Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2012., 20:55   #61
to ti je isto prvo je bila ova slika sa lišćem sada je bez novo pakovanje
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 21:07   #62
Aha, znači tako, dobro da znam, thanks..
__________________
♪..CRAZY LITTLE THING CALL LOVE..♪
mory222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 12:17   #63
Quote:
bedacha kaže: Pogledaj post
Ja sam svoj platila 25kn Piše Himalayan nim prah i ima 150g
To je duplo jeftinije nego sto sam ja platila u Banja Luci
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 12:53   #64
Quote:
mory222 kaže: Pogledaj post
Quote:
bedacha kaže: Pogledaj post
Ja sam svoj platila 25kn Piše Himalayan nim prah i ima 150g
taj i ja imam..32 il' 34 kn je bio..hebem ti kako su cijene svugdje drugačije..
baš ću si danas masku napraviti..sa malo suncokreta unutra..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 13:20   #65
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
taj i ja imam..32 il' 34 kn je bio..hebem ti kako su cijene svugdje drugačije..
baš ću si danas masku napraviti..sa malo suncokreta unutra..
Jedva čekam isprobat maskicu..

Ja bi ovako: 1 žlica neema, 1 žlica zelene gline, a koliko suncokretovog ulja i koliko vode?
__________________
♪..CRAZY LITTLE THING CALL LOVE..♪
mory222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 15:01   #66
Quote:
mory222 kaže: Pogledaj post
Jedva čekam isprobat maskicu..

Ja bi ovako: 1 žlica neema, 1 žlica zelene gline, a koliko suncokretovog ulja i koliko vode?
Stavi cajne zlicice.Ja bi stavila 2 suncokreta i 4 vode i to bi ti bilo taman za lice i vrat.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 15:04   #67
E super, baš ću tako isprobat onda..
__________________
♪..CRAZY LITTLE THING CALL LOVE..♪
mory222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 19:04   #68
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
taj i ja imam..32 il' 34 kn je bio..hebem ti kako su cijene svugdje drugačije..
baš ću si danas masku napraviti..sa malo suncokreta unutra..
Kad su mi naručili prah bila sam sigurna da je ženska rekla 35kn, al kad sam došla naplatili mi 24,75 i ta cijena je na njemu
Ja sam sad radila 3 dana za redom masku i to sa suncokretom, lice mi je taman sam imala 3 kapitalca na licu i nestali su skroz, samo je ostala mala flekica.
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 13:55   #69
Moj bijeli ljepotan westie stalno liže šapice, pa mu močim šape što manje mogu, što znači da nakon šetnje (ako je vani suho), obrišem s trljačicom namočenom u otopinu praha neema i samo posušim još s ručnikom. Ne ispirem. To radim nekih tjedan dana pa nema nekih vidljivih promjena, ali sad me mući kad velite da se mora isprati, a ja to ostavim zbog "ubijanja" gljivica.
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
oprala pesicu sa nimom..baš joj je lijepa dlaka
u 2 ruke..prvo ju poprašila i ostavila koju minutu da djeluje a potom sa njenim šamponom u koji sam dodala prah..
super je nim
intervala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 14:01   #70
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Stavi cajne zlicice.Ja bi stavila 2 suncokreta i 4 vode i to bi ti bilo taman za lice i vrat.
Ako se ne varam, ti imaš suhu kožu, jel'da? Ne znam zašto imam osjećaj da bi mi to isušilo kožu. Jesam u krivu?
phazing is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 17:07   #71
Quote:
phazing kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, ti imaš suhu kožu, jel'da? Ne znam zašto imam osjećaj da bi mi to isušilo kožu. Jesam u krivu?
što bi ti isušilo kožu?
nim ili suncokret?
meni sa samim nimom nakon onih prvih par uzastopnih dana stvaljanja je koža bila malo suhija ali počela sam raditi sa suncokretom i koža je divna nakon maske..
moram napomenuti da sam ja tip osobe čije lice nikako ne podnosi ulja..od svega bukne, ali od ovoga ne..vjerovatno i iz razloga što ne koristim svakodnevno pa ga ne "predoziram" ali sve u svemu, suncokret ima veliki + od mene za stvaljanje na lice
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 17:12   #72
Quote:
intervala kaže: Pogledaj post
Ne ispirem. To radim nekih tjedan dana pa nema nekih vidljivih promjena, ali sad me mući kad velite da se mora isprati, a ja to ostavim zbog "ubijanja" gljivica.
jel' inače ima kožnih oboljenja ili to radiš preventive radi?
nisam proučavala nim u toliku dubinu niti njegovo djelovanja na životinjama, što se smije a što ne, ali osobno nisam za to da se išta ostavlja na koži bez ispiranja..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 17:17   #73
Ja imam ulje nima i piše u uputstvima za ljubimce da se samo doda u šampon; ništa ne piše za drugačiju upotrebu ili ostavljanje na koži/dlaci bez ispiranja
Ja tako i napravim - stavim malo u dlan šampona i par kapi ulja i operem mu šapice jer uvijek imamo problema sa gljivicama
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 22:09   #74
Quote:
phazing kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, ti imaš suhu kožu, jel'da? Ne znam zašto imam osjećaj da bi mi to isušilo kožu. Jesam u krivu?
Da,imam.
Nim ti sigurno nece isusiti kosu.Suha koza je cesto bez sjaja,tmurna.Od njega ce ti lice zablistati.
Glina ti moze isusiti kozu ako je stavljas samu(bez nima) i cesto i ako stavljas pogresnu glinu.Ja sam stavljala samo glinu,ulje i vodu ali zutu glinu i dobra mi je maska ali je smijem staviti samo jednom tedno.Ako ti je koza suha uzmi crvenu glinu ili bijelu koja je za osetljivu kozu.Zelena je za masnu i ona moze biti agresivna.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 10:00   #75
Koristi li netko neem prah kao masku za kosu i kako? Dosad sam koristila po onom receptu da se doda žličica u šampon, pa bih htjela vidjeti ima li razlike u djelovanju kada se stavi kao maska.
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 10:03   #76
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
što bi ti isušilo kožu?
nim ili suncokret?
meni sa samim nimom nakon onih prvih par uzastopnih dana stvaljanja je koža bila malo suhija ali počela sam raditi sa suncokretom i koža je divna nakon maske..
moram napomenuti da sam ja tip osobe čije lice nikako ne podnosi ulja..od svega bukne, ali od ovoga ne..vjerovatno i iz razloga što ne koristim svakodnevno pa ga ne "predoziram" ali sve u svemu, suncokret ima veliki + od mene za stvaljanje na lice
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Da,imam.
Nim ti sigurno nece isusiti kosu.Suha koza je cesto bez sjaja,tmurna.Od njega ce ti lice zablistati.
Glina ti moze isusiti kozu ako je stavljas samu(bez nima) i cesto i ako stavljas pogresnu glinu.Ja sam stavljala samo glinu,ulje i vodu ali zutu glinu i dobra mi je maska ali je smijem staviti samo jednom tedno.Ako ti je koza suha uzmi crvenu glinu ili bijelu koja je za osetljivu kozu.Zelena je za masnu i ona moze biti agresivna.

Mislila sam na nim.
Hvala na odgovorima, definitivno ću probati.
Nikita, stavljaš li uvijek glinu u masku ili ponekad samo?
phazing is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 11:59   #77
Quote:
phazing kaže: Pogledaj post
Mislila sam na nim.
Hvala na odgovorima, definitivno ću probati.
Nikita, stavljaš li uvijek glinu u masku ili ponekad samo?
Ja sam do sad stavljala samo nim ili samo glinu.Nisam jos probala zajedno.Nim sam cak stavljala 3 dana za reom kako pise na uputstvu i nije isusivalo ni najmanje.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 12:08   #78
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Ja sam do sad stavljala samo nim ili samo glinu.Nisam jos probala zajedno.Nim sam cak stavljala 3 dana za reom kako pise na uputstvu i nije isusivalo ni najmanje.
Hvala, probat ću sigurno.
phazing is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 14:34   #79
Quote:
blenta kaže: Pogledaj post
Koristi li netko neem prah kao masku za kosu i kako? Dosad sam koristila po onom receptu da se doda žličica u šampon, pa bih htjela vidjeti ima li razlike u djelovanju kada se stavi kao maska.
Vidiš, to ti je dobra ideja!
Ja bih neku masku za kosu na bazi nima, ali da nema ulja u sastojcima tako da ne moram masku ispirati i šamponirati, već da je nim opere i iznjeguje.

Npr. nim, voda (ili čaj zeleni ili kamilica), limunov sok, žumanjak(?).... što još?
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 14:04   #80
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
jel' inače ima kožnih oboljenja ili to radiš preventive radi?
nisam proučavala nim u toliku dubinu niti njegovo djelovanja na životinjama, što se smije a što ne, ali osobno nisam za to da se išta ostavlja na koži bez ispiranja..
Nismo radili nikakve pretrage, ali je vet rekao da je crvena dlaka posljedica gljivica, a što pak nastaje od mokrih šapa. Mi mu uistinu dobro osušimo šape, ali dok je vani (sad su rose)pa ih još i liže, to je naprosto začarani krug. Pročitavši da je neem i protiv gljivica, radim tu nazovimo smjesu (otprilike 2 dcl vode i žličica neema), u koju namočim trljačicu i obrišem šape nakon šetnje (3x dnevno). Ako se mora ispirati, morat ću pribjeći nekom drugom sredstvu, jer upravo mu vlaga smeta. Jedino što sam primjetila da nisu jače crvene, a sada se nadam da će i biti manje. Hvala na trudu
intervala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.