Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2016., 19:44   #1
Mladi mediterana bježe na sjever,penzioneri pune jug

Eto,prvi je Hich spomenuo kako će matorim građanima.-svojih germanskih plemena napuniti Opatiju i sjev.Jadran a sada i Norvežani tutnje u Španjolsku.
Mladi robovi siomaha iz svojih pokradenih država idu na sjever,a pametni Nordijci da uštede lovu hrle na jeftino zbrinjavanje.

Sjetimo se kako su ne tako davno sjeverno europjeci .koji su zašli u starost odlazili otegnuti na planine.Kao stari vukovi i kerovi da se mladi nebi morali brinuti o njima..
Eto recepta za ministra zdravstva i soc.skrbi itd..
__________________
999
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 21:01   #2
Oton Iveković jr - Odlazak Hrvata s mora
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 00:08   #3
Pa to je super! Svabe i ostali s lovom u Hrvatsku i tu je trose, sezona 12 mjeseci, ko na Karibima
overtajm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 00:48   #4
Quote:
overtajm kaže: Pogledaj post
Pa to je super! Svabe i ostali s lovom u Hrvatsku i tu je trose, sezona 12 mjeseci, ko na Karibima
Neće ništa trošiti, živeći u svojim nekretninama i kupujući u Kauflandu, Lidlu i Šparu
jedino možda kad nazovu rodbinu...ah, i t-mobile je njihov?
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 21:03   #5
Najbolje je uopće se ne vezivati za jedno mjesto nego neprestano putovati svijetom. Tko je pametan, promišljen, ustrajan i željan može s malo novca putovati. Ne mora se noćiti u luksuznim hotelima. Može se biti pustolov. Spavati na otvorenom; na plaži, u parku, u šumarku, na ulici itd. Mogu se naći jeftini letovi. Npr. avionska povratna karta od Zagreba do Šri Lanke svega 414 eura. Tko se ne želi vraćati, samo 212 eura! Onda kad dođeš tamo sve je napadno jeftino. U reportaži sam vidio da je na placi u Šri Lanci 8 kg manga svega 1 dolar! Moj rođak koji je putovao ističe kako je jugoistočna Azija smiješno jeftina. Boravak u Tajskoj s noćenjima stoji oko 70 000 kn, a ako si spreman na pustolovinu i spavaš na otvorenom možeš mjesecima obilaziti s daleko manje novca. Jedan za kojega sam čuo ljeti radi na štandu, a zimi je slobodan. Bio je lani na Madagaskaru, a prethodno na još dosta dalekih odredišta (Indija, Tajska itd.). Najobičniji prodavač na štandu! Moj rođak iz Njemačke ima nepunih 26 godina, nije radio ili je radio neke lake poslove (teklić) nego studirao. Bio je u svim važnijim europskim gradovima (Rim, Venecija, Beč, Prag, Pariz, Barcelona, London, po Grčkoj), u SAD-u, Kini, Južnoj Koreji, Tajskoj, Kambodži, Indiji itd. S malo novca može se u svaki kutak planeta zaviriti, samo treba istinski željeti i nikada se ne plašiti ili ići crtom manjeg otpora. Tko istinski hoće naći će načina makar bio siromašan.

Završio sam danas višemjesečno gledanje reportaža Svet na dlanu dostupnih na YouTube-u. Sve sam epizode pogledao, svaka je izvrsna i drži gledatelja stalno zaintrigiranim. Voditelj je Slobodan Mićić, suvlasnik beogradske agencije Kon Tiki Travel. Lakše je nabrojiti gdje nije bio nego gdje je sve bio. Taj legendarni junak obišao je 180 zemalja svijeta, dakle skoro sve pošto je na svijetu 196 država. Počeo je intenzivno putovati u dobi od 19 godina, prethodno kao izviđač obišavši cijelu bivšu Jugoslaviju. Gledao sam njegove reportaže iz Kube, Dominikanske Republike, Gvatemale, Hondurasa, Kostarike, Paname, Kolumbije, Curacaoa, Ekvadora, Perua, Čilea, Bolivije, Argentine, Brazila, Kenije, Tanzanije, Ugande, Etiopije, Egipta, Jemena, Omana, Jordana, Sirije, Irana, Indije, Šri Lanke, Indonezije, Laosa, Kambodže, Hong Konga, Kine, Mjanmara, Bajkala, Australije, Aotearoe, Norveške, Finske, Danske, Cipra, Turske, Španjolske, Kanarskih otoka, Baleara, Malte, Kariba, Floride itd. https://www.youtube.com/playlist?lis...MjXkVtHaNRt8Nt
Dubrovčanin is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.