Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2015., 11:53   #1
3 crne mice - molim pomoć u hrani i pijesku

ovo je lolek. (ne mogu pousisati grebalice, usisala sam gumenu rukavicu, čekam da mi susjed to popravi, pa je puno dlaka).



presladak je, divne naravi, odmah se sa svima sprijateljio, u rukama sam ga odnijela do auta. uopće se nije otimao, znao je da ide u bolji život.



nađen je u jednom bircu k krapini, u parku, netko ga je večer prije iskrcao. ležao je na stolici i nitko ga nije tjerao, moram ih pohvaliti, dali su mu jesti, ali ne žele ga uzeti. i bila je tamo jedna tigrica koja ga je opako napadala. i mršav je bio, jadan, pa sam ga uzela. budući da je kopija male lole koju sam imala prošlo ljeto, osim bijelih zadnjih capica, zove se lolek. šparam na net prometu pa neću staviti još fotki. otkazala sam bnet i neko vrijeme bila bez neta. sad imam na stiku.

a ovu macu sam našla prekučer ili dan prije, na klasičnoj lokaciji oko pivnice medvedgrad, tamo sam našla većinu maca. vidi se da je uplašena, to je ubrzo po dolasku.





i jednog crnog, choko se zove, isto sam našla oko pivnice, prije koju godinu. a tamo iskrcavaju kad znaju da netko hrani i uzima. vidjela sam ju dan ranije s izgladnjelom tigricom, nešto su jele i tigrica je napala malenu. došla sam za 5 minuta dati im hrane, ali nije ih više bilo. pa sam ostavila, dobro skrivenu, na istom mjestu približno. i drugi dan je malena (još nema ime i još ne znam spol jer je bila jako plaha, u transporteru je ne mijaukala nego njištala, u kupaoni isto, drugi dan se malo smirila u kuhinji) tamo čekala opet papicu, pametna glavica. i bila je jako gladna. isto mršava, a kaj sam mogla, uzela sam i nju. piko je udomljen, imala sam jedno slobodno mjesto i samo 5 maca. sad imam 7. i 3 psa.

i ovo je slađana, ona je već objavljena u temi 2 skotne mice mole pomoć za kastraciju, ali stavit ću ju u ovu temu, 3 crne mice nije mala stvar. slađana se već dulje udomljava, ali nemam dobre fotke i nema poziva. druge negativne sugestije o crnim macama me ne zanimaju. udomila sam već 3 pa ću i ove 3.
ona je ostala kod mene nakon kastracije. premeka sam ja srca za te kastracije, žao mi je vratiti mace van, naročito pitome i prekrasne i mazne.

http://www.njuskalo.hr/udomljavanje-...oglas-15798356

financijski to sama ne mogu izgurti, previše godina traje borba, pa molim pomoć, za sad samo u hrani i pijesku ili uplatama za to. i maličku ću danas odvesti k vetu da vidim dal ima šugarce. za to mi treba 100 kn. dat ću svoje, ali moram platiti pregled uha za flokija i malenu, zaista imam velike troškove s njima, a s donacijama stojim jako loše već dulje. melonij je 3.vetica nakon nekoliko pregleda ustanovila da ipak ima travu u uhu, i to vjerojatno dulje, bila je već crna. par godina idem k vetovima za to uho. svi su rekli da nema travu. dok nisam samoinicijativno išla isprati cerumen da se vidi bolje pa je becky vidjela travu i zaista ju stručno izvadila bez anestezije. a sad pak floki vrti glavom. i tesa koja.... hm pa baš neću reći... ide onaj znakić sa začepljenim ustima... ima užasan proljev, prepisali medazol. tak da stalno nešto, iako se ne javljam jer sam bila bez neta.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 23:21   #2
dečki su jučer kastrirani, lolek i janko. crni nađen kod pivnice je dečko, pokazalo se i jako je dobar, pitom, sramežljiv nekako s drugim macama i jako mazan. a kastrirala sam i prekrasnu sivu tigricu, isto iz krapine. ona je prije par mjeseci dolutala mojim roditeljima koji prigrle sve dolutale mace. bilo ih je bezbroj. nažalost, pogazi ih sve auto ili ih otruju susjedi. stavim njene slike u temu za kastraciju maca. i napišem nešto više. prekrasna je.

za slađanu me tavlači neki čovjek već 2 tjedna i danas sam nakon najnovije izjave pukla i otkantala ga. na 1. su katu, a ne dajem mace za 1. i 2. kat ako nema mreža, osim ako su prozori visoko da ne mogu do njih. čovjek je rekao da će staviti mreže i javljao se svako toliko u vezi tih mreža. pa je napokon stavio i špitam ga 2put dal je to solidno i čvrsto i 2-3 put mu velim da ju neću dati bez mreža. dođemo mi nakon jako dugog i teškog dana, i tesu sam taj dan vozila k biski u sesvete, doputovali sa sela, teški utovari, istovari, nošenje po stepenicama 7 maca, i nakon svega idem još i na jarun, a kad ono ofrlji jedna mreža, jedva se drži, ne prekriva čitav prozor. i vratimo se slađana i ja doma. on veli da će staviti bolje mreže. i naziva me i dalje svako toliko u vezi problema nabavke mreža, da bi mi danas rekao da susjed ima lojtricu za mačke pa da u nekoj daljoj budućnosti imat će i slađana da može nutr-van- i to nakon što sam milijon puta rekla da dajem isključivo za stan bez izlazaka. pa sam mu rekla da mi se više ne da s njim natezati. čovjek mi je uzeo vremena i vremena s popzivima i gnjavažom. slađani i dalje nije ok s uhom. podebljali su terapiju pa osim kapi, dobiva i enroxil. račune stavim čim stignem. osim mame s 5 mačića i dugotrajnim proljevom, i svih njih koji su bolesni ili to bili, sad mi je i mama u bolnici. letim na sve strane i nikako sve stići. uskoro ću prvi put danas jesti. nemam više ni onih jadnih 50 kg, nego 49. morat ću se napokon malo povući, previše me to sve košta mene same, između ostalog. otići napokon na neki tečaj za okretanje glave ili barem za odebljanje kože. ili obraza.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 11:15   #3
evo račuzna za kastraciju loleka, janka i sive tigrice iz krapine, koju ću poslikati čim stignem. 100 kn je koprološka pretraga za mačiće, 1 govance, a 1 je od crnih maca koje imaju proljev već duže, ne znam čije sam pokupila, slađanino, mislim. nalaz je negativan na parazite, ali ima bakterija, i to samo kod mačića, a kod crnih je sve čisto.



ovo je račun za tesu, terapija i pregled, i ona je imala strašan vodenasti proljev. ne da mi se sad dizati sve teme da stavim račune u pripadajuće teme.

lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 23:04   #4
moje 3 crne mice su napokon dobile normalne fotke, naročito janko koji je do neki dan imao samo jednu kakvu takvu fotku i gomilu neupotrebljivih. došao je frend s dobrim fotićem i dobrim okom i super fotkama koje poslije pokvari i pretjeranoj obradi.

jankić, plah i stidljiv dečko koji se nedavno tek opustio.



još lijepih fotki možete vidjeti na njuškalu gdje je danas napokon dobio oglas.

http://www.njuskalo.hr/udomljavanje-...oglas-17172012

slađana, predobra ljepotica, je napokonj izliječena od upale uha. tak su barem rekli u ambulanti, kaj niš ne znači, ak se mene pita.



i još puno dobrih slika na njuškalu

http://www.njuskalo.hr/udomljavanje-...oglas-15798356

i lolek, mali fakin i velika maza.



oglas na njuškalu

http://www.njuskalo.hr/udomljavanje-...oglas-16550810

u kasici nam je ostalo oko 100 kn od svih donacija, a imam 13 maca. to je jedna tura pijeska, kojeg sutra moram kupiti još i troši se u tonama. hrane za velike imam još za par dana, a maleni će sutra ostati bez papice. imam velikih troškova oko svoje 12godišnje malene koja je osim bolesnih bubrega ima i bolesno srce, i srčani kašalj, a zadnje nogice ju jedva drže. zaista ne mogu dati ni kune više od svojih novaca. hitno nam je potrebna pomoć u hrani i pijesku ili za to. zaostale račune, kojih imam za 2000 kn novih i neobjavljenih, stavim čim stignem.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 21:48   #5
e stvarno ne znam što sve ne moram proći u pokušajima udomljavanja maca. osim sati i sati na telefonu za mačiće, i kojekakvih bisera, danas su po janka došli ljudi koji su imali navodno macu 8 godina. imam jako teških obiteljskih problema i iz zagorja sam došla danas samo udomiti janka. i nosila sobom 4 mačića i macu slađanu i 2 psa. da bi mlađi par, džanki izgleda i vibre, došao po janka s transporterom bez vrata!!! i na moju primjedbu da to ne ostavlja dojam pouzdanih vlasnika, a ni dobrih poznavatelja maca i da dal su i svoju macu vodili okolo u takvom transporteru, tip je na mene u mojoj kući počeo urlati da kaj ja njemu radim sad drame zbog transportera, da ako hoću da mu dam macu, a ako ne do viđenja! i urla! a ja staloženo velim do viđenja. pa nisu mogli vjerovati i vele ne mogujebeno vjerovati, u mojoj kući. inače frendica je išla prije u provjeru, stan je ok, imaju stvarno sve za macu, ali nije spominjala lošu vibru, ne kuži to svatko. zato provjere najrađe obavljam sama. i tako, po tom pasjem vremenu i tešku vožnju i teško pakiranje, uz gomilu najgorih mogućih obiteljskih problema, uz stalnu neizvjesnost da li ću ima imati dati sve što im treba, došla sam uzalud da bih upoznala par udomitelja iz crne rupe.

ovo je bio jankov prvi i jedini poziv. nadam se da više nikad u živbotiu neću sresti takve udomitelje. valjda je zato fejs pun životinja pobjeglih i stradalih u novim domovima.a ja sam uz ovu besparicu bezveze i potrošila 150 kn za put. i sutra moram odmah natrag. ko nemam dosta stresova, još i luđaci na svakom koraku. stvarno mi je svega dosta.

puno puno hvala aarie na uplati 100 kn. nadam se da ću sutra stići prije puta fotkati i staviti račune, ako ne, čim stignem. vjerujem da sam opet u minusu, naročito s današnjim putom bezveze. nije to bilo prvi put da plaćam put iz zagoirja za neuspješno udomljenje.

pomoć nam je i dalje potrebna, puno ih je i stalno nešto trebaju.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 11:05   #6
lolek, ljepotan s bijelim, prekjučer je otišao u novi dom. došli su po njega tata i starija djeca, 19 i 14 godina. čekali su ga 7 dana. više ne mogu financirati odvoz štićenika u roku odmah sa sela već nekamo, nego tko hoće pričekati kad je meni usput doći, taj pričeka. to je znak kvalitetnih udomitelja koji znaju kakvu životinju žele i dobro su promislili. izabrao ga je dečko od 14 godina koji obožava mace i htjeli su macu koja se voli maziti jer njihova prethodna ruska plava se mazila kad je ona htjela, i to kratko. pa su ju dali tatinom bratu. privukao ga je tekst o loleku koji je velika maza. obećala sam im da lolek neće silaziti s krila. bilo je prekrasno vidjeti dečkovo sretno nasmijano lice kad mu je lolek odmah skočio na krilo. i smješio se sretno čitavo vrijeme, kojih pola sata, jer lolek pola sata nije silazio s krila. djeca uvijek najbolje izaberu. vidi se da obožavaju mace, čitava obitelj. slike ćemo dobiti. udomljen je u stan u zagrebu. sretno moj lolek! divne je naravi, ali dosta je maltretirao neke mace. svi ćemo odahnuti, naročito janko koji se preporodi kad nije s lolekom.

a janko se preobrazio u pravog janka ljepotanka. imao je 2-3 poziva s nesigurnim uvjetima. dočekat će i on i slađana. slađana ima najmanje poziva. do sad je imala 1 ili 2. onaj s lojtricama i ne znam dal je bio još koji.

dobili smo 250 kn anonimno od toga je 140 pregled i lijek za žuću. ostatk je jedna runda pijeska. pa nam treba još hrane ili pijeska ili kuna jer i žućo se mora kastrirati kad ozdravi. pa ako još netko može pomoći, bila bih zahvalna.

janko ljepotanko



slađana.


Zadnje uređivanje lily0 : 07.02.2016. at 11:21.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 15:02   #7
lolek se javio iz novog doma. mislim da uživa. ima ogromnu hodalicu, igra se lovice s dečkom po stanu, valja se po krevetima i puno mazi. obećali su po stoti put da će ga dobro čuvati.





janko ima dosta poziva, ali ništa odgovarajuće. uglavnom nesiguran smještaj. slađana ima manje poziva, isto kao i za janka, uglavnom nesiguran smještaj. stvarno bi mi bilo užasno da je životinja šreživjela cestu, ali ne i moje neodgovorno udomljenje. naročito veliku obavezu imam prema slađani, u tom smislu, jer sam ju uzela iz dvorišta u kojem joj je život bio siguran i iz kojeg je nemoguće izaći. tak da nekakvo iskakanje kroz prozor na 1. katu i balkon jer susjedova mačka ide na balkon, ne dolazi u obzir, kao ni lojtrice i slične gluposti.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.