Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2012., 11:19   #1
Vedrana Rudan: Hrvatska ne postoji. To je samo komad zemlje u vlasništvu multinacionalnih kompanija

Vedrana Rudan: Hrvatska ne postoji. To je samo komad zemlje u vlasništvu multinacionalnih kompanija


Poznata autorica Vedrana Rudan gostovala je u emisiji "Puls Hrvatske" Branimira Bilića i pritom izrekla nekoliko konstatacija oko kojih bi se danas mnogi mogli složiti, no rijetko tko će ih tako izravno i jasno potvrditi pred širokim gledateljstvom.
Njene doskočice voditelju emisije od jutros prenose mnogi mediji, no iste su poprilično trivijalne za cijelu priču - izjava koja bi danas trebala najsnažnije rezonirati medijima je slijedeća - "Hrvatska ne postoji. To je samo komad zemlje u vlasništvu multinacionalnih kompanija".

U dvije kratke rečenice Rudan je uspješno slomila višegodišnju šutnju brojnih "uglednika", bar kada je riječ o državnoj televiziji, po pitanju teme koja je svugdje oko nas i s kojom smo prisiljeni "oči-u-oči" živjeti već dva desetljeća.
Od takve direktne konstatacije mnogu zaziru, možda u strahu da ih se ne prozove za državnu veleizdaju, no Vedrana Rudan uspješno je iskoristila svoj "poseban" imidž i u lice javnosti gurnula konstataciju - zapravo činjenicu - o kojoj bi se itekako trebalo opširnije razgovarati.

Njen osebujan stil izražavanja i šarolika satira kojom upućuje na važne teme putem svojih kolumni, ne bi smjeli nimalo umanjiti značaj izrečenoga.
Ono što je Vedrani Rudan očito kristalno jasno već duže vrijeme, danas mora doprijeti do znatno šire populacije koja još uvijek živi u tektonskim zabludama.

"Gorka" istina bi možda ponajviše trebala naći put do velikog broja radnika koji se u ovom trenutku bore protiv svoje surove stvarnosti na niz pogrešnih načina, od štrajka glađu do naivnog mišljenja da bi im država, ona ista država koju Rudan spominje, mogla pomoći u njihovom najtežem trenutku.

Ova država i jest u rukama multinacionalnih kompanija, ali tu činjenicu nužno je proširiti i staviti je u veći kontekst - stvar je daleko gora, jer te multinacionalne kompanije nisu se domogle naše zemlje u nekom tržišnom, "zdravom" ekonomskog procesu - ova zemlja je brutalno oteta iz ruku onih koji su je stvorili i gradili desetljećima, zemlja je postala "samo komad zemlje u vlasništvu multinacionalnih kompanija" zbog ekonomsko-terorističke veleizdaje još nezamislivih proporcija.


http://www.lajk.ba/novost?k=25&id=34693
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:36   #2
Žena ima muda.
Nekada laje da bi lajala i sere bez veze,ali jedina jednako gazi i lieve i desne, i Crkvu i razne udruge, i Josipovića i Šeksa, svaka joj čast
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:50   #3
Ma Vedrana Rudan je obična prostakuša koja još nije prežalila da joj nema dragog vođe.
Ali volio bi da je po njenu da je hr država po volji naroda,tada bi joj spala glava na samu pomisao da isimjava hrvatsku tradiciju,kulturu i vjeru. Ovako ta skrojevićka može srati koliko želi.I neka bude zahvalna na tome.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:59   #4
[QUOTE=Kyle Reese;38478283]Žena ima muda.


ima ona i intelekt.
pametnija od svih mlatimudana zajedno
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:04   #5
I, da li govori istinu?
Gde ste 20 godina posle?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:12   #6
Rudanica mi u 99% ide na živce svojim prostačenjem i PMS-om.
Ali u ove dvije rečenice: "Hrvatska ne postoji. To je samo komad zemlje u vlasništvu multinacionalnih kompanija", savršeno je objasnila kako stvari stoje na ovom komadu zemlje.
Može li Hrvatska učiniti išta u interesu Hrvata, a što se kosi sa planovima "onih izana"? Ne, Hrvatska ne može apsolutno ništa bez da joj se naredi, da direktivu ili odobri.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:12   #7
"kontejnerska hrvatska" to je sad IN. Molim vas. Kod mene ljudi u kvartu beskucnici uvijek imaju sto za jest. Al bitno da pricaju da nemaju a svi puse cigarete i imaju mobitele. Dalje, tko ljude tjera da dizu kredite i kupuju stvari koje nemogu otplatit? Pa nije im drzava kriva za to sto svi moraju imati bmw i iphone i sta ti ja znam stanove jer svi to imaju. To je glupa ljudska malograđanština, a o ovoj rudan da ne pricam. Bolje da nisam ni gledao tu emisiju, dijalog između glupe komunjare i onog bilica kaj je isto uređivao po komunizmu i sad je odjenom postao narodno osvjesten, daj me nemoj........

Al naravno u svakom drustvu uvijek ima 5 % ljudi kojima sve smeta kao i onim građanskim inicijativama koje su protiv svega i svakog tko je uspjesan. Svako sam sebi kroji sudbinu dobro kaze doktor
__________________
hypnotic influence
franco_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:14   #8
Direktna je, neposredna, otvorena.
Mislim da nekad pretjeruje, ali je većinom u pravu.


Neke stvari ne možeš izreći nego kroz satiru. No, ne mora toliko prostačiti.
Na pitanje: Hrvatske je najviše bilo, dok je bila u tamnici. Sad, ovo malo, skoro pa ništa.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:18   #9
Quote:
franco_ kaže: Pogledaj post
"kontejnerska hrvatska" to je sad IN. Molim vas. Kod mene ljudi u kvartu beskucnici uvijek imaju sto za jest. Al bitno da pricaju da nemaju a svi puse cigarete i imaju mobitele. Dalje, tko ljude tjera da dizu kredite i kupuju stvari koje nemogu otplatit? Pa nije im drzava kriva za to sto svi moraju imati bmw i iphone i sta ti ja znam stanove jer svi to imaju. To je glupa ljudska malograđanština, a o ovoj rudan da ne pricam. Bolje da nisam ni gledao tu emisiju, dijalog između glupe komunjare i onog bilica kaj je isto uređivao po komunizmu i sad je odjenom postao narodno osvjesten, daj me nemoj........

Al naravno u svakom drustvu uvijek ima 5 % ljudi kojima sve smeta kao i onim građanskim inicijativama koje su protiv svega i svakog tko je uspjesan. Svako sam sebi kroji sudbinu dobro kaze doktor
OK,ovo sve stoji, daleko da su Hrvati siromašni
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:26   #10
Quote:
franco_ kaže: Pogledaj post
"kontejnerska hrvatska" to je sad IN. Molim vas. Kod mene ljudi u kvartu beskucnici uvijek imaju sto za jest.

točno.
i kod mene u kvartu, taj isti beskućnik ( nema u imovinskoj kartici ništa ) ima što za jest i još planduje na svojoj jahturini - čitavu godinu
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:27   #11
Quote:
franco_ kaže: Pogledaj post
"kontejnerska hrvatska" to je sad IN. Molim vas. Kod mene ljudi u kvartu beskucnici uvijek imaju sto za jest. Al bitno da pricaju da nemaju a svi puse cigarete i imaju mobitele. Dalje, tko ljude tjera da dizu kredite i kupuju stvari koje nemogu otplatit? Pa nije im drzava kriva za to sto svi moraju imati bmw i iphone i sta ti ja znam stanove jer svi to imaju. r
Jesi ti kad bio bolestan i bez novaca? Iskreno, ako može.

Lako je tuđim...mlatiti.

Danas u Hrvatskoj, na kredit sve, od zdravlja do posla, parovi se ne usude ni sanjati drugo ili treće dijete, gdje ako ti ode zub - otišao je, jer nemaš novaca, gdje je pola provincije kruha gladno.
Daj molim te nemoj.

Koji jebeni iphoni? Vidite samo mlade. Promatraj starce koji su odradili cijeli životni vijek, u poderanim čarapama i iznošenim cipelama. Pitaj ih kad su bili na masaži i u toplicama? Usporedi ih s penzićima koji kod nas dolaze kao turisti. Pogledaj im lica, tijela, njegovanost.

Jad i bijeda su.
Nama dobro.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:39   #12
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Jesi ti kad bio bolestan i bez novaca? Iskreno, ako može.

Lako je tuđim...mlatiti.

Danas u Hrvatskoj, na kredit sve, od zdravlja do posla, parovi se ne usude ni sanjati drugo ili treće dijete, gdje ako ti ode zub - otišao je, jer nemaš novaca, gdje je pola provincije kruha gladno.
Daj molim te nemoj.

Koji jebeni iphoni? Vidite samo mlade. Promatraj starce koji su odradili cijeli životni vijek, u poderanim čarapama i iznošenim cipelama. Pitaj ih kad su bili na masaži i u toplicama? Usporedi ih s penzićima koji kod nas dolaze kao turisti. Pogledaj im lica, tijela, njegovanost.

Jad i bijeda su.
Nama dobro.
Ne mlatim ja tuđom kitom po koprivama. Bez para nisam fala bogu starci mi dobro stoje. Imam 2 brata i tri sestre, i svi su zavrsili faks osim mene (ja sam odustao nakon dva tjedna). Al ak jedan dan ja necu imati para radi toga kaj nisam zavrsio faks nemogu krivit drzavu zato sto nemam para a to rudan radi. Ona kaze ja nemam para zasto me drzava nije zastitila? Pa kaj bi za svaki neotplaceni kredit trebala drzava mjenjat cjelu strukturu zbog tebe evo primjer koji zelis bit njegovan kao njemacki turist da ti lice sjaji. Pa nemoze ti lice sjajit ko njemackom turistu ako nemoze. Odi u njemacku to ti je najbolje. A i pitanje je zasto bi lice i njegovanost bili znak srece kad to mos pokrit sa tim?

Ti si nesto pobrkao. Jer i kod nas ima penzica koji dobro izgledaju isto ko sto i kod njih ima penzica koji lose izgledaju.

Ja tebe sad pitam zasto ti zelis imat auto? zasto si ne kupis bicikl ako nemozes imat auto?
__________________
hypnotic influence
franco_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:39   #13
Opet ti kazem da kod nas nitko nije kruha gladan kad imas gdje za jest. Pitanje je samo dal ces svoj ponos progurat i stajat u redu sa ljudima tamo
__________________
hypnotic influence
franco_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:45   #14
ja bih najprije rekao.. dosljedna osoba..

žena koja je dolazila sa namaskiranim podlivima na faci, šminkerskim modricama&oteklinama na licu kako bi ukazala na maltretiranje žena..brutalno je napala Anđelinu Đolie..jer je snimila film o srpskim silovanjima u Bosni.

Zadnje uređivanje sedan : 14.03.2012. at 14:57.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:47   #15
Quote:
franco_ kaže: Pogledaj post
Opet ti kazem da kod nas nitko nije kruha gladan kad imas gdje za jest. Pitanje je samo dal ces svoj ponos progurat i stajat u redu sa ljudima tamo

zašto bi uopće netko morao stajati u nekakvom redu ?
zašto država jednostavno ne otme lopinama svu pokradenu imovinu istih ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:47   #16
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
ja bih najprije rekao.. dosljedna osoba..

žena koja je dolazila sa namaskiranim podlikima na faci, šminkerskim modricama&oteklinama na licu kako bi ukazala na maltretiranje žena..brutalno je napala Anđelinu Đolie..jer je snimila film o srpskim silovanjima u Bosni.
Iako su lijevi kolumnisti redom napali film ,očito jer prikazuje Srpske zločine,nisma vidio njezin članak,imaš link?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:47   #17
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
brutalno je napala Anđelinu Đolie..jer je snimila film o srpskim silovanjima u Bosni.
kako i nebi kad ona nije u glavnoj ulozi. Tam gdje rudan ne vodi rijec i svi je pokorno slusaju tam nis ne valja i svi su glupi
__________________
hypnotic influence
franco_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:49   #18
Quote:
franco_ kaže: Pogledaj post
Ti si nesto pobrkao. Jer i kod nas ima penzica koji dobro izgledaju isto ko sto i kod njih ima penzica koji lose izgledaju.

Ja tebe sad pitam zasto ti zelis imat auto? zasto si ne kupis bicikl ako nemozes imat auto?
Ja govorim o onima koji ne mogu ni bicikl.
(Inače, moje jedino prijevozno sredstvo i nakon deset godina staža.)
Turisti su bili samo usput spomenuti, da shvatiš kako pretjeruješ.
Nemaju svi u ovoj zemlji 25 godina i potrebe koje im nudi Cosmo. (Ja sam, elem, žensko)

A ti drugi, među njima ima gladnih. Ne doslovno, ali osjetno siromašnih. To se najbolje vidi kad oboliš.

A kako je Rudanica koliko znam preživjela rak, i pisala o štakoru o riječkoj bolnici, u bolesničkoj sobi, e pa valjda žena misli i na to. Mi smo siromašno društvo, iako se razbacujemo čak i na državnoj razini, kojiput na bespotrebne gluposti.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:50   #19
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ma Vedrana Rudan je obična prostakuša koja još nije prežalila da joj nema dragog vođe.
Ali volio bi da je po njenu da je hr država po volji naroda,tada bi joj spala glava na samu pomisao da isimjava hrvatsku tradiciju,kulturu i vjeru. Ovako ta skrojevićka može srati koliko želi.I neka bude zahvalna na tome.
Osobno mi ne ne sviđa njen stil, katkad se slažem s njom, katkad ne. Ali, draža mi je tisuću puta od vrlih domoljuba koji bi skidali glave onima koji misle i govore drugačije od onoga što im je po volji
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:54   #20
Thumbs up

Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Žena ima muda.
Nekada laje da bi lajala i sere bez veze,ali jedina jednako gazi i lieve i desne, i Crkvu i razne udruge, i Josipovića i Šeksa, svaka joj čast
potpisujem ,

Rudanica je zakon , pun mi je k. klimavaca.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.