Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2015., 18:07   #1841
Je da, ok, al to je kad ga ima pa ponuda pokriva potražnju, no kad ga nema ili ima malo, onda cijena raste jer je stvar ekskluzivnija, logično. Tak je sa svim u pravilu, tržište jednostavno tako egzistira i funkcionira.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 10:23   #1842
Quote:
Anelej1 kaže: Pogledaj post
Bez obzira kakva godina bila, više od 80 kn za ulje za svakodnevnu upotrebu ne dam.
A di si ti, tj. kamo gravitiraš?
Ako si u Zg, dala sam ti preporuku - za 70-tak kn ti je Blato Korčula na Dolcu, koristim ga za svaki dan, uz vodnjanski torčol, ovisno o jelu.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 17:18   #1843
Jel ova ulja iz Konzuma valjaju kaj tj. kakva im je kvaliteta? Ekstra djevičansko 0,5 l već od 40 kn..gdje nabavljat? Kak bit siguran da ni na Dolcu npr. ne prodaju neku mješavinu a ne čisto djevičansko..?
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 19:09   #1844
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Kak bit siguran da ni na Dolcu npr. ne prodaju neku mješavinu a ne čisto djevičansko..?
Ako mene pitaš, apsolutno nikako. Ali ako ne možeš skužiti, onda vjerojatno nije niti bitno.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 19:14   #1845
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Jel ova ulja iz Konzuma valjaju kaj tj. kakva im je kvaliteta? Ekstra djevičansko 0,5 l već od 40 kn..gdje nabavljat? Kak bit siguran da ni na Dolcu npr. ne prodaju neku mješavinu a ne čisto djevičansko..?
Ovu godinu, ono što moram, nekako se provlačim s Monini Classico, Passignano i Brachia i nestrpljivo čekam ovogodišnju berbu koja će biti solidna. S ova tri kuham ono što baš moram kuhati na maslinovom ali deklaracijama ove godine ne vjerujem kao ni prodavačima na štandovima. Znam što je lani bilo s maslinama i sam ih nešto imam, a nisam dobio ni litru ulja. Kome da vjerujem kad mi je rođak cijelo ljeto turistima prodavao domaće ekstra djevičansko po 100 kn koje je kupovao na akcijama u Konzumu i Tommyu po 40 kn. Još se zajebavao da mu najbolje ide Marinero.

Ja sam taj problem riješio tako što sam ove godine potrošnju maslinovog smanjio za 2/3 u korist bučinog, sezamovog i svinjske masti.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 20:20   #1846
Ja sam problem nestašice domaćeg ulja rješavala s Grcima; samo što Kalamata nije uvijek nabavljivo, a ova kretska su mi malo pregorka. Očito ona slađa ostave za domaće tržište a u svijet šalju ono što svijet kupuje pod "fino". Baš sam se iznenadila kad je kod Lyrakisa bila takva razlika u okusu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 17:20   #1847
Pocela sam koristiti ulje od Presa d.o.o. (Vela Luka), uopce mi nije lose. Uzmem u velikom Konzumu, 100 kn/l.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 17:48   #1848
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
djevičansko po 100 kn koje je kupovao na akcijama u Konzumu i Tommyu po 40 kn. Još se zajebavao da mu najbolje ide Marinero.

//SJEC.
Jako sam "sretan" zbog ovoga i produbljuje moju empatiju sa dalmatinskim maslinarima u teškim godinama.

Dabogda mu paunovo oko potuklo sve masline pa nikad neimao litre ulja.

Sorry Pelle prema tebi ništa, ali rođo ti je ...nemam riječi
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 19:25   #1849
mene je ljetos sablaznilo kad sam u Pirovcu išao uzeti pola litre ulja na placu i kad mi ispalilo cijenu od 50 kn. a dosad sam uvijek gdjegod stigao kupovao po 80 kn/l /čak i jeftinije lani na Braču, i to jako dobro po preporuci; doduše i ovo pirovačko je bilo jako dobro priznajem)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 20:06   #1850
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Jako sam "sretan" zbog ovoga i produbljuje moju empatiju sa dalmatinskim maslinarima u teškim godinama.
Znam da su isto radili i s Lidlovim uljem. Primadona u plastičnoj boci zna biti po 22 kune pa se onda kupuju kartoni ulja i onda se to ulje prepakira u adekvatniju ambalažu.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 20:26   #1851
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
...ali rođo ti je ...nemam riječi
Ni ja.

Boli njega kuki za paunovo oko. Zaradio je on lani na kaplusu i marineru više nego od dobre berbe.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 07:34   #1852
Kakvo misljenje imate o toj ?.Primadoni iz Lidla......ja,jako lose.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 08:51   #1853
Dobro je za prženje ribe
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 09:25   #1854
S obzirom na cijenu, moje mišljenje je izuzetno pozitivno, redovito uzmem 4-5 litara kad je na akciji.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 09:39   #1855
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
S obzirom na cijenu, moje mišljenje je izuzetno pozitivno, redovito uzmem 4-5 litara kad je na akciji.
+1
Ako nemam domaćeg, kupujem ovo.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 08:21   #1856
Meni je ok,prednost dajem domaćem,ali za prženje koristim ovo iz Lidla
Pegina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 06:28   #1857
Dali je netko nedavno kupovao Ol Istria,kakvo je ulje?
Osim toga ulja nemam pojma sta bi uzeo,90% ulja u trgovinama nije hrvatsko 'ebem te zemljo dembelijo

Prosle godine sam probao Brachiju(ili kako se vec zove)-srednja zalost.
Dali ima jos neko solidno ulje koje bi preporucili?
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 10:17   #1858
Kad smo kod uja, javlja mi svojta s juga da će ove godine opet bit super, nešto sitno su za probu već preradili, a berba je inače full u toku..


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 10:27   #1859
Prosetao do Konzuma,na Marininom extra djevicanskom pise da je zemlja porijekla EU a na njihovoj stranici pise da je to njihov proizvod.
Ok,HR=EU ali sam svejedno skeptican..
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 11:17   #1860
Čini mi se da Ol Istria odaje dovoljan dojam da je ulje dobro...
__________________
Mitološki bogovi sa svojim spletkama i prevrtljivošću su bezvremeni odraz ljudske iracionalnosti.
Pret-Ares is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.