Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2015., 21:46   #1
Ozbiljno bavljenje kickboxingom

Imam 16 godina. Mislim da ću početi trenirati kickboxing. Oduvijek sam volio borilačke sportove. Ako mi bude dobro išlo je li kasno za ozbiljnim bavljenjem, tj. baviti se profesionalno? Mnogi najbolji kickboxeri su poceli trenirati od ranog djetinstva.
Thief14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 11:57   #2
Ha, jedina prepreka bi bile ozljede, ligamenata i zglobova, ali od tog se moš oporavit.

Ali svaki put kad primiš udarac u glavu, moždano tkivo djelomično puca, odnosno u mozgu postoji nešto što se zove, "connective tissue" i od udaraca puca puca i puca, a ne obnavlja se za razliku od koštanih dijelove tijela.

Zato većina boksača ima parkinsona od 35. nadalje jer im je ponestalo tog connective tissua. Pa sad razmisli jel hoćeš primat udarce u glavu ili mozda bolje se orijentirat nekoj grapplerskoj vještini ili MMA. U MMA je ipak sve razvodnjeno pa ako si jako dobar ne moras imat tolko damage-a
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 23:50   #3
Nisam previše opterećen ozljedama. Mene zanima kickbox i stalno gledam GLORY pa sam se zaljubi u to.
Thief14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 14:59   #4
Ha, onda sam ovisi jesi sportski tip ili nisi, jel imaš razoran udarac,eksplozivnost itd... Svi vrhunski borci u GLORY-ju su trenirali ko konji, ali imaju i onih 10% talenta.
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 18:10   #5
Mislim da je meni prednost brzina ruku i imam jake noge.
Thief14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 18:16   #6
Quote:
Thief14 kaže: Pogledaj post
Mislim da je meni prednost brzina ruku i imam jake noge.
Jesi li dovoljno tvrdoglav za to?

Hoćeš li moći izdržati sve batine koje te čekaju?

Imati snage nije dovoljno, treba biti i otporan na udarce.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 22:00   #7
Mislim da dobro podnosim udarce. Zato je tu trening. Jos cu vise ojacat i bit cu izdrzljiviji
Thief14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 22:13   #8
Trening nema puno veze s time ako svaki put kad te netko lupi po nosu on pukne, s puknutim nosom ili rebrom se ne možeš boriti.

No to ćeš vidjeti kad dođeš dovoljno daleko, do jačih sparinga i borbi.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 12:54   #9
Kasno je.
zvjezdoznalac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.