Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2013., 01:43   #3381
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Pa zar nije svojevremeno izjavio kako neće tražiti hrvatske dokumente iz principa ili moralnih razloga?
Pa da su svi Hrvati pravi ne bi nitko imao. Iz dva razloga. Jedan je razlog da pokažu da je BIH njihova prva i jedina domovina i da oni nisu nikakva dijaspora a drugi je razlog da ih nitko u Hrvatskoj ne povezuje s razno raznim pravima koje crpe iz proračuna RH.
I kakve to točno veze ima s hrvatstvom? Šta hrvatski dokumenti definiraju Hrvata?

Zadnje uređivanje kikiriki2010 : 21.05.2013. at 01:49.
kikiriki2010 is offline  
Old 21.05.2013., 01:53   #3382
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Pa da su svi Hrvati pravi ne bi nitko imao. Iz dva razloga. Jedan je razlog da pokažu da je BIH njihova prva i jedina domovina i da oni nisu nikakva dijaspora a drugi je razlog da ih nitko u Hrvatskoj ne povezuje s razno raznim pravima koje crpe iz proračuna RH.
I kakve to točno veze ima s hrvatstvom? Šta hrvatski dokumenti definiraju Hrvata?
Ne dokazuju hrvati BiH svoje hrvatstvo domovnicom nego RH dokazuje svoje hrvatstvo gestom da ih prizanje svojim sunarodnjacima... Mi smo jedan narod... Uostalom, nije li pola hrvata u hrvatskoj kroz stoljeća došla iz Bosne... Mi smo jedno...
zvizdan is offline  
Old 21.05.2013., 01:58   #3383
Quote:
zvizdan kaže: Pogledaj post
Ne dokazuju hrvati BiH svoje hrvatstvo domovnicom nego RH dokazuje svoje hrvatstvo gestom da ih prizanje svojim sunarodnjacima... Mi smo jedan narod... Uostalom, nije li pola hrvata u hrvatskoj kroz stoljeća došla iz Bosne... Mi smo jedno...
Ne kužiš ti o čemu ja pričam. Jedini Hrvati na svijetu koji ne bi trebali imati dokumente RH jesu Hrvati iz BIH. Nije Hrvatu iz BIH njegovo nasljeđe iz Križevaca. Dakle njegovi preci su iz BIH i on je ovdje konstitutivan narod. Nije on ovdje manjina. Da su neki bili pametniji danas ne bi bilo Hrvata u BIH manje od pola milijuna već bi ih bilo 700 000.
Hrvatska je napravila od BH Hrvata dijasporu a oni to nisu.
To je moje mišljenje. Ti se ne moraš složit i ja znam da se većina Hrvata ne slaže s mojim mišljenjem
kikiriki2010 is offline  
Old 21.05.2013., 02:04   #3384
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Ne kužiš ti o čemu ja pričam. Jedini Hrvati na svijetu koji ne bi trebali imati dokumente RH jesu Hrvati iz BIH. Nije Hrvatu iz BIH njegovo nasljeđe iz Križevaca. Dakle njegovi preci su iz BIH i on je ovdje konstitutivan narod. Nije on ovdje manjina. Da su neki bili pametniji danas ne bi bilo Hrvata u BIH manje od pola milijuna već bi ih bilo 700 000.
Hrvatska je napravila od BH Hrvata dijasporu a oni to nisu.
Kužim ja... Krivo ti je što ima malo Hrvata u Bosni, što odlaze u HR...
zvizdan is offline  
Old 21.05.2013., 02:09   #3385
Quote:
zvizdan kaže: Pogledaj post
Kužim ja... Krivo ti je što ima malo Hrvata u Bosni, što odlaze u HR...
Nema to veze s time. Moj problem je što BH Hrvati ne smatraju BIH svojom državom i onda gledaju prvenstveno interese RH umjesto interese BIH a to je upravo zbog ovoga što se od BH Hrvata pravi dijaspora. Evo tek je sada nekima došlo iz guzice u glavu da to nije baš pametno. Tako će i onima u Neumu doći u glavu da će most prvenstveno njima donijeti štetu. Samo će onda biti kasno.
http://www.klix.ba/vijesti/eu-integr...eres/130520071
Quote:
Šarović: Poštujemo Hrvatsku, ali mi gledamo svoj interes

Zadnje uređivanje kikiriki2010 : 21.05.2013. at 02:21.
kikiriki2010 is offline  
Old 21.05.2013., 02:39   #3386
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Nema to veze s time. Moj problem je što BH Hrvati ne smatraju BIH svojom državom i onda gledaju prvenstveno interese RH umjesto interese BIH a to je upravo zbog ovoga što se od BH Hrvata pravi dijaspora. Evo tek je sada nekima došlo iz guzice u glavu da to nije baš pametno. Ali tek sada kada im je guzici došlo teško. Tako će i onima u Neumu doći u glavu da će most prvenstveno njima donijeti štetu. Samo će onda biti kasno.
http://www.klix.ba/vijesti/eu-integr...eres/130520071
Pa naravno. Ulaskom u EU, Hrvatska prestaje biti dio CEFTA-e i to svakako trebaju iskoristiti domaći proizvođači i zauzeti pozicije koje Hrvatska praktički napušta i koje ne može zadržati zbog uvoznih carina kojih je do sad bila oslobođena. To se prvenstveno odnosi na prehrambene proizvode. Obzirm da je Hrvatska sa BiH imala značajan suficit trgovinske razmjene ovo će svakako pogoditi njene proizvođače, ali mi moramo gledati svoj interes i praktički iz ove situacije izvući maksimum. Svakako onaj dio prehrambenih proizvoda koji neće moći biti izvezen će biti preusmjeren na domaće tržište i na izvoz u druge zemlje članice CEFTA-e.
Ova situacija može dati odličan zamah domaćoj prehrambenoj industriji da konačno ovlada našim tržištem, a to će rezultirati većim brojem radnih mjesta, boljom iskorišćenošću domaćih poljoprovrednih i prehrambenih kapaciteta i dobrom pripremom za napad na ino tržišta. Praktički sva roba iz Hrvatske postaje skuplja. A naša hrana je ionako uvijek bila kvalitetnija.

Što se tiče "mosta" pa jasna je stvar kome bi najviše štetio, druga je stvar što je neko uzeo pare da ljudima stvar predstavlja kao nacionalni interes Hrvata Neuma ili u najmanju ruku kao da to sobom po njih ne nosi nikakve posljedice.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Old 21.05.2013., 03:00   #3387
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pa naravno. Ulaskom u EU, Hrvatska prestaje biti dio CEFTA-e i to svakako trebaju iskoristiti domaći proizvođači i zauzeti pozicije koje Hrvatska praktički napušta i koje ne može zadržati zbog uvoznih carina kojih je do sad bila oslobođena. To se prvenstveno odnosi na prehrambene proizvode. Obzirm da je Hrvatska sa BiH imala značajan suficit trgovinske razmjene ovo će svakako pogoditi njene proizvođače, ali mi moramo gledati svoj interes i praktički iz ove situacije izvući maksimum. Svakako onaj dio prehrambenih proizvoda koji neće moći biti izvezen će biti preusmjeren na domaće tržište i na izvoz u druge zemlje članice CEFTA-e.
Ova situacija može dati odličan zamah domaćoj prehrambenoj industriji da konačno ovlada našim tržištem, a to će rezultirati većim brojem radnih mjesta, boljom iskorišćenošću domaćih poljoprovrednih i prehrambenih kapaciteta i dobrom pripremom za napad na ino tržišta. Praktički sva roba iz Hrvatske postaje skuplja. A naša hrana je ionako uvijek bila kvalitetnija.

Što se tiče "mosta" pa jasna je stvar kome bi najviše štetio, druga je stvar što je neko uzeo pare da ljudima stvar predstavlja kao nacionalni interes Hrvata Neuma ili u najmanju ruku kao da to sobom po njih ne nosi nikakve posljedice.
Ma kao da oni razmišljaju. Ja se kladim i danas da nekima daš da odlučuju da bi prihvatili prijedlog EU da skinu carine za Hrvatsku i članice EU.
Nije njih birga za nekoliko tisuća novih radnih mjesta.
A što se tiče mosta. Most je potreban RH kao što je BIH potrebna luka u Neumu. Dakle potpuno beskorisno u ovome trenutku. Ali eto. Vidjet ćemo i to kako će na kraju završit i kome će to najviše donijeti štete.
kikiriki2010 is offline  
Old 21.05.2013., 09:00   #3388
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ja hebote. Tuta i Ivica Rajić imaju hrvatske pasoše, a Željko Komšić ga ne može dobiti. Štaš.... zaslužni građani.
Ma o čemu ti pričaš?
Pa pipiri se daju po određenoj proceduri, ta dvojica su se i prije rata izjašnjavali Hrvatima, znači ispunili su uvjete za to.

Taj komšić je obični demagog koji je se svog hrvatstva sitio prije izbora. Mislim šta bi Hrvatska sad trebala, davati papire kako narede oni iz SDP-a BiH ili SDA?
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 21.05.2013., 12:17   #3389
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Ma kao da oni razmišljaju. Ja se kladim i danas da nekima daš da odlučuju da bi prihvatili prijedlog EU da skinu carine za Hrvatsku i članice EU.
Nije njih birga za nekoliko tisuća novih radnih mjesta.
A što se tiče mosta. Most je potreban RH kao što je BIH potrebna luka u Neumu. Dakle potpuno beskorisno u ovome trenutku. Ali eto. Vidjet ćemo i to kako će na kraju završit i kome će to najviše donijeti štete.
koja nova radna mjesta, to je smiješno. u win-win situaciji su samo Hercegovci, i pokoja firma u Središnjoj Bosni ako ima neki distributer hrvatskih proizvoda. ako bude carina, dijelovi proizvodnje se sele u BIH, Kraš je najavio ulaganje u Prijedor gdje već ima tvorničke kapacitete, Gavrliović bi uložio u Čitluk, Zvečevo u Čapljinu, Adris u Mostar, Franck u Grude itd. osim Prijedora sva radna mjesta bi se slila u Hercegovina (ili će se sliti, pošto su carine izvjesne). ako ih pak ne bude Hercegovcima opet dobro jer su dolje glavne distibuterske firme za prostor BIH. domaća industrija ionako nema šanse, nego da bude utopljena kao sitna riba u veće sustave.

btw, kao bh. patriotu ne pada mi na pamet nijedna značajnija prehrambena industrija u BIH. pomozite.
dudu is offline  
Old 21.05.2013., 13:08   #3390
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Ma o čemu ti pričaš?
Pa pipiri se daju po određenoj proceduri, ta dvojica su se i prije rata izjašnjavali Hrvatima, znači ispunili su uvjete za to.

Taj komšić je obični demagog koji je se svog hrvatstva sitio prije izbora. Mislim šta bi Hrvatska sad trebala, davati papire kako narede oni iz SDP-a BiH ili SDA?
A po kojoj proceduri je ratni zločiac Ivica Rajić dobio lažni identitet i Hrvatski pasoš? Jel to tome što se prije rata izjašnjavao kao Hrvat?
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Old 21.05.2013., 13:33   #3391
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post

Najveći Hrvati su oni koji su prodali Posavinu, najveći Hrvati su oni koji su "haaški uznici", Kordić, Bralo, Furundžija, Tuta, Štela i ostala kompanija.


.
ajde da razjasnimo neke stvari..jel ova ekipa(i njihovi drugovi) prodala posavinu ili je htjela stvaranje entiteta/države u granicama banovine hrvatske koja bi obuhvaćala tu prodanu posavinu...jel ima neki jasan stav u bošnjačkom dvorištu/avliji?
markozzz is offline  
Old 21.05.2013., 13:36   #3392
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Za mene su ispravni svi oni koji znaju gdje su se rodili, koja im je domovina i gdje im je mjesto oduvijek bilo. Kako Hrvati, tako Srbi i Bošnjaci.

BiH je uvijek bila corpus separatum. Uvijek je bila i...i...i, a ujedno i ni...ni...ni.

Ko je najveći Hrvat u BiH od političara? Koji je tvoj odgovor?
nije jednostavno kad te "domovina" gazi u svakom pogledu, a u Domovini se osjetiš da joj pripadaš
markozzz is offline  
Old 21.05.2013., 13:43   #3393
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
nije jednostavno kad te "domovina" gazi u svakom pogledu, a u Domovini se osjetiš da joj pripadaš
I šta veliš, ko je najveći Hrvat među političarima?
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Old 21.05.2013., 13:43   #3394
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
koja nova radna mjesta, to je smiješno. u win-win situaciji su samo Hercegovci, i pokoja firma u Središnjoj Bosni ako ima neki distributer hrvatskih proizvoda. ako bude carina, dijelovi proizvodnje se sele u BIH, Kraš je najavio ulaganje u Prijedor gdje već ima tvorničke kapacitete, Gavrliović bi uložio u Čitluk, Zvečevo u Čapljinu, Adris u Mostar, Franck u Grude itd. osim Prijedora sva radna mjesta bi se slila u Hercegovina (ili će se sliti, pošto su carine izvjesne). ako ih pak ne bude Hercegovcima opet dobro jer su dolje glavne distibuterske firme za prostor BIH. domaća industrija ionako nema šanse, nego da bude utopljena kao sitna riba u veće sustave.

btw, kao bh. patriotu ne pada mi na pamet nijedna značajnija prehrambena industrija u BIH. pomozite.
Daj mi molim te lijepo pojasni poantu tvoga posta. Ja napišem da će se otvoriti nova radna mjesta u BH(misleći na te tvornice) i ti onda meni kažeš samo će Hercegovci i ovi u RS-u imati korist od toga
Pa šta to nije BIH? Dali su interesi Hrvata BH u ovome slučaju dobro Hrvatske ili njihovo dobro? Jebat će se Hrvatskoj sada kada oni pusti poljoprivrednici dole u Hercegovini neće imati gdje s mlijekom. Ima tone sličnih slučajeva. Ali kada im se govorilo domaća industrija onda su svi pili Dukat. Jer tako ćemo sjebat one Bošnjake. Da se razumijemo nisu ni Bošnjaci bolji. I oni su koristili tuđe a ne BH proizvode. Najžalosnije od svega da BH nema pravi veliki brand pitke vode.
kikiriki2010 is offline  
Old 21.05.2013., 13:45   #3395
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
I šta veliš, ko je najveći Hrvat među političarima?
danas? Čović bez premca, najjači igrač, najprefriganiji, najlucidniji. ima i Ljubić svojih vrlina, ali nema lidersku crtu kao Čović.
dudu is offline  
Old 21.05.2013., 13:47   #3396
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Daj mi molim te lijepo pojasni poantu tvoga posta. Ja napišem da će se otvoriti nova radna mjesta u BH(misleći na te tvornice) i ti onda meni kažeš samo će Hercegovci i ovi u RS-u imati korist od toga
Pa šta to nije BIH? Dali su interesi Hrvata BH u ovome slučaju dobro Hrvatske ili njihovo dobro? Jebat će se Hrvatskoj sada kada oni pusti poljoprivrednici dole u Hercegovini neće imati gdje s mlijekom. Ima tone sličnih slučajeva. Ali kada im se govorilo domaća industrija onda su svi pili Dukat. Jer tako ćemo sjebat one Bošnjake. Da se razumijemo nisu ni Bošnjaci bolji. I oni su koristili tuđe a ne BH proizvode. Najžalosnije od svega da BH nema pravi veliki brand pitke vode.
pišem kako je, uopće ne znam kakve veze Hrvati u BIH imaju ili nemaju s možebitnim carinama s proizvodima iz RH. je li ti to impliciraš da oni odlučuju hoće li ih biti ili samo u svojoj mašti zamišljaš kako su protiv kao ultimativni dokaz njihove nevolidbe prema BIH?
dudu is offline  
Old 21.05.2013., 14:12   #3397
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
pišem kako je, uopće ne znam kakve veze Hrvati u BIH imaju ili nemaju s možebitnim carinama s proizvodima iz RH. je li ti to impliciraš da oni odlučuju hoće li ih biti ili samo u svojoj mašti zamišljaš kako su protiv kao ultimativni dokaz njihove nevolidbe prema BIH?
Poanta priče je da Hrvatima u BIH na prvome mjestu mora biti njihova domovina BIH. Ako nisu suprotstavljeni interesi BIH i Hrvatske onda naravno trebaju dušom i tijelom navijati za Hrvatsku. Ali u svakom drugom slučaju oni moraju biti ti koji će biti glavni otpor i vođe kod odnosa s Hrvatskom. Hrvati u ovome trenutku drže dvije ključne pozicije i ne kužim na koji način oni nisu uključeni u ovo. Isto kao što po meni Srbi trebaju to isto imati prema Srbiji. A Bošnjaci prema arapskom svijetu. Dakle iskoristiti svoje svjetonazore i povijest za dobrobit BIH a ne razmišljati kako sjebat BIH i misliti kako će se ona brzo raspast pa da ja tome još više pridonesem.
kikiriki2010 is offline  
Old 21.05.2013., 14:25   #3398
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Poanta priče je da Hrvatima u BIH na prvome mjestu mora biti njihova domovina BIH. Ako nisu suprotstavljeni interesi BIH i Hrvatske onda naravno trebaju dušom i tijelom navijati za Hrvatsku. Ali u svakom drugom slučaju oni moraju biti ti koji će biti glavni otpor i vođe kod odnosa s Hrvatskom.
Ha????????????????? Može prevod na hrvatski.
Zrinski is offline  
Old 21.05.2013., 14:27   #3399
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
A po kojoj proceduri je ratni zločiac Ivica Rajić dobio lažni identitet i Hrvatski pasoš? Jel to tome što se prije rata izjašnjavao kao Hrvat?
misliš reći po tvom mišljenju...

I da, jedan od osnovnih uvjeta je bio dokument prije rata u kojem se osoba izjašnjava ko Hrvat. Takva osoba ispunjava uvjete, a samoprozvani Hrvat zbog političkih razloga ne ispunjava.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 21.05.2013., 14:29   #3400
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
ajde da razjasnimo neke stvari..jel ova ekipa(i njihovi drugovi) prodala posavinu ili je htjela stvaranje entiteta/države u granicama banovine hrvatske koja bi obuhvaćala tu prodanu posavinu...jel ima neki jasan stav u bošnjačkom dvorištu/avliji?
Ma pusti ih. Oni izgleda odlično "znaju" tko je "prodao" Posavinu ali ih uhvati kolektivna amnezija kad se postavi pitanje tko je prodao Podrinje, Bijeljinu, Žepu i Srebrenicu.......
Zrinski is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.