Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2007., 02:35   #81
da, daj se nakrcaj antiobioticima pa kad ti otkažu jetra i želudac, javi se idi
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 03:27   #82
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
da, daj se nakrcaj antiobioticima pa kad ti otkažu jetra i želudac, javi se idi
Nisam znala da antibiotici štete jetri i želucu(više od smeća koje jedemo)...mislila sam da je opasnost od mutacija virusa....ah,baš sam smotana ...
Ajde liječi upale medom i limunom pa da vidim dokle ćeš dogurati...sretno!
Onda na primjer izliječi tuberkulozu medom ,a reumatsku groznicu limunom
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 04:24   #83
Ida tigrova mast je svakako preporuka broj jedan

E sada da će baš neka normalna upotreba antibiotika dovesti do otkazivanje jetre i želudca sigurno ne.

E sada na odgovor stvarno ne vidim razloga da re liječnik potera doma samo jer nemaš temperaturu. Grlo ti je crveno ,"gnojno" i boli te pa to su stvarno dobri razlozi da odeš do doktora.

Sigurno može se i pustiti da prođe samo od sebe no moja preporuka je da ipak otiđeš do doktora.

Nisam protivnik domačih lijekova ,no tek nakon kaj doktor pogleda o čemu se radi.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 08:21   #84
Imam OCAJNU grlobolju vec 7 dana, bez temperature i okakvih drugih problema... Nakon sto sam ove zime imala vec gripu i bronhitis jedno za drugim ... i vec sam pila antibiotike radi bronhitisa.

Bila sam kod dr i poslala me vadit krv i na bris grla. Krv mi je ok(nema upale i sve je u granicama), a grlo ce mi bit gotovo u utorak. Ako grlo ne pokaze nikakvu klicu (stafilokok i sl), onda je virusno ili alergijski. Trenutno me toliko boli da mi samo pomazu po dva lekadola ujutro i uvecer jer ne mogu gutati. Cekam bris grla da (ako nista ne nadju) pocnem piti lijek za alergiju (Telfast). Ako mi to pomogne bit cu ocajna zbog saznanja da ce tako biti svako proljece i da ne mogu zivjeti bez Telfasta...
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 10:27   #85
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
Nisam znala da antibiotici štete jetri i želucu(više od smeća koje jedemo)...
ma ko bi reko da lijekovi mogu biti i štetni, ha

evo sad ćeš znati da otkad su mene nakrcali istima, imam problema s jetrom i drugim probavnim organima eto već dvije godine
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 20:00   #86
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
ma ko bi reko da lijekovi mogu biti i štetni, ha

evo sad ćeš znati da otkad su mene nakrcali istima, imam problema s jetrom i drugim probavnim organima eto već dvije godine
Ali to nije toliko strašno....bitnije je liječiti upalu...kužiš?...ne možeš govoriti samo tako protiv antibiotika....svi lijekovi imaju i manje ili više štetne nuspojave,ali to je zanemarivo u usporedbi s korisnim djelovanjem.......
...a preporuke da ih koristimo što manje temelje se na mutacijama virusa i bakterija,a ne na lošim utjecajima na jetru i želudac....
I opet:ako ima anginu,med joj neće pomoći...kome to još nije jasno
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 08:53   #87
Quote:
Ida Bauer kaže:
Pa dobro...hoće me netko normalan podržati u borbi protiv ''tigrovih masti''?
Ni ja ne vjerujem u med, mlijeko i "tigrove masti" , bar ne konkretno u ovom slučaju.
Ja sam znala često imati gnojne upale krajnika i nikad se nije radilo o običnoj virozi, već najčešće o streptokoku. Pa sad, ako netko smatra da mu GNOJ u grlu nije dovoljan razlog za otići doktoru...
new member is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 03:18   #88
Evo da ne otvaram novi topic,ovdje ću napisati svoj problem grlobolje...
Grlo mi se upali svako malo,nije uvijek gnojna upala,nekad mi samo nateknu angine,nekad je crveno,nekad sve skupa,ali kako god bilo da bilo boli.
Nedavno me je bilo uvatilo,popila sam kutiju antibiotika,prošlo i sve super,ali evo nakon 15 dana opet boli.Napravila sam briseve grla,nosa,bila kod otorinolaringologa i naravno niko ništa ne zna...
Nekad mi grlobolja traje 1,2 dana i prođe sama od sebe,ma ne znam ,jako čudno i jako jako često.Odlučila sam piti antibiotike samo kad me stvarno toliko uhvati da mi ne prolazi danima...Molim vas ako mi možete preporučiti nešto,ma bilo što bar za ovu manju grlobolju(veću ću liječiti naravno antibioticima) jer mi se neda ići non stop po doktorima,piti toliko ljekova,a posao mi je takav da si dan,dva boli u grlu,promuklosti ne mogu dopustiti jer mi je ono prijeko potrebno za rad.Ma više mi je dosta toga,pa tražim pomoć svugdje...
Hvala na bilo kakvim savjetima!!
nellaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:10   #89
nellaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:16   #90
Quote:
nellaaa kaže: Pogledaj post
Evo da ne otvaram novi topic,ovdje ću napisati svoj problem grlobolje...
Grlo mi se upali svako malo,nije uvijek gnojna upala,nekad mi samo nateknu angine,nekad je crveno,nekad sve skupa,ali kako god bilo da bilo boli.
Nedavno me je bilo uvatilo,popila sam kutiju antibiotika,prošlo i sve super,ali evo nakon 15 dana opet boli.Napravila sam briseve grla,nosa,bila kod otorinolaringologa i naravno niko ništa ne zna...
Nekad mi grlobolja traje 1,2 dana i prođe sama od sebe,ma ne znam ,jako čudno i jako jako često.Odlučila sam piti antibiotike samo kad me stvarno toliko uhvati da mi ne prolazi danima...Molim vas ako mi možete preporučiti nešto,ma bilo što bar za ovu manju grlobolju(veću ću liječiti naravno antibioticima) jer mi se neda ići non stop po doktorima,piti toliko ljekova,a posao mi je takav da si dan,dva boli u grlu,promuklosti ne mogu dopustiti jer mi je ono prijeko potrebno za rad.Ma više mi je dosta toga,pa tražim pomoć svugdje...
Hvala na bilo kakvim savjetima!!
grgljaj par puta dnevno kadulju/žalfiju imas kupiti lišće u svakom ducanu
provjereno pomaže
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:21   #91
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
grgljaj par puta dnevno kadulju/žalfiju imas kupiti lišće u svakom ducanu
provjereno pomaže
Probala sam to jednom davno,i ne sjećam se baš rezultata,ali opet ću probati.
Hvala , emergence na podsjeti,na to sam skroz zaboravila,ajde idem i to sad probati,danas mi je još gore...
nellaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:39   #92
Quote:
nellaaa kaže: Pogledaj post
Probala sam to jednom davno,i ne sjećam se baš rezultata,ali opet ću probati.
Hvala , emergence na podsjeti,na to sam skroz zaboravila,ajde idem i to sad probati,danas mi je još gore...
slobodno mozes popiti i šalicu tog čaja
jako je ukusno
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:40   #93
Quote:
nellaaa kaže: Pogledaj post
Evo da ne otvaram novi topic,ovdje ću napisati svoj problem grlobolje...
Grlo mi se upali svako malo,nije uvijek gnojna upala,nekad mi samo nateknu angine,nekad je crveno,nekad sve skupa,ali kako god bilo da bilo boli.
Nedavno me je bilo uvatilo,popila sam kutiju antibiotika,prošlo i sve super,ali evo nakon 15 dana opet boli.Napravila sam briseve grla,nosa,bila kod otorinolaringologa i naravno niko ništa ne zna...
Nekad mi grlobolja traje 1,2 dana i prođe sama od sebe,ma ne znam ,jako čudno i jako jako često.Odlučila sam piti antibiotike samo kad me stvarno toliko uhvati da mi ne prolazi danima...Molim vas ako mi možete preporučiti nešto,ma bilo što bar za ovu manju grlobolju(veću ću liječiti naravno antibioticima) jer mi se neda ići non stop po doktorima,piti toliko ljekova,a posao mi je takav da si dan,dva boli u grlu,promuklosti ne mogu dopustiti jer mi je ono prijeko potrebno za rad.Ma više mi je dosta toga,pa tražim pomoć svugdje...
Hvala na bilo kakvim savjetima!!
uzimas li dovoljno vitamina i minerala svaki dan? jel unosis dovoljno cinka svaki dan? jel uzimas udarne doze vitamina C?
jel jedes zdravo?

a dezinfekcija uste? jel su ti zubi zdravi?

znaj samo da nakon tako cesto uzimanje antibiotika, oni vise i ne djeluju.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:47   #94
postoji jedan jako dobar sprej za grlo koji je na prirodnoj bazi propolisa, mente itd. lijecnici ga ovdje gdje zivim preporucuju. medjutim ne znam jel ga mozes nabavit tamo gdje ti zivis.

sprej se zove:

PROANGI

a prozivodi se u Makedoniji.

http://www.apimell.com/proangi.htm

jako je efikasan, a nije uopce stetan za organizam. ja sam ga upotrebljivala godinu dana, jer sam isto imala grlobolje bez ikakve tjelesne temperature.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 19:22   #95
Quote:
luas kaže: Pogledaj post
Već 3 dana imam grlobolju. Jedini simptomi su mo crveno grlo, gnoj i bol pri gutanju. Nemam ni vrućicu, ni kašalj ni ništa.

Užasno me živcira i ništ mi se ne da raditi!

Kako si pomoći!! NE da mi se ići kod dr kad nemam vrućicu, potjerat će me kući!
E pa sad...ako ti se neda ići doktoru,onda probaj s prijedlozima forumaša,ali znaj da med,spray,pastile i ostale stvari ne moraju nužno pomoći..Ako imaš krajnike,vjerojatno je nekakva angina,a pošto nemaš temperaturu,nije zarazna..A ako nemaš,onda je samo upala ždrijela..Probaj grgljati s čajem od žalfije...ako ti ne prođe za par dana,digni guzicu i odi doktoru..a što se tiće antibiotika,nisu oni tak štetni kak neki tvrde..ja sam ih se tolko nagutala,a jetra radi ko beba..prema tome
 
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 19:30   #96
moram ovo copy pastirat:


Antibiotics are powerful medicines that fight bacterial infections. Used properly, antibiotics can save lives. They either kill bacteria or keep them from reproducing. Your body's natural defenses can usually take it from there.

Antibiotics do not fight infections caused by viruses, such as

Colds
Flu
Most coughs and bronchitis
Sore throats, unless caused by strep

If a virus is making you sick, taking antibiotics may do more harm than good. Each time you take antibiotics, you increase the chances that bacteria in your body will be able to resist them. Later, you could get or spread an infection that those antibiotics cannot cure.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 19:51   #97
Ako je bakterijska upala grla,a u najčešćem slučaju je,nemora biti odmah zarazni streptokok...Meni su radili i bris i sve,pa nisu niš zaraznih bakterija našli,pa sam svejedno dobila antibiotik,jer drukčije grlobolja nije htjela proći..Antibiotici se ne daju samo kad imaš streptkoknu anginu...
 
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 20:00   #98
vidi na Balkanu kad te zaboli grlo ides k lekaru koji ti u 99% slucajeva prepise antibiotik.

medjutim ako te zaboli grlo u Njemacku e onda njemacki lijecnik ti nece dat antibiotik tako lako, nego samo ako se ustanovi da stvarno ima potrebe od toga. poznata je korisnost i stetnost antibiotika!

naravno najbolja je prevencija, a to je vakcina protiv gripe, pa se onda uopce ne razbolite. ja se vec dve godine vakciniram i ne znam vise sta je to grlobolja, a ni temperatura.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 20:05   #99
Dobro,ovo nije mjesto za raspravljanje o plusevima i minusima antibiotika..Ak si toliki protivnik,liječniku se uvijek može reći da ti to ne propisuje...pa se liječi sam..
 
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 20:19   #100
to i radim.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.