Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2011., 23:28   #1
GO Launcher Ex

Link dotične aplikacije na Andorid marketu.

Ovo je prvi launcher koji sam instalirao i prvi koji mi se iz prve jako svidio.
Poslije sam bio željan promjena i iz znatiželje i usporedbe sa trenutnim isprobao sve ostale launchere, kao recimo LauncherPro, Pro Plus, ADW itd. i nijedan mi se nije u kratkom roku toliko svidio kao GO Launcher, što ne znači da ostali nisu loši, ali ovaj mi ima ono nešto, kako bi se reklo. I ostat ću na ovom jer mi je zaista odličan, jednostavan, dopadljiv, brz, funkcionalan, s većim izborom tema itd...
Sve u svemu sasvim korektan launcher sa jako dobrim performansama i sasvim sam zadovoljan s njim. Zasad
Naravno, svatko ima svog osobnog favorita i stvari koje su mu bitne, pa će odabrati onaj prema njegovim potrebama itd. tako da je moj trenutno GO Launcher EX.
Kakvi su vaši dojmovi?
Ben Marshall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 13:46   #2
Ja sam prije koristio LauncherPro i ADW+.
Svi su bolji od defaultnog launchera, ali mi je GO također za sada najbolji.
Ne znam čini li mi se brži ili je stvarno brži- ali, ja sam zadovoljan

Ima i par sitnica koje mi se sviđaju.
- "kružno" scrollanje: kada dođete do zadnjeg ekrana, nastavljate u istom smjeru do prvog i dalje
- folderi: sviđaju mi se folderi, jednostavno i pregledno su napravljeni
- jednostavno skrivanje aplikacija iz drawera
- dosta efekata scrollanja i većina ih je fora (nije korisno- ali čovjeka veseli )
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:41   #3
Slažem se sa ovim sitnicama, možda me baš tim malim stvarčicama i osvojio
A efekti su stvarno odlični i lijepi, prvo se nisam mogao odlučiti koji tip 'slajdanja' da stavim u app draweru, pa sam stavio na random jer su mi svi na neki način super ali kad bih morao izdvojiti to bi bio Sphere
I napokon stvar koja mi se jako svidjela još u vrijeme dok sam instalirao ovaj launcher je to što se mogu brisati i nadodavati one desk pločice, naravno svakom svoje, ali ja od onih 7 na Senseu sam koristio samo dvije, dok su mi sve ostale zjapile prazne i bile nepotrebne, a na ovom se launcheru to može prilagoditi onako kako ti želiš, kome treba 10, stavit će 10 ili više, kome treba dve, stavit će dve i tak...
Onda povećanje i smanjivanje aplikacija, mijenjanje naziva itd...
Uglavnom, otkad koristim GO Launcher EX sve radi brže, ljepše, bolje, oku i prstu ugodnije i ja sam prezadovoljan
Ben Marshall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 18:59   #4
Ja nigdje ne vidim za slajdanje sphere opciju za appdrawer

wildfire via tapatalk
Bobby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 03:56   #5
Kako ne vidis? Pa trebao bi...

Menu > Preferences > Effect settings > Horizontal scroll effects > ...Sphere

U App Drawer settings pod Scrolling orientation moras staviti na Horizontal page by page (Ili Horizontal loop), s obzirom da vertikalan tip skrolanja naravno nema takvih efekata/opcija.

Mhmm, vec duze vrijeme sam se zalio i tugovao jer nema opcije za App Drawer kao i u Home screen-u, da te sa zadnje desk plocice prebaci na prvu kod slajdanja, ono, dusu sam htio dat samo da stave tu opciju, sve dok TEK jucer nisam skuzio da ta opcija ipak postoji... Nesto sam prcko po opcijama i slucajno vidio


Zadnje uređivanje Ben Marshall : 16.09.2011. at 04:10.
Ben Marshall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 07:57   #6
Aaaa,horizontal da,fora...ali ipak mi je vertical drazi i waterfall efekt,3d izgled.a kod slajdanja plocica binary star i chariot

wildfire via tapatalk
Bobby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 17:12   #7
Isto ga koristim već poduže vremena. Ispočetka samo zbog tog što podržava horizontalno skrollanje (vertikalno mi nikako ne paše) na koje sam navikao na touchwizu. Također volim malo poredat aplikacije a ne da su čisto abecedne.

Dalje čini mi se dosta sistemski 'lagan', rijetko zatrzne. Ima mnoštvo tema za njeg (trenutno koristim besplatnu honeycomb temu koja mi paše uz honeycomb temu telefona).

Uz Go Launcher koristim i widget 'Go switch' koji je naprednija verzija defaultnog power control widgeta.

Na kraju ne manje važno sviđa mi se što je besplatan kao i ostatak go softvera. Svaka čast na tom!
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 16:26   #8
Koristim go lancher ex i instaliro sam si temu od
Cyanogen moda..i tema mi je promjenila izgled
Svih defoltnih aplikacija ali i nekih instaliranih..
Onda sam iso vidjet koje imam sve ikone a
ima ih puno samo sto npr od aplikacije IMDb ili
soundhounda nije promjenjen izgled u izborniku.
Zanima me jel mogu ja rucno promjenit izgled
Aplikacije u izborniku ?
p350 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 01:25   #9
U izborniku ne mozes, jedino ako ti je na desktopu...

Bar ja nisam nasaotu mogucnost...
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 12:26   #10
Android i aplikacije su nesto novo za mene, mob (lg p350) imam tek kratko i polako se ucim, igram, skidam, stavljam, proucavam... procitala sam cijelu temo o aplikacijama, problemima, savjetima, citam FAQ, citam dalje nove teme, ponesto zapisem, popamtiti se ne moze sve. Dosta toga sam skinula s marketa (neke stvari su mi duple, pa ih treba maknuti, kad vidim koju bih zadrzala), uglavnom, nije dosadno.
Vidim hvale dosta svi taj GO Launcher...nisam do sada dokucila koje su njegove mogucnosti (to tek treba isprobavanjem valjda), bila sam ga skinula s marketa, pa mi se odmah sve poremetilo, promijenilo...pa sam se preplasila, da necu znati/moci vratiti se na staro, pa sam ga odmah i deinstalirala. Zbog toga mi treba savijet, za pocetak, kad se to skine, sto i kako raditi...gdje u postavkama pronaci mogucnost vracanja na staro, odabrati izgled telefona. Ne bih htjela da mi se izgled odjednom promijeni i sve nestane, a na novom se ne znam snaci...je li moguce kombinirati oba....jednog koristiti, s drugim se upoznavati, pa onda kasnije odluciti jednog eventualno maknuti...ili dodati neki treci?
Dakle, kako instalirati taj GO Launcher, ali da se mogu nekako snaci i vratiti na svoj stari izgled, a GO polako proucavati i koristiti samo povremeno...dok ga ne odlucim staviti kao jedinog (kako to napraviti?) ili izbrisati?
Hvala
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 13:43   #11
Kada instaliraš neki launcher- kod prvog stiskanja home tipke te pita koji launcher želiš koristiti.
I sada možeš ili odabrati jedan od tih (i onda opet kada stisneš home opet birati) ili staviti kvačicu da želiš stalno koristiti taj koji odabereš i odabrati.
No, i to "stalno" se lako da promijeniti.
Odeš u postavke, aplikacije, instalirane aplikacije i nađeš taj launcher koji si instalirala- stisneš na njega i na dnu imaš opciju "Clear defaults" koja miče onu kvačicu i vraća te na početak onog biranja.

Znači, možeš najnormalnije istovremeno koristiti i jedan i drugi (ili više njih).

A, kada ga instaliraš- na homescreenu stisneš menu tipku, odabereš postavke i isprobavaš.
Nema drugog načina- osim da ti netko sad za svaku postavku piše što točno radi.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 22:11   #12
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Kada instaliraš neki launcher- kod prvog stiskanja home tipke te pita koji launcher želiš koristiti.
I sada možeš ili odabrati jedan od tih (i onda opet kada stisneš home opet birati)
Puno hvala, ovo sam shvatila.
Quote:
ili staviti kvačicu da želiš stalno koristiti taj koji odabereš i odabrati.
Hm, ovo bas i nisam, jer nema kvacice kod svakog od njih, nego je ispod..a ne znam kako odabrati...ali ok, da kliknem na kvacicu valjda bi bilo jasno.
Quote:
No, i to "stalno" se lako da promijeniti.
Odeš u postavke, aplikacije, instalirane aplikacije i nađeš taj launcher koji si instalirala- stisneš na njega i na dnu imaš opciju "Clear defaults" koja miče onu kvačicu i vraća te na početak onog biranja.
Mislim da kuzim. Uglavnom...mogu imati oba, a poslije jednog maknuti ako zelim. Ako zapnem, znam gdje cu pitati kako.
Quote:
Znači, možeš najnormalnije istovremeno koristiti i jedan i drugi (ili više njih).
A, kada ga instaliraš- na homescreenu stisneš menu tipku, odabereš postavke i isprobavaš.
Nisam bas nasla teme koje mi se svidjaju...kad ih mijenjam mijenjaju se odmah i postavke (widgeti i precaci na ekranu) ili sve ostaje samo se boja i izgled promijeni?
Quote:
Nema drugog načina- osim da ti netko sad za svaku postavku piše što točno radi.
Budem ja to prvo sama polako, pa ako treba..pitat cu..
Hvala
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 14:03   #13
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Kada instaliraš neki launcher- kod prvog stiskanja home tipke te pita koji launcher želiš koristiti.
I sada možeš ili odabrati jedan od tih (i onda opet kada stisneš home opet birati)
Nesto mi se tu cudno desava...kad stisnem home pa onda "lg naslovnica" dodje mi na glavnu (srednji prozor) stranicu, ali kada stisnem Go Launcher ne ode mi na tu srednju/glavnu, nego na neku bezveze na kojoj nema nista (jos).
Ustvari, cini mi se da ne ode na home stranicu, vec na onu koja je zadnja bila otvorena, moze li se nekako podesiti da ode na glavnu/srednju gdje stavljam bitnije ikone, precace, widgete...tj. za sada bar pokusavam.
Ovako moram svaki put kad odem na home prvo odabrati izmedju 2 launchera (dok ne stavi neki da bude defaultni), pa onda jos micati prozore da dodjem na glavni.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 23:28   #14
Prvo klikneš na kvačicu i onda odabereš.

Ne sjećam se za teme- mislim da se widgeti i ikone (njihov položaj) nisu mijenjali.
Ali, imaš u postavkama launchera opciju da backupiraš trenutne postavke- tako da ih kasnije možeš normalno vratiti.
Pa možeš bez brige isprobati.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 08:12   #15
evo i ja ga probao na jedan dan - nije to za mene
android i ovako ima )puno mogucnosti za customize, jos s ovim pfff posandrcao sam

btw. svidio mi se jako njegov kalendar widget http://imageshack.us/photo/my-images/220/99848020.jpg/ jel postoji mogucnost imati takav ili slican kalendar bez go launchera.. ako netko zna nek mi javi
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 11:13   #16
Quote:
trpi kaže: Pogledaj post
evo i ja ga probao na jedan dan - nije to za mene
android i ovako ima )puno mogucnosti za customize, jos s ovim pfff posandrcao sam
Nisam bas sigurna ni da je za mene, ali dat cu mu jos koji dan...
Htjela sam ustvari samo dobiti neki novi izgled, drugaciju pozadinu, a sad je ustvari sve novo drugacije, komplicirano...ali pokusat cu malo igrati se s postavkama, mozda mi se na kraju i svidi.
Samo kada bih nasla neku temu po svom ukusu...kad i nadjem nesto sto mi se svidja (sa google slike, jer na marketu slicice uopce ne vidim), ne mogu to nigdje naci. Ja bih nesto jednostavno, ne sareno, a da su ikonice prepoznatljive. Jos trazim...vidim i drugi mijenjaju teme svako malo, pa cu onda i ja tim putem, dok ne nadjem nesto...ili dok ne maknem GO Launcher.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 14:20   #17
Moraš namjestiti koja će ti biti "glavna" tj. početna.
Mislim da je išlo na menu tipka> edit i onda kada onako vidiš sve homescreenove (gdje ih možeš dodavati/brisati) imaš jednu ikonu s kojom odabireš glavni.
Sad, vjerojatno je bila ona pribadača, ali se ne sjećam točno.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 17:04   #18
Vodic za Go Launcher ...mozda nekome bude korisno.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 23:41   #19
Udji u menu-preferences-gesture sett-home key action i tu izaberi homescreen pa ce te vracat.druga stvar,imas brdo tema na mobilismu a koje na marketu neces naci,skini preko kompa,dalje,svaka ikona ti moze drugacije izgledat,dugi pritisak na nju i biraj,appdrawer drukcije od homescreena.pod effects imas odlicne za listanje,isto mozes namjestiti da ti drukcije bude i u ladici,samo stavi da ti je listanje horizontal,istrazi malo,prckaj,nemas sta zeznuti.meni je odlican,brdo opcija.

wildfire via tapatalk
Bobby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 00:35   #20
Quote:
Bobby1 kaže: Pogledaj post
Udji u menu-preferences-gesture sett-home key action i tu izaberi homescreen pa ce te vracat.
Ne vraca. Cak i kada sam tako stavila...inace, cini mi se da je ta tipka ustvari za ono kad ju drzis malo duze pa te vrati na zadnje otvoreno, tako je i radila prije, pa i sada. To je nesto drugo, druga funkcija.
Ali ako prekinem na LG-u i odaberem zavrsi s GO Launcherom, ne baci ma ne home stranicu, vec na neku drugu.

Cak sam bila otisla na ...ne znam kako se zove, ali srednja tipka dole , pa pokaze sve aplikacije, a dole u sredini ostane home kucica...stisnem i ne vraca na home vec na zadnji otvoreni prozor
Ali...sad sam stavila GO Luncher kao defaultni, pa sad kad stisnem home, ide na home...prije nije odlazio na home (LG je odlazio na LG pocetna) vec samo na GO launcher...ne pocetna, vec zadnja otvorena.
Quote:
druga stvar,imas brdo tema na mobilismu a koje na marketu neces naci,skini preko kompa,dalje,svaka ikona ti moze drugacije izgledat,dugi pritisak na nju i biraj,appdrawer
E to...appdrawer je to o cemu sam pricala...otvorim ga, stisnem na home (dolje je kucica), a nije odlazio na home. Onda sam si stavila ikonu tamo dolje gdje ih je 5 najbitnjih (taj addrawer je srednja) da ide na home, da bar tako mogu sa nekog udaljenog prozora odmah na home...
...ali sada je ok. Stavila sam (bar privremeno) GO kao default, jer je bilo pre dosadno stalno birati (svaki pot kad stisnem home) kojeg cu, pa onda jos ici do stvarnog home prozora, jer bi me uvijek vratio na neki drugi.
Quote:
drukcije od homescreena.pod effects imas odlicne za listanje,isto mozes namjestiti da ti drukcije bude i u ladici,samo stavi da ti je listanje horizontal,istrazi malo,prckaj,nemas sta zeznuti.meni je odlican,brdo opcija.
Ladica..to je ono dole...?
Namjestila sam si vec dosta, jednom se zblesirao, pa vratio ono sto je bilo prije...uglavnom cini se ok, privikavam se...ipak je meni sve to novo..ali cini se da se polako snalazim.
Jedino...ekran me malo muci, ne hvata uvijek, ne reagira, providi se bivsa stranica koji puta...ne znam je li to normalno za nizu klasu mobitela te vrste (lg p350), pa da se ne uzbudjujem ili je ipak nesto mozda u kvaru ili se kvari...
Kod tipkanja poruke i sl. sve je ok...osim sto je meni to problem, nakon "normalnog" telefona....kojeg btw, jos uvijek koristim kao defaultnog, s ovim se samo igram.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.