Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2016., 15:12   #21
Quote:
Jolly Roger kaže: Pogledaj post
Koji ce nam kuki uopce ratno zrakoplovstvo? Ako zele odrzati zrakoplovnu tradiciju, nek kupe par sportskih zrakoplova i slus.

Je, mi smo ogromna velesila pa ce nas 5-6 modernih mlaznjaka spasiti od svih neprijatelja.

Meni je jasno da kolektivno patimo od kompleksa manje vrijednosti, pa se stalno moramo busati u prsa sa ovim i onim :mihrvati:, al vrijeme je da se probudimo i shvatimo da smo nitko i nista na globalnom planu i da nas od neke mozebitne vojne prijetnje samo eventualno NATO spasava.

Ak se vec ima viska, nek uloze u nove helikoptere za hitne slucajeve i kanadere! Kakvi migovi, F-16 budalastine..rasipanje novaca i gorivo za dnevno politicke igre.
Koliko ti je jasno, čudim se da uspijevaš obuću zažnirati bez ičije pomoći.
Da bi ti bilo jasnije o čemu govorim, prouči malo prava i obveze članica NATO saveza, znam, dosadno je - nema slikica, ali ipak vrijedi bar preletjeti okom.
No da ti bar malo pomognem:
dužni smo čuvati vlastiti zračni prostor, (jeftinija inačica) ili platiti drugima da to čine (skuplja inačica)
u slučaju potrebe dužni smo čuvati i zračni prostor susjednih NATO saveznika, kao i oni naš. što je regulirano posebnim sklopom odredbi
u možebitnoj ratnoj situaciji širih razmjera opet smo prepušteni sami sebi, jer nitko neće riskirati svoje ptice na nebu koje nije pokriveno kvalitetnom PZO
a kvalitetna pzo košta više nego dvije eskadrile (24 ptice) f16 block 50/52 s jebačkim satima naleta
oh58 d koji su nam poklonjeni i za koje "nema" za pdv, (iako su šupci smatrali da 325 milijuna kuna za nova dužnosnička vozila nisu neki trošak, pa se to izglasalo dok veliš "prodane duše" i nije se trajbalo da novca nema) bez EBA su nezaštićeni i mogu služiti kao mete za vježbovno gađanje
jednako kao i u DR, nemaš li snage obraniti se sam, nitko te neće obraniti

A to je samo onak, na prvu ruku.

Sve to skupa tebi ne mora izgledati kao logično i potrebno - to je tvoje pravo,
no isto tako moraš prihvatiti činjenicu da netko kome je stalo do opstojnosti Hrvatske tvoj stav smatra do kocena pogrešnim i/li zlonamjernim.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Old 26.03.2016., 20:29   #22
Ova tema je otišla u pogrešni smjer, odi se ne raspravlja o konkretnim avijonima nego o masonima, ilaminatima, trećem svjetskom ratu i sl..
Nosonja_ is offline  
Old 27.03.2016., 09:22   #23
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Ova tema je otišla u pogrešni smjer, odi se ne raspravlja o konkretnim avijonima nego o masonima, ilaminatima, trećem svjetskom ratu i sl..
Znam, stari moj. I ispričavam se zbog offtopica, jednostavno nisam mogao odoljeti.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Old 27.03.2016., 10:09   #24
ova tema je toliko glupa, da se trebala samoubiti cim je otvorena
ZgSash is offline  
Old 27.03.2016., 10:17   #25
Bila bi to diskriminacija nas podkapacitiranih, jer bi nam opet jedino sredstvo komuniciranja bile privatne poruke.
Dajte da se čuje i naš glas. :ViliborkojinijeVilibor:
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Old 27.03.2016., 10:57   #26
Prije nego je zaključam a potom bacim u smeće................imate temu o migovima na glavnoj stranici https://www.forum.hr/showthread.php?t=933045&page=14 a moja osobna preporuka su dvije teme na ViPT https://www.forum.hr/showthread.php?t=730564&page=399 https://www.forum.hr/showthread.php?t=910425&page=126
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.