Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2008., 14:46   #41
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Knin i selendre oko njega ne mogu predstavljati meritum stanja svjesti srpskog naroda u Hrvatskoj. U najboljem slucaju tamo je zivjelo oko 15 % hrvatskih Srba. U opcinima Vojnic, Vrginmost i Glina (80% stanovnistva je bilo srpske nacionalsti) koje su pokrivale podrucje Petrove Gore je SKH-SDP odnio uvjerljivu pobjedu. U hrvatskim mjestima je dobio HDZ, a u srpskim SKH-SDP.

SDS je polucio svugdje los rezultat, osim u opcinama Knin, Benkovac, Obrovac, Donji Lapac i Gracac. Znaci, 5 opcina. Cak je i u njima odnio samo relativnu vecinu (osim Knina).

Sve ukupno, SDS je odnio 2 % glasova, a posto je bio jedina srpska nacionalna stranka gdje je otislo ostalih 10-12 % (udio Srba u Hrvatskoj je bio oko 12,2 % prema popisu 1991 i dodaj jos koji postotak Jugoslavena) ? Kome su dali Srbi svoj glas te 1990 ?

Stranci SKH-SDP, istoj onoj stranci koja je zajedno sa slovenskim rukovdostvom napustila 14 kongres i imalo onaj cuveni NE izborni billboard, kao NE Milosevicu.

Toliko o veliko-srpskim aspiracijama Srba u Hrvatskoj 1990 i njihovom zadojenoscu cetnickom ideologijom i podrsci Milosevicu. Pa ko je lud ici glasovati protiv samog sebe ? Je li Zdravko Tomac bio pro-srpski nastrojen 1990 ? Halo ?????????? Zasto bi neko ko je pro-cetnicki raspolozen davao svoj glas Zdravku Tomcu i stranci koju on predstavlja ?

Niko ne spori "desavanja naroda" u Sjevernoj Dalmaciji i Kordunu i prije dolaska HDZ na vlast, ali dajmo malo realnosti i idemo raspravljati o razmjerima te srpske pobune 1989 i njihove velik-srpske svijesti. Jedina potvrda raspolozenja naroda su izbori, nista vise. Srbi su dali svoj glas SDP-u i Hrvatu Racanu, a ne Raskovicu i SDS-u i to je povijesna istina.
Srbi su svoj glas dali SDP-u u iz više razloga od kojih nijedan nije ni multietnički niti znači da su oni time prihvaćali domovinu im Hrvatsku. Oni su većinom glasovali za SDP jer je ta stranka i u to vrijeme štitila kontinuitet Jugoslavije kao savezne države, naspurot prijedlozima iz Slovenije (koje je u predizbornoj kampanji usvojio i zastupao HDZ) za konfederalnim ustrojem Jugoslavije kao saveza država.
Srpska težnja za Jugoslavijom nije bila motivirana nikakvim mulitetničkim razlozima, nego upravo velikosrpskim težnjama za očuvanjem Jugoslavije kao prostora koji čuva srpsko etničko jedinstvo. To da su Srbi glasovali za "Tomčev SDP" jest glupost ima li se na umu da je Tomac u to vrijeme bio disident u vlastitoj stranci i da je službena platforma tadašnjeg SDP-a bila jugoslavenska. Tomac je u tadašnjem SDP-u stjeran na marginu upravo zato što je zajedno sa Slovencem Ribičičem bio autor projekta konfederalizacije Jugoslavije kojeg SDP-ovska većina - zalažući se za opstanak Jugoslavije - nije ni uzela u ozbiljno razmatranje. I ti sad veliš da su Srbi glasujući za takav još debelo unitaristički SDP i njihove kadrove tipa Horvata, Baltića, Viskovića, Dragosavca i Šibera glasovali za mulitetničnost. Oni su glasovali za kontinuitet sustava privilegija koji su imali unutar Hrvatske a koji im je omogućila jugoslavenska država: za iznadprosječnu zastupljenost u Partiji (a to je automatski značilo i državi), vojsci, miliciji, sigurnosnim službama i sl odnosno prije svega za očuvanje Jugoslavije kao države koja čuva srpsko teritorijalno jedinstvo.
Dakle Srbi nisu glasovali za SDS iz dva banalna razloga: jedan je što je ta stranka relativno kasno osnovana (tek 17. veljače 1990) zbog čega se do izbora (22.4.1990) nije stigla cjelovito konstituirati drugi je, kako sam već naveo, činjenica da je SKH u vremenu 1945-1990 svojim projugoslavenskim programom jamčio čvrstu vezu svih Srba unutar Jugoslavije, pa su Srbi radije igrali na dobro poznatu kartu (SKH) kojom su dotad sasvim jasno štitili svoje velikonacionalne interese.
ostoja is offline  
Old 14.04.2008., 15:57   #42
Quote:
ostoja kaže: Pogledaj post
Srbi su svoj glas dali SDP-u u iz više razloga od kojih nijedan nije ni multietnički niti znači da su oni time prihvaćali domovinu im Hrvatsku. Oni su većinom glasovali za SDP jer je ta stranka i u to vrijeme štitila kontinuitet Jugoslavije kao savezne države, naspurot prijedlozima iz Slovenije (koje je u predizbornoj kampanji usvojio i zastupao HDZ) za konfederalnim ustrojem Jugoslavije kao saveza država.
Srpska težnja za Jugoslavijom nije bila motivirana nikakvim mulitetničkim razlozima, nego upravo velikosrpskim težnjama za očuvanjem Jugoslavije kao prostora koji čuva srpsko etničko jedinstvo. To da su Srbi glasovali za "Tomčev SDP" jest glupost ima li se na umu da je Tomac u to vrijeme bio disident u vlastitoj stranci i da je službena platforma tadašnjeg SDP-a bila jugoslavenska. Tomac je u tadašnjem SDP-u stjeran na marginu upravo zato što je zajedno sa Slovencem Ribičičem bio autor projekta konfederalizacije Jugoslavije kojeg SDP-ovska većina - zalažući se za opstanak Jugoslavije - nije ni uzela u ozbiljno razmatranje. I ti sad veliš da su Srbi glasujući za takav još debelo unitaristički SDP i njihove kadrove tipa Horvata, Baltića, Viskovića, Dragosavca i Šibera glasovali za mulitetničnost. Oni su glasovali za kontinuitet sustava privilegija koji su imali unutar Hrvatske a koji im je omogućila jugoslavenska država: za iznadprosječnu zastupljenost u Partiji (a to je automatski značilo i državi), vojsci, miliciji, sigurnosnim službama i sl odnosno prije svega za očuvanje Jugoslavije kao države koja čuva srpsko teritorijalno jedinstvo.
Dakle Srbi nisu glasovali za SDS iz dva banalna razloga: jedan je što je ta stranka relativno kasno osnovana (tek 17. veljače 1990) zbog čega se do izbora (22.4.1990) nije stigla cjelovito konstituirati drugi je, kako sam već naveo, činjenica da je SKH u vremenu 1945-1990 svojim projugoslavenskim programom jamčio čvrstu vezu svih Srba unutar Jugoslavije, pa su Srbi radije igrali na dobro poznatu kartu (SKH) kojom su dotad sasvim jasno štitili svoje velikonacionalne interese.
Ovo je obicna hipoteza koja nije znanstveno obradjena niti potvrdjena. Tipa, rekla - kazala. Po sistemu: "Znam isto tako jednog Srbina u firmi, glasovao za SKH-SDP, da bi mu ostala fotelja."

Nikad niti jedno istrazivanje nije provedeno na reprezentativnom uzorku srpskih biraca koji su svoj glas dali SDP-u, pa tako nitko ne moze tvrditi s nikakvom sigurnoscu o njihovim motivacija 1990. Sve su to nagadjanja. Plati agenciji, izvrsi terensko ispitavanje i onda daje obrazlozenje. Ovako, sve ostaje na rezultatima izbora, koji su povijesna cinjenica.

I odkud ti to da su svi Srbi bili za Jugoslaviju bez zadrske ? Znanstveno istrazivanje i dokaz molim. U cije ime je gosp. Raskovic pregovarao s Tudjmanom ?

U ime 15% glasova srpske populacije. Tko mu je dao mandat ? One zabiti od Lapca pa do Sinja, gdje su ljudi oduvijek zivili prilicno bijedno u odnosu na ostatak Hrvatske. A sto je sa Zagrebom u kome je bilo najmanje 60.000 Srba, s Rijekom, Splitom, Osijekom, Vukovarom, Petrinjom, tamo gdje je zivjelo to urbano srpsko stanovnistvo, uglavnom mladje dobi, radno-sposobno i intelektualno i ekonomski najjace kod srpskog puka uopce u toj bivsoj drzavi.

Odbori SDS-a su mozda formirani prekasno za neku jacu izbornu utrku, ali su bili formirani i u onim opcinama koje su bile vecinske srpske i tu su uglavnom potuceni od SDP-a.

Mislim da su pregovori sa SDS-om bili jedan vrlo promisljen i lukav potez HDZ, koje je kao bio "pruzanje ruke", a u stvari je bila prilika da se Srbi u Hrvatskoj prikazu kao agresivni, bradati, pijani i primitivni, sto je odskakalo od stvarne slike, posebice za Srbe u gradovima, koji su bili potpuno integrirani u hrvatsko drustvo i koji su bili svjesni da nikada nece biti dio nikakve Velike Srbije ili krnje Jugoslavije. Nevjerojatno je to s koliko je promiseljenosti HDZ usao u tu svoju izbornu trku i udario u zilu kucavicu obicnog seljaka i radnika Hrvata.

Tudjman je tocno govorio ono sto je obican covjek Hrvat osjecao i sto mu je godinama trpano u glavu. Da su za sve probleme u Hrvatskoj krivi Srbi i kad se njih rjesimo doci ce blagostanje i bice vise mjesta za Hrvate. A zemlja koja je otudjena od hrvatskog covjeka prije 4 stoljeca bit cemu vracena.

Obicna demagogija i manipualcija masa, koja se obicno zavrsi u tragediji i razocarenju, sto imamo i danas.

Zato su i danas najcesci komentari, tipa:

" Nije to ona Hrvatska o kojoj smo sanjali. Jeste da nema vise Srba i komunjara i zato Franji skidam kapu, ali fula je sve ostalo."
Apatrid is offline  
Old 14.04.2008., 16:42   #43
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Ovo je obicna hipoteza koja nije znanstveno obradjena niti potvrdjena. Tipa, rekla - kazala. Po sistemu: "Znam isto tako jednog Srbina u firmi, glasovao za SKH-SDP, da bi mu ostala fotelja."

Nikad niti jedno istrazivanje nije provedeno na reprezentativnom uzorku srpskih biraca koji su svoj glas dali SDP-u, pa tako nitko ne moze tvrditi s nikakvom sigurnoscu o njihovim motivacija 1990. Sve su to nagadjanja. Plati agenciji, izvrsi terensko ispitavanje i onda daje obrazlozenje. Ovako, sve ostaje na rezultatima izbora, koji su povijesna cinjenica.

I odkud ti to da su svi Srbi bili za Jugoslaviju bez zadrske ? Znanstveno istrazivanje i dokaz molim. U cije ime je gosp. Raskovic pregovarao s Tudjmanom ?

U ime 15% glasova srpske populacije. Tko mu je dao mandat ? One zabiti od Lapca pa do Sinja, gdje su ljudi oduvijek zivili prilicno bijedno u odnosu na ostatak Hrvatske. A sto je sa Zagrebom u kome je bilo najmanje 60.000 Srba, s Rijekom, Splitom, Osijekom, Vukovarom, Petrinjom, tamo gdje je zivjelo to urbano srpsko stanovnistvo, uglavnom mladje dobi, radno-sposobno i intelektualno i ekonomski najjace kod srpskog puka uopce u toj bivsoj drzavi.

Odbori SDS-a su mozda formirani prekasno za neku jacu izbornu utrku, ali su bili formirani i u onim opcinama koje su bile vecinske srpske i tu su uglavnom potuceni od SDP-a.

Mislim da su pregovori sa SDS-om bili jedan vrlo promisljen i lukav potez HDZ, koje je kao bio "pruzanje ruke", a u stvari je bila prilika da se Srbi u Hrvatskoj prikazu kao agresivni, bradati, pijani i primitivni, sto je odskakalo od stvarne slike, posebice za Srbe u gradovima, koji su bili potpuno integrirani u hrvatsko drustvo i koji su bili svjesni da nikada nece biti dio nikakve Velike Srbije ili krnje Jugoslavije. Nevjerojatno je to s koliko je promiseljenosti HDZ usao u tu svoju izbornu trku i udario u zilu kucavicu obicnog seljaka i radnika Hrvata.

Tudjman je tocno govorio ono sto je obican covjek Hrvat osjecao i sto mu je godinama trpano u glavu. Da su za sve probleme u Hrvatskoj krivi Srbi i kad se njih rjesimo doci ce blagostanje i bice vise mjesta za Hrvate. A zemlja koja je otudjena od hrvatskog covjeka prije 4 stoljeca bit cemu vracena.

Obicna demagogija i manipualcija masa, koja se obicno zavrsi u tragediji i razocarenju, sto imamo i danas.

Zato su i danas najcesci komentari, tipa:

" Nije to ona Hrvatska o kojoj smo sanjali. Jeste da nema vise Srba i komunjara i zato Franji skidam kapu, ali fula je sve ostalo."
Pa rezultati izbora su povijesna činjenica, a na tim su izborima Srbi glasovali za SKH, stranku koja se zalagala za Jugoslaviju! Ako si glasovao za tu stranku onda je logično da si glasovao za ono za što se ta stranka zalaže, a osnovno pitanje ondašnjih izbora (državno pravni status Hrvatske) oko kojeg se SDP vrlo jasno (projugoslavenski) odredio je bilo pitanje Jugoslavije. Tvoje objašnjenje da su SKH-u Srbi dali glas jer su bili "građanski" orijentirani jest natezanje činjenica i interpretacija za koju u programu SKH nema nikakva dokaza.

Povijesna činjenica su i tri užasna srpska mitinga iz vremena 1989-1990 na koje iz srpskih krugova u Hrvatskoj nije bilo nikakvih reakcija Da ne spominjem da Srbi kroz partijske podružnice SKH u područjima u kojima su činili većinu, niti kroz SUBNOR-ovske podružnice s tih prostora nikada nisu reagirali protiv Miloševića (a on je oda kako je dopšao na vlast 1987. do tog vremena već bio nakupio dosta divljačkih nastupa); naprotiv iz tih su općinskih komiteta dolazile samo formulacije o potrebi očuvanja jugoslavenskog jedinstva i osude slovenskog separatizma, a slične je refrene sjetimo se pjevao i Milošević.
To što se velikosrpska politika općenito preračunala, pa u svom ratu za teritorije nije uspjela osvojiti ni ono za što su mislili da im je sigurno (od Vukovara, preko Pakraca do Petrinje i Drniša...) to im nije kriv nitko drugi nego oni sami. Na kraju još jedna zanimljiva činjenica: Srbi su već 10. travnja 1990(!) donijeli Odluku o zaključivanju Dogovora o udruživanju općina dalmatinskog područja i osnivanju Koordinacije, što je značilo početak srpskog autonomnog organiziranja. Ako su je tada donijeli isplanirali su je još prije toga, dakle puno prije negoli je u Hrvatskoj održan prvi krug izbora.

I konačno: s kim je Tuđman imao pregovarati: tko su bili srpski predstavnici, oni iz SDP-a koji se tih dana raspadao po nacionalnim šavovima?
ostoja is offline  
Old 14.04.2008., 17:15   #44
Quote:
ostoja kaže: Pogledaj post
I konačno: s kim je Tuđman imao pregovarati: tko su bili srpski predstavnici, oni iz SDP-a koji se tih dana raspadao po nacionalnim šavovima?
Tudjman nije treba pregovarati ni sa kim sa srpske strane, niti je uopce trebao davati pozornosti "srpskom pitanju ili problemu". Ono sto je SKH-SDP tada trebao preduzeti je jasan stav o buducim odnosima u federaciji. A to je provesti cistuku u stranci i reci:

Jugoslavija se raspada, i nase clanstvo mora prihvatiti neminovnost referenduma o neovisnosti i prihvatiti odluke vecine. Tko je za a tko protiv? Nista od ovog nije uradjeno vec su se skolonili ustranu, isprepadani, preplaseni, a imali su povjerenje 35% glasaca Hrvatske. Kalkulirali su i izgubili vjerodostojnost. Bili su personifikacija Ivice Racana.

Doduse, nije im ni bilo lako. S jedne strane su imali Milosevica, s druge Tudjmana, a imali su 45 godina vlasti,. pa je i narod bio sit komunizma. Ne znam, mozda drukcije nije ni moglo.

Steta sto nije dobio izbore Miko Tripalo, bas steta. Najbolji hrvatski politicar u zadnjih 50 godina. On je stvarno bio ta nekakva sredina izmedju HDZ i SDP-a.
Apatrid is offline  
Old 14.04.2008., 21:33   #45
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Ja isto cesto budem docekan kao ''bre ustasha'' na srpskim chatovima i forumima. I sad si mislim ,ako taj dio koji mene provocira bez razloga predstavlja onaj obrazovaniji dio populacija koja se zna sluziti internetom, kako bi tek bilo da sam sa autom zalutao u neko malo srpsko selo nastanjeno ljudima koji i nisu bas na ''ti'' sa svim dostignucima 21. stoljeca? Ne bih ziv otisao!

Po meni, nikakve pomirbe ne bi trebalo biti. Srbija je vise puta dokazala da je jos uvijek priklonjena raznoraznim radikalima i ratnim huskacima. Nemam nista protiv srba i uvijek se prema svakom covjeku odnosim sa postovanjem ,pa ako odlucite doci na more ili posjetiti Zagreb, samo izvolite.
Ne da bi ostao živ, nego bi najverovatnije bio dočekan kao car... Mrzi me sad da ti pišem šta, kako, zašto...
ja more is offline  
Old 15.04.2008., 18:10   #46
Nema pomirbe, nema oprosta. Ljetujte negdje drugdje (Bugarska, Grčka...). Naše zemlje se klonite.
Slikopis is offline  
Old 15.04.2008., 18:20   #47
Quote:
Slikopis kaže: Pogledaj post
Nema pomirbe, nema oprosta. Ljetujte negdje drugdje (Bugarska, Grčka...). Naše zemlje se klonite.
Potpisujem. Kakav crni oprost? Ne dolazi u obzir. Umjesto toga bolje bi bilo da svatko gleda svoja posla i da fino živimo jedni pored drugih kao i sav ostali normalni svijet. Minimalni diplomatski i međuljudski kontakti i bit će nam svima bolje, tj. za Hrvate znam da će im sigurno biti bolje.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Old 15.04.2008., 18:38   #48
Quote:
Apach kaže: Pogledaj post
Zdravo , svima, verovali ili ne ,pisem vam iz Srbije, ali, ne da bih vas ne daj Boze provocirao, vec bih zeleo da cujem vase misljenje o tome , da li mislite da je moguce ,pomirenje , nasa dva naroda,bez obzira na; VUKOVAR, JASENOVAC, i sve neprilike koje smo zajedno zahvaljujuci pogresnoj politici prozivljavali.
POSTAVLJAM VAM ISTO PITANJE KAO I SRBIMA NA SRPSKOM FORUMU' POSTOJI LI ISTINSKA VOLJA DVA NARODA DA SE TO DESI,JA LICNO NIKADA HRVATE MRZEO NISAM UPRKOS TOME STO SU NAS SVOJEVREMENO, NASI "POLITICKI UCITELJI "U SRBIJI TOME NEPRESTANO UCILI, SADA JE RASPOLOZENJE DOSTA DRUGACIJE, I NAILAZIM U SRBIJI NA POZITIVNE REAKCIJE NORMALNIH LJUDI, KOJI VISE PREDRASUDA NEMAJU, NORMALNO, SVUDA IMA LUDAKA(KOD NAS SU TO HULIGANI NA STADIONIMA, I ORGANIZACIJE POPUT "NACIONALNOG STROJA", KOJI NON STOP PROPAGIRAJU PAROLU "SRBIJA SRBIMA"),ALI GENERALNO GLEDANO, SVE JE MANJE MRZNJE. STA VI MISLITE I KAKO JE KOD VAS, MOGU LI DA LETUJEM NA KORCULI, A DA ME NIKO NE UBIJE!!!! PEACE.

-- O kojoj pomirbi govoriš,pa zar ne vidiš da sudovi kažu da su pičvajz po Hrvatskoj radili pobunjeni domaći Srbi

--dio ostalih (svaka im čast) časno se na našoj strani pajčio protiv tih koji su se pobunili (i ostalih iz Srbije,koji kao nisu radili ništa)

--Hrvati su katarzu za jasenovac proživjeli,platili i ispričali se, e pa kada vi prođete isto za zlodjela onih"koji nisu ratovali u Hrvatskoj" i šire onda ćemo možda imati izgleda.

--i kada 40% srbije ne bude glasovalo za Tomu Nikolića tj. šešelja..

--i kada promjenite političke učitelje koje opravdano spominješ

-- nitko te na Korčuli ubiti neće ,samo nemoj odmah početi "cepati" Turbo folk,i napraviti od Korčule malu Srbiju kao nekada... zato-šoto voće,klape..more..
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 16.04.2008., 13:14   #49
Smile

Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
-- O kojoj pomirbi govoriš,pa zar ne vidiš da sudovi kažu da su pičvajz po Hrvatskoj radili pobunjeni domaći Srbi

--dio ostalih (svaka im čast) časno se na našoj strani pajčio protiv tih koji su se pobunili (i ostalih iz Srbije,koji kao nisu radili ništa)

--Hrvati su katarzu za jasenovac proživjeli,platili i ispričali se, e pa kada vi prođete isto za zlodjela onih"koji nisu ratovali u Hrvatskoj" i šire onda ćemo možda imati izgleda.

--i kada 40% srbije ne bude glasovalo za Tomu Nikolića tj. šešelja..

--i kada promjenite političke učitelje koje opravdano spominješ

-- nitko te na Korčuli ubiti neće ,samo nemoj odmah početi "cepati" Turbo folk,i napraviti od Korčule malu Srbiju kao nekada... zato-šoto voće,klape..more..
Sto se turbo folka tice , ne brini, brate, ja ga mrzim vise nego ti cetnike,njih na Korculi , neces cuti kad ja budem stigao tamo,ocisticemo mi njih odavde , cim se malo duhovno i muzicki prosvetimo,Nikolicu cemo kad tad videti ledja {inace on je po zanimanju, obican, nepismeni grobar, pa vi vidite}, i kostunici ,(jer je on nazalost novi Milosevic,ali je bio nuzno zlo kad smo ga rusili), a sto se tice politickih ucitelja tu mislim na Milosevica, ne sekiraj se, za njega uvek imam spreman GLOGOV KOLAC, za slucaj da se povampiri, dalje ja sam svoju katarzu doziveo, i u skladu sa svojim porodicnim vaspitanjem, priznajem sve srpske zlocine na Hrvatski racun i ogradjujem, se od njih, ali isto ocekujem i od vas Topli pozdrav iz kisne Srbije
Apach is offline  
Old 16.04.2008., 13:22   #50
Question pa dobro

Quote:
Slikopis kaže: Pogledaj post
Nema pomirbe, nema oprosta. Ljetujte negdje drugdje (Bugarska, Grčka...). Naše zemlje se klonite.
Govoris kao Ante Pavelic sto nece na dobro da izadje, kad tako nesto kazes podsecas me i na Seselja, to nije u redu, al nema veze ja cu doci ako bude para... A postujem i uvazavam tvoja osecnja, kao i svakog na ovom forumu.
Apach is offline  
Received Infraction
Old 16.04.2008., 13:24   #51
Question not me

Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Potpisujem. Kakav crni oprost? Ne dolazi u obzir. Umjesto toga bolje bi bilo da svatko gleda svoja posla i da fino živimo jedni pored drugih kao i sav ostali normalni svijet. Minimalni diplomatski i međuljudski kontakti i bit će nam svima bolje, tj. za Hrvate znam da će im sigurno biti bolje.
Ja sam 95 posao u predskolsku ustanovu!!!! kakve ja veze s tim imam.@#$
Apach is offline  
Old 16.04.2008., 13:34   #52
rano je za pomirbu ljudi.

još se hdz nije obračunao sa svim hrvatskim generalima,a i srbi nam još nisu oprostili.

pomirba,da,ali tek nakon što se fumić,puhovski,pusić,šeks,mesić,sanader i ostali obračunaju sa hrvatskim zločincima koji su srušili jugoslaviju
sppamenko is offline  
Old 16.04.2008., 13:51   #53
a jebiga, pomirba...teško će to ići kad su rane svježe...ali vidim da to dobro ide, hoćeš nećeš...Hrvatine slušaju srpske cajke naveliko pa ti budi pametan...a i htjeli ne htjeli, političari će se pomiriti...oni su ionako kurve
sleng is offline  
Old 16.04.2008., 22:53   #54
svi trebaju prvo urediti te drzavice koje su se izlegle iz sfrjota. onda kad neki hrvat ili srbo bude dobro zivio...lako je za pomirenje ili za nastavak antagonizama. medijska manipulacija ljudstvom i tehnikom je puno laksa kada ljudstvo nema kaj papati i s cim platiti racune. ondak su na trzistu ideja ethos i sve s tim u vezi jako visoko...
kada sve stima u prosjecnoj familiji, ono pun frizider, auto parkiran ispred neke kucice i gazda ispija pivu poslije posla, onda to pomirenje ima realnih izgleda.
nabrijaner is offline  
Old 16.04.2008., 23:04   #55
Quote:
Apach kaže: Pogledaj post
Zdravo , svima, verovali ili ne ,pisem vam iz Srbije, ali, ne da bih vas ne daj Boze provocirao, vec bih zeleo da cujem vase misljenje o tome , da li mislite da je moguce ,pomirenje , nasa dva naroda,bez obzira na; VUKOVAR, JASENOVAC, i sve neprilike koje smo zajedno zahvaljujuci pogresnoj politici prozivljavali.
Ne, jer čak i ako izuzmemo sve vaše zločine, još uvijek ostaje činjenica da su svi vaši prijedlozi za pomirenje opet još jedan pokušaj da nas pokorite, napravite dijelom velike srbije, te strpate u mrak balkanskog primitivizma.

Gdje god ste se našli, nastao je rat. Sada ste napušteni od sviju, čak su vas i Crnogorci napustili. Nitko više neće i ne želi imati posla s vama.

velika srbija je mrtva. Pomirite se s time. Mi smo totalno nekompatibilni, kao ulje i voda: drugi jezik, drugi mentalitet, druga tradicija, druga religija, druga kultura, druga abeceda i sustav pisma, sve drugo.

Ako srbija ikada uđe u Europsku Uniju, Hrvatska treba, u slučaju da bude članica, odmah istupiti iz iste i postati neutralna kao Švicarska. Jer biti u bilo kakvoj uniji s vama, znači biti opet jedna država s vama, te opet stenjati pod "žandarskom čizmom". Bolje onda biti sam.

S nama nemate niš zajedničkoga, i nikada nebute imali. Zaboravite veliku srbiju. Zaboravite Hrvatsku. Zaboravite nas, kao da nikada nismo postojali. Nemojte komunicirati s nama, niti imati bilo kakvoga drugoga posla s nama. Ignorirajte nas. Ne pokušavajte daljnje uspostavljanje komunikacije. Ostavite nas na miru da živimo svoj život.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Old 16.04.2008., 23:33   #56
Quote:
Salamander kaže: Pogledaj post
Ako sam ja mogao nekontrolirano kajkati u centru Beograda ne vidim razlog zasto netko nebi mogao brekati u Hrvatskoj...istina oko podrucja najteze pogodenih u ratu bolje je izostaviti "bre"
Zato jer sam zvuk tog odvratnog jezika izaziva jezu i povraćanje. Čak ga je i čitati odvratno (ne mislim više, i ovo mi je bilo previše).

Nije ti dosta "brekanja" i "zatezanja"? Ako hoćeš još, zaputi se nazad u Bjeligrad. I po mogućnosti ostani tamo.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Received Infraction
Old 17.04.2008., 00:52   #57
Hrvati i Srbi već godinama trguju, tako da izgleda da se to pomirenje već dogodilo, a da toga mnogi još nisu svjesni.

Ako, pak, misliš na nekakvo veliko prijateljstvo između hrvatskog naroda i srpskog naroda, ono se nikad neće dogoditi (koliko ja znam, ono nikad nije niti postojalo; postoji samo povijest srpske hegemonije).

I to nema veze s razlikom katolicizam - pravoslavlje, pa ni s ratom. Čak i da nije bilo agresije, izdvajanjem iz yuge svaka je zemlja išla svojim putem i gleda svoje gole interese. Jedna drugoj će uvijek biti konkurencija u borbi za liderstvo u regiji. Koja bude stabilnija i naprednija, u nju će bogatije zemlje više ulagati.

Sve to ne znači da se trebaš bojati doći na more (HR je prilično mirna i sigurna zemlja), nego samo da će ti prijam biti kao i da dođeš u bilo koju drugu stranu zemlju. Kupit ćeš, platiti, ići kući.
Perrault is offline  
Old 17.04.2008., 11:13   #58
Question no big serbia

Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Ne, jer čak i ako izuzmemo sve vaše zločine, još uvijek ostaje činjenica da su svi vaši prijedlozi za pomirenje opet još jedan pokušaj da nas pokorite, napravite dijelom velike srbije, te strpate u mrak balkanskog primitivizma.

Gdje god ste se našli, nastao je rat. Sada ste napušteni od sviju, čak su vas i Crnogorci napustili. Nitko više neće i ne želi imati posla s vama.

velika srbija je mrtva. Pomirite se s time. Mi smo totalno nekompatibilni, kao ulje i voda: drugi jezik, drugi mentalitet, druga tradicija, druga religija, druga kultura, druga abeceda i sustav pisma, sve drugo.

Ako srbija ikada uđe u Europsku Uniju, Hrvatska treba, u slučaju da bude članica, odmah istupiti iz iste i postati neutralna kao Švicarska. Jer biti u bilo kakvoj uniji s vama, znači biti opet jedna država s vama, te opet stenjati pod "žandarskom čizmom". Bolje onda biti sam.

S nama nemate niš zajedničkoga, i nikada nebute imali. Zaboravite veliku srbiju. Zaboravite Hrvatsku. Zaboravite nas, kao da nikada nismo postojali. Nemojte komunicirati s nama, niti imati bilo kakvoga drugoga posla s nama. Ignorirajte nas. Ne pokušavajte daljnje uspostavljanje komunikacije. Ostavite nas na miru da živimo svoj život.
ja nisam nikad bio za veliku Srbiju,a kolko god se vi trudili da se distancirate od Srba, isti smo mentalitet,slovenski narodi , jedino ste vi katolici, cak je Tudjman , pokusao i da dokaze da niste sloveni,imam za tebe samo jedno 2 pitanja, al bez ljutnje;Ko je hteo koga da okupira, i jel vidis ikakvu razliku izmedju srpskog i hrvatskog jezika, da ti ne treba prevodilac, mozda@#
Apach is offline  
Old 17.04.2008., 11:19   #59
Smile WELL DONE

Quote:
sppamenko kaže: Pogledaj post
rano je za pomirbu ljudi.

još se hdz nije obračunao sa svim hrvatskim generalima,a i srbi nam još nisu oprostili.

pomirba,da,ali tek nakon što se fumić,puhovski,pusić,šeks,mesić,sanader i ostali obračunaju sa hrvatskim zločincima koji su srušili jugoslaviju
Svaka cast, potpisujem, a s nase strane da Seselj ostane u hagu, i da ocisstimo zemlju od radikala.. peace
Apach is offline  
Old 17.04.2008., 12:12   #60
Ma pohlepa ce nadvladati svu tu netrepeljivost i mrznju! Nemojte se vi nista brinuti.

Slazem se sa Annatom, iako mislim da ima malo subjektivan pogled na cijelu stvar. Ja sa srbima ne zelim imati nista, i forsiranje neke pomirbe nema smisla. Politicari ulazu goleme novce u srbe povratnike, kupuju im se stanovi, obnavljaju kuce,...... dok nasi branitelji jos cekaju da im se razrijesi stambeno pitanje. Hrvatska ,a i Srbija su jos debelo u ''starom'' sistemu. To ce se prekinuti tek onda kada u vlast pocnu dolaziti mladji ljudi!
Zek0slav is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.