Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2013., 00:20   #461
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
koliko ima sve skupa epizoda,do kad to traje?

Mislim da sam negdje pročitala da je 9 epizoda
__________________
✽2.7.2010. - M ✽
orGinaLna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 00:28   #462
Quote:
orGinaLna kaže: Pogledaj post
Mislim da sam negdje pročitala da je 9 epizoda
tako malo?to onda jos drugi tj i to je to.bas volim skicnut takve emisije,steta da ih malo ima
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 00:35   #463
Gledala sam od polovice emisije.Tko je dobio pohvale,
a tko pokude za rožatu?

Slijedeća je tek u ponedjeljak.
mavita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 00:44   #464
Ako sam dobro skuzila,u najavi kazu da je iducu nedjelju finale
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 08:49   #465
Po kojem f****g kriteriju ova Tatjana ostaje iz epizode u epizodu
Voli ovu zemlju, uvijek neke protekcije pa i u ovakvom glupom šou :zabranjeni smajlić:
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 09:44   #466
Uf Sophie ovo je bilo blizu

Čestitke na ulazu u drugi krug

Drugi tjedan kremšnite, ne znam dal da se smijem ili plačem
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 09:49   #467
ja sam zaspala sinoć pred kraj Pavlova

ne znam jel od dosadne kamere ili od živciranja oko više kora za Pavlovu

vidim da je bilo gusto, Sophie drago mi je da si ostala
i imaš super replike
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 09:52   #468
ja se prisiljavam ovo gledat zbog cura odnosno cure.
čak sam počela na neki pervezan način uživati u komentarima i onom znakovnom jeziku počela sam i sama modelirati nevidljive skulpture po zraku.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 10:00   #469
Veli na kraju emisije Dawn French da se vidi napredak kandidata, koji su poslušali savjete koji im se daju ... a ja pred ekranom O čemu to žena priča? KOji savjeti? Onaj da se snađu kao što je odgovoreno Hrvoju kada je pitao imaju li kakav savjet kada je krenuo peći? Tokom izrade ne vidjeh nekog korisnog komentara, a na kraju ionako dvije pametne ne slože. Npr. ispred Martinine rožate: ... karamel mi je ... krema da... - što je pjesnik htio reći? Jel' to ikome od vas jasno? Pa da sam Vera Čudina ne bih uspjela pohvatati njegov tok misli. Zato evo džabe savjeta žiriju, nemate razloga za prepotenciju, jer ako nešto dobro ispeku, fakat nije radi vašeg utjecaja. A i Dawn ne mora svaki put poput ajkule razvaliti usta, mislim, ipak si na tv, daj radije dva manja zalogaja zagrabi.

Od jučer glavna favoritkinja za ispadanje je Tatjana - žena je iritantna, ono križanje prije stavljanja kolača u pećnicu? Podrška s coolinarike će biti vjerojatno još intenzivnija, sada kad vide da je carica, slastičarka itd i dobra kršćanka

Skrušeno priznajem da sam jučer konačno naučila da je pavlova kolač na 3-4 sloja, ja blesa godinama mislila da se radi o jednom sloju meringe sa šlagom i voćem Od savjeta koje je slastičar dao izdvajam onu priču o kiviju kojeg se ne smije stavljati jer kao razvodni, ja mislila da svako voće razvodni u dodiru sa šećerom iz šlaga ili kreme. Ne stavljati kivi na kolač oko kojeg se svađaju Australci i Novozelanđani? Odakle ono kivi dolazi? Pavlovoj ponudili kolač već poznat down under i stavili gore voće tipično za južnu hemisferu i sad se Perić iščuđava što je Martina koristila kivi. I još doda priču o tome da kivi ne podnosi želatinu, pa ne podnosi ni sirovi ananas i koje to veze ima ako žena želatinu nije koristila? Mogao je faca i objasniti zašto, nije nuklearna fizika. Da ne bude zabune, kivi je 100% bio na prvoj originalnoj pavlovoj, koliko god se Perić tome čudio!

U doigravanju (Sophiella žao mi je što su ti se kore prepekle, ali kao što sam od početka rekla, natjecateljima sam naklonjena jer kome se peh nije nikad dogodio?) su žene trebale ispeći krostatu i opet priče o tome kakvo je dno i nitko od eksperata da ponudi savjet kako to spriječiti kada se stavlja neki od "mokrih" nadjeva, a nije da ne postoje krajnje jednostavna rješenja kojima bi nekima otkrili toplu vodu, a nekima više nego pomogli.

Drago mi je da dečko lijepo peče kolače, nadam se da ga neće istuć' lokalci kad se vrati doma ... pravi Dalmoš samo peku i gradele peče, 'ko je vidio ić' sirnicu ili o sramote, pavlovu dekurirat'
__________________
Generation X

Zadnje uređivanje Donata : 13.12.2013. at 10:07.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 10:14   #470
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Od jučer glavna favoritkinja za ispadanje je Tatjana - žena je iritantna, ono križanje prije stavljanja kolača u pećnicu? Podrška s coolinarike će biti vjerojatno još intenzivnija, sada kad vide da je carica, slastičarka itd i dobra kršćanka
ko da si čula moje misli


nego, možda žiri dijeli savjete samo ih režija izreže u montiranju
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 10:32   #471
meni žiri uopće nije tako odbojan ko nekima ovdje

mislim da je čovjek netelevizičan i nije najbolji izbor, al nije mi niti toliko grozan
ima govornu manu i očito je i to razlog što priča i slaže rečenice tako kako slaže, i vjerojatno bi i svatko od nas na njegovom mejstu izbjegavao slagati rečenice od 5 redova ako ih imaš problema za normalno izgovoriti

kao dijete u školi u jednom kraćem periodu sam imala nekih manjih problema s govorom, puno manjih nego on, i zadirkivanja od ostalih u školi mi nisu ostala u dobrom sjećanju


i isto tako puno mašem sa rukama kad pričam, i to nema veze s govorom, naprosto mašem, i sama sebe uhvatim da nešto pričam i gledam svoje ruke kako lamataju i mislim si u sebi pa kog boga lamatam toliko s rukama, tako da to ne uzimam kao negativnu osobinu

i go sophie, go
baš si mi simpa, i kolači i ideje mi se jako sviđaju
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 10:34   #472
Do jučer sam bila uvjerena da se Pavlova radi kak sam to obično vidjela tu: jedna flafasta kora s nekom kremom ili šlagom i voćem Jučer gledam one katove i skužim da nemam pojma

Sofi super si
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 11:15   #473
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
meni žiri uopće nije tako odbojan ko nekima ovdje

mislim da je čovjek netelevizičan i nije najbolji izbor, al nije mi niti toliko grozan
ima govornu manu i očito je i to razlog što priča i slaže rečenice tako kako slaže, i vjerojatno bi i svatko od nas na njegovom mejstu izbjegavao slagati rečenice od 5 redova ako ih imaš problema za normalno izgovoriti

kao dijete u školi u jednom kraćem periodu sam imala nekih manjih problema s govorom, puno manjih nego on, i zadirkivanja od ostalih u školi mi nisu ostala u dobrom sjećanju


i isto tako puno mašem sa rukama kad pričam, i to nema veze s govorom, naprosto mašem, i sama sebe uhvatim da nešto pričam i gledam svoje ruke kako lamataju i mislim si u sebi pa kog boga lamatam toliko s rukama, tako da to ne uzimam kao negativnu osobinu

i go sophie, go
baš si mi simpa, i kolači i ideje mi se jako sviđaju
Potpisujem do riječi!
S tim da ja nikad nisam imala govornu manu, ali mašem...

Čak mi ni žena iiz žirija višše nntipatična, dapače.
Mislim da daju više komentaara i savjeta, amo ovi profesionalci u montaži to izrežu.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 11:16   #474
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
nego, možda žiri dijeli savjete samo ih režija izreže u montiranju
Čisto sumnjam.

Meni je užasno i odbojno ono blejanje u oblake, okretanje očima i grimase tijekom probavanja. Sve i da zanemarim one komentare a la sjećkara, u natuknicama od dvije riječi, face koje on radi dok se zgraža i čudi su mi izuzetno neprimjerene.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 11:39   #475
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
meni žiri uopće nije tako odbojan ko nekima ovdje

mislim da je čovjek netelevizičan i nije najbolji izbor, al nije mi niti toliko grozan
ima govornu manu i očito je i to razlog što priča i slaže rečenice tako kako slaže, i vjerojatno bi i svatko od nas na njegovom mejstu izbjegavao slagati rečenice od 5 redova ako ih imaš problema za normalno izgovoriti

kao dijete u školi u jednom kraćem periodu sam imala nekih manjih problema s govorom, puno manjih nego on, i zadirkivanja od ostalih u školi mi nisu ostala u dobrom sjećanju
žao mi je što su ti u školi zagorčavali život, ali Perić je veliki dečko, skoro pred penzijom, održava predavanja, vidim i neke slike gdje je s mikrofonom i slušalicama dok predaje, tako da je po meni prevladao svoj problem s mucanjem i strahom od javnih nastupa. Da mu je problem javni nastup onda bi odbio ponudu, a kada je prihvatio ići na TV onda i ja imam pravo reći da mi je iritantan njegov način komentiranja ... ako muca, muca, nema tu puno veze koliko su dugačke rečenice.

Jučer je napravio kolosalni gaf kada je Martini prigovorio za kivi na pavlovoj, to je po meni neoprostivo, a ne njegov eventualni govorni problem. Neoprostivi su nedorečeni komentari, komentiranje rukama - pa nismo u Italiji za ime svijeta da se počnemo rukama pripovijedati. NJemu je krema ono, pa mahne rukama i sad bih ja trebala znati jel' mu je dobra ili nije

Što se savjetovanja tiče, ne vjerujem i ne vjerujem, da su davali savjete ne bi Hrvoje dobio odgovor na konkretno pitanje o savjetu, nije bio hint, nije bilo "što mislite" ili nešto slično, dečko je pitao konkretno jasno i glasno :"Imate li kakav savjet?" i kao odgovor je dobio:"Imam. Snađi se!" Nakon toga reći kako je uspješnost u pečenju zasluga njihovih savjeta je malo teža prepotencija bez pokrića ... ispilat ću od tih bedastoća žene koja danju prodaje slavine, a noću peče kolače i piše na blogu na kojem nema jednog recepta koji bih htjela ponoviti, ali glavno da je ona avangarda jer uvali ciklu u kolač umjesto u salatu i pasternjak umjesto juhe začini slasticu ... joj kako me vesele te cool i zdrave kombinacije ... doduše, ja ne grabim kolače poput nje, tako da mi klasične varijante čisto ok prijaju.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 11:41   #476
Meni je najbolji savjet bio onaj "kako bi mi kuhari rekli - treba gledati što se događa".
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 11:55   #477
sad vidim da nisam napisla sve što sam htjela

a to je da zbog zadirkivanja sam zapravo često i kad sam htjela nešto reći, nisam jer je bila kočnica u glavi da je možda bolje da prešutim nego da mi se netko ruga
i ne bi me iznenadilo da je to i njegov nenamjerni refleks bio da priča tako kako priča u natuknicama, jer mu je to manji problem
i tako mu je možda ostalo
a možda i jednostavno tako priča, možda čovjek jednostavno nije elokventan

ali s obzirom na govornu manu, meni osobno je pretjerano kritiziranje njegovog načina govora jer ne možemo znati jel ima ili nema veze s govorom, a dok god postoji mogućnost da je zbog govora, ne mogu to uzeti kao zamjerku, barem ja


kao što rekoh, lamatam i rukama i ja
i nisam u italiji, dapače, niti su mi talijani posebno simpatični
barem tebi bi to trebalo biti normalnije ako je to talijanski običaj

kolač od cikle, barem onaj koji sam probala, naša polly ga je pekla je fantastičan, bolji od nekih 'klasičnih' kolača, a ja sam zadnja koja pada na zdrave kolače

gle, tebi su njih dvoje strašno nesipmatični i grozni, meni nisu

u stručnost niti jednog ne ulazim, jer sma ja daleko od nekog tko se razumije i tko puno peče kolače

emisija je mogla biti puno bolja, ali moje zamjerke se odnose na produkciju, a ne na žiri
da je ostalo napravljeno kak spada, ne bi niti žiri dolazio toliko do izražaja

al unatoč svemu mi je dovoljno zanimljiva emisija da je pogledam svaki dan, a nisam netko tko puno gleda tv
sophie mi je jako sipmatična, patkin nastup i stav mi je bio malo čudan s obzirom na prihvaćanje nastupa u takvoj emisiji

mah, previše rasprave s moje strane ....
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 11:56   #478
Meni je najbolje kad Perić kaže : "Hvali ti nešto u torti/pecivu/...

A Dawn mi na momente postaje simpatična.

Drago mi je zbog Hrvoja,simpa tip i dobro se snalazi u svemu.Mama
će biti ponosna.
mavita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 12:01   #479
Dobar je gejček, zasluženo je pobijedio..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 12:35   #480
Quote:
mavita kaže: Pogledaj post
Meni je najbolje kad Perić kaže : "Hvali ti nešto u torti/pecivu/...

.
Većina ljudi koji muca ima neko slovo koje im pomaže da izgovore riječ.
Dakle riječi koje počinju s tim slovom im ne predstavljaju problem.

Najčešće se radi o slovima koje zahtjevaju "dubok" protok zraka iz pluća, kao s i h recimo.
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.