Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2023., 17:25   #1
Manje od 15 godina staža u HR

Pozdrav

Koja je procedura za one koje odu s manje od 15 godina staža (konkretno, manje i od 5 god) raditi u inozemstvo ?

Hvala
MIhep is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2023., 13:59   #2
Quote:
MIhep kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Koja je procedura za one koje odu s manje od 15 godina staža (konkretno, manje i od 5 god) raditi u inozemstvo ?

Hvala
Moze konkretnije detaljnije pitanje, sto tocno pitate, koja zemlja u inozemstvu...
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2023., 16:36   #3
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Moze konkretnije detaljnije pitanje, sto tocno pitate, koja zemlja u inozemstvu...
Ako imam 4god staža u HR i preseliđ se u Njemačku ili Austriju i tamo odradim radni vijek.

Hoće li na neki način pomoći tih 4god. U smislu bar uk. staža,ako ne isplaćuje Hrvatska.
MIhep is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2023., 16:46   #4
Quote:
MIhep kaže: Pogledaj post
Ako imam 4god staža u HR i preseliđ se u Njemačku ili Austriju i tamo odradim radni vijek.

Hoće li na neki način pomoći tih 4god. U smislu bar uk. staža,ako ne isplaćuje Hrvatska.
Kada budeš išao u penziju, valjda 65 godina starosti dobivati ćeš lijepu njemačku penziju i 50 € hrvatsku
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2023., 17:32   #5
Quote:
MIhep kaže: Pogledaj post
Ako imam 4god staža u HR i preseliđ se u Njemačku ili Austriju i tamo odradim radni vijek.

Hoće li na neki način pomoći tih 4god. U smislu bar uk. staža,ako ne isplaćuje Hrvatska.
Evo dobio si odgovor od @krena, na osnovi ugovora o socijalnom osiguranju medju zemljama EU stazevi se zbrajaju za ispunjnje uvjeta staza prema mirovinskim zakonima pojedinih zemalja, a kad navrsis potrebne godine zivota prema tim mirovinskim zakonima iz DE, AT i HR dobivat ces iz svake zemlje gdje si radio razmjerni dio mirovina prema navrsenim godinama rada u tim pojedinim zemljama...

Pa tako i za tih cca 4 godine rada u HR...a koliko ce ona iznositi ...vidjet ces...
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2023., 22:33   #6
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Kada budeš išao u penziju, valjda 65 godina starosti dobivati ćeš lijepu njemačku penziju i 50 € hrvatsku
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Evo dobio si odgovor od @krena, na osnovi ugovora o socijalnom osiguranju medju zemljama EU stazevi se zbrajaju za ispunjnje uvjeta staza prema mirovinskim zakonima pojedinih zemalja, a kad navrsis potrebne godine zivota prema tim mirovinskim zakonima iz DE, AT i HR dobivat ces iz svake zemlje gdje si radio razmjerni dio mirovina prema navrsenim godinama rada u tim pojedinim zemljama...

Pa tako i za tih cca 4 godine rada u HR...a koliko ce ona iznositi ...vidjet ces...
Hvala.

I na Dijaspori se aktualizira malo kasnije tema pa su isto odgovorili.
MIhep is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2024., 08:31   #7
Pozdrav, evo da ne otvaram novu temu da pitam.
Fali mi dva mjeseca do 15 godina staža , po hodinama bih imala uvjete
Zadnjih nekoliko godina sam nezaposlena i brinem 24/7 za bolesnu nemoćnu mamu.
Da li je moguće da me poznanica prijavi i zaposli a da ja plaćam doprinose da steknem punih 15 g staža te da mogu ići u mirovinu?
Ako je, znate li koliko bih mjesečno trebala novaca za to?
Hvala
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 22:06   #8
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo da ne otvaram novu temu da pitam.
Fali mi dva mjeseca do 15 godina staža , po hodinama bih imala uvjete
Zadnjih nekoliko godina sam nezaposlena i brinem 24/7 za bolesnu nemoćnu mamu.
Da li je moguće da me poznanica prijavi i zaposli a da ja plaćam doprinose da steknem punih 15 g staža te da mogu ići u mirovinu?
Ako je, znate li koliko bih mjesečno trebala novaca za to?
Hvala
Može bez problema. To će te koštati oko 150 eura puta 2 ( mjeseca) .
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.