Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2016., 07:51   #21
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Magična_zemlja, identično mi je kao i tebi. Površna druženja i small talkovi (te moja 'gluma' vedrosti i zanimacije) me toliko iscrpljuju da ih - ili izbjegavam ili jedva čekam da se 'maknem'.
Ne znam kako to riješiti, mene isto frustrira, jer okolinu ne možeš mijenjati a ljude treba prihvatiti jer smo različiti.
Ja 'odradim što moram' i zatim se punim na druge načine, u osami.
Proguglaj pojmove hipersenzibilnost/hipersenzitivni ljudi, mislim da ćeš se i ti naći u tome.
Nemoj samo misliti da (zbog toga što se ne 'uklapaš') manje vrijediš. Jednostavno je tvoj (duhovni) razvoj krenuo u drugom smjeru i sada se trebaš (u situacijama koje možeš birati) okružiti s ljudima uz koje se osjećaš više ispunjeno i opušteno
Potpuno ista situacija.... Sjedim na kavi i u jednom casu shvatim da mi misli lutaju,da opce ne znam o cemu se prica.... Izgubih dosta ljudi na taj nacin, a ne znam si pomoci...Pigsy, ovo je dobro receno, odradim sto moram... Pase mi samoca, ali bilo bi super imati nekoga tko razumije i prihvaca... Hipersenzibilnost,dap,dio moje dijagnoze... Jedino mi doktorica nije reklakako se nositi s tim i kako rjesavati... Zato trenutno sama se borim s tim 😄
__________________
Svako ima svoju priču. Nije važno kakva je ta priča, već kakav je čovek koji je priča. Ne u očima onog ko ga sluša, već kakav je on zaista. A.Terzić
https://www.youtube.com/watch?v=Jvhe...U&spfreload=10
greatpretender7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 09:14   #22
Quote:
greatpretender7 kaže: Pogledaj post
Hipersenzibilnost,dap,dio moje dijagnoze... Jedino mi doktorica nije reklakako se nositi s tim i kako rjesavati... Zato trenutno sama se borim s tim
Uzmi u obzir da to nije proces borbe već prihvaćanja Hipersenzibilnu strukturu ličnosti ne možeš 'maknuti', ali je možeš naučiti prihvatiti, razumijeti i nositi kao dio sebe koji ne ometa tvoje svakodnevno funkcioniranje.
Da, nažalost je teško naletiti na nekog tko razumije i prihvaća.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 09:57   #23
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Uzmi u obzir da to nije proces borbe već prihvaćanja Hipersenzibilnu strukturu ličnosti ne možeš 'maknuti', ali je možeš naučiti prihvatiti, razumijeti i nositi kao dio sebe koji ne ometa tvoje svakodnevno funkcioniranje.
Da, nažalost je teško naletiti na nekog tko razumije i prihvaća.
Maaa prihvatih ja to... Al ne znam nosit, razumijet... Voljela bi nauciti ocvrsnuti, voljela bi nauciti kontrolirati emocije😔
__________________
Svako ima svoju priču. Nije važno kakva je ta priča, već kakav je čovek koji je priča. Ne u očima onog ko ga sluša, već kakav je on zaista. A.Terzić
https://www.youtube.com/watch?v=Jvhe...U&spfreload=10
greatpretender7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 19:29   #24
Evo da se javim nakon nekog vremena. Odlučila sam se otvoriti, ako treba i sukobiti. Ali nisam sigurna da li je bolje sada ili prije dok sam bila u sjeni. Osoba kojoj sam se otvoreno suprotstavila ne gleda me, ne priča više sa mnom.
Da li mi teško pada? Ne previše ali više ne vidim kako se postaviti prema ljudima. Kad šutim i povlačim se patim ja, kad se otvoreno stavim na svoju stranu zauzvrat dobijem ignoranciju.

U zadnje vrijeme sam inicirala jedan projekt koji mi se u prvi mah učinio jako dobrim. Dok se taj projekt realizirao bilo je zločestih reakcija od strane kolega. Kad se projekt završio dobila sam od nekih ljudi kritike i zlobna komentiranja iako je sam projekt uspješan.
Ovo mi se dogodilo već ne znam koji put. Nešto poduzmem, dočeka me kritika. Ili okretanje leđa ili još gore nož u leđa. Poruka koju dobivam je: bolje ništa ne poduzimati nego stati u sjenu i šutjeti.
Ali opet nije to u mojoj prirodi, jer želim nešto učiniti u korist posla, želim dati više.
Kao rezultat svega je nepovjerenje u ljude oko sebe i osjećaj težine, a najviše razočaranosti ljudima na poslu.
Ta situacija utječe na mene i u privatnom životu. Ne mogu se tek tako isključiti kad dođem kući nego mi se misli o poslu stalno provlače po umu.
Neki će reći budi sretna što imaš posao, da slažem se, sretna sam što imam posao, ali zar sve to mora biti tako teško i ružno s ljudima u radnoj okolini?
magicna zemlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 08:53   #25
Quote:
magicna zemlja kaže: Pogledaj post
Evo da se javim nakon nekog vremena. Odlučila sam se otvoriti, ako treba i sukobiti. Ali nisam sigurna da li je bolje sada ili prije dok sam bila u sjeni. Osoba kojoj sam se otvoreno suprotstavila ne gleda me, ne priča više sa mnom.
Da li mi teško pada? Ne previše ali više ne vidim kako se postaviti prema ljudima. Kad šutim i povlačim se patim ja, kad se otvoreno stavim na svoju stranu zauzvrat dobijem ignoranciju.

U zadnje vrijeme sam inicirala jedan projekt koji mi se u prvi mah učinio jako dobrim. Dok se taj projekt realizirao bilo je zločestih reakcija od strane kolega. Kad se projekt završio dobila sam od nekih ljudi kritike i zlobna komentiranja iako je sam projekt uspješan.
Ovo mi se dogodilo već ne znam koji put. Nešto poduzmem, dočeka me kritika. Ili okretanje leđa ili još gore nož u leđa. Poruka koju dobivam je: bolje ništa ne poduzimati nego stati u sjenu i šutjeti.
Ali opet nije to u mojoj prirodi, jer želim nešto učiniti u korist posla, želim dati više.
Kao rezultat svega je nepovjerenje u ljude oko sebe i osjećaj težine, a najviše razočaranosti ljudima na poslu.
Ta situacija utječe na mene i u privatnom životu. Ne mogu se tek tako isključiti kad dođem kući nego mi se misli o poslu stalno provlače po umu.
Neki će reći budi sretna što imaš posao, da slažem se, sretna sam što imam posao, ali zar sve to mora biti tako teško i ružno s ljudima u radnoj okolini?

Da,upravo to.... Kako biti svoj i cvrst...😢.... A ak si ko ja preosjetljiva osoba, a ljudi zlocesti,zlobni,sebicni,il naprosto svoji i drugaciji tesko se nosit s tim....
__________________
Svako ima svoju priču. Nije važno kakva je ta priča, već kakav je čovek koji je priča. Ne u očima onog ko ga sluša, već kakav je on zaista. A.Terzić
https://www.youtube.com/watch?v=Jvhe...U&spfreload=10
greatpretender7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 20:43   #26
Svi nesto tuguju svako se zali
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 23:14   #27
Quote:
greatpretender7 kaže: Pogledaj post
Da,upravo to.... Kako biti svoj i cvrst...😢.... A ak si ko ja preosjetljiva osoba, a ljudi zlocesti,zlobni,sebicni,il naprosto svoji i drugaciji tesko se nosit s tim....
Pa da,baš to.Većina će obično hipersenzibilne doživjeti kao nezrele,razmažene,slabe dok će se oni sami pitati s koje planete dolaze kad su tako drugačiji dok im jednog dana ne dođe do pameti da trebaju prvo sami sebe prihvatiti onakvim kakvi jesu,pronaći svoje jake strane i naučiti se nositi sa svojom preosjetljivosti koliko kod im se to teško činilo ili apsurdno.
__________________
Sometimes you have to be your own hero
Vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 18:14   #28
Quote:
greatpretender7 kaže: Pogledaj post
Da,upravo to.... Kako biti svoj i cvrst...😢.... A ak si ko ja preosjetljiva osoba, a ljudi zlocesti,zlobni,sebicni,il naprosto svoji i drugaciji tesko se nosit s tim....
A kako biti tuđi i mekan.. ako si možda po demonu koji ti sjedi na oba ramena.. zločesta, zlobna, sebična, manipulativna, proračunata..... osoba. Zapravo krajnje iluzorna, s obzirom na to da sve što govoriš, činiš, jesi.. nisi "ti"; nego "demon" koji ti upravlja cijelim bičem. Upravlja na razini; ne da mu ne možeš ništa napraviti, suprotstaviti se.. ne možeš mu ništa niti pokušati reći, jer.. on je demon koji te čita unaprijed, iz srži.. zna za svaki poriv komunikacije koju sprječava slijepljenjem usnica, prestankom titraja glasnica, odsustvom svih misli koje se kose s njegovom naravi.. Kako se priznati u toj svojoj krajnjoj slabosti.. kako si priznati da alter zapravo ne postoji.. da jesi baš to što jesi.. bez obzira na iz dosade, maštoviti si igrokaz unutar kaveza..... Teško se nositi s tim. ("?") Ili uopće nije.. Zavisno možda jedino od trena; (dozvoljenog (si)) kuta gledanja........ razine percepcije konstantne prijetvornosti ili pak potrebe neke imaginarne izvornosti, postojanosti, neupitnosti....
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 23:16   #29
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Samo izgovori izgovori izgovori...ocekivanje da neko drugi preuzme odgovornosg za tvoje probleme...

Najlakse biti zrtva i traziti sazaljenje drugi da se netreba sa vlastitim problemima suocavati
Nije lako biti zrtva, nije lako jer nije prirodno, a opet toliko toga u zivotu ostaje negdje izmdju, ostaje negdje gdje je teze naci smisao.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.