Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2016., 17:57   #1
Hrvatska po slobodi obrazovanja ispod Zimbabvea i Konga?

poražavajući rezultati istraživanja... ne čudi, s obzirom na kontrolu države u tom polju
http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/...i-konga-/11328
starmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 19:49   #2
Kad bi bar to bio jedini problem školstv, ali nažalost nije.

Kao i uvijek, u dobrom smo društvu, Burundi, Zimbabve i Kongo.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 23:03   #3
Volio bih neki izvor, odakle je ta lista i koji su kriteriji slobode u obrazovanju? Slobodu skolstva koliko sam u prvim recenicama vidio definira kroz drzavno i propisao vs privatno skolstvo, a onda se u "vrhu liste" navodi Finska (koja slovi za jedan od najboljih obrazovnih sistema) a ako se ne varam ona ima univerzalno standardizirano skolstvo.

Ili sam nesto pomjesao, nisam dalje citao?

Inace za sada se prvatne skole u RH nisu bas pokazale previse kvalitetnima (mozemo pretpostaviti neke razloge, no mozda presiroko za ovu temu).
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 08:27   #4
Nisam ni najmanje fan hrvatske vlasti, koje god boje u određenom trenutku bila i učestalo razmišljam da krenem u uskoro najveći hrvatski grad Dublin, ali ovakve panične poluinformacije su mi ipak smiješne. Volio bih da autor članka pošalje dijete na školovanje u Burundi pa onda podijeli svoja iskustva s nama.

Ovo je jedno od najbesmislenijih istraživanja koja sam vidio i dobar pokazatelj istinitosti svih negativnih izreka o statistici.

Za one koji su skloni kukanju kako je u Hrvatskoj sve najgore mogu preporučiti o tome da razmisle o tome da je po istom "istraživanju" obrazovanje bolje (ili "slobodnije" što god to značilo) u Gabonu nego u Kanadi...u Bangladešu nego u Švicarskoj ili u Ugandi nego u Japanu.

Time možemo zaključit priču o ovom "istraživanju".
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 08:29   #5
da, kaj to u stvari znaci "sloboda obrazovanja"??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 14:09   #6
Baš sam zbog toga kliknuo na temu ... "Sloboda obrazovanja" .... Hmmmmmm ....
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 18:22   #7
Quote:
starmann kaže: Pogledaj post
poražavajući rezultati istraživanja... ne čudi, s obzirom na kontrolu države u tom polju
http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/...i-konga-/11328
Hitno djecu poslati tamo da ne budu zakinuta ovim neslobodnim obrazovanjem....

Tamo si ipak slobodan odluciti zelis li od pete godine prakticno uciti kozarstvo ili ciglarstvo....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 16:44   #8
Rodezija koja je 1980. promjenila ime u Zimbabve,i bijelačku vladu zamijenila većinskim crnačkom od te godine znatno pada...Isti taj Zimbabve je doživio znatan pad kad je Mugabe počeo napadati bijelce i protjerivati ih sa svoje zemlje..
Htio sam to reći ukoliko netko smatra Zimbabve smiješnim po imenu.
Inače to je bila razvijena država,sa jakim konkurentnim gospodarstvom,čije je školstvo znatno bolje nego neke istočnoevropske zemlje...
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.