Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2008., 02:57   #1
Vulvodinija (vestibulitis)

Svako iskustvo i mogući način liječenja bi mi zbilja pomogao...

Prije nešto manje od godinu dana, padom imuniteta dobila sam upalu. odradila sam terapiju i sve je prošlo osim bolnog spolnog odnosa. obavila sam sve moguće i nemoguće pretrage, koje pokazuju da sam u potpunosti zdrava (a znam da nisam, jer me boli), da bi mi prošli tjedan ginekologica u zg-u rekla kako bolujem od vestibulitisa - rijetke bolesti koja nema lijeka i koja traje poprilično dugo. ginekologica mi je dala rosaglin granule za ispiranje rodnice i linola fett kremu (čisto nešto što bi mi možda moglo pomoći). iskreno, pomalo postajem očajna.. imam momka već dvije godine i od toga ja godinu dana jaučem dok imamo odnos. sva sreća što nam je veza zbilja jaka i trpi okave probleme. a živjeti sa spoznajom da sam bolesna i da se nemam čime liječiti je grozno...

Inače, javljam vam se, jer na internetu ima jako malo stvari vezano za vulvodiniju. zanima me koliko ste vi upoznati s tim, i ako ste proživljavali ovo što ja sad proživljavam :'(, javite se... unaprijed hvala

Zadnje uređivanje MiNi__ : 08.12.2008. at 03:23.
MiNi__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 17:21   #2
Heyy ne znam dal ces viditi ovo ...al ja sam sad tek nalutala na ovo...ja vec imam 3-4 mjeseca osječaj pečenja i kiselosti u vagini...i sad ja se nadam da su gljivice probala sam s canestoneom i plymicolom al nije pomoglo danas sam dobila novu terapiju nadam se da ce pomoci...htijela sam te pitati kakvu tocno bol osjecas? jer ja ne osjecam bol nego samo pečenje i kad se operem dole onda prestane...dali je i tebi bilo tako ii te uvijek bas pece?
ja se stvarno nadam da nemam ovo ...i nemas pojma kolko mi je zao kaj ti imas to...
jesi uspela sto smanjiti? oce ti to ikad proci?



Quote:
MiNi__ kaže: Pogledaj post
Svako iskustvo i mogući način liječenja bi mi zbilja pomogao...

Prije nešto manje od godinu dana, padom imuniteta dobila sam upalu. odradila sam terapiju i sve je prošlo osim bolnog spolnog odnosa. obavila sam sve moguće i nemoguće pretrage, koje pokazuju da sam u potpunosti zdrava (a znam da nisam, jer me boli), da bi mi prošli tjedan ginekologica u zg-u rekla kako bolujem od vestibulitisa - rijetke bolesti koja nema lijeka i koja traje poprilično dugo. ginekologica mi je dala rosaglin granule za ispiranje rodnice i linola fett kremu (čisto nešto što bi mi možda moglo pomoći). iskreno, pomalo postajem očajna.. imam momka već dvije godine i od toga ja godinu dana jaučem dok imamo odnos. sva sreća što nam je veza zbilja jaka i trpi okave probleme. a živjeti sa spoznajom da sam bolesna i da se nemam čime liječiti je grozno...

Inače, javljam vam se, jer na internetu ima jako malo stvari vezano za vulvodiniju. zanima me koliko ste vi upoznati s tim, i ako ste proživljavali ovo što ja sad proživljavam :'(, javite se... unaprijed hvala
orhidey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 08:03   #3
orhidey, sumnjam da će ti MiNi odgovoriti, s obzirom da nije aktivna na Forumu od 2008.

Ali, možda se jave druge cure sa sličnim iskustvom.

Evo što sam našla na stranici medicina.hr:

Što je vulvodinija?
Vulvodinija (vulvodynia) je dugotrajna nelagoda ili bol stidnice (stidnica ili vulva je vanjski spolni organ žene) karakterizirana peckanjem, žarenjem, iritacijom ili svrbežom ženskih genitalija. Najčešći je osjećaj pečenja, ali bol kod vulvodinije je vrlo individualna. Stanje varira po trajanju i lokalizaciji. Bol može biti trajna ili povremena; lokalizirana ili proširena.

Vulvarni vestibulitis je naziv za bol koja se javlja samo kad se pritisak primjeni na predvorje rodnice (vestibulum).

Vulvodinija se ponekad naziva i pudendalna neuralgija. Kao i sva kronična, dugotrajna, stanja vulvodinija ima velik utjecaj na kvalitetu života. Često ometa seksualnu aktivnost i svakodnevno normalno funkcioniranje. Može umanjiti sposobnost žene da uspješno sudjeluje u radnim, fizičkim i društvenim aktivnostima. Sva ta ograničenja umanjuju samopouzdanje i mogu uzrokovati depresiju.

Što uzrokuje vulvodiniju?
Uzrok je vulvodinije nepoznat. Može nastati kao rezultat brojnih čimbenika. Liječnici spominju neke od njih:
- ozljeda ili nadražaj živaca vanjskih spolnih organa
- lokalna preosjetljivost na gljivicu Candida albicans
- alergijski odgovor na okolišne čimbenike
- visoka koncentracija oksalatnih kristala u mokraći
- grčevi mišića koji podupiru zdjelične organe

Nema dokaza da bi vulvodinija mogla biti uzrokovana infekcijom ili da je spolno prenosiva.

Dijagnoza
Dijagnoza vulvodinije postavlja se isključivanjem drugih mogućih uzroka bolova vanjskih spolnih organa kao što su gljivične infekcije, genitalni herpes, bolesti kože i bakterijske infekcije. Prilikom pregleda, koža stidnice je obično crvena i otečena, ili pak izgleda posve normalno. Žena obično konzultira nekoliko liječnika prije nego se dijagnosticira ovo stanje.

Liječenje
Trenutno ne postoji lijek za vulvodiniju. Za olakšavanje simptoma mogu se uzimati lijekovi kao što su antidepresivi, antikonvulzivi (lijekovi protiv grčeva mišića), blokade živaca, interferon, biofeedback (povratna sprega) i promjene prehrambenih navika. Kirurško liječenje je zadnja mogućnost kod žena kod kojih su simptomi iznimno jaki, a nijedna druga terapija nije urodila plodom.
-------------------


orhidey, ja bih ti savjetovala da prvo napraviš 4 ciljana brisa, da isključiš te uzročnike tvog osjećaja peckanja, a onda dalje vidiš s ginekologom moguće uzroke, prije nego zaključiš da imaš vulvodiniju. Sretno
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 17:08   #4
Hey hvala što se se bar ti javila...procitala sam ja to sto je i da je neizljecivo...i radila sam brisve si su bili negativni... ja sad ne znam dal imam gljivice kojih se tesko riejsiti ili nedo bog ovo :S:S...kad sam bila na brisevima rekla mi je da imam gljivice( nije pogledal na mikroskop ni nista samo dok mi je uzimala te briseve mi je to rekla) i dala plymicol i itrac 3
i nije pomogo i canesten ni to nije pomoglo.... sad sam dobila novu terapiju : 1 kapsulu difulcana i medazol tablete i vaginalete Gyno-daktarin...ja se molim bogu da ce pomoci...
i jedino sto me malo tjesi je da znam imati iscjedak nekad bijeli al nije obilan... par puta ga je bilo dosta sad se smanjio...i dali mozda znas kojim slucajem dali to moze biti ta vulvodinija ako ja kad se namazem kremom(plymicol) ili se operem dole to mi pomogne trenutno...pa se kasnije vrati...jel to slicno gljivicama?
Nadam se da ces odgvoriti ...bilo kakva pomoc mi je od velike dobrodoslice


Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
orhidey, sumnjam da će ti MiNi odgovoriti, s obzirom da nije aktivna na Forumu od 2008.

..............

orhidey, ja bih ti savjetovala da prvo napraviš 4 ciljana brisa, da isključiš te uzročnike tvog osjećaja peckanja, a onda dalje vidiš s ginekologom moguće uzroke, prije nego zaključiš da imaš vulvodiniju. Sretno

Zadnje uređivanje leeloo27 : 19.01.2011. at 21:40. Reason: skraćivanje quota
orhidey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 08:19   #5
A kad si radila briseve? Jer trebalo ti je na brisu pisati da imaš Candidu (gljivice).

Ali OK, ako ti je tvoja ginekologica po izgledu tvog iscjetka za vrijeme pregleda zaključila da imaš gljivice, onda ih vjerojatno imaš.

To što to nisu prošle nakon prve terapije se nažalost događa, evo, pogledaj malo ovu temu, vidjet ćeš koliko dugo se neke cure bore s gljivicama. Dakle, ukoliko imaš gljivice koje ne prolaze, trebala bi na anti-candida dijetu da promjenom prehrane pokušaš popraviti stanje.

Zaista ne znam što bih ti drugo preporučila, nisam ginekolog i ne mogu ti postavljati dijagnoze, ne znam ništa o vulvodiniji, osim ovog što sam pročitala na netu. Tako da, ako ti niti ova terapija ne pomogne, svakako se javi svom ginekologu da se posavjetuješ što dalje.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 10:04   #6
Question evo i mene s istim problemom. pečenje i žarenje stidnice.

draga orhidey, i ja imam slične smetnje. već pola godine me peče i žari stidnica a da nitko ne znam što mi je. promjenila sam 4 ginekologa, svi se čude. 2 papa testa, bris sve u redu. ultrazvučno također.
Sve je krenilo po zlu kad sam prešla sa diane 35 na logest. prvi mjesec je bilo ok, a druga 2- abnormalna suhoća, žarenje, otečenost. Ginekolog me uvjerava da ću se priviknut al vraga.i mislila sam da će mi smetnje proći čim prestanem piti tablete al nikako. ne mogu više normalno funkcionirat, sjedenje me ubija, sve oteče dole, mazala sam sa canestenom, rojazolom, betadinom, ništa.

s obzirom da sam se tek sad ulogirala na forum, ako se javiš ili eventualno još netko napisat ću detaljnije sve! nadam se da ćemo se izvući iz ovog nekako, zajedno
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 13:02   #7
evo sad sam procitala ovdje sto si napisala da ne znam...mislim da nemas to...neg da smo faking ne znam kako ultra osjetljive na sve...ja bi ti preporucila da prestanes piti bilo kakve kontracepcijke pilule...da ti se tijelo ociti od toga( ja sam jaz prestala piti) i probas naci negdje prirodne hormone...ja to jos istrazujem...vidjet cu ako je to moguce kod ove jedne prvatne ljecnice al sigurno znam da imas homeopatskog ljecnika dr. Soltišek koji salje tvoje nalaze u Njemacku i daju ti prirodnu hormonsku terapiju ...
probaj ovaj citrofit i kapsule s tim jer je gorko i acidosalus ne znam meni je sve to ukombinacijis ljekovima pomoglo da me ne pece svaki dan...sad mi je vec bolje 3 tjedna^^ al nije proslo nazalost jos


nego cure ako itko zna nes o ovom mom drugom pitanju, jako bih bila zahvala neznam di dapitam kome da se obratim
ja sam kod sebe dok sam gledala moju "prijateljicu" dole kad me peklo da vidim kak to izgleda, nasla na samom ulazu u rodnicu s doljnje desne strane 2 crne točkice...ko neki madezi dal itko ima mozda nesto slicno? ili ima neki savijet apsolutno bilo sto???
bila bih jako zahvalna


Quote:
MarMio kaže: Pogledaj post
draga orhidey, i ja imam slične smetnje. već pola godine me peče i žari stidnica a da nitko ne znam što mi je. promjenila sam 4 ginekologa, svi se čude. 2 papa testa, bris sve u redu. ultrazvučno također.
Sve je krenilo po zlu kad sam prešla sa diane 35 na logest. prvi mjesec je bilo ok, a druga 2- abnormalna suhoća, žarenje, otečenost. Ginekolog me uvjerava da ću se priviknut al vraga.i mislila sam da će mi smetnje proći čim prestanem piti tablete al nikako. ne mogu više normalno funkcionirat, sjedenje me ubija, sve oteče dole, mazala sam sa canestenom, rojazolom, betadinom, ništa.

s obzirom da sam se tek sad ulogirala na forum, ako se javiš ili eventualno još netko napisat ću detaljnije sve! nadam se da ćemo se izvući iz ovog nekako, zajedno
orhidey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 17:10   #8
Briseve sam radila prije 3 tjedna negdje...i zato mi i je sve skupa čudno...dok ih je uzimala je rekla da imam a kad su dosli nije nista pisalo sve je bilo negativno...a ljekove sam dobial tek poslije uzimanja briseva O.o...sadkad sam zadnji put bila kod ginekologa ovaj mi je par reko da nije tak strasno da imam akutnu upalu rodnice ...zato mi je dao sve te ljekove...neznam cemu tolko antibiotika ako je to samo to O.o...mene brine to sto jos ne osjecam nikakvo poboljsanje danas mi je 3. dan lječenja...nadam se da ce biti poboljšanja...i jos me jedna stvar zanima ako nekog isto peče dole (bilo od upale rodnice ili gljivica) da li im prestane ako se otusiraju s intimnim šamponom jer se meni odma to pečenje makne skoz...al se nazalost brzo vrati...pa me to nekak malo drzi d anije ta vulvodinija jer im se nemoze maknut bol ili neznam kad nigdje nista ne pise ((((
orhidey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 15:15   #9
vulvodinija?

duboko se nadam da će se još netko javit, imam toliko pitanja za cure sa sličnim simptomima. Orhidey, zanima me da li si ti izgubila svoj normalan uobičajeni iscjedak? ja jesam pa mi se tek nedavno pomalo počeo vraćati. uvijek sam imala dosta obilan pa sam dnevne uloške koristila, a sad ko da sam malo dijete-ništa. možda tu i tamo koja kap. dnevne uloške ne smijem ni pomisliti staviti jer me sad tako jako iritiraju da je to strašno. A doduše, nemam ih zašto ni stavljat kad ni nema isjetka. i da li je tebi "dole"otečeno? meni stalno. varira pa nekad bude malo jače nekad slabije, ali konstantno je otečeno, kao da imam strano tijelo među nogama. do prije 2 mjeseca to je bilo još gore otečeno i krvavo crveno, sad je malo ipak manje i nije baš jako crveno. i uvijek se ponadam da će proći ali nikako-stalno to peckanje i žarenje. i, da, i meni bude malo nakon pranja ok, al ni pola sata ne prođe evo ga opet! Totalno mi je život okrenut- hlače više ne nosim, ne bavim se sportom, a da o sexu ni ne pričam. tog ima samo u mašti.
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 21:13   #10
tko bi rekao, al upisala sam na google vulvodinija, izbacilo mi moj post i kontam, odo vidit jel se itko bar nakon dvije godine javio. i eto...

koliko se meni čini, nijedna od vas nema vulvodiniju. bar sam ja u ove, 2-3 godine to skoro doktorirala . ono u čemo je razlika, je to da vas boli (peče, svrbi) stalno. kod vulvodinije su drugačiji slučajevi. bol se javlja prilikom spolnog odnosa. tad se javlja i osjećaj pečenja, jer su vaginalni mišići stisnuti. kako sam ja shvatila čitajući knjige, problem je nastao kad su ti mišići jednom doživili ''šok''. kao npr. od raznoraznih vaginalnih oboljenja, silovanja... uzroci su invidualni. nadam se da ste me razumijele. ugl, prilikom odnosa, oni funkcioniraju na taj način da se stisnu i otežavaju partneru da uđe u vas. rješenje toga su raznorazne vježbe mišića, koje pomažu da se oni opuste. potrebno je dakle naučiti kontrolirati ih što je najteži zadatak koji sam imala u životu i još ga nisam uspjela riješiti. cilj je vratiti ih u normalno stanje tako da ''oni'' shvate da se nemaju više čemu odupirati. recimo, ljeti mi je bolje zbog svakodnevnog plivanja. opet ponavljam, svakoj oboljeloj ženi pomažu neke druge stvari.

ako ima još nekakvih pitanja, slobodno ih postavite.

EDIT: vidim tek sad da je medicina.hr navela da bol kod vulvodinije može biti dugotrajna. kod mene je dijagnosticiran vestibulis (bol se javlja prilikom pritiska). tako da ni sama nisam sigurna, al koliko sam ja informirana, svugje se pisalo samo o boli prilikom odnosa i kako se to riješava. za slučajeve stalne boli i peckanja, nisam upoznata.

Zadnje uređivanje MiNi__ : 01.02.2011. at 21:30.
MiNi__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:12   #11
Tako mi je drago da si je javila,
Da, ne radi se o istim simptomima, ali vjerujem da je i jedno i druge grozno za istrpiti
Meni je problem počeo prelaskom na druge pilule (nakon što sam 5 godina pila Diane). e sad, mišljenja doktora variraju. ovaj jedan je sto posto uvjeren da su mi smetnje nastale upravo zbog prelaska na pilule sa puno nižom razinom estrogena, dok druga dvojica liječnika ne vide to kao uzrok nego govore kako je tome uzok svašta po malo, ali zapravo ni sami ne znaju što je. promjenila sam više doktora-od jednog koji se čudi kako me peče i žare a nalazi su dobri, pa znaš ono kad imaš dojam da će ti reći da umišljaš, drugi me šopao antibioticima bezveze, napamet pa više k njemu nisam htjela ići, ovaj treći uvjeren da je od hormona jer da cure znaju imati grozne nus pojave pa dok se to sve ne smiri, i sad ovaj doktor koji mi ulijeva najviš povjerenja- misli da je tu neka kombinacija svega, ali se bar potrudi. zadne što mi jedao je Belogent krema pa da mažem tjedan dana. pa ćemo vidjet. meni je odjednom nakon mjesec dana uzimanja Logest došlo do pečenja, crvenila, to sve oteklo, ali me doktor uvjerava da će se tijelo naviknut na nove tablete i tako ja puna 2 mjeseca još pila i mučila se. vidim ja da ne mogu više, prestala ih piti i odmah stalo peći, ali nikako da prođe crvenilo i oteknuće. nakon mjesec dana pauze ja da ću natrag na diane 35 , mene opet počelo peći, tako da sam zadnja 3 mjeseca bez ikakvih tableta, jer si ja ovaj problem uz tablete vežem. međutim, ja sam mislila da će meni problem proći kroz mjesec dana a ono već prošlo 3 mjeseca od prestanka bilo kakvih tableta, a meni ne prolazi. ne mogu reći da to ipak nije bolje, jer je, nije više krvavo crveno nego blago rumeno, oteklina varira a tako i to peckanje. nije više tako jako, ali je i dalje svakodnevno. počeo mi se isjedak vraćati koji sam u potpunosti izgubila ali još to nije onako kako sam uvijek imala. više je gusti i bijeli, i jako ga je malo. doktor kaže da je u rodnici normalna vlažnost i svaki put ne mikroskop gleda sluz i kaže da je najnormalnija. on sad misli da je pitanje u nekj alergiji ali da ne može dokučiti na što.

zadnjih pola godine ništa od spolnih odnosa, jer to je jednostavno nemoguće-kad te tako konstantno peče nije ti ni za živit a kamoli što drugo.
pitala sam baš doktora da li bi to mogla biti vulvodinija, on kaže da ne. al tko će znati. moji simptomi odgovaraju i atrofičnom vaginitisu, i to traje mjesecima a nemaju ga samo žene u menopauzi, negoo i trudnice, rodilje, žene koje su uzimale kontracepciju. Ne znam više ni sama. samo bi više htjela da mi se život vrati u normalu.

pomislim da sam završila pa se opet sjetim da nešto nisam napisala

kad sam imala osjećaj abnormalne suhoće prvih par mjeseci spasila bi se kad dobijem menstruaciju-valjda bi to malo navlažilo sve unutra pa bi mi lakše bilo. međutim, sad kad nije više takva suhoća, konkretno kod prošle menstruacije-ja sma mislila iz kože iskočiti koliko me uložak iritirao. a zadnji dan menstruacije sam dnevni uložak stavila, ista stvar. a kad se samo sjetim da sam do prije pola godine svaki dan nosila te iste dnevne uloške i nikad mi ništa nije smetalo, a sad mi došlo iz kože iskočiti. ja imam osjećaj da mi je to dole, s vanjske strane, strašno iziritirano kad mi čak i uložak smeta. sad mi je baš doktor rekao da uzemn druge uloške, i promjenim sredstvo za pranje jer da i to sve može utjecati.

ne znam ni samo više... baš sam nikakva...

Zadnje uređivanje Sashica : 02.02.2011. at 20:42. Reason: spajanje postova
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 19:52   #12
mogu ti predložiti jednu kremu od koje je meni bilo malo bolje - linola fett krema. ta krema nije namjenjena isključivo za vaginu, već za suhu kožu ako se ne varam. meni ju je ginekologica preporučila, jer ona kao pomaže da koža doli bude manje iziritirana i da ''očvrsne''. krema je oko stotinjak kuna i možeš je uzeti bez recepta. ima i nekakvog ulja malo u njoj. ja je odavno nisam koristila, al mislim da ću je ubrzo opet kupiti. iskreno, mislim da ti ne bi pogoršala stanje. isto tako, nemoj očekivati instant rezultate
a što se tiče pranja, koristila sam vagisan losion za intimnu njegu (oko 80 kuna). ništa specijalno, al ako ti je doktor rekao da si kupiš nešto drugo, kupi si to, definitivno je najbolji od svih losiona sa intimnu njegu.

ja sam isto tako išla od ginekologa do ginekologa. najviše mi je pomogla ginekologica u zagrebu, ovi moji lokalni iz dalmacije, veze nisu imali.

eto, ja bar znam što mi je, iako nemam lijeka za liječiti se, već se moram uzdati u vježbe mišića i čekati da se jednog dana dogodi čudo, znam i da je jako teško ne znati što ti je.

eto, javljaj se, povirit ću ja s vremena na vrijeme što se događa. držim fige da krene na bolje

odi sutra i kupi kremu, zbilja vjerujem da će ti smanjiti bol i suhoću.
i ako ti treba i ako si iz zagreba, mogu ti na pm reći kod koje sam ginekologice bila.

lijep pozdrav
MiNi__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 21:05   #13
linola fet

E hvala ti MiNi,lijepo od tebe

a i ja sam ti iz Dalmacije, tako da i sama znaš kako je s doktorima. idući tjedan baš idem u bolnicu do jednog, nešto neplanirano ispalo pa ću usput i njega upitati. neće škoditi još koje mišljenje. a jadan li je ovako čovjek...

i meni je nekidan ginekolog dao letak sa tim vagisan proizvodima, i spomenuo mi je tu kremu ali kao u smislu da je to super krema ali da to meni ne treba jer je meni vlažnost u redu. stvar je u tome što nije svaka žena ista- ja možda ulazim i sad u te gabarite dovoljne vlažnosti, ali u odnosu kako je meni prije bilo ovo sad je još jako loše. zato se mislim da bi si baš i mogla kupiti tu kremu za par dana kad prestanem mazati ovu belogent kremu. neće škoditi. dosad sam mazala nevenovu mast i pavlovićevu mast, po preporukama doktora. tek toliko da je masno pa ne iritira direktno kožu. ja se sve mislim da mi od te suhoće koja mi je baš velika bila par mjeseci nije možda došlo do oštećene s vanjske strane. jer isjedak ipak vlaži i vanjsku stranu. ono što je meni interesantno što se meni stanje poboljša čim sam na godišnjem ili vikendom kad ne moram 8 sati sjediti na stolici. kako mi je to otečeno pa još kad sjedneš na stolicu to izaziva trenje, i eto pogoršanja. ma strašno nešto, za ne povjerovat. dosad sam uvijek jednom godišnje išla ginekologu, sve super, a sad sam u ovih pola godine s njima skoro pa na ti. kao da kruh idem kupiti.

a što se tiče šampona za intimnu njegu, dugo godina sam koristila nivea intimo, pa sam kupila lactacid kad su mi se ovi problemi javili, a sad su mi preporučili u ljekarni Hygiu. iako se sve mislim da kupim ovaj što si mi ti rekla, i on je na tom popisu od doktora.

Nadam se da će mi i ova krema što mi je doktor sad dao pomoći, iako je i on svjesan mogućnosti da će mi od nje bolje biti dok je koristim a kad prestanem postoji mogućnost ponovnog pogoršanja. s obzirom da je u kremi kortikosteroid to se smije samo kratko koristiti. zasad mi je bolje od toga- koristim evo treći dan, al baš ćemo vidjet. Još je rekao da mu eventualno preostaje hormonska terapija sa hormonskom kremom iako on misli da meni nije do hormona. našla sam na netu da je jednoj curi baš to pomoglo. valjda te kreme djeluju lokalno i malo ojačaju sluznicu.

hvala ti što se javiš puno mi to znači.
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 21:30   #14
doktori

e da, mogla bi mi reći koja je to doktorica samo mi reci kako to funkcionira sa privatnim porukama- ja ti dam svoj mail ili je to neki drugi sistem? nova sam tu pa ne znam

duboko se nadam da mi neće trebati ali ne volim se previše nadati jer čim sam se ponadala da mi kreće na bolje kad me nebi jako peklo i kad bi napokon pomislila da prolazi, a ono ništa.

ne znam od kud si, ali da li si možda bila kod nekog u splitu? ja sam se mislila možda i tamo pokušat ali nemam pojma kod koga.

ovaj jedan od mojih doktora kod kojeg sam bila, jako zagovara prirodne metode pa je on bio samo za to da koristim pavlovićevu mast (to je ustvari mast za bebe), ali ako nemaš pomaka, a nitko ti ne zna dijagnozu, pa ne možeš mu slijepo vjerovati i ništa ne poduzimati. naravno da ćeš ići od vrata do vrata.

Ovaj zadnji doktor kojem sam se eto prepustila u ruke, stariji je pa nekako kontam da nešto i kuži, nije neki zagovornik te pavlovićeve ni nevenove jer kao neće ti to štetiti, naravno, ali to ne rješava uzrok. to je točno, ali što je uzrok?! on misli da je meni zbog dugotrajnog uzimanja pilula plus još koji vanjski faktor došlo do nereda u organizmu iako i njega buni da mi to toliko traje. mene je čisto strah hoće li to meni ikada normalno biti

A taj tvoj nesretni vestibulitis- od čega si ga tako najednom dobila? jesi i prije imala problema s tim ili samo odjednom? za takve stavi sam prvi put čula da postoje sad kad sam počela više kopati po netu.
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 20:38   #15
Mislila sam da sam jedina sa tim problemom!

Quote:
MiNi__ kaže: Pogledaj post
tko bi rekao, al upisala sam na google vulvodinija, izbacilo mi moj post i kontam, odo vidit jel se itko bar nakon dvije godine javio. i eto...

koliko se meni čini, nijedna od vas nema vulvodiniju. bar sam ja u ove, 2-3 godine to skoro doktorirala . ono u čemo je razlika, je to da vas boli (peče, svrbi) stalno. kod vulvodinije su drugačiji slučajevi. bol se javlja prilikom spolnog odnosa. tad se javlja i osjećaj pečenja, jer su vaginalni mišići stisnuti. kako sam ja shvatila čitajući knjige, problem je nastao kad su ti mišići jednom doživili ''šok''. kao npr. od raznoraznih vaginalnih oboljenja, silovanja... uzroci su invidualni. nadam se da ste me razumijele. ugl, prilikom odnosa, oni funkcioniraju na taj način da se stisnu i otežavaju partneru da uđe u vas. rješenje toga su raznorazne vježbe mišića, koje pomažu da se oni opuste. potrebno je dakle naučiti kontrolirati ih što je najteži zadatak koji sam imala u životu i još ga nisam uspjela riješiti. cilj je vratiti ih u normalno stanje tako da ''oni'' shvate da se nemaju više čemu odupirati. recimo, ljeti mi je bolje zbog svakodnevnog plivanja. opet ponavljam, svakoj oboljeloj ženi pomažu neke druge stvari.

ako ima još nekakvih pitanja, slobodno ih postavite.

EDIT: vidim tek sad da je medicina.hr navela da bol kod vulvodinije može biti dugotrajna. kod mene je dijagnosticiran vestibulis (bol se javlja prilikom pritiska). tako da ni sama nisam sigurna, al koliko sam ja informirana, svugje se pisalo samo o boli prilikom odnosa i kako se to riješava. za slučajeve stalne boli i peckanja, nisam upoznata.
Draga Mini, ja vec nekih godinu i nesto imam isti problem.
Bol prilikom penetracije i pecenje na samom ulazu vagine, misici stisnuti i sve postaje nemoguca misija. Sama pomisao na odnos mi je postala nocna mora, a da ne pricam tek o pokusajima. Zelja postoji, i pokusam da se opustim ali msili o tome da li ce biti opet bol ili ne mozda i sprecavaju normalan odns. Kao barijera u mozgu i strah od ponavljanja istog.
Inace sa ginekologivcom imam super komunikaciju, cura je strucna i odlicna i prije mi je rekla da je moguce da do toga dolazi prilikom suvoce vagine kao i stegnutosti u predjelu vagine, tj. sve ide iz glave tako da ako ne mozes da se opustis ili imas stresa u zivotu to ti se sve odrazi i tamo dolje.
U poslednje vrijeme me izludjuje to, imam zelju za odnosom ali to su samo novi pokusaji...
Evo bas dam se danas cula sa mojom dr. i ovih dana bih trebaa opet poci do nje na razgovor o problemu, pa ako bude kakavih svjezih stvari pisacu u svrsi da pomognem svakoj curi koji ima isti problem.
Vjerujete cure, znam kako vam je!
Pozdrav Yovana.
yovana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 00:02   #16
Drage cure!

Nemate pojma koliko mi je drago što nisam jedina... Da ukratko opišem svoju priču: Mučim se sa ginekološkim problemima već godinu i pol. Od upale jajnika, gljivica do lažne dijagnoze HPV condiloma, do nečega što još ne znamo što je, a ja sam uvjerena da je vulvodinija. U zadnjih 6 mjeseci nema s čim se nisam mazala, trenutno sam na pruriced gelu, ali to me toliko peče da sad dok vam pišem jedva sjedim. Također imam jako strpljivog dečka, jer mi svih godinu i pol doktori zabranjuju odnose. Luda sam već totalno, bila sam i na antidepresivima jer su sumnjali na slične bolesti koje se također liječe tako zbog opuštanja mišića ali ja sam odbila to piti jer mi je to too much. Isto sam promjenila 4 ginekologa i 1 dermatologicu i uglavnom me svi čudno gledaju. Našla sam sad odličnog doktora s kojim sad isprobavam sve kreme, a rekao mi je ako želimo naći uzrok ovome mora mi raditi biopsiju, a toga me iskreno želi poštediti.

Chaverronni spomenula si kiselinu tj. refluks zbog kapi. Zanima me da li i inače patiš od tog problema sa želucem i jednjakom ili samo zbog kapi?? Ja bolujem od refluksa već 3 godine, pa me zanima povezanost svega toga.
serena 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 14:22   #17
Pozdrav curke, stare i nove!

evo da se javim sa par riječi-stanje kod mene ide na bolje ali naravno polako polako, idući mjesec će biti puna godina dana mučenja. nastojim psihički pozitivno misliti ali je to jako teško pa me na dane baš kriza uhvati, plačem, i ne vidim ničem smisla... počela sam imati i po 10 dana u komadu dobre dane-naravno pod uvjetom da na poslu sjedim na jastučiću koji ima rupu na sredini tako da mi ne dira"gospođicu" i brišem se nakon mokrenja mokrim blazinicama jer me mokraća jako peče i dalje. al računam kako će upravo to sjedenje i urin zaista najdulje trajati ako je do sluznice.

i onda se dese 2 dana kad počme žariti bez obzira i padnem u depru.i tako u krug.

moja doktorica opće med. uvjerena da su mi dugogoišnje pilule stvorile ovaj problem i rekla mi da se kanim dokotra više jer se boji svih krema s kojima me šopaju.. Neki dan sam bila u Zagrebu kod jedne profesorice-ginekologice (računam ima žena iskustav- em je profesorica na fakultetu em radi u većem centru)-dobila preporuku za nju- ovako mi je rekla- da su krive pilule koje sam počela sa 18 godina piti, nakon toga možda dvije godine pauze i onda 4 i pol godina u komadu, da je to puno, da se meni nije ni razvila sluznica kako treba i da me zato dole to smeta. šokirana ostala kad je vidila koje sve kreme i pusta čuda sam dole stavljala, da je to sve pogoršalo. i da se meni tek sad tijelo treba naviknuti na prirodne moje hormone a ne na umjetno izazvano. valjda se sluznica jako stanjila pa su živcani završeci blizu i zato na sve reagiram. rekla mi je da mogu mazati aloe vera kremu i dječje ulje, ali to ako hoću, možda bolje i ne, s obzirom da već 3 mjeseca ništa ne koristim. Tako da neću. pustiti da se samo, svojim tokom to obnovi. očito ide na bolje. pitala sam ju za vulvodiniju, kaže da nije to to, da to tako ne izgleda i da je meni problem sa sluznicom uništenom od tableta i da zato to sporo prolazi.

eto, cure moje, to je zadnje što imam za prijaviti

zato vam savjetujem, ako nemate gljivice ni bakterije, maknite sve te kreme, to sve samo grize.

e da, i moram piti puno tekućine da mi razrijedi urin pa da me manje peče.

duboko se nadam da ćemo se izvući iz ovoga jer meni kao i vama je već puna kapa svega.
Svaka od nas ima neki drugi uzrok a kao posljedice se manifestiraju smetnje koje odgovaraju vulvodiniji. ali kao što je meni moj gin rekao-to je opi simptoma a ne naziv za bolest. meni su očito tablete pošteni cirkus u tijelu nparavile. nadam se zapravo da su zaista one to naparvile i da će se s vrmenom to smiriti. također sam primjetila da me počme peckati čim se naživciram pa i na tome moram poraditi. a baš mi ova profesorica kaže kako se to sve polako oporavlja čim meni tek sad iz mjese aiz mjesec sluz dole počinje nalikovati mojoj prirodnoj, i to nakon 8 mjeseci što ne pijem tablete. prvo mi ej bila grozna suhoća nekoliko mjeseci i onda tek malo po malo, da bi sad tek to koliko toliko noramlnije bilo. znaju mi na dane male usne biti crvenkastije ali vjerujemda je i prirdno tako, ne znam, nikad se nisam prije dole gledala. anekad budu i zadebljane ali vjerujem da je to nekad i to faze ciklusa, što vi mislite?

uh, moram prestati ćiriti dole, sludi me to proučavanje
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 10:26   #18
Quote:
serena 21 kaže: Pogledaj post
Drage cure!

Nemate pojma koliko mi je drago što nisam jedina... Da ukratko opišem svoju priču: Mučim se sa ginekološkim problemima već godinu i pol. Od upale jajnika, gljivica do lažne dijagnoze HPV condiloma, do nečega što još ne znamo što je, a ja sam uvjerena da je vulvodinija. U zadnjih 6 mjeseci nema s čim se nisam mazala, trenutno sam na pruriced gelu, ali to me toliko peče da sad dok vam pišem jedva sjedim. Također imam jako strpljivog dečka, jer mi svih godinu i pol doktori zabranjuju odnose. Luda sam već totalno, bila sam i na antidepresivima jer su sumnjali na slične bolesti koje se također liječe tako zbog opuštanja mišića ali ja sam odbila to piti jer mi je to too much. Isto sam promjenila 4 ginekologa i 1 dermatologicu i uglavnom me svi čudno gledaju. Našla sam sad odličnog doktora s kojim sad isprobavam sve kreme, a rekao mi je ako želimo naći uzrok ovome mora mi raditi biopsiju, a toga me iskreno želi poštediti.

Chaverronni spomenula si kiselinu tj. refluks zbog kapi. Zanima me da li i inače patiš od tog problema sa želucem i jednjakom ili samo zbog kapi?? Ja bolujem od refluksa već 3 godine, pa me zanima povezanost svega toga.

hey imala sam ja i prije problema ali sa žgaravicom,citrofit je potakao još jače,ali zato postoji u kapsulama.
inače meni se stanje dole skroz popravilo osim što još uvijek osjećam pečenje za vrijeme odnosa,no našla sam lijek i za to...prije odnosa namažem se kantarionovim uljem(domaćim) i osim što bude sve "podmazano" također smanjuje i iritaciju stidniceprobajte
chaverronni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 11:07   #19
Devojke!!!

evo da vam javim.Aloe Propolis Krema!!!! meni je peckanje skroz nestalo kao i crvenilo.... i posle odnosa mi vise ne otice, ali koristim lubrikant. od srca vam preporucujem kremu, meni je to ginekolog sa beogradske ginekoloske klinike preporucio... potpuno je prirodna. namazete spolja i unutra....preporucujem od srca, i nadam se da ce vam pomoci

pozdrav
dragicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 20:24   #20
Baš mi je drago što ti je bolje! Ja sam znala pustiti par mjeseci bez mazanja i ičega pa nikakvog pomaka, barem sam se gljivica riješila zauvijek (mislim do sljedećeg puta ). A reci mi MarMio jesi li ponovno počela imat normalne odnose s dečkom ili? Mi apstiniramo apsolutno...
serena 21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.