Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2012., 16:33   #1
Otok dorzuma (hrpta) stopala

ljudi, molim vas savjete..jel netko imao sličan problem?

na lijevom stopalu, s gornje strane, u potezu od prstiju prema zglobu, imam oteklinu već 4 mjeseca.
pretrage koje sam napravila: ultrazvuk i rentgen, magnetska rezonancija, Doppler vena lijeve noge, pretrage krvi i mokraće. ove pretrage nisu ništa pokazale..

oteklina me ne boli, povuče se kad ležim ili držim nogu na povišenom, a poveća se dok sjedim, hodam ili stojim, tad izgleda jastučasto (kao da je ispod kože gel), nakon pritiska prstom ostane udubljeno, a ako dugo hodam ili stojim prelazi na područje oko zgloba..

ima li netko iskustva s time, koje pretrage napraviti ili kako liječiti narodnom medicinom??

hvala..........
Elise 78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 10:56   #2
Tek sad vidim tvoj post.
Nažalost, nemam odgovor, nego identičan problem.
Meni su sad tri mjeseca otkako imam te simptome, a uzrok se ne zna.
Jesi li ti što riješila? Ili je samo prošlo u međuvremenu?
Andelkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 14:00   #3
s.o.s.

Pozdrav

Jeste li uspjeli što otkriti vezano za taj problem oticanja dorzuma stopala?

Ja imam sličan ako ne identičan problem već oko 3 mjeseca kada se naglo pojavio otok i još uvijek je svakodnevno prisutan na lijevom stopalu, otok tijekom dana napreduje tako da mi je stopalo navečer kao buhtla i jedva stane u cipelu..

Napravila sam RTG, ultrazvuk - color Doppler, krvne pretrage, ginekološke pretrage, reumatološke testove, uglavnom svi nalazi su u redu a stopalo mi još uvijek otiče.

Malo mi pomogne podizanje nogu dok ležim - u položaj viši od srca po preporuci doktora, ali od svibnja taj otok se nije ni na jedan dan potpuno povukao da bi se npr. vidjele metatarzalne kosti kao se vide na drugom stopalu... Ništa me ne boli jedino me malo zateže stopalo ako ga pokušam istegnuti do kraja, kao da su se prednji ligamenti "skratili"..

Više ne znam što da radim..

Molim Vas da se javite ako je netko imao sličan problem.

Unaprijed hvala na odgovoru!
laviemacro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.