Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2006., 17:07   #1
Svjetlosna kugla - ball of light

Budući da sam imala ovakvih iskustava postati ću link za topic koji već postoji na Prirodnim znanostima https://www.forum.hr/showthread.php?t=81837 .
Takve svjetlosne kugle - identične sam viđala često puta na dokumentarcima o NLO-ima, također ih povezuju s krugovima u žitu...
Ima li još nekoga tko je imao sličnih doživljaja? Objašnjenja možda???
nisamja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 18:50   #2
Pa objasnjenja nema jer se to tek nedavno pocelo istrazivati. Ne bih rekao da je to neka natprirodna pojava, ali morati cemo jos neko vrijeme pricekati prije nego otkrijemo o cemu tocno je tu zapravo rijec.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 16:35   #3
BOL's se cesto spominju u vezi kreiranja "piktograma" ili krugova u zitu. Jedan je student u Engleskoj uspio prije par godina snimiti te svjetlece kugle kako lete iznad jednog zita i rade pritom formaciju u zitu (fino se vidi na video-u). Ako neko nije jos vidio, ovdje je: http://mitglied.lycos.de/melt/X-Files/ Isto tako o BOL's pise i u knjizi "krugovski kod" (na njemackom: der Kornkreiscode ili na engleskom bi se zvalo "Cropcircle Code") koju sam si nedavno kupio. Knjiga je fenomenalna sto se tice krugova i piktograma u zitu, autor si je dao truda, stavio brdo fotografija i o svakoj formaciji je dao svoje misljenje sto znaci. To je u biti encyklopedia o krugovima u zitu: http://www.amazon.de/gp/product/3980...lance&n=299956
http://images.amazon.com/images/P/39...109709738_.jpg
O tome vise ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?t=101710&page=7
Neki tvrde u Engleskoj da se te svjetlece kugle pojave iznad zita i kad naprave formaciju u zitu, onda odlete u neki veci nepoznati objekt koji je na nebu, ali nevidljiv. Neki misle da su te svjetlece kugle "sonde" koje izlaze iz veci letjelica (iz matice svemirskog broda?). U svakom slucaju, nisu ljudskog porijekla
melt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 17:45   #4
Quote:
nisamja kaže:
Budući da sam imala ovakvih iskustava postati ću link za topic koji već postoji na Prirodnim znanostima https://www.forum.hr/showthread.php?t=81837 .
Takve svjetlosne kugle - identične sam viđala često puta na dokumentarcima o NLO-ima, također ih povezuju s krugovima u žitu...
Ima li još nekoga tko je imao sličnih doživljaja? Objašnjenja možda???
ja nisam imao takvih dozivljaja (a volio bih da jesam)... mislim da je imbecilno takvu vrstu prirodnih pojava povezivati sa UFO i posjetama vanzemaljaca...
mislim da je priroda tih svjetlosnih kugli koje su svojevremeno zbunjivale pilote (a mozda i danas) objasnjena. nemam nikakav link ili izvor literature pa ne mogu dati detaljno i pismeno objasnjenje ali mislim da se radi o spajanju razlicito naelektrisane materije (oblaka prasine) koja imaju kao rezultat pojavu tih kugli (nesto slicno munjama)...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 18:54   #5
Quote:
kvazar33 kaže:
ja nisam imao takvih dozivljaja (a volio bih da jesam)...
mislim da je imbecilno takvu vrstu prirodnih pojava povezivati sa UFO i posjetama vanzemaljaca...
mislim da je priroda tih svjetlosnih kugli koje su svojevremeno zbunjivale pilote (a mozda i danas) objasnjena. nije - zato to i jest NLO - neidentificirani leteći objekt.nemam nikakav link ili izvor literature pa ne mogu dati detaljno i pismeno objasnjenje ali mislim da se radi o spajanju razlicito naelektrisane materije (oblaka prasine) koja imaju kao rezultat pojavu tih kugli (nesto slicno munjama)...
a da se javiš sa smislenijim odgovorom kada ćeš imati link ili objašnjenje jer ovako ispada da si samo nekome došao priopćiti da je imbecilan
nisamja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 19:29   #6
Quote:
kvazar33 kaže:
ja nisam imao takvih dozivljaja (a volio bih da jesam)... mislim da je imbecilno takvu vrstu prirodnih pojava povezivati sa UFO i posjetama vanzemaljaca...
mislim da je priroda tih svjetlosnih kugli koje su svojevremeno zbunjivale pilote (a mozda i danas) objasnjena. nemam nikakav link ili izvor literature pa ne mogu dati detaljno i pismeno objasnjenje ali mislim da se radi o spajanju razlicito naelektrisane materije (oblaka prasine) koja imaju kao rezultat pojavu tih kugli (nesto slicno munjama)...
WTF?!!?
Cypress Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 19:30   #7
evo baš čitam knjigu "1000 misterija" (preporučujem svima) i ima par poglavlja o kuglastim munjama. nema nikakve veze s nlo-ima. neki znanstvenici misle da imaju vlastiti razum... freaky... :O
Cypress Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 00:45   #8
Jednom sam s bratom vidio dvije svjetlosne kugle, bile su velike...pojavile su se istovremeno i istovremeno nestale. Tada je sijevalo pa smo pomislili da su to kuglaste munje što je vrlo moguće i nisu za "na rubu znanosti"
ShadowGovernment is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 12:05   #9
Quote:
nisamja kaže:
a da se javiš sa smislenijim odgovorom kada ćeš imati link ili objašnjenje jer ovako ispada da si samo nekome došao priopćiti da je imbecilan
ne smatram da je iko ovdje imbecilan...
ok, odustajem i ostavljam TE da uzivas u "obrazovnim" emisijama tipa: Dosije X, Zona sumraka, Misterije itd...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 20:28   #10
Quote:
kvazar33 kaže:
ne smatram da je iko ovdje imbecilan...
ok, odustajem i ostavljam TE da uzivas u "obrazovnim" emisijama tipa: Dosije X, Zona sumraka, Misterije itd...
Gledaj, ako za nešto nema objašnjenja tj. ne zna se što je, a pri tome još i leti - onda je to valjda NLO (neidentificirani leteći objekt).
Nitko ne tvrdi da se radi o vanzemaljcima. Može biti da je neka zemaljska, još uvijek neobješnjena prirodna pojava, a možda i jesu vanzemaljci, a možda su u šumi...
nisamja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 20:46   #11
Meni se čini da su neki bili malo lijeni pa nisu otvarali onaj link iz prvog posta pa ću stoga sumirati:
1. Kugla se pojavljivala tijekom nekoliko mjeseci skoro svakodnevno.
2. bila je prisutna samo kada sam ja bila sama vani, kada bi netko drugi došao, otišla bi (jedna osoba je taj "odlazak" vidjela)
3. u nekoliko situacija ukoliko je bilo još osoba vani samnom, kugla je bila u položaju da ju druga osoba osim mene ne može vidjeti
4. nije bilo nikakvog zvuka niti mirisa
5. kretnje kugle su bile od vrlo brzih, polaganih, poskakivanja do stajanja u mjestu

Moj subjektivni doživljaj: kugla se doimala kao "biće" koje ima neku vrstu inteligencije. Budući da sam imala kućnih ljubimaca i pasa i mačaka, mene su kretnje podsjećale na ljubimca koji poziva na igru.

E sad, znam da to sve skupa zvuči malo "kuku" , i ne tvrdim da to je "biće" koje ima neku vrstu IQ-a, samo kažem da je tako izgledalo.
nisamja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 22:14   #12
Quote:
nisamja kaže:
Gledaj, ako za nešto nema objašnjenja tj. ne zna se što je, a pri tome još i leti - onda je to valjda NLO (neidentificirani leteći objekt).
Nitko ne tvrdi da se radi o vanzemaljcima. Može biti da je neka zemaljska, još uvijek neobješnjena prirodna pojava, a možda i jesu vanzemaljci, a možda su u šumi...
vidi malena...
pomama za NLO je bila za vrijeme hladnog rata... danas, kad se nebo u potpunosti kontrolise raznim avaksima i ne znam sve cime, NLO se mnogo manje spominju...
te kugle jesu izvanzemaljske ali se vjerovatno radi o elektricitetu...
zar nisi cula za pojam u narodu: "grom iz vedra neba"... to su fenomeni koji se desavaju (izuzetno rijetko), ali koji su ostali u kolektvinom pamcenju ljudi...
veceras je kod mene bilo veliko nevrijeme. vidio sam munju u neposrednoj blizini i bila je u obliku malog kruga (naravno, ovo nema veze sa pomenutim svjetlosnim kuglama)... samo hocu reci da nema potrebe mistificirati nesto takvo a pogotovo je suludo dovoditi ih u vezu sa piktogramima u zitnim poljima... to je OCIGLEDNO NASJEDANJE na price iz americkih dokumentarnih serija (za mene su komedije)...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 22:28   #13
Quote:
kvazar33 kaže:
vidi malena...
pomama za NLO je bila za vrijeme hladnog rata... danas, kad se nebo u potpunosti kontrolise raznim avaksima i ne znam sve cime, NLO se mnogo manje spominju...
te kugle jesu izvanzemaljske ali se vjerovatno radi o elektricitetu...
zar nisi cula za pojam u narodu: "grom iz vedra neba"... to su fenomeni koji se desavaju (izuzetno rijetko), ali koji su ostali u kolektvinom pamcenju ljudi...
veceras je kod mene bilo veliko nevrijeme. vidio sam munju u neposrednoj blizini i bila je u obliku malog kruga (naravno, ovo nema veze sa pomenutim svjetlosnim kuglama)... samo hocu reci da nema potrebe mistificirati nesto takvo a pogotovo je suludo dovoditi ih u vezu sa piktogramima u zitnim poljima... to je OCIGLEDNO NASJEDANJE na price iz americkih dokumentarnih serija (za mene su komedije)...
"...iz američkih dokumentarnih serija..." koje financiraju kojekakvi medijski magnati i žele njima postići gledanost (što će reći zaraditi lovu)!
Otkad je pala "željezna zavjesa" (kako je neki vole nazivati), čovječanstvo je upalo u totalnu dekadenciju, bez nekog znatnijeg napretka na vidiku. Zabavljamo se bljuvotinama od "teorija zavjere", pa sve do kojekakvih mistifikacija svih mogućih i nemogućih religija (počevši od Toma Cruisea na dalje). FUJ!
Gdje je nestao onaj polet iz starog dobrog (iako, svakako, vrlo nezdravog) rivalstva? Za mog života čovjek nije bio na Mjesecu, a sve me strah hoću li doživjeti povratak ljudi tamo!
A NASA trubi o "velikom svemirskom pothvatu" svaki put kad uspije lansirati ili spustiti shuttle
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 22:42   #14
Quote:
Galileo kaže:
"...iz američkih dokumentarnih serija..." koje financiraju kojekakvi medijski magnati i žele njima postići gledanost (što će reći zaraditi lovu)!
Otkad je pala "željezna zavjesa" (kako je neki vole nazivati), čovječanstvo je upalo u totalnu dekadenciju, bez nekog znatnijeg napretka na vidiku. Zabavljamo se bljuvotinama od "teorija zavjere", pa sve do kojekakvih mistifikacija svih mogućih i nemogućih religija (počevši od Toma Cruisea na dalje). FUJ!
Gdje je nestao onaj polet iz starog dobrog (iako, svakako, vrlo nezdravog) rivalstva? Za mog života čovjek nije bio na Mjesecu, a sve me strah hoću li doživjeti povratak ljudi tamo!
A NASA trubi o "velikom svemirskom pothvatu" svaki put kad uspije lansirati ili spustiti shuttle
Mislim da je u pitanju viša sila,jer bi Ameri nastavili sigurno sa svojim prestižnim preseravanjima,al van naše zemljine atmosfere postoje drugi stanovnici koji nemogu biti izigrani i pobjeđeni od američke tehnologije,i nešt mi govori da ih "oni" spriječavaju u zagađivanju svemira,dosta zagađuju tu po zemlji,još bi i trebali po mjesecu???
Napravit neku vojnu bazu da mogu rokat po Palestini!?
Nema više izlaza iz atmosfere jer je tehnologija zastarjela i viša sila izvana neda njima svetvorima(amerima) da se bave neokolonijalizmom svemira.
NASA je u komi i nema više mogučnosti se pravit važna kao u vrijeme običnih telefona,kad su bili frajeri i puštali informacije koje su htjeli,sami su sebe zagušili napretkom tehnologija...
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 23:03   #15
Quote:
kvazar33 kaže:
vidi malena... malena ima 30 godina, a p retpostavljam da taj izraz koristiš kako bi ostavio dojam tvoje superiornosti, no koliko vidim bez pokrića
pomama za NLO je bila za vrijeme hladnog rata... danas, kad se nebo u potpunosti kontrolise raznim avaksima i ne znam sve cime, NLO se mnogo manje spominju...da, i? kakve to veze ima???
te kugle jesu izvanzemaljske ali se vjerovatno radi o elektricitetu...još uvijek nisi dao odgovor što je to, što znači da nije identificirano, ali neću se ponavljati
zar nisi cula za pojam u narodu: "grom iz vedra neba"... to su fenomeni koji se desavaju (izuzetno rijetko)pročitaj moj post gore pa ćeš vidjeti da se dešavalo skoro svakodnevno nekoliko mjeseci, ali koji su ostali u kolektvinom pamcenju ljudi...
veceras je kod mene bilo veliko nevrijeme. vidio sam munju u neposrednoj blizini i bila je u obliku malog kruga (naravno, ovo nema veze sa pomenutim svjetlosnim kuglama)... samo hocu reci da nema potrebe mistificirati nesto takvo a tko mistificira?...a pogotovo je suludo dovoditi ih u vezu sa piktogramima u zitnim poljima... Imaš li argumenata tvrditi da je to suludo? to je OCIGLEDNO NASJEDANJE na price iz americkih dokumentarnih serija (za mene su komedije)...
Ti zapravo ne znaš objasniti što je to, ali kategorički tvrdiš da nije ono što u američkim dokumentarcima navode da bi moglo biti. OK, to je tvoje mišljenje, ali ti i ja se vrtimo u krug očito.
Mene, uglavnom zanimaju teorije i slična iskustva ako ih je netko imao...
nisamja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 23:11   #16
Quote:
nisamja kaže:
Ti zapravo ne znaš objasniti što je to, ali kategorički tvrdiš da nije ono što u američkim dokumentarcima navode da bi moglo biti. OK, to je tvoje mišljenje, ali ti i ja se vrtimo u krug očito.
Mene, uglavnom zanimaju teorije i slična iskustva ako ih je netko imao...
krivo si razumjela... ono "malena" nije bila manifestacija superiornosti (i meni bi to bilo ogavno) nego od milja (tepanje)...

krugovi u zitu??? pa sto da pricam o tome??? valjda je svakom jasno da su ih ljudi pravili... cak je i u tim jadnim dokumentarcima bilo svjedocenja i priznanja pojedinaca da su se htjeli zabaviti...
o, kako jadno zvuce suplje price kako ih je nemoguce napraviti, kako stabljike nisu slomljene nego povijene bla, bla...
ali, vrijedi pricati o svemu, razmijenjivati misljenja... bez dizanja tenzija... zar ne, MALENA???
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 23:17   #17
[QUOTE=nisamja]malena ima 30 godina, a p retpostavljam da taj izraz koristiš kako bi ostavio dojam tvoje superiornosti, no koliko vidim bez pokrića
QUOTE]
a ovo ti je za topic: "kad se vec tako pljuvamo ili branimo"...
samo, ne zaboravi kulen...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 23:26   #18
Quote:
kvazar33 kaže:
krivo si razumjela... ono "malena" nije bila manifestacija superiornosti (i meni bi to bilo ogavno) nego od milja (tepanje)... a čuj meni to i dalje zvuči patronizing (nadam se da se tako piše)

krugovi u zitu??? pa sto da pricam o tome??? valjda je svakom jasno da su ih ljudi pravili... cak je i u tim jadnim dokumentarcima bilo svjedocenja i priznanja pojedinaca da su se htjeli zabaviti...
o, kako jadno zvuce suplje price kako ih je nemoguce napraviti, kako stabljike nisu slomljene nego povijene bla, bla...
ali, vrijedi pricati o svemu, razmijenjivati misljenja... bez dizanja tenzija... zar ne, MALENA???
pa evo priznajem da mi dižeš tlak, ali to i nije tako loše jer mi je inače prilično nizak
nisamja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 00:30   #19
sta nikom nije sumnjivo da je kugle vidila samo nisamja
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 03:03   #20
Imala sam dva puta "iskustva" sa svjetlosnom kuglom.Oba puta u nekoj vrsti sna. Naime, bila sam uvjerena da sam zaspala dok su prisutni tvrdili da sam bila budna...
Prvi put na moru, zaspala sam na ležaljci i "vidjela" ili usnula kuglu koja mi se vrlo brzo približava i lupi me u čelo! prilično jako.Skočila sam s ležaljke i ispričala "san".Prisutni su opovrgnuli i rekoše da smo razgovarali..
Doduše, čula sam razgovor ali onako, kroz san...

Drugi put u automobilu. Sjedila sam na mjestu suvozača i u jednom trenutku vidjela kuglu, razbila je vjetrobransko staklo, krhotine su letjele, zasljepljujuća svjetlost. Vrisnula sam i vozač je naglo skrenuo desno i stao. U tom trnutku iza okuke nailazi ludo-jureći bmw, vozeći našom stranom!
Vozač:Ne mogu vjerovat da smo ovo izbjegli!
Nakon minute, pita zašto sam vrisnula? Ispričah "san", na što ostali rekoše da nisam spavala već sam tražila radio stanice!
Eto, nešto dobro od kugle
Kugla je veličine lopte, kao da je satkana od plamena..čak plameni rep ide za njom..
Ako netko zna što bi to bilo ili je čuo nešto slično ili iskustvo..bila bih zahvalna.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.