Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2013., 23:28   #1
Peeling kao posljedica sunčevih opeklina

Imam jedno pitanje za dermatologa i dermatologiji bliske

Zanimalo bi me s obzirom da znam se kod slučajnih opeklina od sunca poslije gorenja gule i uklanjaju gornji slojevi kože,da li bi namjerno izazvane opekline od sunca na jednom dijelu lica dovele i do posljedično uklanjanja plitkih bora sa tog područja lica??
Uglavnom fora je u tome da imam sklonost gorenju po licu (svake se godine malo porumenim prije nego lagano dobijem brončani ton ),ali ako ne stavljam krem-zaštitu zna se desit i da se već nakon dva puta počnem rumenit ko rak i gulit..
E sad,stvar je da se par godina nisam uopće sunčala i da su mi se na čelu tokom vremena razvile one male vodoravne urezotine (borice) od podizanja obrva..
I da skratim,ono što me konkretno zanima je ako bi sunčevim opeklinama specijalno na čelu uspjela proizvesti fazu guljenja slojeva kože, da li bi mi se time uklonile ili ublažile i te borice ??
Onako da se stara koža ljušti ,a mlada niče i izlazi na vidjelo?
Znam da po sličnom principu funkcionira i kemijski peeling,pa me to malo zaintrigiralo..
Mislim,probat ću svakako,ali me zanimaju i tuđa mišljenja..

Valjda će netko odgovorit
Lyte-as-a-rock is offline  
Old 11.04.2013., 01:16   #2
nipošto, jer je šteta koju stanicama uzrokuju UV zrake (u količini koja uzrokuje opekline) daleko jača, dublja i dugotrajnija od samog guljenja površinskog sloja kože. i dugoročno uzrokuje bore, kozmetički gledano, da i zanemarimo rak kože.

zašto bi radila tako što umjesto kemijskog peelinga?

...
tanveer is offline  
Old 11.04.2013., 21:44   #3
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
nipošto, jer je šteta koju stanicama uzrokuju UV zrake (u količini koja uzrokuje opekline) daleko jača, dublja i dugotrajnija od samog guljenja površinskog sloja kože. i dugoročno uzrokuje bore, kozmetički gledano, da i zanemarimo rak kože.

zašto bi radila tako što umjesto kemijskog peelinga?

...
Pa zato što je peeling Tca ili fenolski izrazito skup,a rizici su slični..
iako su doduše kod kemijskog peelinga tj. opeklina kiselinama oštećenja na plićim slojevima kože,dok od sunčevih opeklina idu valjda i do RNA...
Znam za taj efekt oštećenja od sunca,ali znam i da ispod kože koja se guli radi oštećenja i koju organizam odbacuje leži mlada,friška,nježna i roskasta za izać na van..

Uostalom nije mi prvi put,izgorila sam već i ranije,samo što ranije na tom dijelu nisam imala lagane mimičke bore od noćnih smjena..
Lyte-as-a-rock is offline  
Old 11.04.2013., 22:31   #4
peeling salicilnom kiselinom, tzv. BHA u kombinaciji sa belobazom nije uopće skup, nabavlja se 3% losion u bilo kojoj ljekarni.

više o tome možeš naći na pdf-u kozmetika, ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?t=117532 . i ne, nemaju isti efekt kao prženje na suncu. za izraženije bore na čelu i glabeli botox je odličan.

btw - jesi li zaboravila na pigmentacijske mrlje koje nastaju kao posljedica čak i opreznog sunčanja, a kamoli opeklina od kojih se guli koža? to da ispod dolazi lijepa mlada roskasta neoštećena koža...

no, kako ćeš ti ovo tako i tako svakako isprobati, nema se tu više šta reći.
tanveer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.