Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2010., 22:55   #1921
Vjerovatno zato i nisi zadovoljan situacijom u RH pa zelis naci posao u struci u drugoj drzavi zar ne?Ako uspijes a trebao bi jer sam stekao dojam da se trudis onda te cekaju razni porezi takvih zemalja poput CH gdje je normalno placati porez na imovinu ali je nenormalno placati toliki PDV,trosarine i da dalje ne nabrajam.
Zelim reci da ocekujes takve poreze koje ja placam svake godine(osim ovog na nekretnine jer sam u najmu)i koje mogu platiti RAZUMNIM ponasanjem trosenja.

kengur26 je objasnio to dosta dobro ali jako puno ovisi o tome kolika ti je placa,koliko odgovorno trosis,u kojem kantonu zivis,u kojoj opcini zivis i niz drgih prednosti i mana ako suzimo na CH.

Ukratko porezi jesu visoki ali je bar cisto,ceste su ravne i vlada neki red i imas osjecaj da se taj porez donekle razumno trosi.
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 00:20   #1922
Quote:
kengur26 kaže: Pogledaj post
to se ne zove porez na kuće nego porez na imovinu, koji je npr. i u SAD-a, te u svim normalnim i razvijenim zemljama manje više uveden.
evo pa se malo informiraj:
http://en.wikipedia.org/wiki/Property_tax

to će se uskoro uvesti i u Hrvatskoj, ali recimo na dodatne kuće vikendice ili npr. ako imaš stan veći od 100 kvadrata...(primjera radi)

Ako netko može imati skupu nekretninu, zašto onda i ne plaćati porez....
ti porezi u švicrskoj iznose godišnje oko 0,3-0,5% imovine:
Property tax
Po onome što Fancy priča, nikako nije dobro u toj državi. Stečem dojam da se tu samo preživljava i ništa više. Ako netko nije pročitao ili ako netko planira kupiti kuću u Švicarskoj, neka dobro razmisli, prema ovome se spada na prosijački štap:

Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Kolega Secunda nemoj baš ovako banalno pojašnjavati.. daj malo detalja... pa to se traži,, oni skriveni detalji koji nas ufakaju pa se na kraju pitamo dali je bolje biti jeban ili jebeno zbunjen.
Svakomu se može preporučit 101 puta proučite svaki fuckin detalj ako se odvažite na kupnju nekretnine u CH. Dosta njih je proklelo majku što ih rodila kad su kupili kuću ili stan ovdije u CH i onda su otišli u konkurs.
Nije sve onako kako piše po onim katalozima tipa moja kućica moja slobodica..bar ne ovdije u CH.
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
E da to je logično i naravno prihvatljivo. Ali ovdje je nešto sasvim drugo. Svakako ako imaš cio život kuću pod kreditom i otplaćuješ isti od 1500 do 3000 chf po mjesecu ovisno od objekta i cjene onda možeš izbjeći ovaj ogromni porez na godinu. Ali ako je sve otplaćeno e tad se čuvaj. Ovdje jednostavno tko uspije otplatit svoju kuću za svog života vodi računa da prije nego mu istekne otplata iste digne kredit recimo 100 000 ili 200 000 chf na ime iste u recimo svrhu obnove i adaptacije jer nakon 20 godina treba se mnogo tog radit od interijera pa do ext. fasade itdd ,a naravno i tu postoji zavzlama,,. Banka ti odobri 200 000 krede na hipoteku ali tu lovu nikad nećeš dobit na ruke (kao ni onu kad kupuješ kuću sve to radi banka za tebe ti samo piun koji se zakonski zadužuje a banka živi na tvojoj grbači) ili na konto nego diži materijal za kuću plaćaj radnike i što ti treba a sa tog konta koji si bobio,dobila oni odbijaju od te sume 200 000..
Ima toga mnogo ali što je tu je. I opet kažem ima mahinacija ali sve je to luk i voda. Prodaja nečeg pod nešto.
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Nije baš računica, ukoliko mogu zapazit.
Naravno sve ovisi tko ima kakve planove i kako vidi svoju budućnost i uopće na koji način želi živjeti.
Ja sam možda jedan od onih koji voli čist račun duga ljubav bez nekih tamo idi mi dođi mi stvari od kojih ti uvijek nešto vjesi nad glavom i zbog čega uvijek strepiš.
Zar nije jednostavnije kao što je u 80% zemalja da se platit što se platit mora i to odmah ili kroz par godina i na kraju recimo za 10 ili 15 godina, sve si otplatio kuća/stan je samo tvoja i ničija više, nemaš nikakvih hipoteka nad glavom niti išta i imaš miran san. A netreba spominjati poklanjanje djeci ili nekomu svoju imovinu nakon smrti ili što već.
Svakako ovo je ustroj jedne države u kojoj je sve tuđe i to je to.
I da samo dam mali primjer.
Recimo svi počinjemo da radimo od 24 i nadalje i ako se uputimo u kupnju ili gradnju kuće do recimo 30-te godine ostaje nam još 15/20 godina najjačeg života u kojim nitko nedobija otkaze zbog starosti ,nemoći, produktivnosti itdd..
I ako smo u ovih 15 ili 20 godina kupili kuću u zemlji u kojoj boravimo imali smo dovljno vremena da je otplatimo i da imamo do 50-te čist račun(ako se radi o nekoj zemlji gdje nije ovakakv sustav kao u CH).
I narvno ako dobijemo otkaz kad navršimo 50 god imamo svoju kuću koja je recimo gotova i ukojoj živimo i nismo toliko opterećni nekim hipotekama, strahovima što ćemo sad itdd.
A dok recimo u ovakom sistemu kao u CH nije baš jednostavno kad u 50 i nekoj dobiješ otkaz a kuća nije otplaćena..
I još nešto da pitam?? Još samo da pojasnim da stranac u CH nema pravo kupit zemlju ako nije državljanin iste ili ako nema C: vizu i da nikad ama baš nikad nije napravio nikakvu pozdariju...
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Opet cemo pisati par stranica. Ovdje u Ch rijesit stambeno pitanje ne znaci i uopce nije usporedivo sa HR jer ovdje ti kuca ili stan uvijek pripadaju banci a onog dana kad se rijesis kredita za kucu ili stan i svake iduce godine ubuduce moras platit porez na kucu jer imas kapital a na kapital se placa porez ovisno od kantona...
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 00:22   #1923
I opet kažem da ne vrijedi živjeti u toj državi ako, na porez na mirovinu, ne daje ništa zauzvrat ( neku zadovoljštinu ) kao što je to bio slučaj u Jugoslaviji. Jer je to tvoja imovina, ti si je do kraja isplatio, a i dalje plaćaš taj porez na imovinu ( kao pomoć državi ) a ti kao pomoć od države ne dobivaš ništa. To je kao da plaćaš tuđu iznajmljenu kuću, a ne vlastitu kuću. Ako je vama takav oblik plaćanja poreza normalno stanje, onda vas stvarno ne razumijem
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 10:02   #1924
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
I opet kažem da ne vrijedi živjeti u toj državi ako, na porez na mirovinu, ne daje ništa zauzvrat ( neku zadovoljštinu ) kao što je to bio slučaj u Jugoslaviji. Jer je to tvoja imovina, ti si je do kraja isplatio, a i dalje plaćaš taj porez na imovinu ( kao pomoć državi ) a ti kao pomoć od države ne dobivaš ništa. To je kao da plaćaš tuđu iznajmljenu kuću, a ne vlastitu kuću. Ako je vama takav oblik plaćanja poreza normalno stanje, onda vas stvarno ne razumijem
Nisam se pripremao za ovu temu ali samo u par rjeci, netreba se bojati tih poreza,CH je barem u tom pogledu dobra, kuce, stanovi se nemogu odplatit u 20-25godine jer kostaju od 500.000-1.000.000 CHF, sada izracunajte kolika bi vam rata bila. Ja odplacivam stan,doduse ne sa malom kamaptom,jer imam jos uvijek stari ugovor koji je preko 3%, dok su sada kamate 1,7%, u zavisnosti od broja djece dali je novogradja, tj.dali je kuca po novom standardu izolirana.
Uzimas kredit i placas kamatu , i jedan mali dio odplacivas, sve tako da bude povoljnije nego najam.Poenta je to,ako kamte skoce,ako se razvedes,onda dio kapital ode zeni i ona je JOJJJJJJJJ
Poenta kupovina tih stanova i kuca je to, sto dok ih odplacivas kamate koje das, odpises u poreznoj prijavi i stoje ta zabava mnogo povoljnija nego iznajmiti stan 1.500-2000 franka, gdje nemozes nista odpisati.Za 10 godina ti das preko 200.000CHF i kada izlazis jos moras okreciti stan da ti neposalju racun.

Napdate svicu koju nepoznate,dovoljno je reci to da u jednog gdoini imas 230 radnih dana i ako poslije odkaz dobijes, imas pravo na400 radnih dana potpore 70-80% od te place, pa gdje ima bolje
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 11:49   #1925
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Po onome što Fancy priča, nikako nije dobro u toj državi. Stečem dojam da se tu samo preživljava i ništa više. Ako netko nije pročitao ili ako netko planira kupiti kuću u Švicarskoj, neka dobro razmisli, prema ovome se spada na prosijački štap:
i u najbogatijoj zemlji na svijetu, radničkoj klasi ne mora nužno biti dobro...sve ovisi o onome što radiš..jer nije isto biti bankar u švicarskoj (ne onaj na šalteru) ili zidar...ali, to ne znači da ako si dobar zidar da nećeš pristojno živjeti...

kvalitetni majstori jako dobro žive i zarađuju i u Hrvatskoj...znači najvažnija stvar je pitanje kvalifikacije...a ne mjesta...oni koji nemaju u glavi, njima neće biti dobro nigdje, mislim da je to najbolja konstatacija....sve ovisi o toj glavi...
kengur26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 14:53   #1926
Quote:
kengur26 kaže: Pogledaj post
i u najbogatijoj zemlji na svijetu, radničkoj klasi ne mora nužno biti dobro...sve ovisi o onome što radiš..jer nije isto biti bankar u švicarskoj (ne onaj na šalteru) ili zidar...ali, to ne znači da ako si dobar zidar da nećeš pristojno živjeti...

kvalitetni majstori jako dobro žive i zarađuju i u Hrvatskoj...znači najvažnija stvar je pitanje kvalifikacije...a ne mjesta...oni koji nemaju u glavi, njima neće biti dobro nigdje, mislim da je to najbolja konstatacija....sve ovisi o toj glavi...
Slazem se sa tvojim postom evo zivim tu vec jako dugo i doslovno ovisi o glavi.Doduse ima ljudi koji na papiru jako puno toga znaju a kad treba raditi i podnijeti odgovornost za svoj rad onda ustuknu i prihvacaju nizu poziciju i naravno nisu placu.

U principu svatko moze svojom interrpretacijom koja naravno da moze biti tocna ili netocna,pohvaliti ili obezvrijediti sve sto komentira a tako i CH.
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 18:29   #1927
Quote:
kengur26 kaže: Pogledaj post

kvalitetni majstori jako dobro žive i zarađuju i u Hrvatskoj...znači najvažnija stvar je pitanje kvalifikacije...a ne mjesta...oni koji nemaju u glavi, njima neće biti dobro nigdje, mislim da je to najbolja konstatacija....sve ovisi o toj glavi...
Grijesis,u HR da bi bio uspjesan obrtnik nije dovoljno biti kvalitetan majstor vec moras imati veze prvo dobiti posao a onda taj posao i naplatiti, nema to nikakve veze sa znanjem i kvalitetom.

Druga stvar, sta meni vrijedi zaposliti se kod nekog takvog i kvalitetno odraditi posao kad me on zajebe i ne isplati mi moje posteno zaradjeno.

I onda jos me odjavi a da ja to niti ne znam (tako da sam ustvari radio na crno) i zbog toga izgubim pravo na materijalno sa burze, ne plati niti kune za mirovinsko i zdravstveno, itd, itd.

A inspekcija kaze "sta niste pazili, mi tu ne mozemo nista".

Zivio sam u Irskoj i radio za Irsku firmu, drzava je tocno regulirala odnos poslodavac-radnik, nema teorije da radnik ostane bez place i porezi da ne budu placeni, da radnik bude placen nize od zakonom propisane najnize place, sinidkati su jaki i svi prekovremeni sati su bili uredno placeni po kolektivnom ugovoru.

I zasto da u HR radim za nista??

Bolje cu se strpiti nekoliko mjeseci i ne raditi nista dok si ne nadjem posao u nekoj drzavi gdje ce moj posten rad biti posteno placen, svejedno mi je gdje, na cijelom svijetu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 18:39   #1928
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post

Napdate svicu koju nepoznate,dovoljno je reci to da u jednog gdoini imas 230 radnih dana i ako poslije odkaz dobijes, imas pravo na400 radnih dana potpore 70-80% od te place, pa gdje ima bolje
Znas kako se kaze, tudji posao je uvijek laksi, negdje drugdje je uvijek bolje, itd, itd.

Ja mislim da si covjek treba organizirati sto kvalitetnije moze s onim sto ima, ako nema dovoljno za relativno dobar zivot onda treba traziti gdje je bolje i ici tamo gdje je bolje.

Meni je u Irskoj bilo super, kuca na obali mora, jako dinamican posao koji nije vezan za jedno mjesto pa se puno putuje i puno vidi i upozna, placa na racunu svaki petak, novaca dovoljno za ugodan zivot..

Kome treba vise od toga??

Ja ne patim da imam kucu od 1.000 kvadrata, dovoljno mi je 150-200, meni ne treba BMW 535d, dovoljna mi je i Opel Astra 1.4, ne treba mi odmor na Karibima, Jadransko more mi je najljepse, itd, itd

Ja bih bio presretan kad bih u HR mogao zaradjivati cca 7-8.000 kn neto mjesecno (po sindikalnoj kosarici toliko treba za preziviti mjesec + treba nesto i ustediti za stare dane) ali takvog posla za mene jednostavno nema u HR, ne pomaze nikakvo moje znanje i iskustvo, zato moram ici van, tamo gdje ce moje znanje i iskustvo biti adekvatno nagradjeno.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 21:45   #1929
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Grijesis,u HR da bi bio uspjesan obrtnik nije dovoljno biti kvalitetan majstor vec moras imati veze prvo dobiti posao a onda taj posao i naplatiti, nema to nikakve veze sa znanjem i kvalitetom.

Druga stvar, sta meni vrijedi zaposliti se kod nekog takvog i kvalitetno odraditi posao kad me on zajebe i ne isplati mi moje posteno zaradjeno.

I onda jos me odjavi a da ja to niti ne znam (tako da sam ustvari radio na crno) i zbog toga izgubim pravo na materijalno sa burze, ne plati niti kune za mirovinsko i zdravstveno, itd, itd.

A inspekcija kaze "sta niste pazili, mi tu ne mozemo nista".

Zivio sam u Irskoj i radio za Irsku firmu, drzava je tocno regulirala odnos poslodavac-radnik, nema teorije da radnik ostane bez place i porezi da ne budu placeni, da radnik bude placen nize od zakonom propisane najnize place, sinidkati su jaki i svi prekovremeni sati su bili uredno placeni po kolektivnom ugovoru.

I zasto da u HR radim za nista??

Bolje cu se strpiti nekoliko mjeseci i ne raditi nista dok si ne nadjem posao u nekoj drzavi gdje ce moj posten rad biti posteno placen, svejedno mi je gdje, na cijelom svijetu.

to tvoje djelomično stoji i u upravu si ali moraš prihvatiti činjenicu da pojedini "majstori" ili obrtnici zarađuju i dobro žive i u Hrvatskoj(posebno ako rade za sebe)...ja sam prvi koji bi želio otići u CH ili negdje drugdje...ali ono što hoću reći da nije sve 100% crno u Hrvatskoj, nego recimo 90%...

ja bi isto u CH...ali kako? svjestan sam da je cijela Europa (osim CH) i SAD otišla kvragu, ali nije lagano otići jer me tamo nitko ne čeka, i nisam stručnjak ili genije za nešto...a opet vidim da postoje osobe koje su se dobro snašle i u Hrvatskoj...(tu je drugačiji put, onakav kakav se meni baš i ne sviđa, ali svatko se mora prilagoditi atmosferi kojom je okružen...no otom potom)...
kengur26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:49   #1930
Ja bih odmah otvorio obrt kad bi bila manja nezaposlenost tj kad bi vise ljudi radilo i dobijalo placu jer nisam oganicen samo na jedno usko podrucje pa bih imao siru lepezu pokrivenosti a pokrivao bih samo privatne narucitelje tj naplata u roku odmah.

Ali, u HR vise gotovo nema srednjeg sloja, postoje oni koji imaju novce (manjina) i oni koji nemaju (velika vecina) a pomojoj skromnoj procjeni omjer je 20-80%, kad bi to doslo barem na 50-50% ja se ne bih dvoumio niti sekunde jer bi bila dovoljno velika baza potencijalnih kupaca i narucitelja razlicitih elektricnih aparata jer ja sam elektro struke.

U CH se moze uci ali samo ako ozenis neku zenu koja ima boravak gore, neku Svicarku ili neku iz EU koja zivi u Svicarskoj.

Prije par dana sam saznao da se moze ici u Njemacku na 12+6 mjeseci ako firma za tebe poimence zatrazi radnu dozvolu i sad cu se na to baciti jer imam firmu koja bi me zaposlila a do tada ce valjda i HR uci u EU pa cu moci i ostati zastalno i kad istekne tih 18 mjeseci.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 16:47   #1931
Mali, držim ti fige za Njemačku. Nije baš Švica, ali barem se može živiti.

Problem Njemaca je što im polako manjka stručnjaka svakakvih smjerova, jer su najpametniji Njemci već zbrisali u Švicarsku

A što se tiće nekretnina, to je složenija tema. Standard izdanje vlasnika nekretnine izgleda ovako: Jedva navučeš potrebnih 20% kapitala (ostalih 80% daje banka), nekad je dovoljno i imati tek 10%, a za ostalih 10% jamčiti drugim mirovinskim stupcem. Potom kupiš nekretninu, i otplaćuješ godišnje 1% kapitala, i to dok ti se dug ne spusti na 66% kupovne cijene nekretnine. Zatim uopće više ne otplaćuješ. Sve to vrijeme plaćaš kamate između 1% i 4% (ovo je maksimum zadnjih 10 godina), ušteđevinu ulažeš u kojekakve dionice, obveznice ili bilošto profitabilnije od kamata za stambeni kredit.

Pametniji ulagač u nekretnine kupi neku staru kuću i počne je obnavljati. Troškove odbija od oporezivog dohoda (Fancy, guglaj "Aufhebung der Dumont-Praxis"). Troškove rasporedi na nekoliko godina, tako da plača ne samo manji iznos za porez, već pada i u niži stepen progresije (koja je u Švicarskoj vrlo razrađena, t.j. nema samo dvije porezne stope kao u HR, već valjda stotinu). Ista stvar šljaka i kod nove kuće, ukoliko se ugrađuju uređaji koji štede energiju, kao solarni kolektori, fotonaponske ploče itd.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 11:30   #1932
Ja ne znam tko ovdje laže kao pas. Neki kažu da porez na imovinu imaju gotovo sve razvijene zemlje. Ma je li?

Sada čitam: Porez na imovinu postoji samo u ovim zemljama:
Švicarskoj
Francuskoj
Nizozemskoj
Norveškoj
Grčkoj
Lichtensteinu
Indiji

Što bi značilo da ga nemaju ni Amerika ni Australija, a li ni ostale

Porez na imovinu su ukinule:
Austrija
Njemačka
Danska
Švedska
Španjolska
Finska
Luksemburg
Island

A u nekim državama porez na imovinu nije nikada postojao, kao što su to Engleska i Belgija. Jedino je Engleska imala porez na staklene prozore.

Činjenica jeste, da ovaj porez nikome ne odgovara, puno je lakše imati porez na dohotak i porez koji se reže od plaće - to građani ne bi ni osjetili. A ovaj porez bi osjećali cijeli život.

U Švicarskoj se isplati samo raditi, i samo to, ali ne tamo živjeti. A kuću imati ni pod razno. Najviše bi se isplatilo kada bi se tamo radilo, a ovdje trošilo: Znači tamo zaraditi, a kuće i imovinu praviti i imati u svojoj državi. To je moje mišljenje
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 13:13   #1933
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Što bi značilo da ga nemaju ni Amerika ni Australija, a li ni ostale

U Švicarskoj se isplati samo raditi, i samo to, ali ne tamo živjeti. A kuću imati ni pod razno. Najviše bi se isplatilo kada bi se tamo radilo, a ovdje trošilo: Znači tamo zaraditi, a kuće i imovinu praviti i imati u svojoj državi. To je moje mišljenje
..USA nema porez na nekretnine, si siguran?

a ovo drugo ti je život ni na nebu ni na zemlji. kažeš "u svojoj državi".. pa ova država nije tvoja, i dere te gdje stigne. ne tvrdim da je negdje drugdje mnogo bolje, ali ni ne kužim kako neki ne mogu prerezati pupčanu vrpcu sa Hrvatskom.
JamezdinFazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 13:44   #1934
Quote:
JamezdinFazlija kaže: Pogledaj post
, ali ni ne kužim kako neki ne mogu prerezati pupčanu vrpcu sa Hrvatskom.
Odgovor je vrlo lagan, jako jako tesko je dobiti papire za otici bilo gdje jer su svugdje jako jako poostrili uvjete.

Evo mene, mogu odmah dobiti posao u Svicarskoj ali ne mogu dobiti papire, jednostavno nema legalnog nacina.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 14:39   #1935
Quote:
JamezdinFazlija kaže: Pogledaj post
..USA nema porez na nekretnine, si siguran?

a ovo drugo ti je život ni na nebu ni na zemlji. kažeš "u svojoj državi".. pa ova država nije tvoja, i dere te gdje stigne. ne tvrdim da je negdje drugdje mnogo bolje, ali ni ne kužim kako neki ne mogu prerezati pupčanu vrpcu sa Hrvatskom.
Ako je suditi po ovome onda nema. Jedna siromašna Indija ima, a SAD nema, jelde koja razlika? SAD nema ni porez na dodatnu vrijednost. Koliko znam, imaju porez na kapitalnu dopit. Ali to je nešto sasvim normalno

Ne znam kako ti razmišljaš, ali kada čitam ove ljude koji su iz Švicarske, pa stalno izražavaju nezadovoljstvo i govore da im je teško, i da je Švicarska previše skupa. Stečem dojam da je meni sto puta bolje u Hrvatskoj
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 17:37   #1936
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Ako je suditi po ovome onda nema. Jedna siromašna Indija ima, a SAD nema, jelde koja razlika? SAD nema ni porez na dodatnu vrijednost. Koliko znam, imaju porez na kapitalnu dopit. Ali to je nešto sasvim normalno

Ne znam kako ti razmišljaš, ali kada čitam ove ljude koji su iz Švicarske, pa stalno izražavaju nezadovoljstvo i govore da im je teško, i da je Švicarska previše skupa. Stečem dojam da je meni sto puta bolje u Hrvatskoj
radi se o tome što je hrvatska imigracija (ona starija, tj. iznad 40-50 g.) nisko obrazovana i radi tehničke poslove...svima je teško kao fizikalija raditi, i u CH, RH, ili SAD-u...

zna se da u CH dobro žive oni koji su visoko obrazovani..odvjetnici, profesori, liječnici, bankari i slično...njima je lijepo jer su im niski porezi na dohodak...

eto, radnička klasa u švici relativno dobro živi, ali naravno da kukaju kad nisu u Ferarriju i nerade za Credit Suisse ili UBS nego rade na baušteli...

nadam se da se nitko neće uvrijediti, ja ne omalovažavam ničje zanimanje, samo konstatiram činjenice...
kengur26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 17:55   #1937
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Ako je suditi po ovome onda nema. Jedna siromašna Indija ima, a SAD nema, jelde koja razlika?
Ne znam kako ti razmišljaš, ali kada čitam ove ljude koji su iz Švicarske, pa stalno izražavaju nezadovoljstvo i govore da im je teško, i da je Švicarska previše skupa. Stečem dojam da je meni sto puta bolje u Hrvatskoj
bolje sudi po ovome..

ljudi svuda kukaju.. ali ja sebe ne mogu zamisliti da radim npr. u CH i onda dođem trošiti novce ovdje. bar nema smisla osim ako nisi neki milioner imho,
jer jako mnogo više za te pare sigurno nečeš dobiti ovdje, a dok još uračunaš kako ti tu svatko pokušava izvući više novca za manju kvalitetu, račun ti je jasan.
jest da je tamo drugi jezik i druga kultura, ali te nitko ne tjera tamo.. čak štoviše ti njih trebaš moliti da ti dozvole da ostaneš.
mislim da se najviše žale i zaj*bu oni koji su tamo na shemu "idem na par god. pa ću si zaraditi dovoljno da se vratim i pristojno živim u hr".
a pretpostavka je majka svih za*eba.
i onda imaju osjećaj ko da CH ili koja već država nije njihov dom, ali nije niti hrvatska, pošto nije baš ispalo onako kako su si zamislili..
JamezdinFazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 12:04   #1938
Pa ako je tako draga moja gospodo zašto se onda ovdje svi žalite da u Švicarskoj jedva preživljavate. A kažete da ipak nije tako. Čovjek se ovdje pravo zbuni

Svi sa žale na visoke poreze u Švicarskoj, a onda opet kažete da nije toliko strašno

Ja imam mogućnosti otići u Austriju ili Švicarsku. Moj odabir je bila Švicarska, dođem tu sa namjerom da se raspitam o toj državi, a imam što vidjeti. Kada sam počeo čitati stekao sam dojam da se radi o " paklu na zemlji ", koja se samo doima kao raj
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 12:09   #1939
Quote:
kengur26 kaže: Pogledaj post
radi se o tome što je hrvatska imigracija (ona starija, tj. iznad 40-50 g.) nisko obrazovana i radi tehničke poslove...svima je teško kao fizikalija raditi, i u CH, RH, ili SAD-u...

zna se da u CH dobro žive oni koji su visoko obrazovani..odvjetnici, profesori, liječnici, bankari i slično...njima je lijepo jer su im niski porezi na dohodak...

eto, radnička klasa u švici relativno dobro živi, ali naravno da kukaju kad nisu u Ferarriju i nerade za Credit Suisse ili UBS nego rade na baušteli...

nadam se da se nitko neće uvrijediti, ja ne omalovažavam ničje zanimanje, samo konstatiram činjenice...
Visoko obrazovani? Pa šta onda i njima ostaje kada dođu toliki porezi i sve počiste za sobom? Da nadodamo još i režije i kredite. Onda im sigurno može ostati samo za gorku jutarnju kafu, a možda im ni za to ne ostaje jer je i piće tamo skupo zbog toga što se smatra luksuzom. Onda i oni jedva preživljavaju
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 12:12   #1940
Quote:
JamezdinFazlija kaže: Pogledaj post
bolje sudi po ovome..

ljudi svuda kukaju.. ali ja sebe ne mogu zamisliti da radim npr. u CH i onda dođem trošiti novce ovdje. bar nema smisla osim ako nisi neki milioner imho,
jer jako mnogo više za te pare sigurno nečeš dobiti ovdje, a dok još uračunaš kako ti tu svatko pokušava izvući više novca za manju kvalitetu, račun ti je jasan.
jest da je tamo drugi jezik i druga kultura, ali te nitko ne tjera tamo.. čak štoviše ti njih trebaš moliti da ti dozvole da ostaneš.
mislim da se najviše žale i zaj*bu oni koji su tamo na shemu "idem na par god. pa ću si zaraditi dovoljno da se vratim i pristojno živim u hr".
a pretpostavka je majka svih za*eba.
i onda imaju osjećaj ko da CH ili koja već država nije njihov dom, ali nije niti hrvatska, pošto nije baš ispalo onako kako su si zamislili..
Poznajem mnogo ljudi koji su vani zarađivali, a onda se vratili u svoju domovinu i tu pokrenuli svoj biznis
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.