Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2010., 01:48   #1
zamjena stana Dubrovnik za Zagreb

Poštovani molio bih ako mi može netko posavjetovati gdje da se javim.

Mijenjam stan u Dubrovniku (još neuseljivi) za stan u Zagrebu (Trešnjevka ili centar - useljivi) iste veličine ili veći.

Vlasnik sam stana u Dubrovniku, centar Lapada na jednoj jako atraktivnoj lokaciji u stambenoj zgradi. Veličina stana je 60 m2. Stan nije još useljiv nekoliko godina zbog stanara koji čekaju red za dom umirovljenika. Vlasništvo stana je 1/1.

S obzirom da mjenjam neuseljivi za useljjivi stan odnos zamjene bi bilo stan u Dubrovniku vrijednosti 180000 € za useljivi stan u Zagrebu 150000€ bez naknade ili manji uz nadoplatu.

Uvijet:
- čisti vlasnički list, uporabna dozvola
- stambena zgrada od drugog kata naviše
- lokacija - zona tramvaja od trga do Jaruna

sve dodatne informacije preko PM

hvala i lijepi pozdrav

Zadnje uređivanje srećković : 16.01.2010. at 02:05.
srećković is offline  
Old 16.01.2010., 12:57   #2
Quote:
srećković kaže: Pogledaj post
Poštovani molio bih ako mi može netko posavjetovati gdje da se javim.

Mijenjam stan u Dubrovniku (još neuseljivi) za stan u Zagrebu (Trešnjevka ili centar - useljivi) iste veličine ili veći.

Vlasnik sam stana u Dubrovniku, centar Lapada na jednoj jako atraktivnoj lokaciji u stambenoj zgradi. Veličina stana je 60 m2. Stan nije još useljiv nekoliko godina zbog stanara koji čekaju red za dom umirovljenika. Vlasništvo stana je 1/1.

S obzirom da mjenjam neuseljivi za useljjivi stan odnos zamjene bi bilo stan u Dubrovniku vrijednosti 180000 € za useljivi stan u Zagrebu 150000€ bez naknade ili manji uz nadoplatu.

Uvijet:
- čisti vlasnički list, uporabna dozvola
- stambena zgrada od drugog kata naviše
- lokacija - zona tramvaja od trga do Jaruna

sve dodatne informacije preko PM

hvala i lijepi pozdrav
samo savjet... mislim da bi ti bilo puno lakse prodati taj stan i kupiti odgovarajuci u Zagrebu nego pronaci nekoga da mijenja svoj useljivi stan za tvoj neuseljivi, te takoder cijenu bi tome trebao prilagoditi jer se u Lapadu trenutno starogradnja moze pronaci i ispod tvoje cijene koja je odmah useljiva...
Palos is offline  
Old 18.01.2010., 22:30   #3
Quote:
Palos kaže: Pogledaj post
samo savjet... mislim da bi ti bilo puno lakse prodati taj stan i kupiti odgovarajuci u Zagrebu nego pronaci nekoga da mijenja svoj useljivi stan za tvoj neuseljivi, te takoder cijenu bi tome trebao prilagoditi jer se u Lapadu trenutno starogradnja moze pronaci i ispod tvoje cijene koja je odmah useljiva...
to bi bila istina da je taj dubrovacki stan moguce prodati po cijeni od 180.000
ocito prodaja ide kilavo, pa trazi zamjenu
(mozda bi isla brze da se spusti cijena)

zasto (autor) ne ides na varijantu zamjene stana bez promjene vlasnika (ti u ZG, onaj drugi u DU, bez da stanovi promijene vlasnistvo)?
Marica Carica is offline  
Old 18.01.2010., 23:03   #4
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
to bi bila istina da je taj dubrovacki stan moguce prodati po cijeni od 180.000
ocito prodaja ide kilavo, pa trazi zamjenu
(mozda bi isla brze da se spusti cijena)

zasto (autor) ne ides na varijantu zamjene stana bez promjene vlasnika (ti u ZG, onaj drugi u DU, bez da stanovi promijene vlasnistvo)?
zato sto je stan neuseljiv, tako da bi osoba koja posjeduje stan u ZG-u bila extremno glupa kada bi svoj stan dala na koristenje kako ti sugeriras, te zauzvrat ne bi dobila nista...
Palos is offline  
Old 18.01.2010., 23:08   #5
Quote:
Palos kaže: Pogledaj post
zato sto je stan neuseljiv, tako da bi osoba koja posjeduje stan u ZG-u bila extremno glupa kada bi svoj stan dala na koristenje kako ti sugeriras, te zauzvrat ne bi dobila nista...
ne pise na koji rok neuseljiv
(jesu umirovljenici stariji ili mladji )
Marica Carica is offline  
Old 18.01.2010., 23:51   #6
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
ne pise na koji rok neuseljiv
(jesu umirovljenici stariji ili mladji )
Stari i bolesni ljudi su u pitanju. kupljen stan, plaćen i sve je 1/1, vlasništvo uredno. Neuseljiv stan jest jer nismo precizno odredili do kada mogu ostat pa sada koriste situaciju. Nemam volje ni želje se prepirati zato nudim nekome kome je ovo investicija a ne riješenje stambenog pitanja.

Vrijednost stana je po službenoj procjeni a ne lupam cijene.

Pozdrav
srećković is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.