Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2012., 20:10   #141
Question

drage moje...imam 21g i sutra idem 2 put na kiretazu....znam da boli uzasno jer su me prvi put cistili bez da su mi dali inekciju.....imam sina 3g,udana sam i od njegova rođenja ja do sada nisam ostala trudna a nismo se pazili...i prva kir je bila nakon poroda...mislite li da cu ja ipak moc ostat trudna?
mirnaborna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 14:27   #142
Bog drage moje.....Ja sam bila na kiretaži 22.3. znači prije 12 dana i još krvaruckam i sad više ne znam jel to normalno ili nije....Čistili su me zbog dugog krvarenja i ja sam mislila da ću ja nakon toga konačno prestati sa krvaruckanjem ,ali to se nastavilo isto kao i prije...Molim vas koliko ste vi krvarile nakon kiretaže,može li mi netko reći....Mirnaborna-ti ćeš moći ostati trudna ,ništa se ne sekiraj....
lulala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 18:11   #143
Quote:
lulala kaže: Pogledaj post
Bog drage moje.....Ja sam bila na kiretaži 22.3. znači prije 12 dana i još krvaruckam i sad više ne znam jel to normalno ili nije....Čistili su me zbog dugog krvarenja i ja sam mislila da ću ja nakon toga konačno prestati sa krvaruckanjem ,ali to se nastavilo isto kao i prije...Molim vas koliko ste vi krvarile nakon kiretaže,može li mi netko reći....Mirnaborna-ti ćeš moći ostati trudna ,ništa se ne sekiraj....
to ti je u vecini slucaja normalno.ja vec dva puta bila na kiretazi.
pantera27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 17:15   #144
hej lulala,zao mi je da se tek sad javljam jer ti je vec proslo 1.5 mj.pa se nadam da je sve gotovo
Ja sam imala isto 2 kiretaže zbog endometrijalnog polipa u razmaku od 2 godine.Krvarila sam bez reda a pila sam i dabroston koji mi nije pomogao-sa mnom je lezala i moja prijateljica (sasvim slucajno) koja je prije kiretaze rodila a ta joj je kiretaza vec bila druga u tjedan dana.Dugo je krvarila i obilno a to se ipak smirilo ali i dalje je krvarila--dobila je dabroston a onda celest da je na kraju ipak na stedirilu i bolje joj je.
Ja sam nakon kiretaze krvarila oko 7 dana a ona jako dugo-mjesecima.I ipak joj je bolje.
Sretno
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 17:47   #145
Bok cure ja sam imala kiretažu 21.02 i malo sam krvarila i nekih dva tjedna mi je išla kap po kap tek toliko i onda sam čekala kako mi je gin rekao i ona nije dolazila već sam se uplašila i otišla ne pregled i rečeno mi je da bi trebala doć uskoro da je sve u redu da je sve to od stresa i sutradan je došla(12.04)..bila je bolna prva dva dana i jako obilna i sad sam trebala dobit 9 ali još ništa malo se plašim i pod stresom sam zbog toga...molim vas pomagajte
Marta 9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 00:36   #146
Moja pak mama morala bi na "frakcioniranu kiretažu", a ima 84 godine - zbog povećanog uterusa i sumnje na tumor....Da li netko zna kako to ide? Hvala.
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 14:55   #147
Evo c/p sa jedne stranice:

Poseban vid kiretaže je frakcionirana eksplorativna kiretaža koja se koristi u diferencijalnoj dijagnozi između promjena na grliću materice i na sluznici same šupljine materice. Princip kiretaže je uobičajen, samo se izvodi u dva akta, od kojih u prvom dobijamo materijal iz cervikalnog kanala, a u drugom aktu iz šupljine materice. Dobijeni materijali se odvojeno šalju na patohistološki pregled.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 15:22   #148
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
Moja pak mama morala bi na "frakcioniranu kiretažu", a ima 84 godine - zbog povećanog uterusa i sumnje na tumor....Da li netko zna kako to ide? Hvala.
da to sam ja radila jer su mi odstarnjivali cervikalni polip i moram priznat , iako je doktor bio izrazito njezan i dobar, da je bolilo dosta, radili su mi pod lokalnom anestezijom, al bez obzira na to,ne ponovilo se , sad sam dobila antibiotike i proveru, mislim da su mi radili vakumom , kolko sam cula razgovor, al ja sam vec bila ustrašena zbog svega, pa mi je zato mozda bilo jo si gore, opcu anesteziju nisu ni imali, mislim da za to ni ne treba i da se to moze izdrzat,al bas izdrzavas ko pas...najgore mi je kaj moram sad lezat bar 4, 5 dana misslim odmarat..al cure ne bojte se , sve se izdrzi.
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 13:28   #149
Quote:
Marta 9 kaže: Pogledaj post
Bok cure ja sam imala kiretažu 21.02 i malo sam krvarila i nekih dva tjedna mi je išla kap po kap tek toliko i onda sam čekala kako mi je gin rekao i ona nije dolazila već sam se uplašila i otišla ne pregled i rečeno mi je da bi trebala doć uskoro da je sve u redu da je sve to od stresa i sutradan je došla(12.04)..bila je bolna prva dva dana i jako obilna i sad sam trebala dobit 9 ali još ništa malo se plašim i pod stresom sam zbog toga...molim vas pomagajte
Kašnjenje menstruacije je čest slučaj nakon kiretaže, vjerojatno od stresa skočio prolaktin, gin. ti može dati odgovarajuću terapiju didrogesteronom da izazove menstruaciju, međutim, sve se s vremenom treba stabilizirati, ja ti savjetujem da se opustiš, ne razmišljaš o tome i bit će sve u redu.
Lola Velvet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 12:27   #150
Anestezija kod kiretaže

Pozdrav
Da li zna netko da li se za kiretažu u Rijeci dobiva opća anestezija?
Trudnoća mi ne ide na dobro i po savjetu doktora vjerovatno mi slijedi kiretaža,jel to jako boli i koliko dugo se nakon toga ne može ići na ivf?
Ako netko zna....ja već sad umirem od straha.
juxebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 10:15   #151
pomoć

Drage žene, trebam utjehu, pomoć, savjet.... ma ni sama ne znam što! Uglavnom, točno prije mjesec dana saznala sam da mi je u 16. tjednu trudnoće djetetu prestalo kucati srce i odmah idući dan išla sam na kiretažu. No, postupak je radila specijalizantica koja očito nema pojima što radi pa mi nije sve očistila, tj. u meni je ostao komad od 4*2 cm koji se u prvih tjedan dana nakon kretažu (zbog lijeka) smanjio za trećinu, a ostatak bi trebao izaći s menstruacijom. (Tako su me barem svi uvjeravali!) Uglavnom, prošlo je već više od 4 tjedna, a još nema menstruacije. Užasno se bojim da se nešto ne zakomplicira i strepim čitavo ovo vrijeme da ne dodje do nekakve infekcije. Jedva čekam menstruaciju! Ima li tko kakav pametan komentar????
nenarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 11:42   #152
Quote:
nenarena kaže: Pogledaj post
Drage žene, trebam utjehu, pomoć, savjet.... ma ni sama ne znam što! Uglavnom, točno prije mjesec dana saznala sam da mi je u 16. tjednu trudnoće djetetu prestalo kucati srce i odmah idući dan išla sam na kiretažu. No, postupak je radila specijalizantica koja očito nema pojima što radi pa mi nije sve očistila, tj. u meni je ostao komad od 4*2 cm koji se u prvih tjedan dana nakon kretažu (zbog lijeka) smanjio za trećinu, a ostatak bi trebao izaći s menstruacijom. (Tako su me barem svi uvjeravali!) Uglavnom, prošlo je već više od 4 tjedna, a još nema menstruacije. Užasno se bojim da se nešto ne zakomplicira i strepim čitavo ovo vrijeme da ne dodje do nekakve infekcije. Jedva čekam menstruaciju! Ima li tko kakav pametan komentar????
jesi primjetila da kroz krvarenje si imala da ti je izašlo nešto?
UTZ nisi radila pretpostavljam?
neznam dali je to isto, ali ja sam nakon prve kiretaže dobila menstruaciju nakon 36 dana, znači dosta mi je prošlo, kažu da zna i više proći.
kasnije se to više reguliralo, došlo na svoje kako je bilo, samo su bile puno obilnije menstru. prva kiretaža, sve super krvarila samo jedan dan. bez ikakve boli.ugl, neko zna dobit nakon 30 netko nakon 40 dana. ako te strah bilo čega , odi do svoje ginekologice.
ova druga kiretaža, totalna suprotnost evo već tjedan dana prošlo krvarim, bolovi su me budili po noći, neznam kada će stati.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 12:42   #153
Quote:
mimi_ri kaže: Pogledaj post
jesi primjetila da kroz krvarenje si imala da ti je izašlo nešto?
UTZ nisi radila pretpostavljam?
neznam dali je to isto, ali ja sam nakon prve kiretaže dobila menstruaciju nakon 36 dana, znači dosta mi je prošlo, kažu da zna i više proći.
kasnije se to više reguliralo, došlo na svoje kako je bilo, samo su bile puno obilnije menstru. prva kiretaža, sve super krvarila samo jedan dan. bez ikakve boli.ugl, neko zna dobit nakon 30 netko nakon 40 dana. ako te strah bilo čega , odi do svoje ginekologice.
ova druga kiretaža, totalna suprotnost evo već tjedan dana prošlo krvarim, bolovi su me budili po noći, neznam kada će stati.
Ma je, izašlo je nešto, tj. smanjilo se za trećinu, nakon što sam pila ergometrin 5 dana. Onda su mi napravili UTZ i to se vidlo. No, u međuvremenu ništa nije izašlo, ali sad bi s menstruacijom trebalo sve izaći (barem su mi tako doktori rekli) i ne mogu dočekati. Iako zadnja 2-3 dana osjećam nekakve bolove kao da se sprema, ali nikako da krene. Stvarno sam već jadna...
nenarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 14:21   #154
Quote:
nenarena kaže: Pogledaj post
Ma je, izašlo je nešto, tj. smanjilo se za trećinu, nakon što sam pila ergometrin 5 dana. Onda su mi napravili UTZ i to se vidlo. No, u međuvremenu ništa nije izašlo, ali sad bi s menstruacijom trebalo sve izaći (barem su mi tako doktori rekli) i ne mogu dočekati. Iako zadnja 2-3 dana osjećam nekakve bolove kao da se sprema, ali nikako da krene. Stvarno sam već jadna...
vjerujem da jedva čekaš da krene.
meni ti je prva menstruacija nakon kiretaže, došla, pa da nisam ni osjetila da će doći.
i jedva sam dočekala da dođe. da sve opet krene nekako normalno.
eto samo sam ti htjela reći da uvijek kasne te prve menst. nakon kiretaže.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 18:36   #155
pozz..jel netko zna kako ide to s kiretažom na sv.duhu?jel u slučaju da me zadrže može beba ostati samnom..isključivo dojim i bebač ima 1mj i 20dana..baš sam zabrinuta
rona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 11:50   #156
Korisne informacije za sve (17.6.2014.) dio 1/2

Dio 1/2

Ključne riječi: prekid trudnoće, pobačaj, abortus, abortivna tableta, abortivnim tabletama, RU 486, RU486, RU-486, Hrvatska, Slovenija, mifepriston, misoprostol, methotrexat

Zdravo svima.

Dogodilo se pa sam bliskoj osobi morao pomoći riješavati neplaniranu trudnoću. Ona ne želi više djece (dvoje joj je dovoljno, a i bez muža je) i u proteklih nekoliko dana sakupio sam informacije i uspostavljao razne kontakte, neke i na osnovu informacija sa ove teme (za što sam izuzetno zahvalan, i evo pa da se odužim). Potrošio sam skoro 2 dana da se malo educiram (jer ona je na rubu živaca i nije za ništa sposobna), sakupim informacije i praktično provjerim „stanje na terenu”, jer stariji forumski zapisi skoro redovito nisu korisni zbog neprestane promjene uvjeta u medicini. Sve što pišem su dakle saznanja, informacije, tel. brojevi i linkovi na datum 16./17.6.2014. Pošto smo svi skupa iz malog mjesta u okolici Zagreba i relativno blizu Slovenije, ona želi otići van obaviti prekid trudnoće, tj. definitivno van mjesta u kojem živi.

BRZE INFORMACIJE za sve koji ste u panici (no obavezno pročitajte i drugi dio tj. drugi post koji slijedi iza ovoga):

1.) PRIVATNO: KLASIČNI PREKID TRUDNOĆE u klinici Podobnik u Zagrebu (http://www.podobnik.hr/ , Ginekološka i trudnička ambulanta - naručivanje: tel 01 639 8000) – susretljivi, diskretni, prebukirani, skuplji, ali kvalitetni. 3.000 kn, ako ste RhD- tada je 4.000 kn, čeka se 2-3 tjedna.

2.) JAVNO ZDRAVSTVO: KLASIČNI PREKID TRUDNOĆE u Općoj bolnici Varaždin (http://www.obv.hr/ , zovete Ginekološku ambulantu 042 393 115, objasnite o čemu se radi, pa zovete naručivanje za dogovor termina 042 393 121) – prijazna gospođa, možete i bez uputnice pa tamo obavite sve prethodne pretrage, 1.500 kn zahvat, dodatno se plaća ultrazvuk, laboratorij, RhD-. Rok čekanja tjedan dana.

3.) PREKID TRUDNOĆE TABLETOM: Ispravnije rečeno MEDIKAMENTOZNI PREKID TRUDNOĆE ili prekid trudnoće metodom RU 486 – ne izvodi se nigdje u Hrvatskoj, ali se zato izvodi u Sloveniji, Opća bolnica Ptuj (Splošna bolnišnica Ptuj, http://www.sb-ptuj.si/, ginekološka ambulanta +386 2 7491 461) – prijazni, susretljivi, po njihovim informacijama cijena postupka je oko 500 eura (oko 3.800 kn), rok čekanja oko tjedan dana. Naravno, morate dodati još i 2 x troškove povratnog puta do Ptuja. Oni kojima je bliže Novo mesto (Splošna bolnišnica Novo mesto, http://www.sb-nm.si/1/oddelki/gineko...i-oddelek.aspx) ili Koper (Splošna bolnišnica Izola, http://www.sb-izola.si/index.php?pag...8&tree_root=56) , neka probaju tamo (u te gradove nisam zvao).

Više o svemu, dakle detaljnije o sve 3 varijante, pročitajte u mom sljedećem postu, jako će vam pomoći pri odlučivanju i razmišljanju.

Kraj dijela 1/2
Quaoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 11:52   #157
Korisne informacije za sve (17.6.2014.) dio 2/2

Dio 2/2

Ključne riječi: prekid trudnoće, pobačaj, abortus, abortivna tableta, abortivnim tabletama, RU 486, RU486, RU-486, Hrvatska, Slovenija, mifepriston, misoprostol, methotrexat

Nastavljam sa 2. dijelom/postom i opširnije opisujem 3 opisane mogućnosti iz prvog posta.

PRIVATNO
1.) Klasični prekid trudnoće u klinici Podobnik u Zagrebu obavlja se diskretno, tako se i ponašaju preko telefona, susretljivi su, skuplji od javnih bolnica i prebukirani, no po opisanim zadnjim iskustvima iz ove teme očito su kvalitetni u svim aspektima. Dakle cijeli postupak (UZ pregled za potvrđivanje trudnoće, laboratorij, prekid trudnoće, oporavak) kod njih košta 3.000 kn, a ako je žena RhD- tada košta 4.000 kn (usmena informacija djelatnice 16.6.2014.). 16.6.2014. rečeno mi je da je mogu naručiti tek 4.7.2014. (skoro 3 tjedna čekanja!), što bi bilo na granici roka kada se postupak može izvesti bez birokratskih zapleta (do 8. tjedna, iznad toga treba se sastati neka komisija ili tako nešto, uglavnom kompliciraniji postupak).

JAVNO ZDRAVSTVO
2.) Klasični prekid trudnoće u Općoj bolnici Varaždin obavlja se na sličan način kao i u drugim bolnicama, opisanima u ovoj temi (Sv. Duh, Merkur, Vinogradska). Na broju navedenom prije javit će vam se prijazna gospođa (nadam se da ćete naletjeti na nju), i ako je tonom i pristupom uvjerite da ste zrela osoba, brzo ćete se dogovoriti. Najprije je tražila da se donese ultrazvuk ginekologa, ali ja sam pitao može li se UZ obaviti kod njih “jer znate kako je to u malom mjestu, odmah se sve sazna”. Razumjela je i rekla da može, ali treba k njima doći sa službenim rezultatom pretrage krvi tj. uvjerenjem o krvnoj grupi. Rekao smo OK, ići će u laboratorij i to će vam donijeti. Za ostale pretrage (UZ,...) možete se dogovoriti da se to obavi na isti dan kada i postupak, s tim da treba tamo doći već u 7 ujutro. Cijena i rok čekanja napisani su gore. Savjet: pokušajte isto u nekom drugom manjem gradu u Hrvatskoj ako niste blizu Varaždina.

MEDIKAMENTOZNI PREKID TRUDNOĆE (PREKID TRUDNOĆE TABLETOM)
3.) Prekid trudnoće po metodi RU 486 ili medikamentozni prekid (abortivnom tabletom) NE PROVODI se nigdje u Hrvatskoj, definitivno. Gledajte http://www.libela.org/sa-stavom/4126...lobodi-izbora/ , tekst je od 22.8.2013. Znači u HR ostaje samo klasični način. Za sve koji još niste upoznati s tim načinom – to je postupak prilikom kojeg žena prvi dan popije jednu tabletu koja sadrži antiprogesteron i znači djeluje kontra hormona trudnoće i time je zaustavlja, a kroz točno dva dana aplicira još 4 tablete vaginalno pod nadzorom osoblja u bolnici i time potiče kontrakcije za izbacivanje oplođene jajne stanice. Nije nipošto isto kao i „tableta za dan poslije”. I ne može se raditi samostalno doma, mada ćete to negdje pročitati. Pogledajte lani objavljenu magistarsku radnju jedne slo studentice na točno tu temu: http://dkum.uni-mb.si/Dokument.php?id=56067 , zatim odaberite gumb „se strinjam” (slažem se) i otvorit će vam se pdf radnje, koju možete i pohraniti.

U Općoj bolnici Ptuj, kako sam gore i naveo, dakle provode i medikamentozni prekid trudnoće. Na navedenom telefonu najprije se morate s njima dogovoriti o tome, zatim ćete morati razgovarati sa samim predstojnikom (šefom) Ginekološkog odjela, koji će vam postaviti nekoliko neophodnih pitanja prije samog naručivanja. Iznimno su prijazni i kooperativni.

U Mariboru na Klinici za ginekologiju, Odjelu za opću ginekologiju NE OBAVLJAJU više prekide trudnoće za strane državljane, niti klasično, niti medikamentozno. Nemojte ni zvati, živce sam izgubio pokušavajući doprijeti do njih, pa i mailom.

U Ljubljani mi je bilo doprijeti do osoblja još teže, bio sam brzo otpravljen rečenicom "Gospodine, taj postupak započinje pregledom kod ginekologa, a ne ovdje kod nas". Nisam više ni pokušavao glede na iskustvo iz Maribora.

Zaključit ću ovako. Ako ikako možete, naručite se na medikamentozni prekid trudnoće. To je neinvazivni način prekida, zdravstveno je manje riskantan i puno elegantniji. Nuspojave su praktički nikakve, a šanse da ponovno možete zatrudnjeti izuzetno su velike, puno veće nego nakon klasičnog postupka. Ako ste jako mladi i/ili ako još niste imali djece, tada obavezno odaberite taj postupak. Ako želite potencijalne komplikacije smanjiti na minimum – opet odaberite taj postupak. Nemojte žaliti novaca, izgubljena plodnost i zdrav trbuh nemaju cijene.

Nadam se da sam ovime bar nekima pomogao.

Pozdrav i puno sreće i zdravlja vam želim.
Q.

Kraj dijela 2/2
Quaoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 12:08   #158
Ovaj ponedjeljak sam imala spontani, prva trudnoca. Nazalost moram izraziti nezadovoljstvo mesarom s hitne iz Petrove. Prvi pregled zbog krvarenja je bio toliko grub i neugodan da bolovi nisu prestajali, al kaze on sve je ok, zatvorena i to je samo smedi iscjedak al nek idem na uzv. Na uzvu ustanovljeno da nema otkucaja i vratim se ja gore mesaru koji bez imalo emocija kaze sestro zovi ove gore da dogovorimo kiretazu. I tako ona njemu spoji, a on se fino sali s ovim ma telefom i to ovim rijecima: "Bok, imam tu gospodu za kiretazu, daj neki termim. Joj daj, uozbilji se, tu je kraj mene. Ma ne, ne krvari, saljem ju doma." Naravno, sve sa smjeskom. Nakon toga mi kaze kiretaza u cetvrtak, obavi to i to i po uputnicu.
Znaci brz i jedne rijeci suosjecanja, kao da mi je upravo dogovorio ciscenje kamenca.

Nakon toga odem ja obavit sve i na putu do doma krenu uzasni bolovi, vrtoglavica, povracam i ja nazad u Petrovu, tlak 80/50, drhtavica, al ne krvarim, i kaze meni sestra koja je ranije bila da sto sam dolazila, rekla je da dodem ako cu jako krvariti, al kao razumije ona, prva trudnoca, pa da sam se uplasila i tako.
Da skratim pricu, naravno da sam doma imala spontani i napokon je dosla druga smjena koja je pokazala malo empatije. Dr. koji je tad dosao me jos jednom pregledao, ustanovio da trudnoce vise nema i kaze obavit cemo kiretazu u 3 poteza. Dao mi ke ketonal u infuziji i zamantalo mi se, al tu bol kiretaze nista nije moglo ublaziti. Nikad prije takvu bol nisam osjetila.
Nakon 10 min je ketonal poceo djelovati, dr je otisao po muza, prisao k nama i objasnio nam da se takve stvari nazalost dodagaju, da to nije nikakva prepreka daljnjim trudnocama i da ne brinemo. Tad sam zaspala i za dva sata me probudila sestra, ja se lagano spremila i kuci. Dobila sam hiramicin od kojeg povracam, al najgore od svega sto su neki simptomi trudnoce ostali, tipa bolne grudi, i nikako se jos ne mogu pomirit s time. O strahu za buducnost da ne pricam.
Torresita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 22:11   #159
Unhappy

Quote:
Torresita kaže: Pogledaj post
Ovaj ponedjeljak sam imala spontani, prva trudnoca. Nazalost moram izraziti nezadovoljstvo mesarom s hitne iz Petrove. Prvi pregled zbog krvarenja je bio toliko grub i neugodan da bolovi nisu prestajali, al kaze on sve je ok, zatvorena i to je samo smedi iscjedak al nek idem na uzv. Na uzvu ustanovljeno da nema otkucaja i vratim se ja gore mesaru koji bez imalo emocija kaze sestro zovi ove gore da dogovorimo kiretazu. I tako ona njemu spoji, a on se fino sali s ovim ma telefom i to ovim rijecima: "Bok, imam tu gospodu za kiretazu, daj neki termim. Joj daj, uozbilji se, tu je kraj mene. Ma ne, ne krvari, saljem ju doma." Naravno, sve sa smjeskom. Nakon toga mi kaze kiretaza u cetvrtak, obavi to i to i po uputnicu.
Znaci brz i jedne rijeci suosjecanja, kao da mi je upravo dogovorio ciscenje kamenca.

Nakon toga odem ja obavit sve i na putu do doma krenu uzasni bolovi, vrtoglavica, povracam i ja nazad u Petrovu, tlak 80/50, drhtavica, al ne krvarim, i kaze meni sestra koja je ranije bila da sto sam dolazila, rekla je da dodem ako cu jako krvariti, al kao razumije ona, prva trudnoca, pa da sam se uplasila i tako.
Da skratim pricu, naravno da sam doma imala spontani i napokon je dosla druga smjena koja je pokazala malo empatije. Dr. koji je tad dosao me jos jednom pregledao, ustanovio da trudnoce vise nema i kaze obavit cemo kiretazu u 3 poteza. Dao mi ke ketonal u infuziji i zamantalo mi se, al tu bol kiretaze nista nije moglo ublaziti. Nikad prije takvu bol nisam osjetila.
Nakon 10 min je ketonal poceo djelovati, dr je otisao po muza, prisao k nama i objasnio nam da se takve stvari nazalost dodagaju, da to nije nikakva prepreka daljnjim trudnocama i da ne brinemo. Tad sam zaspala i za dva sata me probudila sestra, ja se lagano spremila i kuci. Dobila sam hiramicin od kojeg povracam, al najgore od svega sto su neki simptomi trudnoce ostali, tipa bolne grudi, i nikako se jos ne mogu pomirit s time. O strahu za buducnost da ne pricam.

Ja sam bila na kiretazi 9.9. Missed je bio u 9 tjednu trudnoce. Djece nemam.
Ja sam srecom trudnocu vodila u kbc-u tako da sam imala doktoricu od punog povjerenja.
Pri kiretazi se dobiva ampula Apaurina i ampula Dolantina. Doslovno se bude osamucen, ali ja sam sve osjetila. Uzasna bol koja se ne moze sa nicime usporediti. Emocionalna bol neopisiva.
funky-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 15:45   #160
Nikad nisam mislila da ću pisati na ovoj temi, ali eto i mene. Kiretažu imam zakazanu sutra u jutro, no sad već toliko krvarim i imam grčeve da ću poludit do sutra! Smijem li popiti nešto za bolove?
Ovo mi je prva trudnoća koja je prekinuta u tt 8+2.
__________________
ajmo (ne) filozofirat ak mogu birat
Talija007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.