Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2006., 21:21   #201
baš me zanimalo dali netko ima iskustva sa dr.Misirom, jer sam čula da je ok. baš ti hvala što si nas obavijestio o tome da ti je bilo ok, ako zatreba, nedaj bože. stavila sam te na popis ako zatrebaju detalji oko dr. Misira
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 03:38   #202
Covjece koja tema! Uzas! I ja sam ih operirala prije skoro 2 godine, laserom, unutarnje, u Madridu. Oporavljala sam se preko mjesec dana. Koji period covjece!! Bilo mi doslo da lupam glavom o zid. Bolovi su trajali non stop. Hvala Bogu pa je proslo.

Ljetos sam u razgovoru sa jednom zenom koja inace zivi u Svicarskoj cula da je ona svoje izlijecila sa nekim paradajzom. Slusaj sad : Manji je od cherry rajcice, velicine je klikera i ubacis ga u cmar. Ne zajebajem, ozbiljna sam, ubacis ga dole i normalno se kreces. Kad imas stolicu to valjda prvo ispadne van ( u nepromijenjenom obliku ).

Isprva mi je bilo smijesno, no kad je to dala mom starom, koji je inache tvrdio da u svoju guzu ne bi stavio ni dlaku sa brka soma, krvarenje mu je prestalo automatski. Vec iduci dan je bio OK. Tako da se vise nisam smijala. Ne znam mogu li se ti "klikeri" naci negdje po shopping centrima oko nas, ali ne bi bilo zgoreg potraziti i probati. Ovim dvoma je pomoglo...
__________________
JODER, HEMBRA, HABLA BIEN QUE NO CUESTA UN HUEVO Y QUEDAS DE PUTÍSIMA MADRE!!!!
GreenEyezz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 12:12   #203
i ja sam ih imala loše totalno....
doduše, nisu bili veliki ali sam krvarila za poludit svaki put kad bi bila na wc-u...bolovi nenormalni, nikad se pokakat do kraja
obavila ultrazvuk i kolonoskopiju, dobila tablete detralex i mast Faktu, doduše nisam morala piti jer je krvarenje prestalo nakon što sam promijenila prehranu. Kad imaš hemoroide moraš smanjiti pizze i čipseve i jesti kuhano, a analni seks zaboravi. i da, doktor mi je reko da se ne smiješ puno natezati na wc-u
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 09:35   #204
Quote:
GreenEyezz kaže:
Covjece koja tema! Uzas! I ja sam ih operirala prije skoro 2 godine, laserom, unutarnje, u Madridu. Oporavljala sam se preko mjesec dana. Koji period covjece!! Bilo mi doslo da lupam glavom o zid. Bolovi su trajali non stop. Hvala Bogu pa je proslo.

Ljetos sam u razgovoru sa jednom zenom koja inace zivi u Svicarskoj cula da je ona svoje izlijecila sa nekim paradajzom. Slusaj sad : Manji je od cherry rajcice, velicine je klikera i ubacis ga u cmar. Ne zajebajem, ozbiljna sam, ubacis ga dole i normalno se kreces. Kad imas stolicu to valjda prvo ispadne van ( u nepromijenjenom obliku ).

Isprva mi je bilo smijesno, no kad je to dala mom starom, koji je inache tvrdio da u svoju guzu ne bi stavio ni dlaku sa brka soma, krvarenje mu je prestalo automatski. Vec iduci dan je bio OK. Tako da se vise nisam smijala. Ne znam mogu li se ti "klikeri" naci negdje po shopping centrima oko nas, ali ne bi bilo zgoreg potraziti i probati. Ovim dvoma je pomoglo...
ne bih rekao da je to onda bio laser...
El Bradbury is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 16:24   #205
Quote:
El Bradbury kaže:
ne bih rekao da je to onda bio laser...
Ako laze moj doktor - onda lazem i ja. On je objasnjavao da je to bolan i dug oporavak jer se rezovi nalaze unutra, gdje je uvijek vlazno i necisto, pa rana sporije zarasta.

Prije operacije ja sam koristila dosta preparata izmedju ostalog i Faktu mast koju spominje Ciganche i koja mi nije nesto posebno pomagala. Meni se najboljom pokazala HÄDENSA mast, austrijska, sadrzi mentol i bukvalno ti "ohladi" problem. To u kombinaciji sa istim cepicima je meni bilo olaksanje.
__________________
JODER, HEMBRA, HABLA BIEN QUE NO CUESTA UN HUEVO Y QUEDAS DE PUTÍSIMA MADRE!!!!
GreenEyezz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 18:14   #206
evo vam jedan bablji recept-pomaže!

Napravite male štapiče od svinjske masti i držite u frižideru. Navečer tik prije spavanja ugurajte jedan u guzicu. I tako par dana....ujutro ćete poći na wc i neće vas boliti
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 10:47   #207
Quote:
GreenEyezz kaže:
Ako laze moj doktor - onda lazem i ja. On je objasnjavao da je to bolan i dug oporavak jer se rezovi nalaze unutra, gdje je uvijek vlazno i necisto, pa rana sporije zarasta.

Prije operacije ja sam koristila dosta preparata izmedju ostalog i Faktu mast koju spominje Ciganche i koja mi nije nesto posebno pomagala. Meni se najboljom pokazala HÄDENSA mast, austrijska, sadrzi mentol i bukvalno ti "ohladi" problem. To u kombinaciji sa istim cepicima je meni bilo olaksanje.
Ja sam skinuo jedan unutarnji, a ti su oni bolni. Prije ovoga sam se konzultirao sa kirurgom na privatnoj klinici u u splitu. On mi je predlozio klasični zahvat, takozvani "stapler", tj. skalpel + šivanje crijeva. E, TO boli... troje ljudi koji su tako operirali su mi rekli da nisu u životu iskusili gore bolove. Progooglaj "stapler hemorrhoidectomy" pa pročitaj... uglavnom, poanta je da ti DIO debelog crijeva lijepo sjecnu, pa zašiju ostatak.
Ovaj laser (koji u Zg kako čujem radi i Lastrić) nije toliko radikalna, tj. ne uklanja proširenu venu potpuno nego je samo nekrotizira (ako na grupi ima koji doktor neka me ispravi, ja sam laik koji ponavlja ono što je čuo). No, evo ja mjesec dana kasnije se osjećam odlično (kuc kuc)

Vanjski se i dalje operiraju skalpelom, tako mi je rekao dr. Misir. E sad ne znam koliko je taj oporavak bolan, ali definitivno manje boli od unutarnjih.
El Bradbury is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 00:21   #208
Mozete meni pomoci kao prvo sa identifikacijom tipa hemeroida.. ne znam dal je vanjski ili unutarnji koji je izasao van u biti ne znam ni da li se to onda zove vanjski lol
dakle imam kvrzicu, velicine pol ljesnjaka.. no malo duguljastog oblika a ne sasvim okruglog. Prije par dana me pocelo boliti..vise manje konstantno. Naravno jace tokom obavljanja nuzde uz sitno krvarenje. Prekjucer sma poceo prati se uredno nakon WCa jer sam vidio da ne prolazi samo od sebe i pogorsalo se.. sada obilnije krvari i prilicno me steplo kad sam vidio dosta krvave bokserice. Bol postoji no smatram to subjektivnim dozivljajem i nije nesto sto bi ja okarakterizirao UZASNOM boli.. no da boli dosta-boli
Uglavnom na WCu ima dosta krvi na papiru..iako me ne boli tokom samog obavljanja. Jedini problem je u biti brisanje jer boli samo kvrzica na dodir. Inace pocelo je bolit samo jedan dan nakon WCa.. onda lagano nisam mogo se sjest i dici sa stolice bez da me onak posteno ne zaboli. A danas.. eto opisao sam.

No, zasto ja nisam odma reagiro.. jer vec citav zivot vise manje imam "neki qrac na shupku", za koji sam tek prije reicmo godinu dana shvatio da nije normalno i da mozda ne bi trebao tamo biti, no nije ko da nisam nikad bio kod doktora pa sam mislio "da je to nesto onda bi mi doktori rekli'.. cak sam bio i na "prst" pregledu prostate prije par godina iz drugih razloga i doktor nije nis reko.......... no, uvijek prije, pojavila bi se takoder nakon WCa ta bol.. vise kao da je peklo, i nakon par dana sve bi proslo i nikom nista (ovoga se sjecam jos od kad sam dijete bio i onda mi je stara prala dupe..danas imam 25). S tim da bi u tu i tam imao lagano krvarenje no i to je jako brzo proslo. Zato sam sada mislio da je ovo isti slucaj.. no evo nakon par dana MISLIM! da se kvrzica malo povecala, bol se povecala, krvarenje se povecalo pa sa time i moja briga.

Stil zivota necu ni komentirat: ne pijem dosta tekucine jer nekim CUDOM nisam nikad zedan..ono, pojedem rucak i ne popijem apsolutno nista...nevjerovatno ali istinito. Prehrana mi je uglavnom ono pizza, sendvici i slicno.. maksimalno 1 topli obrok dnevno. Sjedim 80% dana jer se bavim racunarstvom, ucim i slicno. Tako da, mislim da smo otkrili uzrok

pa sto mi preporucate?
Sgt.Denzil is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 12:00   #209
pa govoreći o svom načinu života na puno toga sam si dao odgovor

skoro pa cijeli život osjećaš neke poteškoće kojima nisi toliko pridavao pažnje jer misliš ako je nešto dr. bi ti rekli
ne, neće oni tebe ništa pitati, ti njima moraš reći a i onda im je u većini slučajeva skoro pa svejedno
ja kada sam svoju dr. tražila uputnicu za kolonoskopiju govoreći joj da cijeli život imam problema i da svi moji u obitelji imaju problema sa hemićima ona nije dala uputnicu
kada sam ih operirala (privatno) onda me pitala bi li išla na kolonoskopiju? mislim čemu? pa sada znam na čemu sam
valjda joj je trebao ozbiljniji papir da opravda moje bolovanje
toliko o doktorima - ništa oni ne pitaju ako sam ne govoriš i inzistiraš

problem je očit, imaš hemiće već dugo i to je to
ako ne promjeniš način prehrane problemi će biti sve veći i veći, nikada neće nestati, mogu bolovi i krvarenja biti samo blaži i intenzivniji, u tome će biti sva razlika

vidi sam sa sobom što želiš pa ćeš onda dobiti i razne odgovore....
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 18:05   #210
Kaj si tak nabrijana ?
Da, napisao sam svasta jer sam i procitao svasta u ovom threadu pa sam spomenuo sve stvari koje se cine relevantne...
Ne kuzim kaj si ti shvatila no ja ih se zelim rjesiti.. i to zauvijek. Promjenit cu nacin prehrane za 180 ako treba-to je najmanji problem. Jedino na sto ne mogu previse utjecati je sjedenje... mogu se dizati i setati svakih pol sata no to je to. I da lje moram provesti odredeno vrijeme za stolicom. Unatocm tome, kretanje mogu povecati u ostalo vrijeme. Mogu piti puno vise tekucine..jer kolko sam shvatio to igra veliku ulogu.

Ono sto me zanima od vas je neki konkretan savjet tipa: tebi se o upalilo odi pothitno u bolnicu.. ili tebi se to upalilo no nemas razloga za brigu samo napravi to i to... ili imas samo jedan nemoj panicarit nego smanji kretanje i sjedenje dok ne prode-stavi mast i sve 5...
u kratko recite mi sto da DANAS napravim jer ni sam ne znam dal da panicarim ili ne..dal da idem na hitnu ili samo legnem u krevet.

Bio sam u ljekarni sada i kupio njihovu mast..ako ja to citam dobro mast se zove "Proctoc"..ili "Procto C".. nadam se da ce mi netko iskusan reci da je to dobra mast jer sam svasta ovdje procitao pa se vise nisam mogo nijednog konkretnog naziva sjetit osim da je bila "home made" mast....
Sgt.Denzil is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 21:13   #211
unutarnji hemeroidi?

ovako, vec 2 godine imam unutarnje hemeroide...nije da me jako bole, ali su dosta neugodni i u zadnje vrijeme mi jako smetaju...Ako je tko imao slicnih problema bio bi zahvalan ako bi mi malo pojasnio, kako da ih se rjesim....Mazao sam ih kremom faktu mast, lijecio se kod homeopata ali nikako da nestanu...prehrana mi i nije nesto posto sam student Pa ako mi neko moze pojasniti kakvu prehranu da koristim, kremu i sl???
robinhood007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 22:42   #212
"Bio sam u ljekarni sada i kupio njihovu mast..ako ja to citam dobro mast se zove "Proctoc"..ili "Procto C".. nadam se da ce mi netko iskusan reci da je to dobra mast jer sam svasta ovdje procitao pa se vise nisam mogo nijednog konkretnog naziva sjetit osim da je bila "home made" mast...."[/QUOTE]

ja imam tu mast, ali mi je bilo jako nezgodno ju stavljati unutra jer nema aplikator, a izvana mi baš i nije nešto pomogla. Mislim da ona u sebi ima kortikosteroida koji će i ublažiti upalu i donekle ti pomoći ali nije preporučljivo dugo koristiti. meni ti je jako pomogao gel dolocain koji ti je anestetik kojeg si apliciraš isto kao i faktu i van iunutra i onda ti kod stolice ublaži bolove, a možeš ga koristiti par puta dnevno, i zapamti ne jako hladnom vodom prati guzu nego mlakom. ja bih svakako otišla do proktologa jer ako pročitaš postove od prije mjesec, 2 vidjet ćeš da je puno ekipe sredilo guzu najprije tako da je otišlo do proktologa i on kad vidi stvar ciljano će ti moći reći koji lijek će ti najprije pomoći. ja ti idem na rebro kod dr. Gojevića( utorkom ima ambulantu, trebaš samo uputnicu za proktologa, bez naručivanja)već 3 godine i stvarno je ok, pregled nije toliko strašan ali kad boli neće biti ugodno, ali kratko traje.
p.s.samo provjeri da nije čovjek odmaglio na skijanje
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 22:46   #213
Bio sam u ljekarni sada i kupio njihovu mast..ako ja to citam dobro mast se zove "Proctoc"..ili "Procto C".. nadam se da ce mi netko iskusan reci da je to dobra mast jer sam svasta ovdje procitao pa se vise nisam mogo nijednog konkretnog naziva sjetit osim da je bila "home made" mast....[/QUOTE]

ja imam tu mast, ali mi je bilo jako nezgodno ju stavljati unutra jer nema aplikator, a izvana mi baš i nije nešto pomogla. Mislim da ona u sebi ima kortikosteroida koji će i ublažiti upalu i donekle ti pomoći ali nije preporučljivo dugo koristiti. meni ti je jako pomogao gel dolocain koji ti je anestetik kojeg si apliciraš isto kao i faktu i van iunutra i onda ti kod stolice ublaži bolove, a možeš ga koristiti par puta dnevno, i zapamti ne jako hladnom vodom prati guzu nego mlakom. ja bih svakako otišla do proktologa jer ako pročitaš postove od prije mjesec, 2 vidjet ćeš da je puno ekipe sredilo guzu najprije tako da je otišlo do proktologa i on kad vidi stvar ciljano će ti moći reći koji lijek će ti najprije pomoći. ja ti idem na rebro kod dr. Gojevića( utorkom ima ambulantu, trebaš samo uputnicu za proktologa, bez naručivanja)već 3 godine i stvarno je ok, pregled nije toliko strašan ali kad boli neće biti ugodno, ali kratko traje.
p.s.samo provjeri da nije čovjek odmaglio na skijanje
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:42   #214
Ja sam koristio Pilex 14 dana (veće pakiranje), i moram priznati u potpunosti je sve prošlo već nakon četvrtog dana uzimanja, nisam mogao vjerovati da se osjećam kao da nikad nisam niti imao problem s hemićima. Krvario sam godinama, a i grozno je boljelo (kao da sam pojeo žilete, ufff) probao sam sve što postoji na tržištu ništa mi nije rješilo problem osim Pilexa (sada ga koristim jednom do dva puta godišnje).
Skoro svi prijatelji ili poznanici su si u potpunosti rješili problem s Pilexom, jedino jedan prijatelj kaže da mu baš i nije pomoglo.
Imao sam drugi uznapredovali stupanj. Jedan prijatelj je imao četvrti stupanj i već je u zadnjih 2 godine potrošio 6 ili 7 Pilexa i sve mu je "ok" :-) nije otišao pod nož :-), ali sada svakih 6-7 mjeseci potroši po jednu kutiju...
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:45   #215
Uzmi Pilex i rješi si problem zauvijek.

Ja sam koristio Pilex 14 dana (veće pakiranje), i moram priznati u potpunosti je sve prošlo već nakon četvrtog dana uzimanja, nisam mogao vjerovati da se osjećam kao da nikad nisam niti imao problem s hemićima. Krvario sam godinama, a i grozno je boljelo (kao da sam pojeo žilete, ufff) probao sam sve što postoji na tržištu ništa mi nije rješilo problem osim Pilexa (sada ga koristim jednom do dva puta godišnje).
Skoro svi prijatelji ili poznanici su si u potpunosti rješili problem s Pilexom, jedino jedan prijatelj kaže da mu baš i nije pomoglo.
Imao sam drugi uznapredovali stupanj. Jedan prijatelj je imao četvrti stupanj i već je u zadnjih 2 godine potrošio 6 ili 7 Pilexa i sve mu je "ok" :-) nije otišao pod nož :-), ali sada svakih 6-7 mjeseci potroši po jednu kutiju...
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:46   #216
Quote:
duing kaže:
Svaka sugestija , kako se riješiti ovog problema je dobrodošla
Ma ljudi zašto ste toliko tvrdoglavi probajte Pilex, stvarno funkcionira!!!

Ja sam koristio Pilex 14 dana (veće pakiranje), i moram priznati u potpunosti je sve prošlo već nakon četvrtog dana uzimanja, nisam mogao vjerovati da se osjećam kao da nikad nisam niti imao problem s hemićima. Krvario sam godinama, a i grozno je boljelo (kao da sam pojeo žilete, ufff) probao sam sve što postoji na tržištu ništa mi nije rješilo problem osim Pilexa (sada ga koristim jednom do dva puta godišnje).
Skoro svi prijatelji ili poznanici su si u potpunosti rješili problem s Pilexom, jedino jedan prijatelj kaže da mu baš i nije pomoglo.
Imao sam drugi uznapredovali stupanj. Jedan prijatelj je imao četvrti stupanj i već je u zadnjih 2 godine potrošio 6 ili 7 Pilexa i sve mu je "ok" :-) nije otišao pod nož :-), ali sada svakih 6-7 mjeseci potroši po jednu kutiju...
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:51   #217
Pilex

Ako ikoga zanima nešto vezano uz Pilex.
Imam osobno iskustvo i iskustvo mojih frendova i frendica :-)
Sve prošlo i bez operacije
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:53   #218
cesma, imas pm
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:54   #219
Pilex

Da nađe se nešto informacija i na www.pilex.hr

Sretno u borbi protiv hemića i neka vas ova 2007 oslobodi rektalnih muka :-)
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 03:33   #220
AMEN!

i daj moze jos pitanje....dali te tablete vrijede i za unutarnje hemeroide jer ja se vec 3 godine mucim sa njima???
robinhood007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.