Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Humanost većine podržavatelja migranata bila je :
fejk, samoreklamerska, nerazumna 33 84.62%
normalna, hvalevrijedna, pozitivna 6 15.38%
Glasovatelji: 39. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2016., 14:04   #21
FILOZOF Slavoj Žižek ustvrdio je, gostujući u Filozofskome teatru HNK-a, kako je jedino rješenje aktualne izbjegličke krize, ma kako ono izgledalo utopistički, rekonstrukcija globalnoga društva koja će riješiti uzroke krize, ocijenivši da obje danas prevladavajuće opcije - lijeva liberalna i ona 'orbanovska' - sprječavaju to rješenje.

Žižek je svoje izlaganje u Filozofskome teatru, kao što je prethodno i najavio na predstavljanju njegove drame "Antigona", usredotočio upravo na izbjegličku krizu, a ne na samu dramu kako je bilo najavaljeno

Uvodno je iznio stajalište kako je inzistiranje na uništenju Islamske države deklarativno, a on je uvjeren kako bismo se trebali bezuvjetno fokusirati na uništenje Islamske države. Ali, upozorio je, "mnogi su, pa čak i Izrael, sumnjivo oprezni u osudi te države, naravno iz oportunističkih razloga jer se Islamska država bori protiv Irana koji je za Izrael jedna od najvećih neprijatelja".

"Kao ljevičar smatram da rat protiv Islamske države uopće nije ozbiljno mišljen"

Žižek je tako objasnio da je njegova "prva točka kao ljevičara" ta što smatra kako rat protiv Islamske države uopće nije ozbijlno mišljen što je, dodao je, vidljivo iz spomenute 'mutne pozicije'. Ipak, za njega je nedvojbeno da se događa sukob unutar civilizacija - kršćanstva i islama, ali i unutar samih civilizacija, primjerice SAD-a i zapadne Europe protiv Rusije, a u islamskome prostoru rat sunita protiv šiita. Pri tomu, uvjeren je kako "monstruoznost islamske države služi kao fetiš da pokrije sve te sukobe u kojima svaka strana hini da napada Islamsku državu kako bi udarila na svog istinskoga neprijatelja".

Atentati u Parizu: "U trenutku su brutalno narušili svakodnevicu"

Osvrnuo se i na nedavne atentate u Parizu koje je ocijenio kao oblik terorizam koji u trenutku brutalno narušava svakodnevicu i karakterističan je za napade na zapadne zemlje za razliku od mnogih zemalja u razvoju kojima je nasilje životan konstanta - Kongo, Afganistan, Sirija, uz veće ili manje suučesništvo zapada. Mi na zapadu pak, rekao je, živimo u nekoj vrsti 'staklenoga vrta' u kojemu terorističko nasilje postoji kao prijetnja koja povremeno egzistira.

Žižek smatra kako zapad čine nepopravljivo krivim dvije opcije u odnosu na, kako je rekao, "stotine tisuća očajnika koji u bijegu od rata i gladi čekaju u sjevernoj Africi ili na obalama Sirije pokušavajući prijeći Mediteran i pronaći utočište u Europi". Jer, istaknuo je, postoje dva ključna ogovora - dvije inačice ideološke ucjene koje nas na zapadu čine nepopravljivo krivim, a to su lijevi liberali, koji u izrazu bijesa jer Europa dopušta da se u Mediteranu utope tisuće ljudi tvrde kako Europa treba pokazati solidarnost i široko otvoriti svoja vrata; s druge strane, antiemigrantski nastrojeni populisti tvrde kako trebamo štititi svoj način života i zatvoriti granice i pustiti Afrikance i Arape da sami riješe svoje probleme.

Ustvrdio je kako su loša oba spomenuta rješenja , a odgovarajući na pitanje koje je gore, Žižek je parafrazirao Staljina kako su "oba rješenja gora".

"Ja sam radikalni pesimist"

Slavoj Žižek misli kako su najveći licemjeri oni koji se zauzimaju za otvorene granice jer, kako je rekao 'potajno' znaju da se to nikada neće dogoditi jer bi to istoga trenutka potaknulo populistički revolt u Europi. Dodao je kako oni "izigravaju 'lijepe duše' koje se osjećaju superiorne prema korumpiranome svijetu dok su istovrmeno njegovi sudionici jer im je potreban taj 'prljavi svijet' kao jedini teren na kojemu mogu iskazati svoju moralnu superiornost". Podsjetio je kako je njihov razlog za poziv na "empatiju prema sirotim izbjeglicama" već formulirao Oscar Wilde kada je rekao da je "mnogo lakše suosjećati s patnjom nego s mislima".

Ocijenio je da će, što više budemo tretirali izbjeglice kao objekt humanitarne pomoći, a situaciju koja ih je natjerala na bijeg ostavljamo takvom kakva jest, rasti napetosti sve dok ne nartastu do točke eksplozije. To ne znači, ustvrdio je Žižek, da je u bilo kojem smislu protiv izbjeglica, već da trebamo promijeniti sve jer osnovna lekcija za kritičko mišljenje jest: nije dovoljno samo davati prave odgovore na probleme kako nam ih postavlja javna sfera - mediji, već trebamo promijeniti cijelu problematiku. Dok nam, naime, mediji danas postavljaju pitanje - jesi li za ili protiv izbjeglica, rješenje je da se trebaju riješiti uzroci problema.

Ako se to ne dogodi ne znam što će biti jer, zaključio je Žižek, koji za sebe kaže da je radikalni pesimist koji smatra da se potencijalno približavamo katastrofi, barem unutar granica Europe ako se problem ne riješi.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 14:14   #22
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
U ovom slučaju nije tako. U principu je on precijenjeni bezveznjaković, ali ovdje je u pravu...
I corava kokos ubode zrno. Da upravu je ali zbog pogresnih motiva.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 14:21   #23
Slazem se u potpunosti za Zizeka..Neki dan sam citao da mu mladjahni jurisnik,Srecko Horvat,pravi neku konvenciju o Njemackoj svih istaknutih lijevih opcija u Europi..Pozvali ljudi i Sinn Fein..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 14:57   #24
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
I corava kokos ubode zrno. Da upravu je ali zbog pogresnih motiva.
Ah... Ja ni ne znam koji su njegovi motivi. Vjerovatno želi da se samopromoviše i da bude moderan i in...
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 24.01.2016. at 15:28.
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 15:22   #25
Zizka inace ne sljivim ni 2% ali ovdje je u pravu!
Zbog stava u vezi migranata su se neki mediji kod nas u sloveniji zapitali, da li je Zizek to presao na desnu stranu..... Ne nije, on i dalje smatra da su za europu glavni problem radikalci na desnoj strani i kad oni pocinju dobivat vlast, sve ce ici u pm. Medjutim, Zizek je poceo prezirat ljevicarsku politiku u vezi migranata, jer smatra da ta nerazumna tolerancija samo pomaze desnim radikalima da ojacaju. Zizku se cak cini, da ljevicari trenutno sa svojim radnjama onako kalkulantski rade na buducoj 'moralnoj pobjedi', tj da kad desnica upropasti europu, javit ce se ljevicari i reci:"Pa eto, sta smo vam rekli..."

Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ah... Ja ni ne znam koji su jegovi motivi. Vjerovatno želi da se samopromoviše i da bude moderan i in...
a zasto nebi bio motiv, da samo kriticki razmislja o ponasanju svoje ideoloske strane i da ga njena glupost povredi jos vise nego od suparnicke ideologije.

Zadnje uređivanje lutnik : 24.01.2016. at 15:38.
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 15:33   #26
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Zizka inace ne sljivim ni 2% ali ovdje je u pravu!
Zbog stava u vezi migranata su se neki mediji kod nas u sloveniji zapitali, da li je Zizek to presao na desnu stranu..... Ne nije, on i dalje smatra da su za europu glavni problem radikalci na desnoj strani i kad oni pocinju dobivat vlast, sve ce ici u pm. Medjutim, Zizek je poceo prezirat ljevicarsku politiku u vezi migranata, jer smatra da ta nerazumna tolerancija samo pomaze desnim radikalima da ojacaju. Zizku se cak cini, da ljevicari trenutno sa svojim radnjama onako kalkulantski rade na buducoj 'moralnoj pobjedi', tj da kad desnica upropasti europu, javit ce se ljevicari i reci:"Pa eto, sta smo vam rekli..."
Ma jok, oni idu na ruku desničarima... Da li je to neki blesavi inat, neznanje ili su izmanipulirani od nevidljive crne ruke koja sve ovo vodi prema nekim svojim ciljevima ne znamo tačno, ali ja vjerujem da je sve ovo ustvari sinergija ovih utjecaja. Neka "crna ruka" koja efektivno drži vlast i koja je moćna, preko glupana i glupana ljevičara, kao i "samosvjesne raje" ustvari koristi sve... Ko je ta "crna ruka" odnosno koje su sve te močne grupe na raznim stranama svijeta samo naslućujemo. Uglavnom, ovima što dolaze nije mjesto u Evropi...
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 24.01.2016. at 15:53.
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 15:56   #27
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Zizka inace ne sljivim ni 2% ali ovdje je u pravu!
Zbog stava u vezi migranata su se neki mediji kod nas u sloveniji zapitali, da li je Zizek to presao na desnu stranu..... Ne nije, on i dalje smatra da su za europu glavni problem radikalci na desnoj strani i kad oni pocinju dobivat vlast, sve ce ici u pm. Medjutim, Zizek je poceo prezirat ljevicarsku politiku u vezi migranata, jer smatra da ta nerazumna tolerancija samo pomaze desnim radikalima da ojacaju. Zizku se cak cini, da ljevicari trenutno sa svojim radnjama onako kalkulantski rade na buducoj 'moralnoj pobjedi', tj da kad desnica upropasti europu, javit ce se ljevicari i reci:"Pa eto, sta smo vam rekli..."

a zasto nebi bio motiv, da samo kriticki razmislja o ponasanju svoje ideoloske strane i da ga njena glupost povredi jos vise nego od suparnicke ideologije.
Ja ne vjerujem da on pripada bilo kakvoj političkoj opciji. Konformista koji samo kenja, katkada i ubode sa pričom, vrlo često profuli, a ponakad ga pametni i razvale u tv duelima... Bezveznjaković koji je ovog puta ubo što se tiče naseljavanja Evrope. Ponavljam-tip je precijenjen i ne vidim ništa epohalno i previše pametno kod njega...
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 24.01.2016. at 16:15.
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:01   #28
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ah... Ja ni ne znam koji su njegovi motivi. Vjerovatno želi da se samopromoviše i da bude moderan i in...
U tim njegovim lijevim krugovima svi afektiraju na "refugees welcome!" ..pa on, koji leti u oblacima...to bi bilo preobicno da se on jedan Zizek... prikljuci "stadu".
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:04   #29
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Slavoj Žižek misli kako su najveći licemjeri oni koji se zauzimaju za otvorene granice jer, kako je rekao 'potajno' znaju da se to nikada neće dogoditi jer bi to istoga trenutka potaknulo populistički revolt u Europi.
glavni problem je populistički revolt u evropi? ja ne znam ko je tu lud, glavni problem je što je nemoguće otvoriti granice uz postojeće razlike u životnom standardu. u svetu ograničenih resursa otvaranje granica znači brzo svođenje zapadne evrope na nekakav pakistan ekonomski i ko zna šta kulturološki na kratak i građanski rat na duži rok, kada brojevi dođu na približni nivo. takođe je interesantno kako je levica spremna da ostavi na cedilu niže slojeve u evropi koji valjda sada treba da se pomire sa neminovnim padom standarda zbog povećane konkurencije za niže plaćene poslove čim su se pojavili potlačeni višeg reda koje vrli levičari treba da brane.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Dok nam, naime, mediji danas postavljaju pitanje - jesi li za ili protiv izbjeglica, rješenje je da se trebaju riješiti uzroci problema.
dobro jutro slavoje žižeku, naravno da je jedino rešenje na izvoru problema u zaustavljanju rata i smanjenju globalnih ekonomskih razlika samo je pitanje kako to izvesti kada jedna nemačka nije u stanju decenijama da ujednači bivši istok i zapad iako se radi o ljudima istog jezika i slične osnovne kulture a u istočnoj evropi romska supkultura parazitskog života na račun socijalne pomoći i raznih oblika sivih i crnih, čitaj kriminalnih, aktivnosti ne pokazuje znake izumiranja. da sad ne spominjemo usa i njihove crnce.
bopal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:10   #30
Quote:
bopal kaže: Pogledaj post
glavni problem je populistički revolt u evropi? ja ne znam ko je tu lud, glavni problem je što je nemoguće otvoriti granice uz postojeće razlike u životnom standardu. u svetu ograničenih resursa otvaranje granica znači brzo svođenje zapadne evrope na nekakav pakistan ekonomski i ko zna šta kulturološki na kratak i građanski rat na duži rok, kada brojevi dođu na približni nivo. takođe je interesantno kako je levica spremna da ostavi na cedilu niže slojeve u evropi koji valjda sada treba da se pomire sa neminovnim padom standarda zbog povećane konkurencije za niže plaćene poslove čim su se pojavili potlačeni višeg reda koje vrli levičari treba da brane.


dobro jutro slavoje žižeku, naravno da je jedino rešenje na izvoru problema u zaustavljanju rata i smanjenju globalnih ekonomskih razlika samo je pitanje kako to izvesti kada jedna nemačka nije u stanju decenijama da ujednači bivši istok i zapad iako se radi o ljudima istog jezika i slične osnovne kulture a u istočnoj evropi romska supkultura parazitskog života na račun socijalne pomoći i raznih oblika sivih i crnih, čitaj kriminalnih, aktivnosti ne pokazuje znake izumiranja. da sad ne spominjemo usa i njihove crnce.
Čuj, fukara i sirotinja je sada mobilnija i bolje upoznata sa stanjem na zapadu nego ranije. I zato hrle da bez rada žive. Neki bi i radili, ali šta bi oni mogli da rade kad ni za šta nisu. Jebeš ovakav svijet kada su informacije svima dostupne. I kao treba pripaziti fukaru iz nerazvijenih dijelova zemaljske kugle jer oni zaslužuju bolje. A zašto zaslužuju bolje...? Nije zapad razvijen zbog potlačivanja ostatka svijeta, nego ima nešto i do kulture, nauke, tradicije, evolucije razmišljanja ljudi, tehničke revolucije... Moje mišljenje je da fukaru nikada ne treba primati pod svoj krov. Niti smo im pomogli niti odmogli. Svako radi i živi za sebe... I zašto da neko na zapadu radi da bi fukara sa bliskog istoka uživala.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:22   #31
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ja ne vjerujem da on pripada bilo kakvoj političkoj opciji. Konformista koji samo kenja, katkada i ubode sa pričom, vrlo često profuli, a ponakad ga pametni i tazvale u tv duelima... Bezveznjaković koji je ovog puta ubo što se tiče naseljavanja Evrope. Ponavljam-tip je precijenjen i ne vidim ništa epohalno i previše pametno kod njega...
puno je ljudi danas precijenjeno, tako da mi to nije nesto znacajno. Ali svejedno mogu reci da meni, koji nisam bas dozivljavao Zizka, je sada probudio neko interesovanje. Naravno, do prve zesce gluposti....
ono, sto sam napisao u proslom postu, moralo bi biti blisko svakom umjerenom ljevicaru, koji je sposoban kriticki razmisljat o ljevicarskoj agendi, koja se vec pretvara u celicnu dogmu.... cime ga to njegova ideoloska vrhuska hoce indoktrinirat, k cemu to vodi, koliko to svce skupa ima smisla....
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:29   #32
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
puno je ljudi danas precijenjeno, tako da mi to nije nesto znacajno. Ali svejedno mogu reci da meni, koji nisam bas dozivljavao Zizka, je sada probudio neko interesovanje. Naravno, do prve zesce gluposti....
ono, sto sam napisao u proslom postu, moralo bi biti blisko svakom umjerenom ljevicaru, koji je sposoban kriticki razmisljat o ljevicarskoj agendi, koja se vec pretvara u celicnu dogmu.... cime ga to njegova ideoloska vrhuska hoce indoktrinirat, k cemu to vodi?
Ne znam čemu to vodi. Svijet se bespovratno mijenja. I prije se mijenjao, a sad je to brže i očiglednije. Pametni ljudi znaju da je NEMOGUĆE da svi isto zaslužuju i da imaju isti standard. Treba ljudima omogučiti da žive i rade, ne treba ih tlačiti, ali PRIRODNO je da ima uspješnijih i neuspješnijih jedinki. Pa pogledajmo šta se u prirodi dešava-samo sposobniji i prilagodljiviji opstaju. Čovjek je "neprirodno" biće i nastoji razumjeti i opravdati druge i pomoći im.To je ok s moje tačke gledišta, ali i to ima ograničenja-ne možemo sad dopustiti da razbojnici i neradnici iskorištavaju druge. U tom slučaju oni ispadaju sposobniji i mudriji, ali kada bi se svi okrenuli takvom parazitizmu sve bi se urušilo, javili bi se svakavi režimi, anomalije u društvu, fažizam bi cvjetao. Nije mi žao fukare, šta im ja mogu...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 17:47   #33
Humanizan - jedno od perfidnijih licermjerja (osim u nekim, rijetkim, slučajevima)...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 19:17   #34
Za primjetit je kako su se salonski ljevosi našli prozvani i posegnuli za svojim omiljenim oruđem, malo ad hoc, malo izvlačenje iz konteksta i na sve to dvije žlice slatkih emocija.

Znači - Žižek je u pravu. No dobro, nije da je rekao nešto šta razumni i uravnoteženi ljudi koji ne mrze svoje podrijetlo i same sebe nisu odavno znali.
Salauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 21:23   #35
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
U tim njegovim lijevim krugovima svi afektiraju na "refugees welcome!" ..pa on, koji leti u oblacima...to bi bilo preobicno da se on jedan Zizek... prikljuci "stadu".
Ima i toga... Ustvari koliko je on ljevičar?
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 10:27   #36
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
teorizam, Zaljevskih, dejvojčicama + malo pjesničke slobode nije = 15
Korištenje američkog umjesto europskog značenja pojma "liberal", generaliziranje, krivo detektiranje problema...
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 17:13   #37
Zizek je opet imao jedno odlicno izlaganje za RT.com u vezi izbjeglica
https://www.rt.com/news/340562-eu-re...ilitarization/
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 18:39   #38
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/zizek--prezir...icama/1502820/

Mnogi su (liberali) javno podržavali izbjeglice, slikali selfije-helpije s njima, na pasja kola psovali svakoga tko bi spomenuo zabranjene teme (npr. teorizam, uloga SAD-ea, bešćutnost Zaljevskih bogataša...) Dozvoljeno je bilo pričati sam jako emotivno, suosjećajno, o tužnim dječacima, uplakanim dejvojčicama i očajnim liječnicima, studentima medicine i arhitekture. Sve ostalo bio je fašizam.

Jesu li pretjerali s humanizmom svi ti podržavatelji migranata ?
da, samo sto u svezi konkretno izbjeglica sto je 'pregazilo' Balkan - na uputstvo Njemacke, to nije nuzno zbog
humanosti ili altruizma nekih politicara per se nego, kako znamo, vise zbog politicke agende neki od njih.


humanost je nesto drugo mislim i nesto sto je recimo Papa Franjo iskazao povodom toga ili svi slicni; volunteri, savjetnici, humanitarna organizacija Crveni Kriz etc.

bilotko tko nema i nije imao politicku agendu jer ako postoji politicka agenda (neki vlastiti interes) onda je to jack shit, mozda vrsta licemjerja i sve slicno tome, kao sto covjek i kaze.

tko je human, pa reklo bi se, svatko tko ima koliko-toliko razvijen osjecaj pravde, ljuti ga nepravda, spreman je za pravdu uraditi nesto ili pak vjeruje ili zivi po nekim humanim principima. recimo ovim:


Uzmi osmjeh i daruj ga onome tko ga nikad nije imao.
Uzmi zrak sunca i učini da odleti tamo gdje vlada noć.
Otkrij izvor i okupaj onoga tko živi u blatu.

Uzmi suzu i položi je na lice onoga koji nikad nije plakao.
Uzmi hrabrost i stavi je u dušu onoga tko se ne smije boriti.
Otkrij život i pripovijedaj o njemu onome tko ga ne može shvatiti.

Uzmi nadu i živi u njenom svijetlu.
Uzmi dobrotu i daruj je onome tko ne zna darivati.
Otkrij ljubav i pokaži je čitavom svijetu…


(jedan Gandhi je recimo bacio najvecu imperiju svijeta na koljena sa tim nekim univerzalnim principima jer jedino tako se i moze. njemacki politicari ili A Merkel u rangu toga? maybe not a npr Gandhi svakako nije imao osobnu agendu dok je hodao u dronjcima okolo i bio spreman umrijeti za slobodu Indije i za pravdu)

koliko netko moze tolerirati nepravdu i koliko to stvara ili ne stvara revolt u covjeku (nepravda jel), je mislim najbolji barometar za vidjeti u kojoj mjeri je netko human....

onaj tko ne trza puno (na vapaj istinski obezpravljenih, istinski ostecenih, izrabljenih, ponizenih etc), ce nepravdu lakse i nanijeti. to je tako uvijek bilo...


humanost je isto tako odraz i civiliziranosti, jer civilizacijski razvijenija drustva ce uvijek biti vise humana nego ona manje razvijena.....pa manje razvijene ljude, grupe ili drustva ce vise tjerati nagoni, a civiliziran je, kako znamo, onaj koji je master prirodnih nagona, a ne njihov rob.

Zadnje uređivanje Grazia : 22.04.2016. at 19:22.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 19:36   #39
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Mora da je jako lijepo biti S.Žižek. .......



on, ako i svaki drugi intelektualac, bilogdje, iznosi svoje teze i vidjenje svijeta, pa onda drugi pak intelektualci ih pokusaju protu-argumentima oboriti, nadopuniti, potvrditi ili ista slicno tome.

i onda se to strucno naziva debatom jelte.
.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 15:11   #40
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
on, ako i svaki drugi intelektualac, bilogdje, iznosi svoje teze i vidjenje svijeta, pa onda drugi pak intelektualci ih pokusaju protu-argumentima oboriti, nadopuniti, potvrditi ili ista slicno tome.

i onda se to strucno naziva debatom jelte.
.
Jednako kao i svi stariji ljudi koji pod stare dane polako gube pamet, poput npr. Mandića koji je danas karikatura nekadašnjeg sebe i prihvatio je skoro sve "ognjištarske" postavke uzornog rvata, i žižek sve više počinje ličiti na tipičnu uskogrudnu ,ograničenu slovensku jodlersku pizdu - vj. se sa starošću vraća ono najdublje urezano - koncepcije iz djetinjstva -mandiću hrv. nacionalizam a žižeku slov. pizdunstvo.

Žižek je imao jako dobru teoriju sistemskog nasilja, i to je manji više to, ostalo su ili doduše zanimljivi vicevi i doskočice, ili hegelizam koji je zanimljiv samoortodoksnim hard-core filozofima, ili posebno zadnjih godina - vj. nesvjesno podilaženje eurosupremacistima, rasnim i kulturnim puristima, katolibanima i sl.ekipici, sa teorijom kršćanstva i zapada kao nečeg jedinstvenog, teorijom o asimilaciji emigranata itd. - sve je to upravo suprotno idejama od prije (asimilacija emigranata je tip. primjer sist. nasilja npr.)

Dok je nešto vrijedio, bio je ridikuliziran na svakom koraku, ratovao je s tada nešto prije nego on ishlapljelim Čomskim, a nastupao je ugl.po prosvjedima ili alt. klubovima. Sad kad je i on počeo lupetati, sad svaki drugi dan ima intervju u der špiglu ili gostuje po velikim am. sveučilištima kako bi omladini objasnio kolika prijetnja vreba izbjeglica koji su protjerani urpavo zbog zapadne podrške internacionalnom terorizmu u siriji i drugdje.

No kad ti tvoji bivši neprijatelji počnu pljeskati ko Žižeku sad (pa i ovdje na forumu - 99% postova počinje "žižek je bezveznjak ali ovdje je možda.. "), možeš bit siguran da si negdje fulao.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 24.04.2016. at 16:15.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.