Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2023., 14:56   #1
Neuropatija nakon kemoterapije

Pozdrav forumaši,

Izgubio sam se po internetu čitajući članke o neuropatiji, pa se zato javljam ovdje. Majci nakon kemoterapije jako otiču i trnu noge, otiču joj prsti također na rukama. Na kemoterapiji je bila nakon operacije debelog crijeva i kemo ne završila pred ljeto ove godine.

Na upit kako ublažiti bolove i trnce, onkolog ke savjetovao B vitamine i rekao da ne može biti siguran da će to proći i koliko će trajati.

Ona pije već neko vrijeme B complex, ali ne vidi neko poboljšanje. Također, dosta hoda, iako ima osjećaj bockanja u nogama. Postoji li još neki način kako ublažiti oticanje i bol? Možda neka krema, masaža? Koliko je pametni odraditi limfnu drenažu? Bili pomoglo da joj kupim neki masažer za stopala i noge? Postoji li neka krema na tržištu koja može pomoći? Bilo kakav savjet dobro mi dodje.

Hvala
lalač is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2023., 10:17   #2
Neuropatija nakon kemoterapije

Proći će, ali treba par mjeseci do godina dana. Ja sam dobivala Vinkristin i imala sam bolne trnce u rukama od njega. Vitamini B ne mogu škoditi jer su dobri za živce.
Hodanje je super. Masaža isti ne vidim kako bi mogla škoditi.

Malo strpljenja, najgore ste prošli. Sve najbolje mami želim!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 22:46   #3
Neurobion?
Komb antiepileptika i antidepresiva?

U familiji sam imala i slucaj da je uopce nije bilo, i slucaj da je prosla, i slucaj da nije prosla.
Tak da,jbg, ocito je toliko faktora da nemre covjek procijeniti kaj bu bilo.
Drzim fige da prode!

Mozda konzultirati i neurologa - on se bavi ostecenjima zivaca, pa bi mozda on prije mogao dati adekvatnu terapiju, bez obzira sto je to nuspojava i/ili posljedica lijecenja, bave se oni i tim.

Iskreno, ne znam da za neuropatiju nesto znaci masaza, a bogme ni limfna drenaza, a kod bolne neuropatije tek ne vidim koristi. (Naravno, ako sam covjek vidi da mu pase, zasto ne)

Za bolne se daje kombinacija antiepileptika i antidepresiva (to je neuroloska bol i na taj nacin se i lijeci!), uz kraci period vece doze b-vitamina (spomenula sam Neurobion F, koji ide na rp)

Dakle, otisla bih neurologu vidjeti koju terapiju bi se moglo probati da se ublaze ili otklone simptomi.
E: Oticanje vjerojatno nema veze s neuropatijom i tu bi pretpostavljam kombinacija dijuretika i limfne drenaze pomogla, za sto preporuku moze dati onkolog i ide na uputnicu.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.