Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2017., 22:42   #21
Quote:
Saiyan15 kaže: Pogledaj post
Imate li možda neke savjete što da radim? Da odem do psihologa, da se zaletim na njega i slomim mu tu lajavu lampu (oprostite, inace nisam nasilan)?
Moraš ga prebit, ali ne psihologa.

Jedini način, da djecu npr u nižim razredima osnovne škole, naučiš ponašanju prema drugima je prijetnjom batinama. Sve to ismijavanje ide iz osnovne škole i nižih razreda. Djeca bogatih roditelja su razmažena u vrtiću, osnovnoj, i dalje kako ide školovanje - višim školama. Na kraju to završi, crnom kronikom u novinama.

Znači jedini način da spriječiš ismijavanje, je da idućem koji krene, opališ ga svom snagom šakom u glavu. I onda staneš sa strane. Ako krene tuča, moraš se pobit pa po cijenu da izvučeš dobre batine. Sve ostalo je farsa, od direktora nema ništa, učitelja i sl. Batina je iz raja izašla.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:44   #22
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Moraš ga prebit, ali ne psihologa.

Jedini način, da djecu npr u nižim razredima osnovne škole, naučiš ponašanju prema drugima je prijetnjom batinama. Sve to ismijavanje ide iz osnovne škole i nižih razreda. Djeca bogatih roditelja su razmažena u vrtiću, osnovnoj, i dalje kako ide školovanje - višim školama. Na kraju to završi, crnom kronikom u novinama.

Znači jedini način da spriječiš ismijavanje, je da idućem koji krene, opališ ga svom snagom šakom u glavu. I onda staneš sa strane. Ako krene tuča, moraš se pobit pa po cijenu da izvučeš dobre batine. Sve ostalo je farsa, od direktora nema ništa, učitelja i sl. Batina je iz raja izašla.
Aha,a što će biti ako ga napadnu drugi?Ja bi ga šakom odalamio i skočio na njega...A šaka direktno u bradu.Neće se od nje lako oporaviti.
Jelly02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:46   #23
Nemoj se fizički obračunavati.

Rugaj se s njima, to će ti biti i zabavno. I nemoj da ti bude žao, ako si osjetljiv, sjeti se kako si se osjećao.

Oni će znati zašto je to sve, pa će prestati.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:47   #24
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Nemoj se fizički obračunavati.

Rugaj se s njima, to će ti biti i zabavno. I nemoj da ti bude žao, ako si osjetljiv, sjeti se kako si se osjećao.

Oni će znati zašto je to sve, pa će prestati.
Nula bodova za to...Nula...Najgora stvar.Njih je 5,ti si 1.Ko će stat na tvoju stranu?
Jelly02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:50   #25
Quote:
Jelly02 kaže: Pogledaj post
Nula bodova za to...Nula...Najgora stvar.Njih je 5,ti si 1.Ko će stat na tvoju stranu?
Neće stati na njegovu stranu, nego će se rugati njegovom prijatelju samo da se njih ne ruga i tako će prestati, tj. neće više autora teme dirati.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:51   #26
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Nemoj se fizički obračunavati.

Rugaj se s njima, to će ti biti i zabavno. I nemoj da ti bude žao, ako si osjetljiv, sjeti se kako si se osjećao.

Oni će znati zašto je to sve, pa će prestati.
A kaj ako ga napadnu? Kaj je ipak dosta vjerovatna solucija. Ipak se radi o klincima od 15 godina koji ga maltretiraju.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:55   #27
Ako ga napadnu, onda se mora braniti naravno.

Ali prvo neka ono napravi što sam napisala.

Pomogla bi mu smisliti nadimak, kad autor nije ništa napisao o tome.

Ako reagira odmah fizički na to, velika je mogućnost da će ga ostali tako početi zvati..

Radi toga sam mu napisala ono gore.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:57   #28
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Ako ga napadnu, onda se mora braniti naravno.

Ali prvo neka ono napravi što sam napisala.

Pomogla bi mu smisliti nadimak, kad autor nije ništa napisao o tome.

Ako reagira odmah fizički na to, velika je mogućnost da će ga ostali tako početi zvati..

Radi toga sam mu napisala ono gore.
Ja sam lipo reka da ih upozorava minimalno tjedan da prekinu...Prema tome ne reagira odma
Jelly02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:58   #29
Quote:
Jelly02 kaže: Pogledaj post
Ja sam lipo reka da ih upozorava minimalno tjedan da prekinu...Prema tome ne reagira odma
Od toga da ih upozorava da prekinu neće ništa dobiti.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:00   #30
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Ako ga napadnu, onda se mora braniti naravno.

Ali prvo neka ono napravi što sam napisala.

Pomogla bi mu smisliti nadimak, kad autor nije ništa napisao o tome.

Ako reagira odmah fizički na to, velika je mogućnost da će ga ostali tako početi zvati..

Radi toga sam mu napisala ono gore.
Kužim. Nije loš savjet. Pretpostavljam da se radi o nekom nacionalnom,vjerskom ili rasnom nadimku.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:00   #31
Reci doma roditeljima. Ako imaš kvalitetne roditelje oni će se pobrinuti da riješe taj problem.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:03   #32
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Od toga da ih upozorava da prekinu neće ništa dobiti.
Dobit će.Ako najebe u školi,reće da ih je upozorava i da to može potvrdit više ljudi.Kao što je bilo sa mnom.
Jelly02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:08   #33
Quote:
Jelly02 kaže: Pogledaj post
Dobit će.Ako najebe u školi,reće da ih je upozorava i da to može potvrdit više ljudi.Kao što je bilo sa mnom.
Takva situacija zavisi od više faktora.

I da li će autor uopće dobiti to što želi.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:10   #34
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Kužim. Nije loš savjet. Pretpostavljam da se radi o nekom nacionalnom,vjerskom ili rasnom nadimku.
Ja bi isto voljela znati, možda mu mogu pomoći.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:13   #35
Možda za početak da ih ignoriras. Na njihove nadimke imaj rekacije "koji si ti debil" i ignoriraj. Nadi novo društvo. AKo budu namjerno i dalje provocirali zaderi se na njih. Postavi se. I pokaži da se ne zajebavaš. Ako i nakon toga nastave, e onda ces (nažalost) morat nešto konkretno poduzet po tom pitanju.

Ne znam jel ti neugodno pričat s roditeljima o tome,( ili razrednikom= radi straha da ne bi ispao papak? Oni mogu pomoći ako su iole normalni.
__________________
U Bogu mom je snaga moja sva.
JosipDBZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:16   #36
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Ja bi isto voljela znati, možda mu mogu pomoći.
Ma izmisljaju nadimke o nekim sasvim desetim prezimenima i onda kao taj koji je sve zapoceo govori da sam se tako prije predstavljao, a prvi put cujem za to prezime
Saiyan15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:26   #37
Quote:
Saiyan15 kaže: Pogledaj post
Ma izmisljaju nadimke o nekim sasvim desetim prezimenima i onda kao taj koji je sve zapoceo govori da sam se tako prije predstavljao, a prvi put cujem za to prezime
Aha, probaj provjeriti ili ako znaš kakve komplekse ima i tu ga tuci.
Fizički izgled je u vašoj dobi jako bitan
Npr. počinje ćelaviti, imam prištiće, veliku glavu šta god istraži šta bi ga onak dobro spustilo i budi samopouzdanje šta god ti rekao natrag.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:29   #38
Quote:
Saiyan15 kaže: Pogledaj post
Ma izmisljaju nadimke o nekim sasvim desetim prezimenima i onda kao taj koji je sve zapoceo govori da sam se tako prije predstavljao, a prvi put cujem za to prezime
Hoce li ti biti vazni za 5 godina?

Jasno mi je koliko te iritiraju, ali nemoj se upustati u fizicki obracun s njima, ne treba ti to. Razgovaraj s nekim profesorom kom vjerujes. Razgovaraj s prijateljima/roditeljima.

I ne zaboravi - problem je u njima ne tebi.

http://1.bp.blogspot.com/-QBYGkSo3_W...xposed.006.jpg

Ovo sto je opisano na linku iznad je uvijek istina. Budi ponosan na sebe sto ne pripadas toj vrsti luzera i ne dozvoli si da se srozas na njihovu razinu.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:29   #39
Quote:
Saiyan15 kaže: Pogledaj post
Ma izmisljaju nadimke o nekim sasvim desetim prezimenima i onda kao taj koji je sve zapoceo govori da sam se tako prije predstavljao, a prvi put cujem za to prezime
Aha,jeli to prezime tipa Srmdljivić(jer npr ti govore da smrdis) ili tipa Jovanović?
Jelly02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:36   #40
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
..Znači jedini način da spriječiš ismijavanje, je da idućem koji krene, opališ ga svom snagom šakom u glavu. I onda staneš sa strane. Ako krene tuča, moraš se pobit pa po cijenu da izvučeš dobre batine. Sve ostalo je farsa, od direktora nema ništa, učitelja i sl. Batina je iz raja izašla.
Možda je odbačena.. kao i čovjek. Bez čovjeka, nije (više) bila potrebna u raju. Sad je božja alatka na zemlji. Koristi je i kao "božju riječ" promovira, njegov.. u afektu odbacivanja, splitanja, također odbačeni, alter-ego.

Ignorance (iskonsko, smisleno; bazirano na poimanju nepotrebnosti na sebe preuzimanja frustracije.. od stane onih.. bilo kojih i/ili kakvih, primarno, fokusirano isfrustriranih.. širenjem iste kao modelu dekompresije od iste..) is bliss. Primijenjena, neplanska, meditacija, u kojoj je okolina, kao.. nište nego.. poticaj, podražaj.. pogodni model primjene, vježbanja, usavršavanja....
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.