikakva ostecenja tokom instalacije ako to ne moze ostvariti da necu niti stavljati foliju... majstor je rekao da nema problema da ce sve biti uredu... posto nije ja sam mu odmah donio i reklamirao i pitao ga sta ne provjeri svoj rad nakon zavrsetka posla... ali jbg to je Istra tu fusaju na veliko jer je kurcobolja velka...
Evo da javim situaciji, prije par dana kontaktirao me čovjek koji je postavljao folije da pita jesu li se ta oštećenja maknula na suncu. Ako ne da dodjem da mi zamjeni folije. Tako da je stavio nove koje su ispale odlično. Ne znam jel smijem reklamirati gdje sam bio ali svakako bi preporučio. Folije su gotovo ne vidljive jedino što imaju neki jako blago metalizirani odsjaj. Na ovoj slici se taj odsjaj čak čini dosta jačim jer je auto slikan baš poslije pranja

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Neso55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 16:05   #1655
Quote:
zac013 kaže: Pogledaj post
City Centar One East - bolnica Sv. Duh, 14,5 l (11,6 km)
Si ti u rikverc tero
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 16:06   #1656
Najs svaka cast... radio si prednje bocne ili sve...
I da di si radio i kolko paprike
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 16:12   #1657
Quote:
Neso55 kaže: Pogledaj post
Evo da javim situaciji, prije par dana kontaktirao me čovjek koji je postavljao folije da pita jesu li se ta oštećenja maknula na suncu. Ako ne da dodjem da mi zamjeni folije. Tako da je stavio nove koje su ispale odlično. Ne znam jel smijem reklamirati gdje sam bio ali svakako bi preporučio. Folije su gotovo ne vidljive jedino što imaju neki jako blago metalizirani odsjaj. Na ovoj slici se taj odsjaj čak čini dosta jačim jer je auto slikan baš poslije pranja

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Piši koji je jer ima zainteresiranih,i dali je stavljo na bočna vrata na cijelo staklo dal rastavlja komplet vrata i vadi staklo van ili ne
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 19:36   #1658
Quote:
zac013 kaže: Pogledaj post
City Centar One East - bolnica Sv. Duh, 14,5 l (11,6 km)
Ništa čudno. Vjerovatno je dizel i ganjao si ga dok je bio pod regeneracijom dpf-a a i kod hladnog starta troši malo više dok se ne zagrije. Da si vozio dužu relaciju nema šanse da bi toliko trošio
mazdinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 19:39   #1659
Nisi baš skužio kaj je htio reći?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 21:21   #1660
Od tunela Sv. Rok do Maslenice 2,47. Moglo je i niže ali sam žurio.
Yoda78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.