Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2017., 21:03   #1
Auto klima - upotreba, iskustva, savjeti

Otvorio bih temu u kojoj bi se bavili nuznim zlom iz naslova.
Zanima me kako vi koristite klimu, kakve trikove koristite, koliko ste zadovoljni i slicno.
Kod mene-ako ne radi vruce.
Ako radi-bole sinusi, prehlade...

Dajmo temi priliku 😇

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 21:12   #2
Ima tema. Al kad već sračkam, trenutno automatska dvozonska. Tempratura na 23 trenutno, opalim tipku Auto i boli me đon. Ne smeta meni, ne smeta doktorici (kojoj inače svašta smeta), ne smeta bebi. Ljeti moja strana ide stupanj dolje.

Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 22:00   #3
Ok
Imam istu takvu klimu.
Muci me vruc auto koji kad sjednes, klima roka ful neko vrijeme dok rashladi...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 22:08   #4
ja to postepeno pojačavam,kad upeče prvi kilometar spustim dva prozora i propuh radim...onda zatvorim i palim klimu

prvo 25,pa smanjivam po potrebi

inače oplo ima bolesnu klimu,hladi dobro,puše još bolje,pojačam do kraja,to lete papiri,kosa,.. samo što mi vrata ne izbije van
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 23:25   #5
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
Ok
Imam istu takvu klimu.
Muci me vruc auto koji kad sjednes, klima roka ful neko vrijeme dok rashladi...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Čitaj dolje Matkov odgovor. Najefikasnije je izbacit vruć zrak kroz prozore. Ja jos na daljincu mogu spustit prednje ili sva četiri prozora nekih 10-ak cm se lufta. Osim kad postoji mogučnost kiše, ne vjerujem senzoru da će ih zatvorit.

Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 00:02   #6
Prozori dolje i eto klime.
Ako nije prevruce dobra fora je ventilator na najjace pa puse donekle hladno.

Kad vozim auto s klimom to najcesce bude onako kako mi pase, pa mi se dogodi kad se auto kuha na suncu, rastvorim ga i opicim klimu, pa mi postane hladno.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 08:01   #7
Klima uvijek upaljena, i tako već godinama. Kada je ljeti toplo, otvorim prozore prvih parsto metara pa zatvorim, ili ako sam negdje u blizini pustim auto da radi kojih 5min prije nego uđem unjega.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 08:14   #8
Kao i vecina, ako je auto bio u suncu onda otvorim prozore par sto metara da izadje vruci zrak. Taman klima pocne raditi i onda ih zatvorim i ugodno je. Ne bih klimu nazvao nuznim zlom, ja bih digao spomenik onome tko ju je izmislio.

Meni se temperatura vrti oko 22-23, kako kada i jedino pazim da ne puse bas u mene.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 08:41   #9
Ma i ja bih mu digao spomenik da se razumijemo☺

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 08:57   #10
Kad klima radi, puše mi na noge, inače mi izgore sinusi. Podešeno na 25, a kako je automatska, dalje štela sama. Dok je bila ručna, ugradio sam si termometar da mi ne puše prehladno na noge i to je to. Kod ručne klime, kod velikih vrućina bi ventilator trebalo držati na dva ako se želi ujednačena temperatura u cijeloj kabini. Na jedinici je dobro samo prvom redu.
A kad se sjedne u vrući auto koji je bio na suncu, tu nema pomoći. Uključiš klimu, otvoriš prozore na minutu, ako imaš vremena, pričekaš vani 5 minuta dok se barem malo rashladi, ako ne, sjedi i vozi. Ako ti do cilja treba manje od 15 minuta vožnje, ponekad je bolje samo otvoriti prozore i bez klime, jer te razlike u temperaturi najviše smetaju. Ako je dulji put po vrućini, tu se nema što razmišljati, A/C on i vozi - neprocjenjivo.
Uostalom, automatske klime u današnjim autima, ako pustiš da rade po tvorničkim postavkama, gotovo stalno rade.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 09:28   #11
Kad je jako vruce otvorim prozore parsto metara. Nakon toga klima na auto i 22. Obje strane
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 11:10   #12
Ma da, sve je tu stvar zurbe u kojoj smo konstantno pa je zracenje auta 5 min mišn imposibl vrlo cesto

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 09:42   #13
Ako je bio na suncu otvoriš suvozački prozor i mašeš lijevo desno vozačkim vratima da istjeraš vrući zrak, onda sjedeš i voziš
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 10:05   #14
Jedini "trik" koji znam je uključiti istovremeno AC (hlađenje) i grijanje - iz ne baš sasvim jasnih razloga, ova kombinacija odmagljuje stakla.
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 10:25   #15
Tko priča o odmagljivanju?? Kad si već počeo, objasni istovremeno uključivanje hlađenja i grijanja??! Oš reć da jednu stranu nafrljiš na 30 a drugu na 16? Ili sraviš na 30 i uključiš klimu? Iako tada je SAMO grijanje, preko klime....

Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 10:31   #16
Kad smo kod klima, promijenjen je filter klime, ali i dalje prvih par minuta nakon paljenja osjeti se neugodan miris, kao po dugom stajanju i vlazi. Zasto?
semperfidelis67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 10:38   #17
Ja otprilike 2x godišnje zamjenim filter jer ventilator stalno radi i po ljeti i zimi.

1x godišnje na proljeće kupiš ovo, mislim da je oko 50kn cijena:



Garantirano više neće smrditi. Naravno slijedi upute i kod dezinfekcije time bilo bi dobro da u tom trenutku zamjeniš filter.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 10:51   #18
Iako je filter stavljen prije nepuna 2mj?
semperfidelis67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 13:14   #19
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Tko priča o odmagljivanju?? Kad si već počeo, objasni istovremeno uključivanje hlađenja i grijanja??! Oš reć da jednu stranu nafrljiš na 30 a drugu na 16? Ili sraviš na 30 i uključiš klimu? Iako tada je SAMO grijanje, preko klime....
Kakvi stupnjevi, kakve strane... "analogna" klima sa štekerima koji se vrte. Daklem, na AC gumb se aktivira hlađenje. Istovremeno se gumb za temperaturu odvrti u crveno, tj. grijanje.

Ovo sa 30 na jednoj strani, 16 na drugoj dakle ne mogu probati, ali zvuči kao da bi također moglo funkcionirati ; isprobat ću ako se ove ili iduće godine domognem automatske klime kao što se nadam.
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 13:17   #20
Gdje servisirati i napuniti klimu u Rijeci, klima kad je napunim traje mi samo jedno ljeto i do drugoga već pušta topli zrak, dakle treba se točno ustanoviti di je ta rupica da se zakrpa/promijeni i ponovno napuni
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.