Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2013., 09:58   #1
Wing Chun Vs. KRAV MAGA??

po dosadašnjim komentarima na forumu, dva očito najzastupljenija i najbrutalnija sustava borbe...

S obzirom da veliki naglasak dajem realnoj borbi, koji su vaši favoriti?

Uanprijed hvala
MartialArt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 10:40   #2
pajser
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 13:06   #3
X vs Y threadovi nikada dobro ne završe...

Biraj onu BV koja tebi više odgovara i to je to.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 14:21   #4
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
X vs Y threadovi nikada dobro ne završe...

Biraj onu BV koja tebi više odgovara i to je to.
Zanimaju me iskustva vas koji trenirate, nemam vremena trenirati obadvije, iako mislim da bi to bila najbolja opcija....

jeli vam pomoglo u realnim situacijama itd...
MartialArt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 17:31   #5
Kaj se tice isplatljivosti definitino dajem prednost KM, brže se uci i lakše se primjenjuje, naucis se primati udarce i funkcionirati u kaosu itd.
Za WC treba dosta vremena jer je neintuitivan i biomehanicki kompleksan, prisutan je problem manjka kontaktnih sparringa te je cijela prica prilicno skupa.
__________________
Troll killer
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 21:19   #6
Quote:
MartialArt kaže: Pogledaj post
po dosadašnjim komentarima na forumu, dva očito najzastupljenija i najbrutalnija sustava borbe...

S obzirom da veliki naglasak dajem realnoj borbi, koji su vaši favoriti?

Uanprijed hvala
Wc brutalan??!
OngBak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 08:38   #7
Capoeira Zunzunzala vs. Aikitapkido
__________________
-Unda? -Unda se on poriga u japno.
Kaeshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 12:03   #8
Molim pisite konstruktivno, hvala.
__________________
Troll killer
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 14:56   #9
Wingčuneri su najjači, pogotovo ako treniraju po Wongu. Ostali su falš.
A KM ima puno struja, kao i wc, neke ne valjaju niš, poput one komando krav mage, a neke i valjaju. Ako ti je instruktor mrga dvasadva ili nosi gan 9 mm i podučava kak se obraniti pošalji ga u jer tko je kad mrgu dvasadva ili tipa s pljucom zataknutom u gaće napao? Jedino duševni bolesnik, a za njih batine nisu lijek nek litij, risperidon, klozapin i one košulje koje se vežu remenjem na leđima i ispod muda.
Pravi instruktor treba biti žensko, 50-55 kg. Ako te takva nauči kako se obraniti onda joj treba napraviti spomenik, jer je majstor i po. Ali spomenik bez pokretnih dijelova, grudnjaka i slično, da ne ostane bez njih ko Bruce Lee u Mostaru bez nunčaka, a tak i bolje izgleda.
Haug!

__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 16:25   #10
Quote:
Gyonin kaže: Pogledaj post
Kaj se tice isplatljivosti definitino dajem prednost KM....
Za WC treba dosta vremena jer je neintuitivan i biomehanicki kompleksan, prisutan je problem manjka kontaktnih sparringa te je cijela prica prilicno skupa.
Nebi se tu složio.Zavisi od samog praktikanta.BV je onoliko dobra koliko je dobar onaj koji ju prakticira.Koliko vremena treba za naučiti osnove VT opet zavisi od praktikanta pa tek onda od Sifu-a.
Istina,biomehanika je veliki dio VT ali kroz trening se to na kraju itekako isplati.
E,ovo sa sparinzima je problem,da.Najbliže što dođemo na treningu do realne situacije je kad jedan drugog napadamo,tipa krošei,direkti itd...full snaga.Tu onaj koji radi VT mora biti oprezan da neozljedi partnera.
Svakako kad se vratim kući moram naći nekog iz tipa boksa,kik boksa ili sl. za sparinge.Kaciga,mma rukavice i udri!

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Wingčuneri su najjači, pogotovo ako treniraju po Wongu. Ostali su falš.
Nebi ulazio u to tko je najjači ali ovo sa Sigungom Wongom definitifno stoji.Problem kod VT je taj što ima masa varijanti VT koje ne rade u realnim situacijama.Zato ljudi nekad misle da je VT lakrdija.
Sigung je išao van,na asfalt Hong Konga i testirao ono što je naučio od Yip Mana.Kroz te Beimo mečeve je rafinirao i testirao ono što radi i ono što ne radi.Zato je WSL Ving Tsun vjerovatno najučinkovitiji VT.
Od svih Yip Manovih učenika jedino su njih nekolicina bili u "milosti" Yip Mana.Leung Sheung,Lok Yiu,Tsui Sheung Tin i Sigung WSL.
Yip Man je bio katastrofalan učitelj,mnogi su učili iz druge ili treće ruke a iz zezanja su ga zvali "ujak da,da" jer kad god je neko pitao jel ovo dobro ili jel se ovako radi,on bi rekao da,da
On je podučavao ljude u HK zato da nemora raditi neke usrane poslove.U Fatsanu je živio lagodno i bio naviknut na takav život,u HK je bilo totalno drugačije i podučavao je zato da može živiti od toga,ne zato što je to htio.
Iz toga proizlazi masa ljudi koji su naučili neki ofrlji,polovični Ving Tsun i uz to ga još nisu ni testirali u borbi.
Tako da je Yip Man najodgovorniji,po meni,za cirkus koji danas imamo u nekim obiteljima Ving Tsuna.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 19:30   #11
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Nebi se tu složio.Zavisi od samog praktikanta.BV je onoliko dobra koliko je dobar onaj koji ju prakticira.Koliko vremena treba za naučiti osnove VT opet zavisi od praktikanta pa tek onda od Sifu-a.
Istina,biomehanika je veliki dio VT ali kroz trening se to na kraju itekako isplati.
Kolko god praktikant bio talentiran siguran sam da za VT treba barem 3-5 godina treninga sa sparrinzima da bi bilo efikasno, dok kod KM otprilike 1-3 godine.
Bitan je trener, nije svejedno dal treniras kod nekoga tko je bio na par seminara i ucio s dvd-a ili kod cjenjenog i priznatog dugogodisnjeg praktikanta sa kvalitetnim trenerskim znanjima.
Vjerujem da je uz kvalitetan pristup VT dugorocano zadovoljavajuc.

Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
E,ovo sa sparinzima je problem,da.Najbliže što dođemo na treningu do realne situacije je kad jedan drugog napadamo,tipa krošei,direkti itd...full snaga.Tu onaj koji radi VT mora biti oprezan da neozljedi partnera.
Svakako kad se vratim kući moram naći nekog iz tipa boksa,kik boksa ili sl. za sparinge.Kaciga,mma rukavice i udri!
__________________
Troll killer
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 21:30   #12
sparing w.c vs ?? grbavi mišić bez zaštite ?

Poštovani,

Full sparing, tj.sparing bez ručne kočnice sa vrhunskim "wing chunerom" = mrtav čovjek ! bolje Vam je kamen oko vrata i hop sa savskog mosta !! (u bilo kojoj kombinaciji !)

Dovoljno je pravilno trenirat + lagani sparinzi koji su uvijek kontrolirani...
Vrlo rano Vam je jasno tko koga...i tko ima totalnu kontrolu i nadmoć...

To je zapravo samo jedna od prednosti vrhunskog chunera...

Lp

.mosquito.
.mosquito. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 21:39   #13
Km
habibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 21:43   #14
Ovaj gore komarac ozbiljan?? Ili je to sarkazam??
Umirem od smijeha, ali bolje i to nego od ruke chunera..nema tolik patnje
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 14:09   #15
Nema patnje !

Quote:
Flo kaže: Pogledaj post
Ovaj gore komarac ozbiljan?? Ili je to sarkazam??
Umirem od smijeha, ali bolje i to nego od ruke chunera..nema tolik patnje
Gospodine Flo,

Znadete li Vi zašto je stvoren wing chun? (bez sarkazma)...

Stvoren je da u ubije i to bez kompromisa... !!! (izjava jednog od najvećih u wing chunu !!) - da ne bi bilo da se kitim tuđim perjem !!

Zato pažljivo i polako s njime,...

Lp
.mosquito.
.mosquito. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 14:27   #16
Prije svega,jučer sam zaboravio spomenuti koliko su neke ideje VT i KM slične.Kad sam gledao onak po koji isječak sa seminara u Zagrebu koji je vodio jedan od top instruktora KM(nemogu se sjetiti imena,znam da je Izraelac)ostao sam iznenađen.Prvo taj gard koji je držao je identičan onom što nas Sifu uči,odnosno onom što se može vidjeti na nekim fotografijama Sigunga.Drugo dobio sam dojam da je ideja "hit,hit,hit,hit and run",copy-paste onoga što mi radimo.
Uglavnom,i VT i KM su street fighting stilovi i po tome su dosta slični.


Quote:
Gyonin kaže: Pogledaj post
Kolko god praktikant bio talentiran siguran sam da za VT treba barem 3-5 godina treninga sa sparrinzima da bi bilo efikasno, dok kod KM otprilike 1-3 godine.
To je stari relativno.Rekao bi da 80% posto ljudi na ulici(ako ne i više)nezna pošteno udariti,da pri tome ne ozljedi više sebe nego ovog drugog.
Za takve je i par mjeseci intenzivnog i kvalitetnog VT(a predpostavljam i KM) treninga dovoljno.

Što se tiče sparinga u VT,nezgodno je to što nikad nemože biti realnan kao u pravoj borbi.Kroz ispravnu strukturu tijela i ispravne tehnike,udarci u VT mogu stvarno jako ozlijediti čovijeka.A to nemože tako sa sparing partnerom
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 19:25   #17
Ako cemo pravo koliko je na ulici uopce situacija za primjenu icega je upitno, a i kad primjenis hoce li sutra sa ekipom i mocugama doc da ti poravna kosti. Doduse ne mogu znati gdje se tko i sa kime krece, ali ja nisam niti vidio tucnjavu u zivo "iljadu godina", a sudjelovo brat bratu od srednje skole. Smatram prilicno neekonomicnim trenirati nesto za vecinu prosjecnih civila u vecini nasih krajeva koji zive nekim prosjecnim zivotom. Toliko ulaganja za jednom do njednom upotrebe u kojoj bi ionako sprej bio korisniji. Naravno kad se ukalkuliraju druge koristi od fizickog vjezbanja, druzenja i osobnog interesa za neki sport ili vjestinu stvar ima smisla i moze taj element bit prevaga u ovo vs ono, no nisam siguran koliko je ulicna samoobrana sama po sebi u iole uredjenom drustvu za iole razumnog civila "isplativa investicija".
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 21:18   #18
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ako cemo pravo koliko je na ulici uopce situacija za primjenu icega je upitno, a i kad primjenis hoce li sutra sa ekipom i mocugama doc da ti poravna kosti. Doduse ne mogu znati gdje se tko i sa kime krece, ali ja nisam niti vidio tucnjavu u zivo "iljadu godina", a sudjelovo brat bratu od srednje skole. Smatram prilicno neekonomicnim trenirati nesto za vecinu prosjecnih civila u vecini nasih krajeva koji zive nekim prosjecnim zivotom. Toliko ulaganja za jednom do njednom upotrebe u kojoj bi ionako sprej bio korisniji. Naravno kad se ukalkuliraju druge koristi od fizickog vjezbanja, druzenja i osobnog interesa za neki sport ili vjestinu stvar ima smisla i moze taj element bit prevaga u ovo vs ono, no nisam siguran koliko je ulicna samoobrana sama po sebi u iole uredjenom drustvu za iole razumnog civila "isplativa investicija".
1. Ne zivimo u uredenom drustvu.
2. Ooo,itekako je isplativa investicija,jer ako mi i jedan odradeni trening spasio zivot u nekom potencijalnom napadu,onda je bilo isplativo. Meni ili clanu moje obitelji.
OngBak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 03:16   #19
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ako cemo pravo....
Osim ovog što je Ong rekao,tu je i onaj faktor da svaka budala ima svoje veselje
Jedno od mojih je WSL Ving Tsun
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 10:15   #20
Hvala svima...mislim da je očito kombinacija WC i KRAV MAGE najbolje rješenje...

Koji klub najboje za KM a koji za WC??
unaprijed hvala
MartialArt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.