Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2007., 13:28   #1
Cijene oružja i municije

zanima me jel ste naišli na cijene oružja
na primjer koliko bi me došao jedan minobacač i pedesetak mina
ili cijena tenka i stotinjak tenkovskih granata
koliko dođe jedno punjenje za kakav top ili haubicu
go2 is offline  
Old 25.07.2007., 13:34   #2
To mora da si dobio na novacenju topnistvo..
jimmy101 is offline  
Old 25.07.2007., 14:17   #3
zanima me cijena rata
go2 is offline  
Old 25.07.2007., 14:25   #4
Quote:
go2 kaže: Pogledaj post
zanima me cijena rata
Ljudski život neprocjenjivo!
__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
Old 25.07.2007., 14:26   #5
U Domovinskom ratu granat ti je bila cca 1000 DM metak za AK-47 1 DM
__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
Old 25.07.2007., 14:52   #6
znam da je bilo u legiji stranaca ako netko fula s protutenkovskom raketom tenk da mora platiti 320 ojra kazne (valjda cijena rakete)- koja točno raketa pojma nemam.

Ali da definitivno zanimljiva tema.
O cijenama aviona se dosta priča. E sada za municiju je mislim tak oko marke bio metak oliti valjda 2 metka za ojro.
S druge strane austrijska AUG puška je imala cijenu od 1100 ojra do 2100 ojra ako me pamčenje dobro služi.
demosten is offline  
Old 25.07.2007., 15:08   #7
Quote:
liberali kaže: Pogledaj post
Ljudski život neprocjenjivo!
nećemo sada filozofirati ili politizirati na ovoj temi
go2 is offline  
Old 25.07.2007., 15:47   #8
Quote:
go2 kaže: Pogledaj post
nećemo sada filozofirati ili politizirati na ovoj temi
kako si pitao tako sam ti odgovrio !

Granata 1000DM!
Metak 1 DM!
Ljudski život neprocjenjivo!
Kutija cigara (Sarajevo) 100 DM
Tomahawk 575,000 $

P.S.
Ljudski život ali ako ga ubiješ metkom oda ti je i život 1 DM
__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
Old 25.07.2007., 15:56   #9
ako imaš vrhunsko oružje i obučenu vojsku moguće je da će netko 5 puta promislit prije nego nesuglasice s tvojom zemljom pomisli rješavati vojnim putem...ako pak ne moguće je da kroz 20-30 godina u nekom novom sukobu s nestabilnim zemljama s istoka izgubiš puno ljudskih života jer nisi bio u stanju na vrijeme zaustaviti upad ili agresiju izvana!
Sam za tebe HR je do 1993. pušila i samo čudom opstala...a onda je to netko stanje ni rata ni mira iskoristila da se naoruža i organizira i oslobađanje je trajalo 5 dana. Da je kojim slučajem 1991. imala oružje TO niti bi bilo 13 500 poginulih niti bi rat trajao 4 godine već puno manje po mom mišljenju.
Prema tome dobro ti je rekao liberali, ljudski život košta neprocjenjivo a život građana RH još skuplje jer su to naši ljudi!
arantes30 is offline  
Old 25.07.2007., 16:31   #10
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
Prema tome dobro ti je rekao liberali, ljudski život košta neprocjenjivo a život građana RH još skuplje jer su to naši ljudi!
Građani RH su bili i oni s Lipove Glavice
To je politička tema
Ovdje bi stvarno mogli bez toga
Na sakupljačkim stranicama možeš pušku iz Prvog svjetskog rata dobiti za 100-300 eura
tenk sam vidio po 60000 eura
go2 is offline  
Old 25.07.2007., 17:14   #11
da li zna itko da li ima u RH za kupnju bilo kakve hollow point municije za pistolje??? ili je to zabranjeno???
Josey_Wales is offline  
Old 25.07.2007., 17:42   #12
ovdje u jutarnjem kažu da 126 oklopnih transportera dođe 200 miliona eura
to je oko milijun i pol po komadu
go2 is offline  
Old 25.07.2007., 18:19   #13
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
da li zna itko da li ima u RH za kupnju bilo kakve hollow point municije za pistolje??? ili je to zabranjeno???
Na brzinu sam prolistao zakon o oružju,nisam našao ništa samo:


Zabranjena je nabavka, držanje, nošenje, proizvodnja, popravljanje i prepravljanje, promet i prijevoz, ukoliko ovim Zakonom nije drugačije određeno:

1. svih vrsta automatskog oružja,

2. dugog poluautomatskog oružja sa kapacitetom spremnika većim od 10 naboja,

3. svih vrsta oružja s integralnim prigušivačem, prigušivača namijenjenih oružju, dijelova za prigušivače,

4. oružja koje je namijenjeno izbacivanju eksplozivnih projektila,

5. oružja koje ima oblik predmeta druge namjene, tako da po svome vanjskom izgledu nije prepoznatljivo kao oružje,

6. rasprskavajućeg oružja,

7. streljiva čija je osnovana namjena probijanje oklopa, streljiva s eksplozivnim, zapaljivim ili otrovnim projektilima,

8. streljiva za koje nije dobiveno odobrenje za stavljanje u promet prema odredbma Zakona o eksplozivnim tvarima za gospodarsku uporabu ("Narodne novine", br. 12/94.).


športsko oružje je dugo vatreno oružje glatkih cijevi do kalibra 12, užljebljenih cijevi do kalibra 8,61 mm, odnosno 0,338 inča, kratko oružje do kalibra 11,43 mm, odnosno 0,45 inča te drugo oružje koje se koristi u športskim disciplinama,
Pilatus is offline  
Old 25.07.2007., 18:37   #14
Haska konvencija kaze nesto sasvim drugo ali mislim da se to odnosi samo na ratna pravila ne znam da li je u Europi i Hrvatskoj legalno posjedovati i koristiti izdubljene metke jer su dokazano bolji za samoobranu, a i urbano djelovanje od klasicnih Full Metal Jacketa koji "vole" probijati a malo zaustavljati mete... http://en.wikipedia.org/wiki/Dum-dum

Quote:
The Hague Convention of 1899, Declaration III, prohibits the use in warfare of bullets which easily expand or flatten in the body,[1] and was an expansion of the Declaration of St Petersburg in 1868, which banned exploding projectiles of less than 400 grams.These treaties limited the use of "explosive" bullets in military use, defining illegal rounds as a jacketed bullet with an exposed lead tip (and, by implication, a jacketed base). During the Convention, representatives from Imperial Germany provided evidence of severe expansion in flesh based on analysis of British hunting (not military) rounds. This provided a competitive advantage for the newly developed German Spitzer (pointed) rounds which did not have exposed lead at the tip. The United States and Britain disagreed with the German analysis, but declined to make a significant issue of it.
Josey_Wales is offline  
Old 25.07.2007., 18:50   #15
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Haska konvencija kaze nesto sasvim drugo ali mislim da se to odnosi samo na ratna pravila ne znam da li je u Europi i Hrvatskoj legalno posjedovati i koristiti izdubljene metke jer su dokazano bolji za samoobranu, a i urbano djelovanje od klasicnih Full Metal Jacketa koji "vole" probijati a malo zaustavljati mete... http://en.wikipedia.org/wiki/Dum-dum
pošto hollow-point ne spada u "streljiva čija je osnovana namjena probijanje oklopa, streljiva s eksplozivnim, zapaljivim ili otrovnim projektilima" legalno ga je koristiti!
Sve američki policijski SWAT timovi ga koriste baš radi kontrolirane penetracije,a u nekim slučajevima koriste i HP za snajpere.

Zamisli da SWAT ekipa uleti sa TT-ejcima!
Pilatus is offline  
Old 25.07.2007., 18:52   #16
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
da li zna itko da li ima u RH za kupnju bilo kakve hollow point municije za pistolje??? ili je to zabranjeno???
Naravno da ima, i nije zabranjeno.


Quote:
Pilatus kaže:
Sve američki policijski SWAT timovi ga koriste baš radi kontrolirane penetracije,a u nekim slučajevima koriste i HP za snajpere.
Ne samo američki, vjerojatno nema policije u svijetu koja ne koristi takve vrste streljiva.
ac_thunder is offline  
Old 25.07.2007., 19:34   #17
Quote:
ac_thunder kaže: Pogledaj post
Naravno da ima, i nije zabranjeno.




Ne samo američki, vjerojatno nema policije u svijetu koja ne koristi takve vrste streljiva.
Hrvatska policija još koristi Zastavu M70
Pilatus is offline  
Old 25.07.2007., 21:26   #18
go2sleep - jesi ti siguran za tenk od 60.000 eura.
pa ako tenk ima samo 20 tona to ti je nekih 18,000 ojra samo ako ga rastališ u željezo.
demosten is offline  
Old 25.07.2007., 21:59   #19
Quote:
Hrvatska policija još koristi Zastavu M70
Nisam bas vidio Zastave M70 mada ne sumnjam da ih jos uvijek ne nose, vidim dosta Berette 92 kod obicnih murjaka, a zastitarske kuce manje-vise sve furaju HS-2000...

Quote:
Zamisli da SWAT ekipa uleti sa TT-ejcima!
Inace proizvode se 7.62×25mm JHP odnedavno, cujem da ih cak i nasi istocni susjedi proizvode PPU(Prvi Partizan Uzice), ne znam koliko je to tocno ali znam da Zastava odlicno posluje u USA sa onom kopijom SiG Sauera P226, CZ-05(EZ-05(Export-Zastava za USA))... Ali nas HS-2000(XD u USA) roka do jaja, prosao je torture test ko veliki...http://springfield-armory.primediaou.../SPstory11.php


Ovaj test mi je jedan od najomiljenijih Glock 21 i H&K USP

http://www.theprepared.com/index.php...iew&id=90&Item




I sada nek naivci daju po 1000 Eura za ovaj shit...
Josey_Wales is offline  
Old 25.07.2007., 22:30   #20
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Hrvatska policija još koristi Zastavu M70
Dobro i? Ili ti možda tvrdiš da je to jedino oružije koje koristi naša policija?

Ili možda hoćeš reći da streljivo u kalibru 7,62x39 ne postoji u verzijama HP i SP?

New Russian Production Commercial 7.62x39 ammunition by the Wolf brand. 122grn Jacketed Hollow Point Bullet, Polymer coated Steel Case, Berdan Primed, Non-Corrosive. Packaged 20rds/box, and 1,000rds (50 boxes)/case. cijena 1,000rd case: $169.95

EDIT: Ahaaa, ti si mislio na pištolj M70 u cal 7,65x17, a ne na pušku M70? Teško mi je to za povjerovat? Sa druge strane oni kojima je osobito potrebno HP ili SP, poput interventne ili specijalne policije, oni sigurno u svom naoružanju više nemaju takve pištolje.
ac_thunder is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.