Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2009., 14:13   #81
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Otkad pak to, i po čemu ima Bg bolji fakultet elektrotehnike od Zagreba? Zagrebački je oduvijek bio barem tri koplja u prednosti nad ostalima....
cime se vi bavite.. naši državni fakulteti su više teorija, nego praxa.. program loš..

evo.. ja idem na državni umjetnicki fakultet, imao sam matematiku, skoro onu na razini fera.. istina na feru je malo detaljnija...
imao sam matematiku, fiziku, elektrotehniku, kemiju, strojarstvo i slične P.M... šta će to meni kao dizajneru.. tu sam da crtam, stvaram oblike... a predmete za razvoj kreativnosti - gotovo i NEMA!

iz tog razloga me je privukao privatni faks FUD, imaju predmete vezane za iskljucivo struku.. nikakva matematika i slične P.M.. ponavljam vec stoti put...

kvaliteta fakulteta ne ovisi o težini, vec o kvalitetnim predmetima.. ''atomaska'' matematika kao takva mi nece koristiti u životu....
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 14:27   #82
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
cime se vi bavite.. naši državni fakulteti su više teorija, nego praxa.. program loš..

evo.. ja idem na državni umjetnicki fakultet, imao sam matematiku, skoro onu na razini fera.. istina na feru je malo detaljnija...
imao sam matematiku, fiziku, elektrotehniku, kemiju, strojarstvo i slične P.M... šta će to meni kao dizajneru.. tu sam da crtam, stvaram oblike... a predmete za razvoj kreativnosti - gotovo i NEMA!

iz tog razloga me je privukao privatni faks FUD, imaju predmete vezane za iskljucivo struku.. nikakva matematika i slične P.M.. ponavljam vec stoti put...

kvaliteta fakulteta ne ovisi o težini, vec o kvalitetnim predmetima.. ''atomaska'' matematika kao takva mi nece koristiti u životu....
Stari moj, ko ti je rekel da imaš matku na razini FER-a te je dobro slagao.

Kaj će ti kao dizajneru matematika, fizika i ostalo? Jaooo meni.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 14:32   #83
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Slažem se, stiliana, ali ja bih naveo još jednu opasnost: većina naših ljudi koji se odsele u Beograd nakon nekog vremena se zaljube u Srbe tj. Srpkinje, jer u Beogradu Srbi čine apsolutnu većinu. I onda ima stotinu ovakvih slučajeva: Srbin oženi Hrvaticu, Hrvat oženi Srpkinju. I tako ode sve u p.m.

To je jedan od razloga, pa zato savjetujem pokretaču teme da negdje drugdje upiše školu, jer ako ode u Beograd, 100% postotne su šanse da se zaljubi u Srpkinju. A to nije nimalo dobro!
Da ti nisi iz Kerumove familije?

Sta tebe briga ko ce se u koga zaljubiti !
Srbin u Hrvaticu, Hrvat u Srpkinju!
Mozda dodje u Beograd i zaljubi se u Kineskinju u bloku 70!

Ja ne mogu da verujem da vi jos niste sjahali s ratne propagande...
Koliki rok trajanja ima ona kod vas?
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 15:54   #84
Thumbs up

Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Stari moj, ko ti je rekel da imaš matku na razini FER-a te je dobro slagao.

Kaj će ti kao dizajneru matematika, fizika i ostalo? Jaooo meni.
de naj zajebavat... znam dobro kakvu matematiku imaju ferovci...

tema može pod LOCK.. dobio sam odgovore kojesam trazio..daljni postovi nemaju veze s temom..

ne podnosim kad mi uzimate riječi iz konteksta.. nemam se namjeru s vama nadmetati/opravdavati, nadjimo se uzivo na kavi, pa u četri oka... bemti forum i vaše kontekstualne izjave...

Hvala svima koji su sudjelovali u temi do 1.5 strane.

Sad gledam malo drugacije...

Može lock.
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 16:50   #85
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
A ti znas da nije dobro

Jel si probao mozda?!

Nije dobro jer ako pokusas da se vratis u Hrvatsku posle te doceka nekakav Sutlic i kompanija pa ti jebu majku cetnicku.

Slucajno se secam jednog tv izvestaja o Ivani Dragicevic i njenom muzu, odusevila me je otvorenost i ljubav tih dvoje ljudi i pored svih iskusenja kroz koje prolaze...malo posle su je makli sa HRT, provalio sam da je nema u izvestajima HRT iz Beograda, postavili su Josipa Sarica, da bi se danas ispostavilo sta je uzrok

Deca iz mesanih brakova su obicno najliberalnijih shvatanja, operisana od mrznje, imaju mesta u svom mozgu i srcu za sve razlicitosti. Svaka cast ljudima koji imaju hrabrosti da se ozene ili udaju za nekoga druge nacionalnosti na Balkanu, oni su u startu pobednici!
Čuj Srbine... s tobom sam se već zamjerio jer si mi jednom rekao da puno pričam a slabo je*em. ( To je velika uvreda za jednog Hrvata ). Pa neći s tobom puno diskutovati:

Problem mješanih brakova je upravo taj: što dijete nastavlja lozu jednog od roditelja, a drugu lozu prekida. Dijete mora nešto biti, ne može biti i jedno i drugo. A uvijek na nečijoj strani kao takav neće biti prihvaćen. Napr: Ako Srbin oženi Hrvaticu, njihova djeca će, normalno nastavljati očevu lozu, tj biti će Srbi pravoslavci. Nije problem samo nacionalistički već i religijski. Jer je Srbin pravoslavac a Hrvatica rimokatolkinja. Pa se onda javlja i taj problem. Ljudi koji su u mješanim brakovima imaju itekako problema, samo što neće da kažu. Kažem, nije toliki problem sve dok ne dođe do braka- tada tek nastaju problemi, jer jedini problem koji tada nastaje su- djeca. Ti možeš, napr. biti sa Hrvaticom i imati s njom seksualne odnose neko vrijeme, ali da se ona zaštiti od trudnoće. Ali da sada s njom imaš brak i dijete, to je već problem. Govorim ti jer znam, ne iz vlastitog iskustva, već iz iskustva drugih, koji su bili u mješanim brakovima i kasnje se rastali pa se cijeli život kaju.

uff... napriča se ja.

Quote:
agw kaže: Pogledaj post
A sto nije dobro. Moja zena je Hrvatica i zajedno smo vec 29 godina, od toga 25 u braku.
Slušaj... već mi se popela na vrh glave ta činjenica da Hrvatica ode za Srbina.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 16:58   #86
Bože me sačuvaj i sakloni ovakvih ljudi kao što si ti, Bobo...
teranova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:10   #87
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Slušaj... već mi se popela na vrh glave ta činjenica da Hrvatica ode za Srbina.
Quote:
teranova kaže: Pogledaj post
Bože me sačuvaj i sakloni ovakvih ljudi kao što si ti, Bobo...
Mislim da bi oboje trebali malo primiriti loptu. DJ Bobo - Ljubav je cudna i ne poznaje granice, kad te strefi amorova strelica strefila te je i nema tu pomoci - evo gledaj Keruma...

Teranova - neovisno o Srbima i Hrvatima - ordinarna je istina da mjesoviti brakovi iziskivaju puno vece napore za dostizanje skladnosti nego oni gdje su partneri istog etnickog podrijetla, kulture, zivotnih navika itd - istina je i da ih sa izuzetkom vrlo velikih kozmopolitskih sredina - i okoline puno teze prihvacaju. Ukoliko su partneri svjesni dodatnih prepreka i spremni se s njima nositi sve je OK - ali ako nisu i ako misle da je "ljubav od svega jaca" jao se njima i posebno njihovoj djeci.

Uostalom pogledaj sto se dogodilo bivsoj jugoslavenskoj republici sa najvecim udijelom mjesanih brakova u stanovnistvu; a slicno je i na drugim meridijanima i paralelalama.

Kao roditelj ili prijatelj nikome nebi preporucio eksperimentiranje sa mjesovitim brakom u bilo kojoj kombinaciji - no s druge strane prema onima koji se usprkos svih dodatnih neophodnih "harmonizacija" ipak upuste noseni ljubavlju osjecao bih jedino bezkrajni respekt.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:10   #88
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post



Slušaj... već mi se popela na vrh glave ta činjenica da Hrvatica ode za Srbina.
Nama ni tada ni sada nije bilo vazno koje je ko vere.

Uostalom pradeda po majci mi je bio Nemac koji se prekrstio u pravoslavlje da bi se ozenio voljenom devojkom. Sto rece baba: njemu je bila vazna devojka, a ne popovi.
agw is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:15   #89
Quote:
Teranova - neovisno o Srbima i Hrvatima - ordinarna je istina da mjesoviti brakovi iziskivaju puno vece napore za dostizanje skladnosti nego oni gdje su partneri istog etnickog podrijetla, kulture, zivotnih navika itd - istina je i da ih sa izuzetkom vrlo velikih kozmopolitskih sredina - i okoline puno teze prihvacaju. Ukoliko su partneri svjesni dodatnih prepreka i spremni se s njima nositi sve je OK - ali ako nisu i ako misle da je "ljubav od svega jaca" jao se njima i posebno njihovoj djeci.

Ukoliko si normalna osoba a ne religiozni fanatik, nacionalnost partnera nije bitna.
Moja je porodica cela mešana - zato su mi deca lepa i pametna.
teranova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:16   #90
Quote:
agw kaže: Pogledaj post
Nama ni tada ni sada nije bilo vazno koje je ko vere.

Uostalom pradeda po majci mi je bio Nemac koji se prekrstio u pravoslavlje da bi se ozenio voljenom devojkom. Sto rece baba: njemu je bila vazna devojka, a ne popovi.
Da, ali isto tako u mom rodnom gradu znam za slucaj gdje se Hrvat koji je studirao u Beogradu nakon 5 godina vratio doma majci sa srpkinjom suprugom. Tocno 30 dana kasnije Majka je izvrsila samoubojstvo, a njihov brak se raspao nekih 7-8 godina kasnije - ostatak zivota proveli na Sudovima, dvoje djece iz tog braka kasnije postali poprilicno istraumatizirane odrasle osobe i same sklone ekscesnim situacijama...

Ljepe parole su jedno a zivotna realnost je nesto drugo. Sretan sam za tebe i za tvoju suprugu; ali za svaku takvu uspjesnu pricu ima i jedna ovakva koja nije uspjesna.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:20   #91
Quote:
teranova kaže: Pogledaj post
Ukoliko si normalna osoba a ne religiozni fanatik, nacionalnost partnera nije bitna.
Moja je porodica cela mešana - zato su mi deca lepa i pametna.
Daj nam napokon te detalje. Tko, je tko.
Ben Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:21   #92
Quote:
teranova kaže: Pogledaj post
Ukoliko si normalna osoba a ne religiozni fanatik, nacionalnost partnera nije bitna..
To nije univerzalna istina i uzasno je velika greska ako mislis da zato sto tebi nacionalnost nije bitna, da nije ni nikome drugome - i da one kojima jest bitna nazivas "religioznim fanaticima".

Svijet se temelji na razlicitostima. Ja iznimno postujem ljude kojima nacionalnost jest bitna pri odabiru partnera. Naprimjer Engleza koji ce ipak zbog nacionalne svijesti radije ozeniti ruznu engleskinju sa kojom zna da nece nikad biti 100% sretan, a ne brazilsku studenticu koja bi ga svaki dan dovodila do vrata raja...

Pljuvati po nekome zato jer nije uskladjen sa tvojim vrijednostima nije lijepo i predstavlja oblik fasizma, koliko god se takav stav nastojao pakirati u multi-kulti toleranciju.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:22   #93
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
Daj nam napokon te detalje. Tko, je tko.

Ima nas raznih ali jedno nas spaja - svi smo srpski nacionalisti.


Quote:
Pljuvati po nekome zato jer nije uskladjen sa tvojim vrijednostima nije lijepo i predstavlja oblik fasizma, koliko god se takav stav nastojao pakirati u multi-kulti toleranciju.

Grozim se ograničenja kada su u pitanju emocije i porodica.
Kod maminih u Banatu mešani brakovi su pravilo a ne izuzetak.
teranova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:24   #94
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
To nije univerzalna istina i uzasno je velika greska ako mislis da zato sto tebi nacionalnost nije bitna, da nije ni nikome drugome - i da one kojima jest bitna nazivas "religioznim fanaticima".
.
ma kome nacionalnost nije bitna. To je ona fora, nije bitna nacionalnost ako je Srbin.

Ona tvrdi da je sastavljena iz neznam koliko nacija a srpkinja je do jaja. Ni Šešelj joj nije ravan.

dakle, srpska je teorija, miješani brak je OK ali da bude po srpski.

Koga oni farbaju sa svojim kvazi multiforama.
Ben Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:26   #95
Quote:
teranova kaže: Pogledaj post
Ima nas raznih ali jedno nas spaja - svi smo srpski nacionalisti.
zašto onda lažeš da ste lepi&pametni.
Ben Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:28   #96
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
ma kome nacionalnost nije bitna. To je ona fora, nije bitna nacionalnost ako je Srbin.

Ona tvrdi da je sastavljena iz neznam koliko nacija a srpkinja je do jaja. Ni Šešelj joj nije ravan.

dakle, srpska je teorija, miješani brak je OK ali da bude po srpski.

Koga oni farbaju sa svojim kvazi multiforama.

Šta ti zapravo hoćeš od mene?
Kažem ti kako jeste i opet nisi zadovoljan.
Zar misliš da bih mogla da živim sa nekim ko je LDP orijentacije?
teranova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:31   #97
Quote:
teranova kaže: Pogledaj post
Šta ti zapravo hoćeš od mene?
Kažem ti kako jeste i opet nisi zadovoljan.
Zar misliš da bih mogla da živim sa nekim ko je LDP orijentacije?
Od tebe ništa. Post je repliciran Powerlocku, jer očito nije upoznat s tvojim opusom pa siroče misli da tebi nacionalnost nije bitna. Uhvatila si novajliju pa ga vozaš.
Ben Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:34   #98
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
Od tebe ništa. Post je repliciran Powerlocku, jer očito nije upoznat s tvojim opusom pa siroče misli da tebi nacionalnost nije bitna. Uhvatila si novajliju pa ga vozaš.

Da ti ja nešto kažem...Pre će ti pomoći u nevolji pravi nacionalista nego pederčina leve orijentacije.
Pravi Hrvati iz BiH, poput tebe, , najviše razumevanja imaju upravo od nas - srpskih nacionalista.-
teranova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:37   #99
Quote:
teranova kaže: Pogledaj post
Da ti ja nešto kažem...Pre će ti pomoći u nevolji pravi nacionalista nego pederčina leve orijentacije.
Pravi Hrvati iz BiH, poput tebe, , najviše razumevanja imaju upravo od nas - srpskih nacionalista.-
tjah koje nježnosti

pa to ja cijelo vrijeme tvrdim, vi ste spojene posudice, isti zacakljeni pogledi, isti mentalni sklop, braća ... ukratko
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:38   #100
Quote:
teranova kaže: Pogledaj post
od nas - srpskih nacionalista.-
Oh dear Nisam upoznao mnogo nacionalista kojima nacionalnost bracnog partnera nije bitna
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.