Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2008., 10:50   #1
Pomoć - mačak mi se često uneredi!

imam dugodlakog mačka koji se nakon obavljanja nužde često uneredi..zalijepi mu se za dlaku i to ne može očistiti..a i nije baš sklon stalnom lickanju.. sad mu se dosta tog skupilo i vidilo se da ga iritira i smeta mu..nismo uspjeli s vodom skinuti jer su se stvorili braborci na dlaki pa je sve češao guzu o pod ne bi li to skinuo..smrdila mi cijela soba skupa s njim!! na kraju smo mu morali ošišati taj dio s braborcima, bio je kasnije presretan..
znam da nije dobro često kupati mačke, ali ja njega moram kupati jednom-dva puta mjesečno!! sreća moja, što je dobrica dok se kupa!! jel ima neki način da mu pomognem oko dlake nakon nužde a da ga ne moram kupati tako često?
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 13:27   #2
a joj
imala je frendica istog takvog,no on je lutao i po vani
pa su mu vadili čičke iz krzna i sve to

pa probaj ga očistiti odmah nakon što izađe iz posude s pijeskom
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 14:49   #3
yap
__________________
good girls go to heaven,bad girls go everywhere
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 14:51   #4
da,i redovito sisajte taj dio dlake koji se zaprlja,ipak je to dugodlaka macka,a to ima malo veze s prirodom,a inace neke mace vise vode racuna o lickanju i higijeni a neke manje,kao i ljudi he he,stoga mu je naravno potrebna ljudska pomoc. jadan macic ,nije on kriv sto je dlakavac,mace su jako uredne zivotinje i jako se pate ako nije sve cisto i pic nic.Vjeruj mi,i njemu smrdi i smeta.Zato ne ustrucavaj se rezuckati to tu i tamo.
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 14:59   #5
opet da, i yin yang dobrodosla na forum
__________________
good girls go to heaven,bad girls go everywhere
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 07:59   #6
Quote:
Cerberus kaže: Pogledaj post
a joj
imala je frendica istog takvog,no on je lutao i po vani
pa su mu vadili čičke iz krzna i sve to

pa probaj ga očistiti odmah nakon što izađe iz posude s pijeskom
budem probala..ali problem je kad ja dođem doma on je već smrduckav i čišćenje guze ne pomaže jer je taj smrad ušao u kožu već..
mene zanima dali stvarno može naškoditi maci (njemu kao dugodlakom) često kupanje ( dva puta mjesečno?). Evo kupali smo ga prije dva dana i opet danas ista pjesma..Stinky cat.. smrducka a brijem da kad dođem doma danas da će biti nepodnošljivo..Smradac jedan.. inače mačak je star oko godinu dana ( udomili smo ga prije par mjeseci)..jeli postoji neki način da naučim mačka da se počne lickati? malo glupo pitanje, znam..ali eto..
za razliku od te male smrduckave ljenčine, druga maca je prava čistunka..
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 08:04   #7
Quote:
yin yang kaže: Pogledaj post
da,i redovito sisajte taj dio dlake koji se zaprlja,ipak je to dugodlaka macka,a to ima malo veze s prirodom,a inace neke mace vise vode racuna o lickanju i higijeni a neke manje,kao i ljudi he he,stoga mu je naravno potrebna ljudska pomoc. jadan macic ,nije on kriv sto je dlakavac,mace su jako uredne zivotinje i jako se pate ako nije sve cisto i pic nic.Vjeruj mi,i njemu smrdi i smeta.Zato ne ustrucavaj se rezuckati to tu i tamo.
meni je bilo smiješno kad mi je dragi rekao da ga je ošišao..iskreno, meni to nikad ne bi palo na pamet..
a šta da ti velim, druga maca je prava čistunka, kratkodlaka je a više se licka nego ovaj što bi trebao..čak često i ona njega liže..
ajde super, hvala vam, ja sam već sebe vidjela ko nekog krvnika sa škarama u rukama..znači, ne radim ništa loše ako ga tu i tamo ošišam?
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 19:35   #8
Quote:
mv27 kaže: Pogledaj post
meni je bilo smiješno kad mi je dragi rekao da ga je ošišao..iskreno, meni to nikad ne bi palo na pamet..
a šta da ti velim, druga maca je prava čistunka, kratkodlaka je a više se licka nego ovaj što bi trebao..čak često i ona njega liže..
ajde super, hvala vam, ja sam već sebe vidjela ko nekog krvnika sa škarama u rukama..znači, ne radim ništa loše ako ga tu i tamo ošišam?
Ajme,naravno da ne,ti mu pomazes,i on ti je jako zahvalan zbog toga.Ta dlaka u tom predjelu je ocito smetnja.Ma tko sisa to malo dlakice!? (pa ti),ha ha.:klap:
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:10   #9
postoji nesto sto se zove sanitary cut kod dugodlakih macaka, upravo iz tog razloga. Kad vidim da se moja poslije kopanja po pijesku razleti po kuci ko luda i podje skakati, znam koliko je sati- osjeti da joj se 'nesto' zalijepilo nazad i pokusava to otresti. Ja uzmem komad papira i, ako imam srece, nus-proizvod je tvrd i lako se skine, ali cesto se samo razmaze, ne pomaze ni voda-najbolje je makazice u ruke i cap-cap sve skupa, i zmazanu dlaku i sve ostalo
Branwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:33   #10
da,probaj mu jednostavo skratiti dlaku na tim područjima gdje se to prima
moj nema toliko dugu dlaku,tak da nemam takvih problema,a i stalno se licka

koliko sam ja skužila,on zaudara samo zbog tog dijela odostraga gdje se uprlja?
ostalo sve je čisto?
nema potrebe da ga stalno cijelog kupaš,a to nije ni dobro za macu,zbog toga
što joj ti kupanjem oduzimaš njen specifičan miris,a to ti njima smeta.
probaj ga samo očistiti mokrim ručnikom ili blagom otopinom jabučnog (nikako alkoholnog!) octa sa spužvicom.
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 07:42   #11
Quote:
Cerberus kaže: Pogledaj post
da,probaj mu jednostavo skratiti dlaku na tim područjima gdje se to prima
moj nema toliko dugu dlaku,tak da nemam takvih problema,a i stalno se licka

koliko sam ja skužila,on zaudara samo zbog tog dijela odostraga gdje se uprlja?
ostalo sve je čisto?
nema potrebe da ga stalno cijelog kupaš,a to nije ni dobro za macu,zbog toga
što joj ti kupanjem oduzimaš njen specifičan miris,a to ti njima smeta.
probaj ga samo očistiti mokrim ručnikom ili blagom otopinom jabučnog (nikako alkoholnog!) octa sa spužvicom.
he he..sve bi to bilo super kad bi meni ovaj dao da mu čistim guzu..jednom sam pokušala i to je tako vješto izbjegavao..grickao mi ruku, izvijao se, nije dao svoju guzu ni pod razno!! jednostavnije mi je uvaljat ga u kadu i kupanac!! ma znam ja da nije dobro često kupanje zbog gubljenja njihovih mirisa..
da, zaudara samo odostraga, drugo je sve čisto ali nekad to zaudaranje zna biti tako jako da mi se čini da sav zaudara!! Smrdonja jedan!
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 07:51   #12
fuj fuj macic smrdi,ma to je jos i najmanji problem,ma nije to ni neki problem,svi mi imamo neke smradce doma,to su nasa slatka bica i bome cemo svasta potrpit...
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 07:58   #13
he he upravo tako!! meni je moj tako smješan..ko da zna da smrducka pa jadničak ode na balkon i ne želi doći.. nekad mi treba par minuta da ga nagovorim da mi dođe..inače je veeeeelika maza i ne treba mu dugo da dođe..obožava se maziti ali čim se idem približiti guzi, o bože sačuvaj, odmah je ko vojnik! Stav: Mirno!
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.