Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2012., 19:44   #5881
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
da, neki spominju čak i ukidanje prijevoza, ali što je s onima koji stvarno putuju na posao i to po 40-50 km, zar bi trebali sami izdvajati preko 1000 kn za gorivo?

neka naprave rošadu, neka nas sve ispremještaju po mjestu stanovanja, samo da ne ukinu prijevoz
taj sam - 100km dnevno, svaki dan.
da mi ukinu prijevoz, mjesečno bi meni bilo manje oko 3500kn (ne nije mi toliki prijevoz, ali bih toliko masnje zarađivao), što je 50%manje. i to bez uračunatih troškova servisa auta, guma, amortizacije...

jedina alternativa bi mi bila burza ili promjena zanimanja, jer zaposlit se u svom gradu u svojoj struci - no passaran
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Old 17.02.2012., 20:06   #5882
nije mi baš jasno kako 3500 kn?
charlizeos is offline  
Old 17.02.2012., 20:37   #5883
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
da, neki spominju čak i ukidanje prijevoza, ali što je s onima koji stvarno putuju na posao i to po 40-50 km, zar bi trebali sami izdvajati preko 1000 kn za gorivo?

neka naprave rošadu, neka nas sve ispremještaju po mjestu stanovanja, samo da ne ukinu prijevoz
Kod mene ih ima par koji voze 60km u jednom smjeru, pokušavaju se zamijeniti za radno mjesto već par godina, ali ne ide. Valjda mi neće ukinuti kartu za bus, vozim se 26km u jednom smjeru.
perinjo is offline  
Old 17.02.2012., 20:49   #5884
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post

neće te (skoro) niko zaposliti ak si prof hrvatskog, povijesti i sl.
ako si npr biolog, tući će se za te.
dakle, što si?
u splitu se bogami niko ne tuče za prof.biologije,kemije,likovnog,glazbenog.ima ih miljon na birou. s druge strane,hrvatski,pa i povijest nije problem nać.bar na zamjene za početak.
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
nije mi baš jasno kako 3500 kn?
nije ni meni jasno.

nije mi jasno ni šta će bit ako ukinu troškove prijevoza.radim u seoskoj školi,putujem 120km.i ja i 90% profesora koji tu rade.ko će radit u takvim školama uopće bez plaćenog puta?ne pada mi na pamet davat 1500kn misečno za put iz svog džepa.

glavno da oni (zna se ko,jel) svoje povlastice ne diraju.riga mi se.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Old 17.02.2012., 20:53   #5885
a što ćeš drugo, ne možeš dati otkaz, a tko zna kad ćeš naći posao u struci negdje bliže

ja znam sigurno da neću dati otkaz jer ne mogu, ali da će mi jako faliti prijevoz - hoće, jer putujem 40 km svaki dan
charlizeos is offline  
Old 17.02.2012., 21:12   #5886
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
s druge strane,hrvatski,pa i povijest nije problem nać.bar na zamjene za početak.
zbilja za hjk i pov? A ja mislio da nema smisla slati, da ima ih dovoljno i dolje, tko bi uzeo jednog Slavonca u Dalmaciju da radi. Mada bih i došao, makar i na zamjenu, al na puno vrijeme s obzirom da moram platiti smještaj, treba nešto jesti i drugi troškovi.
Sad sam gledao na Zavodu, traže u jednoj osnovnoj školi hjk na zamjenu, 33 sata tjedno.
perinjo is offline  
Old 17.02.2012., 21:48   #5887
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
a što ćeš drugo, ne možeš dati otkaz, a tko zna kad ćeš naći posao u struci negdje bliže

ja znam sigurno da neću dati otkaz jer ne mogu, ali da će mi jako faliti prijevoz - hoće, jer putujem 40 km svaki dan
ne mogu ni ja dat otkaz.a i volim radit tu di radim.lipo mi je.

ma ne virujem da će na kraju uopće doć do ukidanja prijevoza,bar ne svima.mene brine šta će ukinit dodatak na otežane radne uvjete,to mi je 1000kn manje.a ne znam,vidit ćemo.možda ne bude sve tako strašno.laprdali su i prije o svemu i svačemu npr.o ukidanje malih matičnih škola i slično zbog uštede pa na kraju nije bilo ništa od toga.moramo mislit optimistično

@perinjo-javljaj se na natječaje.svi koje ja znam da su završili hrv rade,bar na zamjenama.samo šta ti zamjene raspoređuje županijski odjel za prosvjetu,tribaju te imat u bazi.a kako nisi ta županija,nije baš šansa da će te zvat.al ništa te ne košta javljat se,bar pokušat.nikad se ne zna.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Old 18.02.2012., 18:46   #5888
glede onih mijih 3500kn

putni mi iznose 2300kn
to mi ukinu što je -2300

budući se ne mogu teleportirati, nego moram voziti na posao, to mi je još oko 1200kn nafte koju platim od plaće, jerbo nema putnih.
-1200 - 2300 = 3500kn negativnog predznaka, eto kako!!!



no, ja nisam rekao kako planiraju ukinuti putne, nego da se šuška o drugim stvarima.

ipak, također brijem kako je to samo plašenje sindikata s puno rezanja kako bi dobili barem nešto, a sindikati pristali i osjetili se kao pobjednici!
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Old 18.02.2012., 19:03   #5889
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Kakva je situacija s poništavanjem pismenih ukoliko ih pola dobije nedovoljan? (Od tih pola pola nije bilo prisutno).
Treba li ispit poništiti (to znači valjda nikoga ne ocijeniti)?
Negdje sam pročitala da novi Pravilnik odluku prepušta nastavniku...i u slučaju da ponovim pismeni, kako stvar stoji s obvezom najavljivanja pismenoga (koji, naravno, nije u vremeniku)?

slična situacija se meni desila prošle godine.
po novm pravilniku nastavnik procjenjuje što je uzrok tako lošim rezultatima na pismenom i u skladu s tim poništava test ili upisuje ocjene. u mom slučaju je bio čisti nemar učenika i zato sam fino svima upisala jedinice.

Quote:
593 kaže: Pogledaj post
daaaaaaaaaaaa....to mi je zakon, pisemo diktat, samo rijeci i onda dobijem:

'fikšn'
ajme umrit ću....
volim čokoladu is offline  
Old 18.02.2012., 19:27   #5890
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
glede onih mijih 3500kn

putni mi iznose 2300kn
to mi ukinu što je -2300

budući se ne mogu teleportirati, nego moram voziti na posao, to mi je još oko 1200kn nafte koju platim od plaće, jerbo nema putnih.
-1200 - 2300 = 3500kn negativnog predznaka, eto kako!!!



no, ja nisam rekao kako planiraju ukinuti putne, nego da se šuška o drugim stvarima.

ipak, također brijem kako je to samo plašenje sindikata s puno rezanja kako bi dobili barem nešto, a sindikati pristali i osjetili se kao pobjednici!
pa tebi onda svaki mjesec lijepo ostane 1300 kn od prijevoza pošto ne potrošiš sve što dobiješ

ma i ja mislim da je prijevoz zadnje što bi mogli ukinuti, ali me strah i da ne ukinu dodatak na staž, meni je to skoro 1000 kn
charlizeos is offline  
Old 19.02.2012., 20:06   #5891
@čarli
da, brzinskom računicom meni toliko ostane, ali zato što imam štedljiv auto.
no, ovim tempom ja žestoko raubam auto koji ću morati mijenjati svakih 7-8godina.
tu, dakle, nije uračunat servis, gume, kvarovi...

mi možeš pojasniti taj dodatak na staž - tu sam tabula rasa
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Old 19.02.2012., 20:22   #5892
ma šalim se, i ja putujem svaki dan, ostane mi isto nešto, ali muka mi je već od putovanja, pogotovo zimi

pa svake godine ide mislim 0,5 % plaća gore svima u srpnju, nakon 10 god nešto više, nakon 20 god 4%, te mislim onda opet svakih pet godina, veliki postotak ide mislim nakon 30 god, ne znam točno koliko, to mora pisati negdje na stranicama sindikata
charlizeos is offline  
Old 19.02.2012., 22:42   #5893
prilicno mi je hitno, jel mi moze netko pojasniti na sto se odnosi mjesto strucnog suradnika u skoli?
to je pedagog, psiholog a ima li jos nesto ili?
jer ima jedan natjecaj, za strucnog suradnika, a nigdje precizirano za sto tocno
__________________
sada kada snage imam samo još za kraj avantura počinje...
anna_maria is offline  
Old 19.02.2012., 22:59   #5894
logoped, knjižničar, defektolog
fakincic11 is offline  
Old 21.02.2012., 00:59   #5895
Quote:
verbau kaže: Pogledaj post
Pravimo dokumentarni film o radu - o načinima na koje danas radni odnosi, i to nesigurni radni odnosi (rad na određeno, honorani rad, općenito svi oblici rada koji se javljaju kao posljedice procesa fleksibilizacije, dugotrajni internships itd.) utječu na općenitu sliku i strukturu života - svakodnevice, obitelji, društvenih odnosa, slobodnog vremena.

Tražimo žene koje bi bile voljne razgovarati s nama, a onda po dogovoru pristati na snimanje. Osobito nas zanimaju:
- intelektualne radnice (koje rade honorano i stalno su u poziciji istovremenog traženja sljedećeg posla)
- žene koje rade u call centrima ili velikim trgovačkim lancima
- žene koje se bave brigom za druge (osobito odgojem djece ili brigom za starije, čišćenjem i održavanjem prostora, druga afektivna zanimanja)

Tražimo sugovornice na području Zagreba.

Nažalost nismo u mogućnosti ponuditi vam honorar za sudjelovanje u filmu jer je riječ o nezavisnoj produkciji. No iznimno bismo cijenili vaše javljanje i trudit ćemo se maksimalno uvažiti vaše želje prilikom snimanja.

Molim javite mi se na PM.
Fleksigurnost pogađa SAMO žene???
__________________
Wokot šprica vodicu
Wokot is offline  
Old 21.02.2012., 23:35   #5896
Znači, magistar bi mogao očekivati u osnovnoj školi kao računovođa plaću oko 4000kn???
Anita2507 is offline  
Old 22.02.2012., 16:57   #5897
Bok,

imam pitanje vezano uz godisnji odmor za ucitelje razredne nastave... zanima me imaju li i ucitelji kao i ostali zaposleni ljudi pravo na 20 dana godisnjeg? npr. da odu na skijanje... ili im se kao godisnji racunaju praznici? Ako ima netko tko zna... Hvala na odgovoru!
ancir13 is offline  
Old 22.02.2012., 17:40   #5898
Quote:
ancir13 kaže: Pogledaj post
Bok,

imam pitanje vezano uz godisnji odmor za ucitelje razredne nastave... zanima me imaju li i ucitelji kao i ostali zaposleni ljudi pravo na 20 dana godisnjeg? npr. da odu na skijanje... ili im se kao godisnji racunaju praznici? Ako ima netko tko zna... Hvala na odgovoru!
nemam iskustva s razrednom n., ali čisto sumnjam da sad možeš uzeti 15 dana i otići na skijanje.

forget it
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Old 22.02.2012., 18:07   #5899
Uzela bih samo 5 radnih dana ali me zanimalo da li ucitelji imaju uopce pravo na tih 20 dana ili im se ne racuna zbog svih praznika koje imaju...
ancir13 is offline  
Old 22.02.2012., 20:06   #5900
Quote:
ancir13 kaže: Pogledaj post
...imam pitanje vezano uz godisnji odmor za ucitelje razredne nastave... zanima me imaju li i ucitelji kao i ostali zaposleni ljudi pravo na 20 dana godisnjeg? npr. da odu na skijanje... ili im se kao godisnji racunaju praznici? Ako ima netko tko zna... Hvala na odgovoru!
Svake godine dobiješ rješenje o korištenju godišnjeg odmora i u njemu ti je precizirano u kojem terminu ga koristiš. Za vrijeme praznika.

Ako trebaš slobodni dan, dogovoriš zamjenu. Ako si na bolovanju škola ti nađe zamjenu.
zoks is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.