Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2007., 22:52   #201
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila panel zavjese, zajedno s montazom u ZG. Kod mene su s čičkom zaljepljene za držače (ili kako se to vec zove) ... Odlijepis zavjese, izvadis poluge (s dna), ubacis u masinu ...
Mislim da se ove ne smiju prati u mašini; ovo piše na Ikeinoj stranici o održavanju:
"Do not wash.
Do not bleach.
Do not iron.
Do not dryclean.
Do not tumble dry."
trula višnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 11:47   #202
Točno. Za ove IKEI-ne...
Ali nisu sve od istog 'materijala'..pa možda vrijedi neka varijanta 'ručnog pranja', kad se baš ono...pošteno zaprljaju..
Mislim da je zamišljeno da se održavaju jednostavnim brisanjem nekakvom lagano mokrom krpom i to je to
Ali ja ionako imam ideju čestih mijenjanja (meni sve dosta brzo dosadi i uvijek sam željna promjena ambijenta), pa ću jednostavno kupiti nove panele (tj materijal po volji 60x300)..sve ili samo neke...i kombinirati...
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 13:17   #203
Hm...prašina možda ode brisanjem mokrom krpom...ali tu su i pare od kuhanja (kuhinja je povezana sa blagovaonom i dnevnim boravkom), a sad da bih baš mijenjala panele kad se upraljaju i ne bih - 6 panela = cca 540,00 kn . Baš me zanima kako su to zamislili u Ikei?!
trula višnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 16:59   #204
Quote:
trula višnja kaže: Pogledaj post
Hm...prašina možda ode brisanjem mokrom krpom...ali tu su i pare od kuhanja (kuhinja je povezana sa blagovaonom i dnevnim boravkom), a sad da bih baš mijenjala panele kad se upraljaju i ne bih - 6 panela = cca 540,00 kn . Baš me zanima kako su to zamislili u Ikei?!

I meni je malo frka to pranje i održavanje. Kad se stvarno zaprljaju ja ću ih probati oprati i uštirkati tko zna, možda uspije, a možda ih upropastim pa kupim druge...
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 17:12   #205
Quote:
angelin1 kaže: Pogledaj post
I meni je malo frka to pranje i održavanje. Kad se stvarno zaprljaju ja ću ih probati oprati i uštirkati tko zna, možda uspije, a možda ih upropastim pa kupim druge...
a vjerojatno ću i ja probati tako nešto, ali ako pranje ne prođe mijenjam tip zavjesa
trula višnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 00:31   #206
Quote:
trula višnja kaže: Pogledaj post
a vjerojatno ću i ja probati tako nešto, ali ako pranje ne prođe mijenjam tip zavjesa
Izbjegavam kupovat bilo sto sto se ne moze prati u masini. Mozda je prestrogo napisano ... Ako se upropasti pranjem, a sta se moze :-)
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 10:18   #207
Ako ih pranje upropasti, kupim materijal po volji (vjerojatno neki lan ili tvrđi pamuk, koji se pere u mašini )u boji po volji, stavim (oslikam) aplikacije po volji (ili ne), i zamijenim ove IKEI-ne. Ili, odustanem od panela i kupim obične zavjese na kukice.
Digresija: mislim da je u skandinavskim zemljama (kad su zavjese u pitanju) životna ideja: kad se zaprlja promijeni tj. kupi novo.
Sa svojim standardom oni si to bez problema mogu priuštiti...zato, valjda, i ne rade te stvari da traju vječno, tj. ne razmišljaju o dugoročnijem održavanju...šteta..
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 12:13   #208


Ovo je otprilike moja dnevna soba.
Treba nabaviti zavjese.

Trenutno razmišljamo o bijelima,
ali zanima me vaše mišljenje.

A ono što nas više brine je dužina.

Radijator je 40 cm ispod prozora,
dio regala je 20 cm ispod prozora.
Balkonska su vrata (naravno) do poda.

Ima li itko kakvu ideju?
__________________
Saša Sušec suši šosić
bassoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 13:05   #209
Quote:
Irka kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Željela bih sašiti zavjese po mjeri, pa me zanima da li netko zna gdje se to u Zagrebu radi i kako se kreću cijene šivanja.

Prije je to NAMA radila, no više to ne rade, tj. kupljene zavjese kod njih, su besplatno šivali.

Hvala i lijepi pozdrav!
Kika ima veliki izbor gotovih zavjesa svih a i šivaju pi mjeri!
maan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 13:27   #210
Quote:
bassoon kaže: Pogledaj post
A ono što nas više brine je dužina.

Radijator je 40 cm ispod prozora,
dio regala je 20 cm ispod prozora.
Balkonska su vrata (naravno) do poda.
Sličnu ću i sama imati situaciju u novom stanu! Razmišljam o sistemu panel zavjesa, do poda. Ne znam da li si vidjela... ima ih čak i u Bauhausu .... postavi se karniša (tipa šine ... može imati i više "kanala"), zavjesa je po duzini rezana u široke trake, koje su gore i dolje uvučene u "kanalice" i tako su stvorene ravne široke trake. Svaka vrsta se tkanine se može koristiti! I onda dobiješ, zavisno od dužine karniše i želje, recimo 4 takve trake. Ona funkcioniraju u karniši pao recimo klizna stijena.
Meni se to sviđa, jer mogu pokriti jednolično cijeli zid, a s druge strane, mogu otvoriti balkonska vrata pa tu zavjesu postaviti na otvorena vrata, da spriječim radoznalce ali i muhe.

možda slika ipak pojasni bolje od mene ... evo koji link

http://www.dun-do.hr/panel_zavjese.htm

http://www.velana.hr/default.aspx?id=10

http://www.dekor-magazin.com/eksteri...ri/zastori.htm

http://www.zavjesedekori.com/zavjese-dekori.html

http://www.kk-dekorativa.hr/

Zadnje uređivanje fonemf : 16.04.2009. at 18:01.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 18:26   #211
Trakaste zavjese...

nisam našla gotovo ništa o ovome pa otvaram novu temu...
malo sam tražila po netu firme koje to rade i ima ih bezbroj, pa me zanima ima li netko iskustva s bilo kim tko to radi na području zagreba?
znam da su te zavjese zastupljene u uredima, ali meni se strašno sviđaju i baš bih si ih voljela natrčiti u dnevni boravak, ako netko ima pro/contra listu, preporuke, zamjerke, što god, voljela bih da podijeli sa mnom..
hvala
Jedri mala jedrilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 18:29   #212
ja ih imam u svom stanu i super zadovoljan.
neznam od kuda si ali u rijeci ima par dobrih firmi koje se bave sa tim.
LUCIA@CRV is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 18:37   #213
zagreb... tu ih ima ne par, nego hrpa, a ja fakat ne znam koga bih pitala za savjet..
Jedri mala jedrilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 18:43   #214
Quote:
Jedri mala jedrilica kaže: Pogledaj post
zagreb... tu ih ima ne par, nego hrpa, a ja fakat ne znam koga bih pitala za savjet..
ima ih i u rijeci hrpa , ali imam povjerenja sa par firmi sa kojima sam radio.
LUCIA@CRV is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 18:57   #215
I mi ih imamo, super su, nećeš pogriješiti.
Bez obzira što će te ljudi pokušat razuvjerit (naši ljudi su takvi, pljuju po svem novom i različitom) da su to zavjese za urede, da kako ćeš ih prat i bla, bla...

Mi ih imamo preko dvije godine. Povremeno ih obrišeš mokrom, pa suhom krpom...ništa pretjerano. Jesu malo skuplje, ali ništa ne može zamijeniti trakaste - otmjene su i uvelike podižu dojam u prostoru.
Paladinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 19:01   #216
Quote:
Paladinia kaže: Pogledaj post
I mi ih imamo, super su, nećeš pogriješiti.
Bez obzira što će te ljudi pokušat razuvjerit (naši ljudi su takvi, pljuju po svem novom i različitom) da su to zavjese za urede, da kako ćeš ih prat i bla, bla...

Mi ih imamo preko dvije godine. Povremeno ih obrišeš mokrom, pa suhom krpom...ništa pretjerano. Jesu malo skuplje, ali ništa ne može zamijeniti trakaste - otmjene su i uvelike podižu dojam u prostoru.
LUCIA@CRV is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 08:23   #217
Quote:
Jedri mala jedrilica kaže: Pogledaj post
nisam našla gotovo ništa o ovome pa otvaram novu temu...
malo sam tražila po netu firme koje to rade i ima ih bezbroj, pa me zanima ima li netko iskustva s bilo kim tko to radi na području zagreba?
znam da su te zavjese zastupljene u uredima, ali meni se strašno sviđaju i baš bih si ih voljela natrčiti u dnevni boravak, ako netko ima pro/contra listu, preporuke, zamjerke, što god, voljela bih da podijeli sa mnom..
hvala
postoji topic Zavjese i na njemu sam postavila prekonekoliko linkova

https://www.forum.hr/showthread.php?t=63167
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 03:13   #218
Question

I ja bih željela trakaste, tj. jednostavne, a one u "panelima" mi imaju preširoke segmente (jer je situacija takva da se zavjesa mora maksimalno "skupiti", da bi se oslobodila vrata za terasu).
Ono što me još drži rezerviranom (a nisam se potrudila informirati se pouzdano), jest negativna reakcija nekih ljudi kojima sam spomenula svoju namjeru, jer - navodno - trakaste zavjese sadrže azbest (azbestna vlakna). Je li itko išta slično čuo?
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 13:23   #219
hvala vam na iskustvima!
elegant, ali to s tvojim linkova nije ono što ja hoću..
mene zanima ovo...

Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
I ja bih željela trakaste, tj. jednostavne, a one u "panelima" mi imaju preširoke segmente (jer je situacija takva da se zavjesa mora maksimalno "skupiti", da bi se oslobodila vrata za terasu).
Ono što me još drži rezerviranom (a nisam se potrudila informirati se pouzdano), jest negativna reakcija nekih ljudi kojima sam spomenula svoju namjeru, jer - navodno - trakaste zavjese sadrže azbest (azbestna vlakna). Je li itko išta slično čuo?
Auuu!
Nisam to još čula, ups..
Jedri mala jedrilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 15:39   #220
Quote:
Jedri mala jedrilica kaže: Pogledaj post
hvala vam na iskustvima!
elegant, ali to s tvojim linkova nije ono što ja hoću..
mene zanima ovo...
pa toga bar ima svuda

osobno, meni se to baš ne svidja u stanu, a kad gledam ove u svom uredu, uvijek mi ostaje pitanje: a kako se to čisti
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.