Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2007., 23:43   #41
Quote:
m.ar.e.s kaže: Pogledaj post
Slazm se sa vecinom napisanog i secer na kraju-ako hoces kvalitetno, kupi MIELE jedno 5x skuplji ali vrijede svake kune
Trenutno imamo Miele perilicu suđa, pećnicu i ploču. Staro nekih 4-5 godina.
Uglavnom,
Perilica - servis nakon 2,5 godine(masno naplatili)
Pećnica - 2x dervis nakon 2 i 3,5 godine. Trenutno izgleda kao da je atomska u njoj eksplodirala (otišli, tj. raspali su se metalni držači unutra, guma oko otvora izgorjela itd.)
Ploča - Grije dobro jedino ako je na 9(znači maksimala). Ako je na manje, skoro uopće ne grije.

Eto, to je naše iskustvo sa Miele-om...

edit: kako ne bi bilo zabune, ne radi se o najjeftinijim modelima...
joora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 12:31   #42
eletrozeta frizider mislim da je vec 4 godine bez problema (1800 kn)
prije imala stari gorenje frizider (star oko 20 godina kad sam ga zamijenila)
koji je bil bez problema i prodala ga za 300 kn
gorenje stednjak - nasljedila od bake, mislim da je star sad oko 20 godina ;-) ,
gorenje plinski koji sam dobila od svekrve (star 25 godina) prodala za 300 kn,
bil je isto ko nov ;-)
perilica gorenje, nakon 2 il 3 godine riknul je kondenzator neki i nedavno se zacepilo crijevo sa praskom ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 13:23   #43
oxigen

usisavač Elektrolux, katastrofa plačen prije cca 3 g. oko 1500,00 Kn rikava već danima, pregrijava se, u servisu vele treba promjeniti motor, garancija naravno istekla. Elektrolux never more.
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 18:33   #44
Quote:
joora kaže: Pogledaj post
Trenutno imamo Miele perilicu suđa, pećnicu i ploču. Staro nekih 4-5 godina.
Uglavnom,
Perilica - servis nakon 2,5 godine(masno naplatili)
Pećnica - 2x dervis nakon 2 i 3,5 godine. Trenutno izgleda kao da je atomska u njoj eksplodirala (otišli, tj. raspali su se metalni držači unutra, guma oko otvora izgorjela itd.)
Ploča - Grije dobro jedino ako je na 9(znači maksimala). Ako je na manje, skoro uopće ne grije.

Eto, to je naše iskustvo sa Miele-om...

edit: kako ne bi bilo zabune, ne radi se o najjeftinijim modelima...
E u guzicu, sad vise nis ne znam. Tko bi se tome od njih nad'o?
Sorry na preporuci, nis ja vise ne preporucujem, sve na svijetu je srot, samo je reklama bitna.
m.ar.e.s is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 21:32   #45
Quote:
joora kaže: Pogledaj post
Trenutno imamo Miele perilicu suđa, pećnicu i ploču. Staro nekih 4-5 godina.
Uglavnom,
Perilica - servis nakon 2,5 godine(masno naplatili)
Pećnica - 2x dervis nakon 2 i 3,5 godine. Trenutno izgleda kao da je atomska u njoj eksplodirala (otišli, tj. raspali su se metalni držači unutra, guma oko otvora izgorjela itd.)
Ploča - Grije dobro jedino ako je na 9(znači maksimala). Ako je na manje, skoro uopće ne grije.

Eto, to je naše iskustvo sa Miele-om...

edit: kako ne bi bilo zabune, ne radi se o najjeftinijim modelima...
čovjek misli da kad već toliko plati da je dobip kvalitetnu stvar, znači ni njemačke stvari više nisu što su prije bile...
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 13:10   #46
Electrolux

Imam perilicu veša staru 4 god. (koštala me 4000 kn). Radi ko urica - sa svim opcijama polovičnog pranja, namakanja, odgode za jeftiniju struju; energetski razred sve A. Prezadovoljna sam i obzirom na stalno pranje veša i ostalu aparaturu u stanu nemam prevelik račun za struju.

Pred 1.5 god. uselili smo u novi stan i kupili Electrolux-ov hladnjak, keramičku ploču (3 plin 1 struja) i pećnicu. Sve opet samo čista 5-ica.

Žao mi je što nisam i perilicu suđa kupila od njih, već Candy - dobra je ali ima sitnih mana. Vjerujem da s Electolux-om ne bi imala tih problema.

I nadalje kupujem sve od Electrolux-a.
ivyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 10:54   #47
Thumbs down vrlo negativno iskustvo sa aparatima Elektroluxa

Kupila sam tri aparata marke Elektrolux i to: mašinu za suđe, ugradbenu pećnicu i staklokeramičku ploču EHS 602 P. Sva tri aparta su mi se pokvarila u roku manjem od četiri godine
( mašina za suđe-dugme za uključivanje; ugradbena pećnica- grijač; i kod staklokeramičke ploče-izbrisani digitalni tasteri i jedna ploča). Potražila sam pomoć direktno od Elektroluxa i njegovih stručnih djelatnika, rečeno mi je da mi ne mogu pomoći već da se obratim ovlaštenom serviseru na mom području i da promjenim ploču.
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 21:48   #48
Kupili smo prije par dana samostojeći kombinirani hladnjak Electrolux AEG 75398 KG3, sav od Inoxa, visine od 2m... Cijena - nešto iznad 7.200kn! Ne bi ga nikada kupili da nismo čuli da je najbolji u klasi! A u izbor hladnjaka smo krenuli od cijene od nekih 4.000kn pa na dalje.

Kad je hladnjak stigao kući, raspakirali smo ga i uključili. Hladnjak je mogao raditi samo dok sam držao tipku uključenu, na otpuštanje tipke hladnjak se isključivao (umjesto da tipka ostane uključena).

Odmah sam zvao trgovinu u kojoj sam ga kupio, no odgovor je bio da ga najprije mora pregledati serviser. Tražio sam da zamjene iz dva razloga: uređaj je bio neispravan već kad je stigao (nije se stigao ni pokvariti, jer nije korišten ni minute), a uz to garanciju još nisam ni odnio u trgovinu na ovjeru (garancija je zalijepljena uz hladnjak, te se nosi na ovjeru nakon raspakiravanja).

No odgovor je bio neumoljiv - serviser iz Electroluxa ga mora pregledati (uređaj je kupljen u Kralju), a tek onda se može zamijeniti. Uz vezu, došao sam do servisera koji je došao i ustanovio da je 'otišla' glavna konzola s elektronikom, te da ju mora naručiti (nema rezervnu) i da ću čekati nekih mjesec dana. Tada sam zamolio servisera da otvori tu j... konzolu i provjeri ima li 'čega tamo' što je možda onemogućava pritiskanje tipke.

Serviser je otvorio konzolu i ustanovio da je plastični ovoj (koji onemogućava prolazak vlage između vanjskog gumba za uključenje i unutrašnje sklopke) nekvalitetno izrađen, te da postoji višak te plastike koja priječi pritiskanje tipke za uključenje.

Uzeo je škare (jedino je to bilo pri ruci) i odrezao tu plastiku. Tek tada je bilo moguće uključiti hladnjak.

S jedne strane, sretan sam što je hladnjak u funkciji (bez nepotrebnog čekanja drugog hladnjaka ili zamjenskog dijela), a s druge sam postao svjestan da smo bezveze platiti (pre)skupi hladnjak kojeg proizvođač nije ni uključio prije izlaska iz proizvodnje.

Mi kao plaćamo nekakav 'brand' koji bi trebao biti zaštitni znak kvalitete, a dobivamo škart! Da možda živimo u nekoj od zemalja EU, možda bi i dobili kvalitetu za novac (a pitanje je da li bi i tamo dobili smeće). Ovako, u ovoj zemlji plaćamo kojekavo smeće jer smo prepuni ponudom lošega.

Bilo bi bolje da smo sve kupovali u Pevecu ili Merkatone-u (cijela kuhinja je od Electroluxa) - prošli bi puno jeftinije, a roba bi trajala jednako! Serviser bi mi bio dobar poznanik i to bi za te novce bilo OK. No za Electrolux...
shunkyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 00:03   #49
Quote:
shunkyman kaže: Pogledaj post
Kupili smo prije par dana samostojeći kombinirani hladnjak Electrolux AEG 75398 KG3, sav od Inoxa, visine od 2m... Cijena - nešto iznad 7.200kn! Ne bi ga nikada kupili da nismo čuli da je najbolji u klasi! A u izbor hladnjaka smo krenuli od cijene od nekih 4.000kn pa na dalje.

Mi kao plaćamo nekakav 'brand' koji bi trebao biti zaštitni znak kvalitete, a dobivamo škart! Da možda živimo u nekoj od zemalja EU, možda bi i dobili kvalitetu za novac (a pitanje je da li bi i tamo dobili smeće). Ovako, u ovoj zemlji plaćamo kojekavo smeće jer smo prepuni ponudom lošega.
Ovo zadnje je prava istina.
Ono što se prodaje u zamljama u tranzicije u pravilu nije ni blizu kvaliteti kao isti ti proizvodi koji se prodaju na nekim "jačim" tržištima. Ovo posebno vrijedi za europske proizvode (kineski su smeće bilo gdje). I vrijedi od auta do deterdženata (o hrani neću niti govoriti). A sve zato što nemamo kvalitetni sustav kontrole kao druge ozbiljne zemlje. A bojim se da skoro i nećemo. No tu smo gdje smo.

Zato sam odavna složio (svoju) logiku kupovanja za HR uvjete:

Kućanski aparati: (perilice rublja,sušilice, hladnjaci, štednjaci) - Gorenje
Klime: Japan (skuplje) ili Koreja (ovisno o zahtjevima i načinu korištenja).
Auti: japan, koreja

S obzirom da zapadni proizvodi koje kupujemo nisu top kvalitete, jaka i rasprostranjena servisna mreža je vrlo važan faktor kod odabira proizvoda.
Istina da "Gorenje" nije "high" kao npr. Whirpool ali, kome je bitnija praktičnost onda je gore navedena "logika" OK.
Uglavnom:
Ono što se koristi svakodnevno i/ili se misli korisiti kroz duže vrijeme, treba biti kvalitetnijeg proizvođača s jakom, znalačkom (i ne skupom !) servisnom podrškom. Pod kvalitetnijim mislim onim koji ima ujednačenu kvalitetu proizvoda a ne "kalkulira" s tržištima (jednima zlato a drugima smeće).
Za sada su to istočnjaci (Kina još ne alio bude), a od Europljana Talijani koji proizvode najviše kod sebe (a ne u Kini, Turskoj, Rumunjskoj sl. kao drugi Evropejci)
Ono što se ne misli koristiti dugo, kupiti jeftino ali sa što dužom garancijom.
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 00:35   #50
Moja punica kupila ploču štednjaka od Elektroluxa , i to zato jer je bila jedna od skupljih, 3000 kn. Sranje. Nije opće zadovoljna, jer se kava na plinu kuha pola sata (problem: previsoke i predebele one željezne rešetke na kojima stoji lonac ili džezva )

na vikendici kupila Quadro ploču špareta za 1000 kn i ta je perfektna, baš onakva kakva joj je trebala. Uskoro ja kupujem i uzet ću isto tu od Quadra.
Vizualno izgledaju isto - moderno i lijepo.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 08:19   #51
imam perilicu suđa...bila jedna od skupljih...sad radi sedmu godinu bez greške,iako uz troje djece suđe perem bar dvaput dnevno...inače kažu da suđerice koje se toliko rabe, ne traju dugo zbog naše tvrde vode...ovom sam prezadovoljna...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 12:58   #52
Imam već 2 godine elektroluxovu ploću na plin i radi, ja zadovoljna. Kupila sam gorenje frižider bez ledenice i curio je curio, seris dolazio 6-7 puta, na kraju sam totalno popizdila i gorenje mi je vratilo lovu. Nakon toga sam kupila elektroluksov jer mi je jedini odgovarao po dimenzijama, a kad tamo iznenađenje i on povremeno procuri pa ti budi pametan. ELlektroluxoma mikrovalna riknula 2 dana nakon garancije. Sve ti je to lutrija. Ono što bih ja da ponovno kupujem bijelu tehniku pazila da je servis dobar, a gorenje mi izgleda ipak ima najbolju servisersku mrežu.
niaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 17:37   #53
Quote:
niaa kaže: Pogledaj post
Imam već 2 godine elektroluxovu ploću na plin i radi, ja zadovoljna. Kupila sam gorenje frižider bez ledenice i curio je curio, seris dolazio 6-7 puta, na kraju sam totalno popizdila i gorenje mi je vratilo lovu. Nakon toga sam kupila elektroluksov jer mi je jedini odgovarao po dimenzijama, a kad tamo iznenađenje i on povremeno procuri pa ti budi pametan. ELlektroluxoma mikrovalna riknula 2 dana nakon garancije. Sve ti je to lutrija. Ono što bih ja da ponovno kupujem bijelu tehniku pazila da je servis dobar, a gorenje mi izgleda ipak ima najbolju servisersku mrežu.
. E vidiš to ti je to. Neki su s jednom markom zadovoljni drugi nisu. Na osnovi osobnih iskustava koje ljudi iznose ovdje po forumu, praktički se ne može donijeti dobra odluka.
Kao što već rekoh, proizvodi koji dolaze u HR nisu kvalitete koju ima Europa. Zapravo i jesu, samo radi želje da se postigne niža cijena na ovakvim (kao naše) tržištima, neki proizvođači pošalju kontejnere a da su ispitali 10% proizvoda (a neki nisu niti jedan iz te pošiljke). I onda što koga zadesi.
Ako je stupanj "škatra" cca 10-15 %, lako se pogodi na problematični proizvod. Proizvodi koji se ispituju u tvornici pojedinačno, zbog toga i prilično više koštaju a obično se prodaju tamo gdje je bitno održati dobar image među konkurencijom. A HR je jako malo tržište za njih pa ih briga što mi mislimo i kako smo zadovoljni. Proizvođači kojima je generalno stalo da svjetskog imagea (npr. Japanci) imaju puno strožu kontrolu svojih proizvoda pa su pouzdaniji ali i osjetno skuplji.
Zato: što duže trajanje jamstva (3-5 godina) i što bolji (i jeftiniji ) servis nakon toga.
Ako netko voli čašće mjenati tehničke stvari (novi izgled, nove funkcije i sl.), onda što duže jamstvo za što manje novaca. Servis je pri tome nebitan.
I to je jedini način da se čovjek zaštiti od vlastitih troškova zbog nekvalitete kupljene robe.
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 11:17   #54
Ja sam kupila u aranu u solidumu na čekove uz 10 % popusta (kao da plaćaš sa kešom) perilicu za suđe, plinsku ploču, pećnicu i napu. Htjela sam i mikrovalnu ali mi je prodavač rekao ne može. Dobit ćeš je besplatno. I doista dobila je besplatno. Elektrolux ima svoj Family Club za koji nisam nikad ni čula i koji ti pošalju novčane bonove u vrijednosti 6% od plaćenog računa. Moraš samo poslati kopije ovjerenih garancijskih listova i kopiju računa. Ionako sam mislila kupiti to što sam kupila, ali ovo me je doista razveselilo, jer znate "džaba je džaba".
mali mujo 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 11:20   #55
Njihov hladnjak imam već sedam godina i dela ko urica.
mali mujo 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 23:02   #56
Frizider Elektrolux ENB39409X

Ima li koga tko je uzeo ovog velikog frizidera? Uglavnom nemamo nikakvu spaizu u stanu, pa racunamo da ce njegovih 285 litara ce nam dobro doci.
ChikaPika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 09:48   #57
Imam ga ja, i to sasvim slucajno - htjeli smo jedan whirlpool pa nam ga u mjesec dana nisu uspjeli dobaviti i dostaviti. i onda mi je dogulilo, otisla u ducan, uzela novac i u prvom iducem ducanu skupila prvi veeeeliki s reda. i mogu ti reci da mi nije zao. u ovih nekoliko mjeseci koliko ga imam me stvarno odusevio.
jedini je problem sta sada uvijek imam previse hrane u frizideru u odnosu na prije, stalno kupujem jer koliki je uvijek mi se cini da je prazan.
moj savjet.... GO FOR IT!!!
fjaka02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 23:23   #58
Mi imamo 3851x nešto manje od godinu dana, model koji je prethodio ovome koji ti spominješ. Nadam se da je Electrolux poboljšao kvalitetu od tada.
darko_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 10:05   #59
el.lux ugradbena pećnica - preporuka

Kupujem ugradbenu pećnicu, pa sam u nedoumici, na što je važno obratiti pozornost prilikom kupnje? Čini mi se praktičnijim da se vrata otvaraju sa strane bočno nego od gore.Sviđa mi se model Electrolux EOB66713X cijena je cca 4100 kn, pa ako ga netko ima da mi kaže štogod o njoj ili o nekom drugom dobrom modelu. Hvala
wildrose013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 13:28   #60
Ja sam stavila EOB 4750X i prezadovoljna sam s njom.Vrata se bočno otvaraju i lakše ju je očistiti,unutra su vodilice za padele koje lako skineš i staviš u perilicu na pranje.Koštala je 3500 u Merkuru.
strila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.