Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2008., 21:38   #1
Sve što Vas zanima o ljekovitom bilju!

Razgovarajmo o ljekovitom bilju i Vašim iskustvima u lječenju njime.
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 00:37   #2
Quote:
zdravac kaže: Pogledaj post
Razgovarajmo o ljekovitom bilju i Vašim iskustvima u lječenju njime.
Stvar sljaka i dosta mi je pomoglo, iako je naravno MMS bio ono sto me izlijecilo od Crohna. No, obnavljanje funkcije bubrega (vodena bolest, zbog godina uzimanja tableta protiv bolova) je definitivno uzrokovana idirotom, koji je i inace prilicno "jaka" stvar.

No, ono sto mene fascinira je koliko jako ljekovitih biljaka raste samo oko moje zgrade (ne toliko urbana zona Siska (koji bas i nema zone kao Zagreb recimo)). Cim izidem, odmah maslacak, stolisnik, trputac, rusomaca, tratincice, hrast, breza, malo dalje koprive.

Naravno, ne berem to oko zgrade, ipak je Sisak jedan od najzagadenijih gradova (ako ne i naj) Hrvatske, ali je fascinantno na sto covjek naide pred svojim vratima.

Da ne idem sto se sve moze naci kad malo proseces po prirodi (gdje se i usudim brati).
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 04:36   #3
Ja još nemam iskustva,ali imam tetu koja pravi čajeve ili neš drugo. Jer uvijek bere neke travke. I to sve otkad je u penziji.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 07:46   #4
Jel zna možda netko što bi bilo dobro za uklanjanje prištića a da je prirodno. Bilo bi lijepo kada bi netko napisao svoja iskustva.
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 16:29   #5
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
No, obnavljanje funkcije bubrega (vodena bolest, zbog godina uzimanja tableta protiv bolova) je definitivno uzrokovana idirotom, koji je i inace prilicno "jaka" stvar.
ne kužim, pričaš o iđirotu?
ja sam ga počela piti, prema uputi iz knjige marije treben - samo 6 gutljaja dnevno. navodno je dobar za cijeli probavni sustav.

kako misliš, prilično "jaka" stvar?
rozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 20:27   #6
Lječenje biljem

Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Jel zna možda netko što bi bilo dobro za uklanjanje prištića a da je prirodno. Bilo bi lijepo kada bi netko napisao svoja iskustva.
Postoji pomoć u prirodnim preparatima:na svaki prištić koji je jako izražen staviti kap pravog eteričnog ulja lavande,isto tako postoji poseban kozmetički čaj kojim se umiva lice ujutro i navečer(pretpostavljam da je riječ o licu),zatim se ujutro nakon umivanja nanosi poseban melem kao dnevna krema na bazi maslinovog i bademovog ulja sa dodatkom mentola,a navečer poslije umivanja nanosi se lavanda te melem na bazi propolisa i meda kao noćna krema tj. maska.
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 22:35   #7
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Jel zna možda netko što bi bilo dobro za uklanjanje prištića a da je prirodno. Bilo bi lijepo kada bi netko napisao svoja iskustva.
U osnovi, trebas detoksikaciju i unistavanje patogena, koji izazivaju upale i gnojenje. Detoksikacija, jer sve i tako izbije na kozu, ona pati, posto se nalazi izmedu nas i svijeta, pa sve prolazi kroz nju (u oba smjera), a patogeni su isto tako glavni krivci za skoro sve, pa izmedu ostalog izazivaju upale (pristici na kozi, a drugdje i gore stvari).

Za detox moze glina (oralno i eksterno), cajevi od kopriva, maslacka, stolisnika, ma ima jos dosta biljaka koje pojacavaju detoksikaciju.

Za ubijanje patogena mozes mazati i kefir po kozi (bakterije u kefiru su agresivne prema drugim, a nama ne skode), cajeve od kamilice, i drugih trava, sto ce reci, napravi jedinstvenu mjesavinu s onima za detoks, iako je kod bilja dobro sto jedna biljka pokriva vise podrucja (za razliku od alopatske medicine).

Kad pricam o kefiru, tu mislim na pravi kefir, ne komercijalni proizvod.

Ovo onako, ukratko.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 22:40   #8
Quote:
rozzz kaže: Pogledaj post
ne kužim, pričaš o iđirotu?
ja sam ga počela piti, prema uputi iz knjige marije treben - samo 6 gutljaja dnevno. navodno je dobar za cijeli probavni sustav.

kako misliš, prilično "jaka" stvar?
Da, idirot (Acornus calamus). Kad kazem da je prilicno jaka stvar mislim da se prilicno brzo vide rezultati (kod mnogo bilja treba prilicno dugo vremena da se vide rezultati), ali je i dobro znati da ne treba pretjerivati (ti radis na dobar nacin), te da pusaci mogu prestati pusiti (sto jeste zdravo, ali ako pusac naglo pocne povracati jer uzima idirot i pusi, moze pomisliti da se nesto drugo desava).

U svakom slucaju, mislim to u pozitivnom smislu.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 00:16   #9
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju, mislim to u pozitivnom smislu.
thanks, tek sam počela, malo je gorko, izdržat ću....
rozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 00:05   #10
Quote:
rozzz kaže: Pogledaj post
thanks, tek sam počela, malo je gorko, izdržat ću....
Nisi probala sto je gorko dok ne probas srcanik. Za razliku od mnogih drugih stvari, okus srcanika (izuzetno gorko) ostaje u ustima dugo, dugo. Posto je dobar za trbuh i njega sam uzimao. A prema njemu je sve drugo pjesma. Ustvari, ja nisam probao nista gore od biljnih lijekova.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 09:59   #11
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Za detox moze glina (oralno i eksterno)........
Jel možeš malo ovo bolje objasnit ili dati neki link.
Gdje to ima za kupit?
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 12:01   #12
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Jel zna možda netko što bi bilo dobro za uklanjanje prištića a da je prirodno. Bilo bi lijepo kada bi netko napisao svoja iskustva.
Kakvih prištića, akne? miteseri? mali upalni? postoje prirodna sredstva, čajevi koji se piju u tu svrhu kao korijen čička ili maćuhica, zatim kvalitetna nerafinirana biljna ulja kao maslinovo, noćurak, boražina, te naravno prirodna kozmetika sastavljena od biljnih i esencijalnih ulja (za masnu kožu jojoba, lješnjak, sjemenke grožđa ......), hidrolata (cvjetne vodice - neroli, ružmarin verbenon, čajevac, lavanda, timijan već prema vrsti problema), te prirodne kreme (na bazi biljnih i esencijalnih ulja te hidrolata - indivudualno napravljene za svaku osobu) a bez ikakvih konzervansa. Također postoje mogućnost kuhanja poljske preslice za njegu lica, ali to samo po sebi nije dovoljno. Ukoliko želiš više detalja i upute javi mi se na pm .
Također neki kažu da pomaže u tu svrhu i kora jasena (onaj zeleni dio) koja se sastruže i pusti kuhati u vodi koja vrije 10 min, te se tom tinkturom maže lice par mjeseci (nemam iskustva sa tim).

Zadnje uređivanje Merlina : 24.12.2008. at 12:08.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 16:45   #13
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Jel možeš malo ovo bolje objasnit ili dati neki link.
Gdje to ima za kupit?
Glina (za medicinsku upotrebu mozes traziti pod imenom Zelena glina, ali ustvari, boje gline mogu biti razlicite) ima mnoga korisna svojstva, a jedno je da veze na sebe toksine i prljavstinu opcenito. Recimo, rafinerija gdje moj stari radi (a i druge rafinerije i slicna postrojenja) ima betonit (vrsta gline) kojom zasipaju eventualne izljeve nafte.

Naravno, za upotrebu u i na tijelu se upotrebljavaju posebno ciste vrste gline, koje se nabavljaju u trgovinama zdrave hrane, apotekama, biljnim apotekama i slicnim mjestima. A mozes kupiti i knjigu u kojoj se opisuje detaljno kako se glina upotrebljava.

Ukratko, glina je jedan odlican (moze izvuci i teske metale) detoksikator, a pored toga ima i jos mnoga ljekovita svojstva (recimo, ja sam na sebi otkrio da je fantasticna za opekotine, bol odmah prestaje, a nakon nekog vremena, kad maknes glinu, nema nikakvih tragova i posljedica), te je uzimanje gline svakako nesto za preporuciti.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 13:29   #14
Da, osim za one koji imaju unutanje i vanjske hemeroide. Glinu treba znati piti.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 20:41   #15
Rudolf Gregur-Udruga Zraka sunca

Ima li tko kakvih iskustava u liječenju kod ovog travara?Čujem da je jako poznat i dobar.Dobio sam njegovu vizitku i piše da je kemičar,maser i fitoterapeut.Isto tako da ima emisije na Varaždinskoj tv,radio Ivanec a i da piše u novinama.Molim da se javite sa Vašim iskustvima.
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 23:39   #16
Ha prvi put čujem za njega,al bome bi me zanimao.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 00:27   #17
..mene zanima..ako netko zna di se moze nabaviti lisce sladića?? ..ili"ti likviricije(tako nekako)..moze i mjesano sa korijenjem,..
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 01:58   #18
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Da, osim za one koji imaju unutanje i vanjske hemeroide. Glinu treba znati piti.
Zbog veselja s Crohnom i stalnim proljevima i slicno, mogu se "pohvaliti" da sam imao i hemoroide.

Najbolje rezultate (povlacenje, smanjenje bolova, ukratko lijek) je pokazala glina, eksterno primijenjena i to sam ju koristio u prahu, ne mijesanu s vodom. Vrlo brzo i efikasno je dolazilo do pozitivne promijene i da me opet muce hemoroidi, prvo bih posegnuo za glinom. U tim periodima sam glinu uzimao i oralno, bez ikakvih problema, normalno dozirajuci kao i sto sad doziram.

A sto se tice tvrdnje da glinu treba znati piti i koristiti, slazem se. Kao i sve drugo, uvijek je potrebno izvjesno znanje i upoznatost s tehnickim svojstima i najboljim nacinima upotrebe da se maksimiziraju dobre strane i minimiziraju lose. To je nesto sto smatram da se ne mora posebno isticati. Knjiga "Lijecenje glinom" je dobar izvor osnovnih informacija.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 02:02   #19
Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
..mene zanima..ako netko zna di se moze nabaviti lisce sladića?? ..ili"ti likviricije(tako nekako)..moze i mjesano sa korijenjem,..
Ja bih otisao u biljnu apoteku, ili trgovinu zdravom hranom i znao bih i latinski naziv, te pitao da li imaju, ili pak znaju gdje se moze nabaviti. Isto tako, ako oni nemaju i ne znaju, potrazio bih nekog travara (u Sisku znam i prema njihovom letku ga imaju, ako je lat. Glycyrrhiza Glabra u pitanju) koji ga ima.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 02:17   #20
Lijep pozdrav!

Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
..mene zanima..ako netko zna di se moze nabaviti lisce sladića?? ..ili"ti likviricije(tako nekako)..moze i mjesano sa korijenjem,..
Evo ja znam gdje možete nabaviti sladić ili slatki korjen tj.glycyrrhiza glabra ili liquiritiae radix.Pogledajte kontakt na www.zraka-sunca.net,oni se bave ljekovitim biljem,njihovim skupljanjem i obradom te čuvaju tradiciju liječenja biljem koja je od nekada poznata u njihovom kraju tj. u Donjoj Voći.Znam da i šalju poštom pouzećem.Puno sreće!
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.