Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2003., 19:24   #1
Ozljede koljena

Trebao bih pomoc. Igrao sam odbojku na pijesku i krivo doskocio. Koljeno
me je malo zabolilo, ali sam bio i dalje sposoban igrati. Dok sam dosao
kuci, vidio sam da mi je malo naoteklo. Nakon prospavane noći, osijećam
pritisak u koljenu i ne mogu ga skupiti do kraja. Ne boli me, ništa ne
pucketa i mogu normalno hodati. Stavljao sam si danas led (povreda je
bila jucer podvecer) i mirovao, ali jos uvijek osjecam neobjasnjiv
pritisak.
Sto se dogodilo. U cemu je stvar?!
Help
 
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 20:00   #2
ja sam ti isto tako jednom krivo doskocila i nije mebas bolilo al par dana nakon osjecal sam neugodu pri hodu. bila kod ortopeda i utvrdili su da mi ligamenti uopce ne valjaju.bila na terapijama i onda sam se zapustila i sad opet boli.
odi doktoru.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 00:10   #3
Uh, jel ti to ne mozes savinuti koljeno do kraja? Onda je blokada u zglobu, mozda si zeznuo meniskus! Ortopedu dok je jos svjeze, pa cete vidjeti kako dalje rjesavati ozljedu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 01:30   #4
Prica je ta da ovu nedjelju letim za Dublin, pa se ne zelim motati oko doktora.
Ali, eto, nazvao sam dr. kuma i objasnio mu telefonski o cemu je stvar. VJEROJATNO; rekao je, posto je oteklina lokalna da je to iscurila neka tekucina sto je posljedica puknuca limfne zilice ili neceg slicnog. Preporucio je standardne stvari (led and other stuff).
A nista. Vjerovat cu mu.
Btw, da sam ozlijedio meniskus, boljelo bi me nesto. Jelda?
 
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 10:33   #5
Pa i ne pretjerano. Napisati cu ti vise kasnije, sad nemam vremena. Trebalo bi vidjeti je li oteklina lokalna ili ne. Treba napraviti par klinickih testova.
Nije kraj svijeta ako se to ne rjesava hitno, osim ako nisi vrhunski sportas.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 09:33   #6
ahm...

Hoces da te uplasim malo??

Meni se desila ista stvar prije 10-tak godina, nezgoda na tjelesnom.

Naravno, kao i svi drugi ja sam hodao koliko sam mogao iako je bilo dosta oteceno. Kasnije se ispostavilo da imam istegnuce dvaju ligamenata (prednjeg ukrizenog i jos jednog).
Kasnije mi se ful zakompliciralo pa sam ostao bez jednog ligamenta.

Da ne ulazim u svoj slucaj, moj savjet ti je:
- odi kod doktora, neka ti slika nogu, punktira koljeno (ak je potrebno)... i sl.
- slusaj sve sto ti kazu. Ako ti kazu da ne smijes stati na tu nogu, nemoj stati.
- vjerojatno ce te poslati na neku rehabilitaciju nakon svega, idi na to. Ako te ne posalju, pocni sam vjezbati, najbolje je voziti bicikl, ni slucajno rolanje, plivanje ili trcanje.

Catch je u tome sto je koljeno najkompliciraniji zglob na nasem tijelu, koji pored toga jos i drzi cijelu nasu tezinu.
Sve ozljede koljena su manje-vise progresivne.
Lako ostanes bez meniskusa, a tebi bi mogao i ligament stradati.

Imao sam par frendova kojima se desilo slicno, pa nisu pazili. Danas nemaju po jedan ligament i paze se jer moraju.

Sam si mozes provjeriti ovako:
- ispod jabucice, na unutrasnjoj strani zgloba (prednja, ali prema unutra) imas hvatiste ligamenta. Pritisci si tamo i ako te na jednom mjestu boli, znaci da imas istegnuce
- mozda ti noga od koljena do dole moze setati lijevo-desno, mislim da je i to povezano sa ligamentom.
Ako ne mozes saviti nogu do kraja, to moze znaciti da imas unutrasnji podljev.

Eto... dosta??
 
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 10:11   #7
meni je napuknuo meniskus i istegla sam ligamente oba koljena...
al' bolilo je k'o sam vrag, tak' da ipak ima nade da je kod tebe nešto drugo u pitanju, kad te ne boli...
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 11:57   #8
Lijepe mu savjete dajete, ali decko je u Irskoj

Ako noga "sece" lijevo desno to vam je znak zabljih usta i znaci da su "otisli" kolateralni ligamenti (drze koljeno sa vanjske i unutrasnje strane). Ako sece naprijed-natrag, onda je rijec i kriznim ligamentima.

Meni je koljeno fascinantno, toliko komplicirano, bas ga volim uciti i htjela bih se baviti koljenom jednog dana malo vise.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2003., 14:13   #9
Question informacija

Pitanje je da li se može zakrpati krizni ligament koji je par godina odspojen u koljenu?

Bio sam na artroskopiji pred skoro 2 godine, sredili su mi meniskus, ali su rekli da cemo vidjet sto cemo s tim ligamentom(prednji krizni). Posto je moj doc otisao na godisnji uskoro, nikad nisam otisao na razgovor s njim sta dalje.

Ojacao sam koljeno, ne smeta me u svakodnevnom hodu, ali, normalno, u trku je malo labavo tj. moze malo setat(nije da bas trcim otkad sam ga "razvalio")

U 9. mjesecu planiram ic popricat s docom da vidim ako mozemo tu sta napravit, ali me interesira ako tko ima iskustva s necim takvim?
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2003., 19:59   #10
Moze, tada se radi rekonstrukcija sa ligamentom patele ili tetivom jednog drugog misica. Pitanje je da li ti je potrebna operacija. Naruci se ti kod ortopeda pa ces vidjeti sto on kaze.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 10:05   #11
Thumbs up

Hvala na odgovoru
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 04:03   #12
Bucika kako je zavrsio tvoj problem?

Morao sam da ozivim ovu temu. Nazalost.Mozda mi neko bude mogao pomoci. Neko sa slicnim iskustvom.

Moj problem je poceo pocetkom augusta. Prva bol u koljenu. Mislio sam prehlada, nista bitno. Sedmice su prolazile bol postajala jaca, ipak mogao sam se kretati, trcati i sve ostalo, ali ipak nakon duzeg hodanja ili sjedenja nastajali bi problemi. par puta sam osjetio da koljeno ne mogu kontrolisati, tj dok sjedim za pc noga postane ukocena i dolovno moram sa dvije ruke podici je.

Zadnja sedmica u augustu donijela je oteklinu na koljenu. I moju posjetu doktoru. Na nogu mi je stavljena langeta koju sam nosio dvije sedmice.

Skinuo sam prije dva dana, ali bolje da nisam. Koljeno se natopilo krvlju te su doktori sljedecih desetak minuta vadili tu istu krv. ( to je vec bio drugi put prvi put je trajala kratko) Mnoge bolove sam podnosio ovaj nisam bio u stanju. Po zavrsenom postupku noga je bila krvava, a posteljina natopljena krvlju takode. Po izlasku iz ordinacije onesvjestio sam se. Jucer sam vadio neke nalaze, krv prije svega.

Sutra sa tim nalazima idem svom doktoru pa cemo vidjetti. Ima li neko savjet? Prijedlog?

Rijec podrske?
 
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 01:21   #13
PROKLETSTVO!!! Nadam se da nisam zakasnio....
Meni to sve nažalost Laziale liči na TUMOR koljena!!!! Posjeti čim prije nekog drugog doktora. Bojim da će ti zbog poodmaklog stadija tumora noga morat otići.
Glavu gore, bolje noga nego život.
SRETNO !!!! I javi se, baš me interesira što je bilo...


Quote:
Laziale kaže:
Moj problem je poceo pocetkom augusta. Prva bol u koljenu.... nakon duzeg hodanja ili sjedenja nastajali bi problemi. par puta sam osjetio da koljeno ne mogu kontrolisati...
Zadnja sedmica u augustu donijela je oteklinu na koljenu. Na nogu mi je stavljena langeta koju sam nosio dvije sedmice.
Skinuo sam prije dva dana, ali bolje da nisam. Koljeno se natopilo krvlju te su doktori sljedecih desetak minuta vadili tu istu krv. ( to je vec bio drugi put prvi put je trajala kratko) Mnoge bolove sam podnosio ovaj nisam bio u stanju.
Sutra sa tim nalazima idem svom doktoru pa cemo vidjetti. Ima li neko savjet? Prijedlog?

Rijec podrske?
zokioki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 21:06   #14
[QUOTE=zokioki;6857630]PROKLETSTVO!!! Nadam se da nisam zakasnio....
Meni to sve nažalost Laziale liči na TUMOR koljena!!!! Posjeti čim prije nekog drugog doktora. Bojim da će ti zbog poodmaklog stadija tumora noga morat otići.
Glavu gore, bolje noga nego život.
SRETNO !!!! I javi se, baš me interesira što je bilo...[/QUO . Prijatelju nazalost si bio u pravu,radilo se o tumoru,i momak(Laziale) koji je trazio pomoc preminuo je prije 2 god. otprilike.
KeenoSa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 19:19   #15
Povreda koljena !! :///

Pozzzz ....

potrebna mi je pomoooc .. .!!! ..

Početkom Februara ove godine .. sam hrvanjem ozlijedio koljeno .. tj oteklo mi je odmah nije me bolilo .. otok je splasla i swe je bilo okej .. ali na košarci sam izgleda ružno doskočio i tu noc nisam mogao savit koljeno a otok je se pojavila tek ujutru ! :..

Nisam isao doktorU :/ -- poslije jedno sedmicu i pol ... hodao sam bolje i trčao ... trčanjem me koljeno bolilo ..

a da zaboravio sam reći .. treniram košarku .. i tako svremena na vrijeme poslije treninga bol je bila prisutna ne ogromna al je tu ... kako je vrijeme odmicalo swe manje i manje ..

počeo sam raditi i AIr Alert (program za odraz ) koji je jako težak .. pogotovu za koljena .. ali nije mi problem jer nemam bolove ..
idem i u gym radim vježbe za noge .. jačam listove i butne mišiće


osjetim nekad žigove ...

eh da li bi trebao ici doktoru i da li je moguce da je nesto opasno .. a da me svreemenom prolazi ????? ...
Black Mamba 24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 12:56   #16
koljeno...

Imam jedan problem. Prije par dana otekla mi je noga , točnije predio ispod koljena. Pojavilo se crvenilo, taj dio je otekao i smetalo me tj, bolio me prilikom hoda.
Doktor mi je rekao da stvljam obloge od leda i sol. ac. borici 3%,te da počnem piti antibiotike.To traje već 3 dana i ja bar mislim da mi je oteklina i dalje tu samo što mogu hodati.
Polim Vas za koji savjet.
Hvala
leptirica05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 13:26   #17
Mozda se radi u upali burze (sluzne vrecice). Tesko je pogadjati preko interneta sto ti je. Ako se simptomi ne smanje do ponedjeljka odi ponovno kod doktora i trazi uputnica za specijalista, fizijatra ili ortopeda.

Jel nesto prethodilo pojavi simptoma? Sportska aktivnost, pad, nagli pokret, neki kucanski posao koji zahtjeva klecanje?

Meni se ista stvar dogodila kad sam ribala ostatke boje za zid sa parketa, nakon 2 h klecanja koljena su mi bila dvaput veca. Proslo je za 3-4 dana.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 15:04   #18
Iskreno ja baš ne čuvam puno to moje koljeno jer jednostavno zaboravim.
Nadam se da će mi to pomoći što radim, a tebi puno puno hvala na odgovoru.
leptirica05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 19:58   #19
Preko Interneta je teško pogoditi o čemu se može raditi.
Ako je do otekline došlo tijekom sportskih aktivnosti, ili težeg posla, možda je došlo do istegnuća medijalnih ligamenata.
Ja nisam liječnik, no u sportu sam vidio dosta ozljeda koje mogu odgovarati tvojem opisu.
Kod ozljede ligameneta bol se najviše osjeća kod pregiba koljena.
U svakom slučaju nije loše ponovno posjetiti liječnika i pokupiti uputnicu za specijalistički pregled.
404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 21:19   #20
Medijalnih? Sorry, malo si pomijesao kruske i jabuke, postoji kolateralni medijalni ligament, jesi na taj mislio?
Inace, ne bih rekla da se o tome radi. Za njega je karakteristican "znak zabljih usta", i moze se osjetiti odvajanje zglobnih tijela na medijalnoj strani pri pokusaju pomicanja potkoljenice u stranu u odnosu na natkoljenicu. Ipak, test mora napraviti strucnjak.
Ozljede ligamenata u koljenu nastaju prilikom ekstremnih pokreta, a leptirica bi se valjda sjecala da je napravila nagli pokret, a bogme bi se sjetila i nagle pojave boli.

Ili si mozda mislio na medijalni menisk? To je vjerojatnije. Ovdje boli najvise kad je noga ispravljena.

Ne mislim niti da je rijec o ligamentima niti o meniscima u ovom slucaju.

U svakom slucaju, tesko je ovako nagadjati kad ne znamo niti prethodnu povijest bolesti, niti mehanizam ozljede niti dob leptirice (npr. dob je bitna jer postoji jedna bolest koja se javlja u pubertetu, a glavni simptom je upravo bol i naoticanje ispod koljena; radi se o mb. Osgood Schlatter, jednom od sindroma prenaprezanja).
Najbolje je otici kod specijalista.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.