Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2010., 16:51   #1
Čime nadoknaditi visinu ispod podnih pločica koje lijepim?

Imam komad neravnog poda na koji hoću staviti pločice. Na većini površine ispod ravnine pločica imam i do 2 cm visine koju trebam nečim nadoknaditi tj. zapuniti. Ljepilom mi se ne čini baš ekonomično niti dobro da idem sad nanositi sloj od preko 2cm pa sam mislio da upotrijebim ostatke svojih drugih podnih pločica koje bi polomio na manje komade i onda zalijepio kao prvi sloj pa onda na njih ove prave kao drugi sloj.
Zanima me je li to dobro rješenje?
Lijepio bih Knauf flex ljepilom i zanima me da li na ovaj prvi sloj pločica trebam stavljati kakvi premaz (impregnacijau) ili slično? Tip mi je u bauhausu pokazao PCI impregnaciju za glatke neupojne površine ali ona košta 120 kuna i zaista mi ne treba jedna litra jer imam samo 4 kvadrata za poljepiti.
Vidio sam i Sika ljepilo za pločicu na pločicu. Možda je to bolje riješenje?
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 18:03   #2
...knauf flex je čisto OK solucija,komade keramike koje podljepljuješ maži sa glazirane strane i stišći na pod sa posmakom tako da istisneš ljepilo između pločica(pofugiraš),ljepilo neka bude malo mekše(opet ne da se razljeva) i ne trebaš lomiti pločice....na ovaj način možeš i bez prajmiranja
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 12:14   #3
zakaj pločice na pločice? i opet te pločice moraš iznivelirati dobro ako ti je grbavi pod (inače mogu pucati ako ostane šuplje unutra),pa onda moraš i završne pločice opet nivelirati;dupli posao koji košta vremena i novaca,jednostavno izmješaj klasičnu cementnu glazuru i izniveliraj pod;ako je dolje beton,dobro pometi,operi prašinu vodom,četkom utrljaj cementnu juhu na beton te na to stavljaj smjesu glazure;na gotovu glazuru odmah možeš postavljati pločice na cementnu juhu,ne treba nikakvo ljepilo,sve gotovo za čas;pokupiš višak cementne juhe s pločica dobro ižmikanom spužvom da se ne zasuši cement,izvučeš fuge drvcem i spužvom da izvadiš cement,sutradan pobrišeš suhom krpom ostatke cementa s pločica i pofugiraš; u glazuru možeš dodati vlakna za glazure ,a ako je manja površina možeš armirati rabic mrežicom
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 15:17   #4
Quote:
nemo01 kaže: Pogledaj post
zakaj pločice na pločice? i opet te pločice moraš iznivelirati dobro ako ti je grbavi pod (inače mogu pucati ako ostane šuplje unutra),pa onda moraš i završne pločice opet nivelirati;dupli posao koji košta vremena i novaca,jednostavno izmješaj klasičnu cementnu glazuru i izniveliraj pod;ako je dolje beton,dobro pometi,operi prašinu vodom,četkom utrljaj cementnu juhu na beton te na to stavljaj smjesu glazure;na gotovu glazuru odmah možeš postavljati pločice na cementnu juhu,ne treba nikakvo ljepilo,sve gotovo za čas;pokupiš višak cementne juhe s pločica dobro ižmikanom spužvom da se ne zasuši cement,izvučeš fuge drvcem i spužvom da izvadiš cement,sutradan pobrišeš suhom krpom ostatke cementa s pločica i pofugiraš; u glazuru možeš dodati vlakna za glazure ,a ako je manja površina možeš armirati rabic mrežicom
U stanu sam i bilo kakvo miješanje glazure ne dolazi u obzir zbog prljavog posla. S dvije strane imam parket (to je prostor odmah do ulaznih vrata) i nemam vremena čekati da se to osuši jer moram preko toga ako hoću van. Parket bi popio svu vlagu iz te glazure i dobio bi sranje. Fleksibilno ljepilo mi se činilo bolje jer ako navečer to napravim, sutra ujutro mogu lagano preko toga hodati. ove prve pločice ne trebam nivelirati jer pod nije grbav u smislu starog betona nego je udubljen a glatke površine (bivša stara glazura).
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 15:47   #5
Obzirom da imaš samo 4m2 za odraditi, uzmi vaservagu, izmješaj ljepilo, razbacaj ga po podu i idi odmah s pločicama. Nabacaj malo više ljepila od ta 2cm, pa utapaj pločice dok ne dobiješ da je u vagu. Ujutro normalno hodaš po tome.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 22:00   #6
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Obzirom da imaš samo 4m2 za odraditi, uzmi vaservagu, izmješaj ljepilo, razbacaj ga po podu i idi odmah s pločicama. Nabacaj malo više ljepila od ta 2cm, pa utapaj pločice dok ne dobiješ da je u vagu. Ujutro normalno hodaš po tome.
Hmm... zašto ne? Misliš da nema problema ako flex ljepila bude debljine 2cm?
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 14:36   #7
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Hmm... zašto ne? Misliš da nema problema ako flex ljepila bude debljine 2cm?
zašto bi bilo problema?ubaciš još koju otpadnu pločicu između ak baš hoćeš da ne trošiš ljepila ili što već.Uglavnom problema ni u jednom slučaju nebi trebalo biti
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 15:43   #8
Tako sam ja sebi,poravnao neravnine cca. 1.-2cm,samo sam sačekao jedan dan da mi utegne fleksibilno ljepilo,pošto sam ga "razrijedio" da se lakše razvlači.Vaser vagom poravnao i sačekao 1 dan.
Onda sam stavio rabic mrežu,i na to ljepio pločice
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 13:57   #9
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
U stanu sam i bilo kakvo miješanje glazure ne dolazi u obzir zbog prljavog posla. S dvije strane imam parket (to je prostor odmah do ulaznih vrata) i nemam vremena čekati da se to osuši jer moram preko toga ako hoću van. Parket bi popio svu vlagu iz te glazure i dobio bi sranje. Fleksibilno ljepilo mi se činilo bolje jer ako navečer to napravim, sutra ujutro mogu lagano preko toga hodati. ove prve pločice ne trebam nivelirati jer pod nije grbav u smislu starog betona nego je udubljen a glatke površine (bivša stara glazura).
i ja sam to radio na dijelu gdje smo parket izvadili van-to je podloga za kaminsku peć,pločice su 8 mm a parket je 23 mm pa je trebalo nadomjestiti tu razliku;ja sam stavio građevinsku foliju ispod na prijelazima prema parketu i preklopio je na parket te gore glazuru;kasnije najlon odrezao i sve 5;prljavština? pa za to ti trebaju jedne tačke materijala ,to na limu ili najlonu izmiješaš,ili na licu mjesta;kaj se tiče hodanja,vrlo brzo možeš proći na način da postaviš popreko jednu dasku na pločice ili nešto slično te gore dasku koju staviš drugim krajem na parket
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 20:41   #10
Dakle, u hodniku mijenjam pločice i keramičar mi savjetuje da na postojeće pločice samo postavim nove. Meni se to ne sviđa jer će mi onda hodnik biti za visinu pločica viši od ostatka stana. On kaže da ako ću skidati pločice da mora onda skidati i glazuru te stavljati novu od 5 cm. To mi se čini puno posla a i strah me je jer ne mogu čekati da se glazura dugo suši. On kaže da se pločice na takvu glazuru mogu stavljati nakon 4-5 dana.

Šta je pametnije, skidati glazuru i stavljati novu ili naći neko drugo rješenje (koje)?

ZAboravih reći, radi se oko 15ak m2 ostave i hodnika i 6-7 m2 kuhinje.
__________________
Đe si Slađo puška te ub'la... ka'ću ja doć' na red, sunce ti poljubim?!?
kokoroko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 08:47   #11
Za Boga miloga, a zašto bi trebalo dizati glazuru?
Više mi to liči na to da se dotičnom ne da zamajavati sa skidanjem pločica i njihovim odvozom jer tu ima nešto posla a ne može se puno naplatiti.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 10:35   #12
...velika doza istine u predhodnom postu...mada sam u praksi imao dosta slučajeva prolikom skidanja podne keramike da zbog predhodno loše izvedenih radova glazura jednostavno ide skupa sa keramikom (što zbog toga što je trusna ili plivajuća glazura bez armature) tako da ako se odlučiš za skidanje keramike glazuru ostaviš kao otvorenu opciju....
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 08:42   #13
No da. Da sam ja na tvojem mjestu (ali nisam) ja bih napravio pokus i skinuo nešto pločica da vidim kako će to ići. Ako ide zadovoljavajuće (a vjerojatno će ići, osim ako baš nemaš sreće), onda skidaj i lijepi. Ako pak iz bilo kojeg razloga (osim keramičarovog nećkanja) to neće ići onda mijenjaj i glazuru. To nije puno posla, a bolje da se napravi kako ti se sviđa nego da se sprčka kako je nekome jednostavnije, jer ćeš ipak to gledati daljnjih 15 - 20 godina.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 10:50   #14
Dogovorili smo se da skinem glazuru i napravim novu u hodniku je jer površina nešto veća a ovih 6 m2 kuhinje će samo skinuti pločice, stara glazura ostaje pa će to nekako skrpati. On kaže isto što je i Ja Osobno naveo, da je bolje ne riskirati i napraviti odmah glazuru. Hvala na savjetima.
__________________
Đe si Slađo puška te ub'la... ka'ću ja doć' na red, sunce ti poljubim?!?
kokoroko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.