Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2007., 21:32   #41
Tretmani IPl-om nisu stetni. Jedine nuspojave su vec odavno dokumentirane (eritemi, korice, opekotine, pigmentacije itd). Skin C. kao sto sam vec rekao ima dobar IPL. Pitanje je samo dali je u zadnje bio sta servisiran. Melazma je pigmentacija,ali za razliku od lentigo solari ili senili , uzrokovana je hormonima i UV zracenjem. Kada se organizam nalazi u tom stanju fototerapija nije pozeljna. Samo je u tome stvar. Jer se mogu inducirati dodatne fotokemijske reakcije. I jos jedna stvar. Ukoliko zelimo u 2 seasne IPL-om skinuti pigment onda se mora posteno "okinuti" > opekotina gotovo uvijek.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 22:49   #42
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Ukoliko zelimo u 2 seasne IPL-om skinuti pigment onda se mora posteno "okinuti" > opekotina gotovo uvijek.
Ajde, hvala ti. Sad mi je lakše. Druge mi izgleda nema.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 11:16   #43
Hvala ti Phoenix još jednom! Kemija nek radi preko zime, imam još dosta vremena pa možda bude kakav-takav rezultat.
Kako rekoh, kombinirati ću 7%-thu AHA i Unitone (kojična).
Inače, kod mene hidrokinon nije djelovao,a čini mi se da kojična malo bolje radi posao.
U svakom slučaju, ništa od IPL-a, a i dalje ostajem ljuta na prodavanje magle. Mislim, ipak se radi o nekakvim doktorima a ne pišljivim kozmetičarkama i bilo bi bar etično reći što se može, a što ne napraviti i ne uvjeravati ljude u čuda.
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 23:47   #44
I doktori se trebaju educirati i ukoliko se bave tim stvarima ,biti prisutni na kongresima o primjeni lasera/ipl-a/itd, procitati nesto ,a sto se tice praznih obecanja, u to ne ulazim. Oprema je skupa ,a ljudi vole nabrzinu zaraditi pa je rez. taj koji je.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 23:54   #45
Jos jedna stvar za lentigo solari (fleke). Ukoliko zelimo maksimalno smanjiti rizik od opekotine mora se podrucje puno hladiti (led) prije, tijekom (hladan gel za ultrazvuk) i nakon sto emitiramo. I posebno je bitno nakon jer se reakcije prave vide tek drugi dan.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 02:02   #46
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Jos jedna stvar za lentigo solari (fleke). Ukoliko zelimo maksimalno smanjiti rizik od opekotine mora se podrucje puno hladiti (led) prije, tijekom (hladan gel za ultrazvuk) i nakon sto emitiramo. I posebno je bitno nakon jer se reakcije prave vide tek drugi dan.
A šta preporučaš za to hlađenje, recimo nakon? Ima li nešto s čim bi se trebalo to mazati u danima nakon IPL-a (u mom slučaju)? Jednom sam kod doktorice kupila aloa-vera gel koji ona drži u ordinaciji...je li to optimalno ili ima nešto bolje?
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 11:57   #47
Neki dan sam dobila jednju knjižicu u dm-a u kojem sam naišla na jedan članak u kojem se jedna manekenka uspješno riješila toga uz pomoć nekih krema u salonu ali bez upotrebe lasera....Pročitam to malo bolje pa napišem ako koga zanima..
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 13:00   #48
Piši :-) čekamo
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 18:55   #49
Nakon tretmana se može staviti neka krema za opekotine, lidokain ili pak aktivna glina. Ona nije skupa i nije losa.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 11:34   #50
Quote:
mikka kaže: Pogledaj post
Piši :-) čekamo

Radi se o tretmanu tzv. tartufoterapija u kojoj se koristi nova linija kozmetičkih proizvoda Ishi na bazi tartufa. Manekenka Jelena Orešković je izjavila da se za tretman Truffle Care odlučila zbog hiperpigmentacije kože lica uzrokovane posljedicama sunčanja i konzumiranja kontrac. pilula. Iako se više nije sunčala čelo i područje iznad usana nikako joj nije moglo poprimiti boju ostalog dijela lica. Kaže da je iznimno zadovoljna ovim tretmanom jer je već nakon prvog primijetila poboljašanje, a sada, nakon petog 90% hiper. je iščeznulo.

Kozmetička linija Ishi Tartufo dostupna je u prodavaonicama Twinlab, dok su tretmani Truffle Care dostupni u wellnes centrima Twin Time. Eto to bi bilo ukratko o tome....
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 12:01   #51
e ako je to izjavila naša lijepa manekenka onda ja to vjerujem, a ako je ona i zaštitno lice kozmetičke linije Ishi Tartufo još i bolje, i da je iznimno zadovoljna već nakon prvog tretmana, pa ode iz ovih stopa u Twinlab

usput i ja sam prije par godina kupila aloa vera gel po maaasnoj cijeni u salonu nakon tretmana, a ko ga ne bi kupio kad te lice peče, a to ti naravno ponude mam nakon tretmana

Zadnje uređivanje lulika : 10.11.2007. at 14:49.
lulika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 11:17   #52
Ja baš i ne vjerujem dok ne isprobam....ali bilo bi super ako je stvarno tako..
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 20:52   #53
Wink

Quote:
anya kaže: Pogledaj post
Ja baš i ne vjerujem dok ne isprobam....ali bilo bi super ako je stvarno tako..
Ja sam na drugom tretmanu tartufoterapije Ishi-om. Za dva puta koliko sam bila vidim veliko poboljšanje. Već godinu dana se borim s pigmentacijskim mrljicama. Isprobala sve i svašta. Potrošila nekoliko tisućica kuna na razno razne kremice i ništa ( shiseido white lucency, chanel, gatineau, decleor ). Za sad mi se čini da mi je tartufoterapija dala najbolje rezultate. Preporučeno mi je još tri tretmana, sveukupno pet. Javim se za nekoliko dana da podjelim nove rezultate s vama. Za sada sam oduševljena rezultatom.
Jassmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 14:04   #54
Quote:
Jassmine kaže: Pogledaj post
Ja sam na drugom tretmanu tartufoterapije Ishi-om. Za dva puta koliko sam bila vidim veliko poboljšanje. Već godinu dana se borim s pigmentacijskim mrljicama. Isprobala sve i svašta. Potrošila nekoliko tisućica kuna na razno razne kremice i ništa ( shiseido white lucency, chanel, gatineau, decleor ). Za sad mi se čini da mi je tartufoterapija dala najbolje rezultate. Preporučeno mi je još tri tretmana, sveukupno pet. Javim se za nekoliko dana da podjelim nove rezultate s vama. Za sada sam oduševljena rezultatom.
Piši malo kaj ti rade i kako to ide?
Gdje ideš na to i koliko $$$?
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 22:19   #55
Tretman traje sat, sat i petnaest minuta. Prvo mi očisti lice od šminke mlijekom. Zatim mi umasira mlijeko na bazi vina dok se ne upije. Treći korak je dubinsko čišćenje lica pilingom od mošta, nakon skidanja pilinga kozmetičarka mi nanosi serum za izbjeljivanje od bijelih tartufa. I na kraju dolazi maska Kavijar od morskih trava s crnim tartufima koja stoji na licu cca 25 min. I na kraju mi nanese neko lagano ulje (mislim da je isto od tartufa). I to je to!!! Tretman radim u Opatiji, u hotelu Milenij. Danas treći put. Super mi je. Moje mrljice su gotovo skroz nestale. Još ih stvarno neznatno ima. Oduševljena sam!!! Cijena tretmana je 440,00 kn. Ako si iz metropole mislim da wellness Twin Time radi tretmane ( mislim da su oni u Zagrebu). Pozdrav!!!
Jassmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 22:48   #56
Eh, da zaboravila napisati. Pošto je tema laser, pigmentacijske mrlje sam upravo dobila nakon tretiranja kože laserom. Laserom sam se htjela riješiti ožiljaka od akni, a na kraju za dar dobila pigmentacijske mrlje. Šta je najbolje cijenjeni doktor mi kaže da se to zna desiti. HA HA. Od poboljšanja ožiljaka ništa i šta je najgore zaradila melasmu po obrazima i borim se sa mrljicama već godinu dana dok nisam otkrila ISHI i veliko poboljšanje. Pusa curke!
Jassmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 11:32   #57
Koji tretman laserom si radila i kod koga?
MOžeš odgovoriti i na pm. Hvala
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 20:16   #58
Quote:
Jassmine kaže: Pogledaj post
Eh, da zaboravila napisati. Pošto je tema laser, pigmentacijske mrlje sam upravo dobila nakon tretiranja kože laserom. Laserom sam se htjela riješiti ožiljaka od akni, a na kraju za dar dobila pigmentacijske mrlje. Šta je najbolje cijenjeni doktor mi kaže da se to zna desiti. HA HA. Od poboljšanja ožiljaka ništa i šta je najgore zaradila melasmu po obrazima i borim se sa mrljicama već godinu dana dok nisam otkrila ISHI i veliko poboljšanje. Pusa curke!

Točno je da se mogu desiti hiper ili hipopogmentacije,no doktor Vas je morao upozoriti da postoji taj rizik i preporučiti vam totalnu zaštitu kože od sunca koji je glavni negativni faktor. Vjerojatno ste radi dermoabraziju, možda čak i frakcijsku,no svejedno sa primjenom svijetla treba biti pažljiv. U svakom slučaju taj isti doktor se po mojem mišljenju trebao ponuditi da riješi pigmentacije.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 17:08   #59
Ne znam kojim me je laserom doktor tretirao, ali je ta poliklinika jedna od najpoznatijih i najvećih privatnih poliklinika sa velikim brojem lasera. Prva dva tretmana mi je radio sa Yag laserom, a drugi tretman sa frakcijskim laserom. (nisam 100% sigurna, bilo je to pred godinu dana). Nakon tretmana sam se mazala sa visokim zaštitnim faktorom i hrpom pudera sa zaštitnim faktorom, pazila se da se ne izlažem na sunce, ali su se svejedno pojavile pigmentacijske mrlje (melasma). Kad sam došla kod doktora nakon 2 mjeseca od laserskog tretiranja i pokazala mu mrlje dao mi je neku kremu da mažem, ali nije pomoglo. Naglasila sam mu da ne želim više ići na nikakav laser za mrlje, jer kog njega samo te šalje s jednog lasera na drugi (bez previše objašnjenja), a niti je učinkovit, a i uz to prva dva tretmana su bila 4000 kn, a drugi mislim 3500 kn. Nije mi žao novaca, dala bi još i duplo ak treba samo da riješim problem. A ne ovako ne riješim prvi problem, a uz to dobijem drugi problem.
Jassmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 22:13   #60
Pretpostavljam da je su mrlje nastale prilikom frakcijske rejuvinacije jer se obično koristi CO2 laser koji zapravo vaporizira kožu ostavljajući je sa vrlo tankim epidermičnim slojem. U slučajevima kada je mrlja već prisutna treba koristiti vrlo selektivni laserski izvo kao Dye laser ili KTP koji će prodrijeti do mrlje bez veće interkacije sa okolnjim tkivom. No uz to potrebno je imati i skaner,ali sam siguran da ga dotična poliklinika nema. Biti liječnik ne daje nikakve preduvijete za bolju spoznaju primjene svijetla , bolje bi se snašao fizičar ili inžinjer.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.