Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2007., 11:48   #81
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Naravno da ništa ne fali. Stan je prekrasan. Ne moraš se bojat, obzirom da je većina takva kao ti, kad rješava najvažnije pitanje u životu, ovakvi "savršeni" stanovi su nam sudbina.
I naravno da je lokacija super...imaš divan pogled na susjednu zgradu ili poslovni niz na Heinzelovoj

@Vojky, a čuj, moraš se nečim zabavljat kad si na terasi od 160 kvadrata...
Nego zanima me koja je tocno MANA ovog stana ako uzmemo u obzir cinjenicu da zelis zivjeti u tom kvartu i imas love koliko god pozelis.
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:55   #82
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Meni nikako nije jasno da većini građana ove zemlje ne smeta činjenica da kod nas nema nikakve strategije upravljanja prostorom koji je izuzetno bitan resurs i koji nije nepotrošiv. A kad ga se jednom uništi, nema lakog povratka.

Kojom logikom mi ovdje u zemlji čija prosječna gustoća naseljenosti nije velika, moramo imati uvjete stanovanja jednog Japana? U većini gradova.

Hrvatska je dovoljna da barem prostorno imamo kvalitetu dostojnu čovjeka jer nam je Bog dao zemlju koja je gotovo sva naseljiva. Nemamo zone džungli, tajfuna, pustinja, neprestanih potresa, poplava i ostalih "ljepota" kao neke druge zemlje. Samo treba razviti infrastrukturu i jednako se dobro može živjeti u Slavoniji, na moru, Lici, Zagorju...

I zašto u ovoj zemlji nema prepoznatljive gradnje? Zašto imamo zastrašujući austrijski i bavarski kič? Gdje su nestale tradicionalne hrvatske kuće? Koji je problem bio stvoriti projekte što se može i kako se smije graditi; bilo da se radi o stambenoj ili gradnji kuća?

Zapravo postavlja se pitanje, di je arhitektura u nas? Da li je više uopće ima?
Meni se čini da je nema. A nekad ju je bilo.
Sto se tice arhitekture u Hrvata, mislim da nas to ne bi trebalo cuditi, ako u obzir uzmemo cinjenicu da je vecina finacijskih institucija (da ne kazem sve) strana! U jednoj zemlji koja nema osnovne uvjete za zdravi rast i razvoj nekako mi se cini da je nazalost arhitektura jedna od zadnjih stvari kojom se netko bavi - a pogotovo ako uzmemo u obzir gradevinsku mafiju i zna se vec cije stanove...
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:56   #83
Quote:
kurjoza kaže: Pogledaj post
Nego zanima me koja je tocno MANA ovog stana ako uzmemo u obzir cinjenicu da zelis zivjeti u tom kvartu i imas love koliko god pozelis.
Meni je zastrašujuća činjenica da me ti sasvim ozbiljno pitaš što je mana u tlocrtu stana (čiji kvadrat košta oko 2000€ - a stan je u potkrovlju), od ukupno 124 m2, a koji ima dnevnu sobu od 41 m2, dok je kuhinja od 11,7 m2. Također ima i čak tri sobe, sve do jedne oko 11 m2.

I sve garnirano s terasom od 54 m2. Provizorno natkrivenom, prema slici, s nekakvim pleksiglasom.

A kao vrhunac, sve to u klasično jadnjikavom kvartu u Zagrebu, blizu prometnog raskrižja koje ima u svakom smjeru 4 prometne trake i gusti tramvajski promet. A s druge strane je, Branimirova, također velika prometnica i vlak. Sve garnirano onim malim ulicama i poslovnim zgradama koje niču duž Heinzelove.

Tebi stvarno nije jasno da se ne može pod luksuz smještavat svašta u bezvezne kvartove? Da luksuz znači, osim izvrsnog tlocrta, mir, tišinu, zelenilo, a ne napučene uličice u kojima se između obiteljskih kuća grade nekritički stambene mrcine, a infrastruktura je ista kao i u proteklim vremenima.

Što ti doista tako malo od života očekuješ, pa se zadovoljavaš i čak diviš svemu? Tako malo cijeniš svoju lovu, da bi ju dao jednog dana ovakvim hohštaplerima?

EDIT: nije samo građevinska mafija kriva. Da nema potražnje, ne bi ni nje bilo u takvom broju. Krivi su svi oni kojima je sve dobro, koji sebe i svoj novac tako malo cijene da će doista sve ići kupiti, po bilo kojoj cijeni. Očito je urbanistička kultura, kao i postojanje kriterija, mjera razvijenosti neke zemlje, a mi ju definitivno nemamo. Balkan u pravom smislu riječi.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:02   #84
Draga radim u blizini i mogu ti reci da je to stan u CENTRU, u extra MIRNOM prekrasnom kvartu sa apsolutno svom infrastrukturom - poprilicno udaljen od Heinzelove, a gotovo kilometar od Branimirove ulice.

Terasa je iskoristiva, dnevni krasan, a sto to nedostaje kuhinji od 11 m2 ne mogu dokuciti... Sobe su pristojne, i ODVOJENE od dnevne zone.

U kvartu su inace ne privatne kuce vec starinske vile s divnim okolisem.

Ali pretpostavljam da tebi vise odgovara nesto poput npr. Vrbana 3, pa necu vise o ovome
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:05   #85
Kad se ne zna niš odgovorit, ide se ad hominem.

A nakon što sam tako iskritizirala naguranost ovih 5 zgrada, ići mene trpati u Vrbani fanove, doista govori o tvojoj mogućosti logičnog zaključivanja.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:10   #86
A vidis meni se cini da ti ne znas nista odgovoriti, bar ne argumentirano, stalno ponavljas isu frazu, dnevni od 40 i kuhinja od 11 - i tako ukrug...

Nekako imam dojam da sam svoje argumente sasvim jasno izlozila!

ako treba, mogu ponoviti
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:16   #87
Evo Ingrinih stanova u Ilici...još jedna luksuzna gradnja
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:20   #88
Quote:
kurjoza kaže: Pogledaj post
Sto se tice arhitekture u Hrvata, mislim da nas to ne bi trebalo cuditi, ako u obzir uzmemo cinjenicu da je vecina finacijskih institucija (da ne kazem sve) strana! U jednoj zemlji koja nema osnovne uvjete za zdravi rast i razvoj nekako mi se cini da je nazalost arhitektura jedna od zadnjih stvari kojom se netko bavi - a pogotovo ako uzmemo u obzir gradevinsku mafiju i zna se vec cije stanove...
Kontradiktorna si. Tko je u građevinskoj mafiji? Jesu li Hrvati ili stranci? Kakve veze imaju banke s arhitekturom i poslovnim planiranjem?
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:29   #89
Velike veze imaju Gazda, jer se krediti moraju realizirati preko banaka, a preko kredita se kupuju razno razne stvari kod nas, pa tako i stanovi. U zemljama razvijene ekonomije postoje tzv stambene banke koje po veoma povoljnim uvjetima kreditiraju gradane SVOJE drzave. Kod nas nema banaka kojima bi takvo sto bilo u interesu zato sto naravno strancima nije u interesu dobrobit ljudi u stranoj zemlji vec iskljucivo oplođivanje kapitala. A novac ipak pokrece mnogo stvari pa tako i arhitekturu.

A sta se tice gradevinske mafije, mislim da ona nema nacionalnosti, kao ni kapital ustalom. Ali zna se tko je potpomaze raznim izmjenama GUP-ova i slicnog - ne zelim se baviti imenovanjima ocitog, tako da cu imena izostaviti jer mislim da smo ih vec previse puta prozvakali.
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:33   #90
Quote:
kurjoza kaže: Pogledaj post
Velike veze imaju Gazda, jer se krediti moraju realizirati preko banaka, a preko kredita se kupuju razno razne stvari kod nas, pa tako i stanovi. U zemljama razvijene ekonomije postoje tzv stambene banke koje po veoma povoljnim uvjetima kreditiraju gradane SVOJE drzave. Kod nas nema banaka kojima bi takvo sto bilo u interesu zato sto naravno strancima nije u interesu dobrobit ljudi u stranoj zemlji vec iskljucivo oplođivanje kapitala. A novac ipak pokrece mnogo stvari pa tako i arhitekturu.

A sta se tice gradevinske mafije, mislim da ona nema nacionalnosti, kao ni kapital ustalom. Ali zna se tko je potpomaze raznim izmjenama GUP-ova i slicnog - ne zelim se baviti imenovanjima ocitog, tako da cu imena izostaviti jer mislim da smo ih vec previse puta prozvakali.
Ovak. Banke ne diktiraju kako i gdje će se graditi. One samo koriste postojeću situaciju. To pod jedan.

Pod dva, jako se varaš ako misliš da banke u inozemstvu vodi patriotizam i altruizam , nego profit, kao i kod nas, a nacionalnost vlasnika banke tu ne igra nikakvu ulogu.

Ovdje pričamo o retardiranim tlocrtima stanova, ružnim zgradama naguranim jednim do druge na lošim lokacijama bez zelenila i popratnih sadržaja, zbrda-zdola kvartovima gdje se izmjenjuju prastare prizemnice i zgradetine od 6 katova jedne do drugih, nedostatku nekakvog vizualnog identiteta gradnje itd.

Oni koji grade takve zgrade su krivi, naravno. Ali, krivi su i građani koji mahnito kupuju te užase (po visokoj cijeni obzirom na njihovu platežnu moć) i još briju da su super prošli.

A vidi čuda, i graditelji i građani su - Hrvati.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:36   #91
E da, taj Hypo kvart. Po meni jedan od boljih novih kvartova u gradu, iako naravno ima svoje nedostatke. Ali ima npr. parking, zgrade nisu baš na 5 m jedna od druge, zelenila oko zgrada itd.

Taj kvart su gradili - stranci. A mogu li Hrvati sami sagraditi kvart po mjeri čovjeka? Mogli su do 1990, zašto sad ne mogu?
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:43   #92
Varas se ako mislis da banke ne gledaju patriotizam u zemljama u kojima dolaze. Kao sto rekoh u npr. Njemackoj postoje banke koje su sponzorirane djelomicno od gradova i opcina a bave se iskljucivo kreditiranjem gradana za kupovinu stanova i ulaganje u projekte po super povoljnim uvjetima.
Daj mi reci koja bi banka takvo sto organiziral kod nas?

A reci mi sa kim ima veze GUP i tko je zaduzen za nedovrsavanje poticane stanogradnje u npr. Zagrebu. I da li je to iskljucivo zbog gradana Hrvatske ? I sto se dogada je da ljudi koji se trebaju okuciti kupuju ono najpovoljnije zbog nedostatne ponude. A to znaju biti ovakvi ili slicni tlocrti.

A kapital uvelike diktira arhitekturom i strukom jer bas i ne znam ljude koji rade i zive od ideja, pa ako uleti jos i neki super posao, predivna arhitektonska cjelina, odradit ce je s gustom, a vecinu stvari ipak rade za novac.
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:50   #93
Quote:
kurjoza kaže: Pogledaj post
Varas se ako mislis da banke ne gledaju patriotizam u zemljama u kojima dolaze. Kao sto rekoh u npr. Njemackoj postoje banke koje su sponzorirane djelomicno od gradova i opcina a bave se iskljucivo kreditiranjem gradana za kupovinu stanova i ulaganje u projekte po super povoljnim uvjetima.
Daj mi reci koja bi banka takvo sto organiziral kod nas?

A reci mi sa kim ima veze GUP i tko je zaduzen za nedovrsavanje poticane stanogradnje u npr. Zagrebu. I da li je to iskljucivo zbog gradana Hrvatske ? I sto se dogada je da ljudi koji se trebaju okuciti kupuju ono najpovoljnije zbog nedostatne ponude. A to znaju biti ovakvi ili slicni tlocrti.

A kapital uvelike diktira arhitekturom i strukom jer bas i ne znam ljude koji rade i zive od ideja, pa ako uleti jos i neki super posao, predivna arhitektonska cjelina, odradit ce je s gustom, a vecinu stvari ipak rade za novac.
A reci, što spriječava naše gradove i općine da subvencioniraju stambene kredite? Misliš da neka banka ne bi pristala na takav deal, obzirom na količinu klijenata koje bi dobili?

A GUP i poticanja stanogradnja, naravno, pogoduju građevinskoj mafiji. Koju čine HRVATI. Od kojih, svršavajući na priče o executive Grohe wc školjci, stanove kupuju HRVATI. Najveća krivnja banaka je što takvim retardiranim građanima dopuštaju da se zadužuju. Ali, na prijedloge da se ograniči kredite na 1/3 plaće odmah ti isti građani idu drvljem i kamenjem, ne?

Zaključak: Hrvati su za sve krivi, jer su izrazito glup narod
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:53   #94
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
E da, taj Hypo kvart. Po meni jedan od boljih novih kvartova u gradu, iako naravno ima svoje nedostatke. Ali ima npr. parking, zgrade nisu baš na 5 m jedna od druge, zelenila oko zgrada itd.

Taj kvart su gradili - stranci. A mogu li Hrvati sami sagraditi kvart po mjeri čovjeka? Mogli su do 1990, zašto sad ne mogu?
Zgrade jesu nagurane jedna do druge i gledaju jedni drugima u prozore, preko nevelike ceste. A nekakvih 15-ak metara preko je Heinzelova, na kojoj je niz poslovnih zgrada, čija dvorišta su okrenuta i tik su do tih novih zgrada.

Isto tako, stanovi su dosta mračni jer samo oni koji su na tom 5. katu ne gledaju u druge zgrade, a manji su svi jednostrano orijentirani, što je naprosto mantra naših "arhitekata".

Evo ti položaj naselja

A ono što je najtragičnije, kako su nikle te zgrade, tako će u tom kvartu, u toj ulici, koja je bila kakva takva oaza obiteljskih vila, niknuti tko zna koliko još ovakvih četvrti. Tako da se nikako ne može planirati život, sa sigurnošću, za te ogromne novce.

U normalnoj zemlji se zna da ako je četvrt definirana kao stambena, onda nema poslovnih objekata, šoping centara. Kad daješ lovu ti znaš za što ju daješ. Dok u nas...lutrija
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 13:42   #95
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Nije Sigma usamljena, evo nešto i od Hypo projekta, tamo na Pešćenici di je i Banditić kupijo stančić

stančić od 112 kvadrata

e ovo me oduševljava ... nemoš korak napravit da ne naletiš na vrata! 6 vrata iz hodinika!!!! ne daj bože da poželiš objesit sliku ili špigl a da bi iz hodnika ušla u kuhinju prvo u još jedan hodnik
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 13:58   #96
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
a da bi iz hodnika ušla u kuhinju prvo u još jedan hodnik
ma nije..ideš direktno u kuhinju ...ovaj drugi hodnik ti je za 2 sobe +kupaonu
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 14:25   #97
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
ma nije..ideš direktno u kuhinju ...ovaj drugi hodnik ti je za 2 sobe +kupaonu
ah ah to mi promaklo ... zaplela sam se o tolika vrata
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 14:29   #98
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
nemoš korak napravit da ne naletiš na vrata! 6 vrata iz hodinika!!!!
Ako računaš ulazna, 7...

Mada, ako moram birati, uvijek ću izabrati ovo rješenje, nego da idem iz sobe u sobu. Slike su precijenjene...
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 15:10   #99
Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
Ako računaš ulazna, 7...

Mada, ako moram birati, uvijek ću izabrati ovo rješenje, nego da idem iz sobe u sobu. Slike su precijenjene...
to da, samo kaj bi vrijedilo dio zidova pomaknut, a dio porušit da bi stan imao ikakvog smisla


ali dvosobni su im još kreativniji .... http://www.hypo-qart.com/l1/tip_a_1.htm ... kroz cijeli stan do kuhinje i ostave ... ultra praktično
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 15:16   #100
A sve je moglo biti drugačije da je na mjestu sobe br. 3, stavljena kuhinja...no, mali stanovi, a i ovaj spada u to, služe za popunjavanje prostora u zgradi, pa se njima posvećuje još manje pažnje, no većima...ako je to moguće zamisliti

Ne znam što se uopće muče i stavljaju te špelunke od kuhinja u stanove
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.