Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 11:50   #21
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Da, i?
Ti si ozbiljna ili...?

Mislim, sposobnost lijecnika da lijeci ljude i pomaze im cemo gledat po tome da li prihvaca Freuda kao apsolutnu istinu?


Quote:
Nemoj mi sad reci da ne bi psiholozi isto tako odkantali nekog tko se zeli zaposliti u nekom psiholoskom drustvu a nije zavrsio psihologiju/ne bavi se recimo kbt-om/gestaltom il cim vec, nego psihoanalizom. Bilo bi "nemojte se ljutiti, ali mi ovdje radimo nesto drugo".
Ne, ne bi bilo jer...

1. Psiholozima nije dopusteno educirati se u psihoanalizi

2. Psiholozi se medjusobno ne gledaju po zavrsenimm edukacijama, ako ih i imaju, jer im to ionako ne sluzi na klasicnim poslovima pishologa...

Quote:
Svako stiti svoje, ovo nema veze s temom, to je vec politika.
Ima veze s temom jer se raspravlja o iskljucivosti psihoanaliticki orijentiranih pojedinaca...

Quote:
A ako cemo vec nacinjati tu temu, isto tako kao sto oni monopoliziraju bolnicke prostore, tako vi psiholozi recimo monopolizirate ovaj podforum Psihologija na forum.hr-u. Pa onda netko nesto pita i odmah se sjati njih 5 koji daju "informacije" da psihoanaliza ne valja i, da je Freud u najmanju ruku idiot. Sto je osobno misljenje a ne cinjenica.
I da je to tocno... jel' je ovaj forum ikako obvezan sustav u koji ili kroz koji prolazi bolesna osoba koja trazi pomoc i koja nema nikakav drugi izbor?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 18:34   #22
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Ne mogu ulaziti u ovo jer niti raspolazem statistikom niti mi se gugla sad ali mislim da nisi u pravu buduci da su apsolutni svi psihoanaliticari cije sam novije radove ikad citala (a citala sam ih gro) doktori medicine upravo u Americi...nekako se ne uklapaju u ovu tvoju pricu. Tim vise sto se i ovo u zagradi kosi s ostatkom .
Krivo zakljucujes.
Da, oko 90 % psihoanaliticara u USA su doktori medicine (M.D.), ali
samo oko 15 % psihijatara u USA su psihoanaliticari, vecinom se u klinickoj psihijatriji daje prednost bihevioralnokognitivnoj psihoterapiji i bioloskoj psihijatriji. (Uostalom, kako bi lijecili shizofreniju psihoanalizom? )
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 18:46   #23
Uglavnom na prvom predavanju iz psihijatrije na Vrapcu nam je prof. Vera Folnegovic Smalc rekla da je ostala zapanjena kad je na jednom kongresu u Americi vidjela da tamosnji psihijatri nemaju pojma o njemackoj/austrijskoj psihijatriji (citaj psihoanalizi).

---
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 19:28   #24
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Krivo zakljucujes.
Da, oko 90 % psihoanaliticara u USA su doktori medicine (M.D.), ali
samo oko 15 % psihijatara u USA su psihoanaliticari, vecinom se u klinickoj psihijatriji daje prednost bihevioralnokognitivnoj psihoterapiji i bioloskoj psihijatriji. (Uostalom, kako bi lijecili shizofreniju psihoanalizom? )
MOLOKAI, a šta si ti do sada saznala o tzv. biološkoj psihijatriji? šta kažu tvoji profesori? točno je da joj je najjače uporište u usa, ali meni se čini, koliko sam u zadnje vrijeme čitala, da je sve više kritiziraju kao preisključivu (forsiranje genetike na račun društv. okolnosti i utjecaja) i tako to...

znaš nešto više o tome?
Red alert is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 23:26   #25
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Ti si ozbiljna ili...?

Mislim, sposobnost lijecnika da lijeci ljude i pomaze im cemo gledat po tome da li prihvaca Freuda kao apsolutnu istinu?
Ne, jesi li ti ozbiljan? Ako mislis da svijet funkcionira tako savrseno da se u odredjenim institucijama ne privilegiraju odredjene stvari, i pritom ne mislim na psihijatriju nego bilo koje drustvene organizacije, onda gledas na stvarnost kakva bi trebala biti a ne kakva je. Neki psihoterapeuti bi ti rekli da imas pomalo nerealno gledanje na stvarnost, idealisticko - a ja bih se slozila.
To je isto kao da mi se krenes iscudjavat sad sto doktori prepisuju antidepresive a konferencije u Opatiji im organizira Eli Lilly. Kuzis. Ne kazem da to tako treba biti ali to je realnost svakog posla na svijetu- ta da ce prije ili kasnije jedan pravac prevladati i tlaciti ostale- tako da mi nije jasno cemu se tu tocno toliko cudis.

Quote:
Ne, ne bi bilo jer...

1. Psiholozima nije dopusteno educirati se u psihoanalizi

2. Psiholozi se medjusobno ne gledaju po zavrsenimm edukacijama, ako ih i imaju, jer im to ionako ne sluzi na klasicnim poslovima pishologa...
Da, ali u npr. psiholoskom drustvu ne bi zaposlili psihoanaliticara cisto zato jer takve ne traze...tako isto i ovi u psihijatriji, deru po jednom pravcu pa nece one koji ga ne razumiju...ne shvacam zasto ti je to tako "blasfemicno", ok, osim mozda zato sto ti ne volis taj pravac ili u ovom slucaju zato jer vas time iskljucuju.

Quote:
Ima veze s temom jer se raspravlja o iskljucivosti psihoanaliticki orijentiranih pojedinaca...
Ali je smijesno da to govoris ovdje na ovom podforumu gdje ste totalno iskljucivi prema svemu sto nije psihologija.


Quote:
I da je to tocno... jel' je ovaj forum ikako obvezan sustav u koji ili kroz koji prolazi bolesna osoba koja trazi pomoc i koja nema nikakav drugi izbor?
Nije obavezan al obavezne nisu ni bolnice, osim tezih slucajeva vecina pacijenata s psihickim poteskocama se sama prijavljuje kod psihijatra. Isto kao sto i ovdje dolaze sami pitati.
Osim toga sad izvrces temu- nije poanta u vrsti institucije nego da sami psiholozi rade upravo ono za sto druge optuzuju - totalno su iskljucivi prema svemu sto nije ono sto su 4 god ucili na faksu. Ne svi, doduse, ali vecina koje sam imala prilike sresti.
Meni je opcenito glupo da se to radi - umjesto da se sve sto moze pomoci nekome uzme kao potencijalno dobro, neke se stvari a priori iskljucuju. Koja god to strana radila, po meni je to glupo, ali ne mozes reci da vi to ne radite. Pa ima vas posvuda, koji god casopis da otvorim ispada van jedan psiholog koji mi govori da je KBT jedina terapija na svijetu, o ovom podforumu da ne govorim, kad bi se radio filter prema "Freud je glup" valjda bi doslo van vise od 1000 rezultata
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 23:30   #26
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Krivo zakljucujes.
Da, oko 90 % psihoanaliticara u USA su doktori medicine (M.D.), ali
samo oko 15 % psihijatara u USA su psihoanaliticari, vecinom se u klinickoj psihijatriji daje prednost bihevioralnokognitivnoj psihoterapiji i bioloskoj psihijatriji. (Uostalom, kako bi lijecili shizofreniju psihoanalizom? )
Hm, to pitanje moze postaviti jedino netko tko nikad nije procitao nista iz psihoanalize. Za tvoju informaciju, psihoanaliza je jedina metoda koja se uopce usudjuje lijeciti sizofreniju ne-medikamentnim putem, uz fenomenologiju mozda. To samo pokazuje da oni jedini donekle razumiju psihicke mehanizme koji vode do sizofrenije.
Ovo gore nisam znala al morat cu provjeriti, s obzirom na to da sam od tebe dosad vidjela puno netocnoga o psihoanalizi razumijet ces da te bas ne uzimam ko kredibilan izvor informacija
Da zakljucim, nemam nista protiv KBT-a, ali smatram da bi bilo najproduktivnije kad bi svi udruzili snage i radili nesto poput CAT-a.
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 23:33   #27
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Uglavnom na prvom predavanju iz psihijatrije na Vrapcu nam je prof. Vera Folnegovic Smalc rekla da je ostala zapanjena kad je na jednom kongresu u Americi vidjela da tamosnji psihijatri nemaju pojma o njemackoj/austrijskoj psihijatriji (citaj psihoanalizi).

---
Ne znam sad sto prevladava, ali meni se iz onoga sto ja vidim od americke psihologije opcenito cini kao da oni puno lakse pustaju psihoanalizu u svoje redove. Nema tolkog neprijateljstva prema njoj kao kod nas, ne znam zasto je to tako ovdje. Osim zato jer se forsa psihodinamska u bolnicama
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 23:35   #28
I ok, morat cu se ispraviti, nisu psihoanaliza i fenomenologija jedine, mislim da rade i CAT-om al on je isto napola analiticka pa je to tu negdje...
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 23:42   #29
Evo ovdje za one koje zanima CAT (cognitive-analitic therapy), mene je odusevila , ovdje su navedene i prednosti i nedostaci svake od pojedinih vrsta terapija:

CAT IS AN INTEGRATED MODEL
One source of CAT was a wish to find a common language for the psychotherapies.

While there is a place for different perspectives and different aims in psychotherapy, the use by the different schools of virtually unrelated concepts and languages to describe the same phenomena seems absurd. It has resulted in a situation where discussion is largely confined to the parish magazines of each of the different churches or to the trading of insults between them. Despite the growth of interest in integration and the spread of technical eclecticism in recent years the situation has not radically altered; CAT remains one of the few models to propose a comprehensive theory which aims to integrate the more robust and
valid findings of different schools of psychotherapy as well as those of developmental psychology and
observational research.

The process of integration in CAT originated in the use of cognitive methods and tools to research the process and outcome of psychodynamic therapy. This involved the translation of many psychoanalytic concepts into a more accessible language based on the new cognitive psychology. This led on to a consideration
of the methods employed by current cognitive-behavioural and psychodynamic practitioners. While cognitive-behavioural models of therapy needed to take more account of the key role of human relationships in development,in psychopathology and in therapy, their emphasis on the analysis and description of the sequences connecting behaviours to outcomes and beliefs to emotions made an important contribution. Psychoanalysis offered three main important understandings, namely its emphasis on the relation of early development to psychological structures, its recognition of how patterns of relationship derived from early experience are at the root of most psychological distress and its understanding of how these patterns are repeated in, and may be modified through, the patient–therapist relationship.

Neither cognitive nor psychoanalytic models acknowledge adequately the extent to which individual human personality is formed and maintained through relating to and communicating with others and through the internalisation of the meanings developed in such relationships, meanings which reflect the values and structures of the wider culture. In CAT, the self is seen to be developed and maintained in the course of such interactions

I za statisticare (Cocaine ):

CAT IS RESEARCH BASED
One reason, or excuse, for the underfunding of psychotherapy in the National
Health Service (NHS) has been the failure of dynamic therapists to evaluate
seriously the efficacy of their work. The outcome research which led on to the
development of CAT pre-dated the present insistence on evidence-based practice,
originating in a programme dating back to the 1960s which aimed to
develop measures of dynamic change. While the research base remains inadequate,
the evolution of the model over the last 20 years has been accompanied
by a continuous programme of largely small-scale research into both the
process and outcome of therapy and this continues on an expanding scale.
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 09:25   #30
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Ne, jesi li ti ozbiljan? Ako mislis da svijet funkcionira tako savrseno da se u odredjenim institucijama ne privilegiraju odredjene stvari, i pritom ne mislim na psihijatriju nego bilo koje drustvene organizacije, onda gledas na stvarnost kakva bi trebala biti a ne kakva je. Neki psihoterapeuti bi ti rekli da imas pomalo nerealno gledanje na stvarnost, idealisticko - a ja bih se slozila.

Ja ne znam otkud si ti sve ovo izvukla, pa cu osim upute da jos jednom procitas moje pitanje samo, psihodinamski, konstatirati da vjerojatno projiciras

Ja ne mislim da svijet tako funkcionira, ali isto tako ne mislim da tako treba nastaviti funkcionirati...


Quote:
Da, ali u npr. psiholoskom drustvu ne bi zaposlili psihoanaliticara cisto zato jer takve ne traze...

Imas dokaza za to ili samo tvoja ideja?

Quote:
tako isto i ovi u psihijatriji, deru po jednom pravcu pa nece one koji ga ne razumiju...ne shvacam zasto ti je to tako "blasfemicno", ok, osim mozda zato sto ti ne volis taj pravac ili u ovom slucaju zato jer vas time iskljucuju.
Blasfemicno mi je zato jer su ti ljudi polozili Hpokratovu zakletvu i jer bi im zdravlje ljudi trebalo biti na prvom mjestu, a ne osobne ideje i dogme koje prihvacaju ko religiju... I kao skolovani i obrazovani trebali bi imati senzibilnosti za druge pristupe i pravce koji su se za odredjene stvari pokazali daleko naprednijima i boljima...

Quote:
Ali je smijesno da to govoris ovdje na ovom podforumu gdje ste totalno iskljucivi prema svemu sto nije psihologija.
Jos uvijek en shvacam kakve veze ova deluzija ima s icim...


Quote:
Osim toga sad izvrces temu- nije poanta u vrsti institucije nego da sami psiholozi rade upravo ono za sto druge optuzuju - totalno su iskljucivi prema svemu sto nije ono sto su 4 god ucili na faksu. Ne svi, doduse, ali vecina koje sam imala prilike sresti.
Aha, psiholozi su iskljucivi i to nije u redu, a psihijatri su isto ali to je u redu?

Quote:
Meni je opcenito glupo da se to radi - umjesto da se sve sto moze pomoci nekome uzme kao potencijalno dobro, neke se stvari a priori iskljucuju. Koja god to strana radila, po meni je to glupo, ali ne mozes reci da vi to ne radite.
Sad mi nadji gdje sma ja rekao da psiholozi to ne rade?

Quote:
Pa ima vas posvuda, koji god casopis da otvorim ispada van jedan psiholog koji mi govori da je KBT jedina terapija na svijetu, o ovom podforumu da ne govorim, kad bi se radio filter prema "Freud je glup" valjda bi doslo van vise od 1000 rezultata
I idi na psihijatrijski forum pa upiusi BKT je glup, ali to ce ti ocito biti u redu...?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 09:30   #31
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Hm, to pitanje moze postaviti jedino netko tko nikad nije procitao nista iz psihoanalize. Za tvoju informaciju, psihoanaliza je jedina metoda koja se uopce usudjuje lijeciti sizofreniju ne-medikamentnim putem, uz fenomenologiju mozda. To samo pokazuje da oni jedini donekle razumiju psihicke mehanizme koji vode do sizofrenije.


Ovo je tako dobra.... ne mogu naci prikladnu rijec... mislim, koliko si ti uopce upoznata s psihoterapijskim pravcima? Kriterijima za kalijente za (klasicnu) psihoanalizu?

Mislim, reci da je psihoanaliza jedini pravac (to nije metoda kako navodis) koji se bavi shizofrenijom na taj nacin je kao reci da je Katolicizam jedina religija koja vjeruje u reinkarnaciju...


Quote:
Ovo gore nisam znala al morat cu provjeriti, s obzirom na to da sam od tebe dosad vidjela puno netocnoga o psihoanalizi razumijet ces da te bas ne uzimam ko kredibilan izvor informacija
Ali po ovome sto si ovdje napisala ti i kredibilitet ste to crkva i moral...

Quote:
Da zakljucim, nemam nista protiv KBT-a, ali smatram da bi bilo najproduktivnije kad bi svi udruzili snage i radili nesto poput CAT-a.
CAT?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 09:32   #32
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Ne znam sad sto prevladava, ali meni se iz onoga sto ja vidim od americke psihologije opcenito cini kao da oni puno lakse pustaju psihoanalizu u svoje redove. Nema tolkog neprijateljstva prema njoj kao kod nas, ne znam zasto je to tako ovdje. Osim zato jer se forsa psihodinamska u bolnicama
Amerikanci sve vise odustaju od psihoanalize i prelaze na BKT zato jer je brzi i efikasiniji (vremenski), a na to forsiraju osiguravajuca drustva... tamo cak i psiholozi mogu prespisivati lijekove...

Osobno mislim da ce kroz vrijeme se pokazati tragicnost takvih promjena (preferencija BKT-a)
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 09:33   #33
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Evo ovdje za one koje zanima CAT (cognitive-analitic therapy), mene je odusevila , ovdje su navedene i prednosti i nedostaci svake od pojedinih vrsta terapija:
Povlacim gornje pitanje
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 14:50   #34
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Amerikanci sve vise odustaju od psihoanalize i prelaze na BKT zato jer je brzi i efikasiniji (vremenski), a na to forsiraju osiguravajuca drustva... tamo cak i psiholozi mogu prespisivati lijekove...
a u Kanadi cak i apotekari.
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 23:26   #35
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Ja ne znam otkud si ti sve ovo izvukla, pa cu osim upute da jos jednom procitas moje pitanje samo, psihodinamski, konstatirati da vjerojatno projiciras
Sto bi se isto tako reklo za tebe, samo sto je moja projekcija u skladu s realnosti za razliku od tvoje koja je ovako dosta idealisticki nastrojena...a ti kao psiholog sigurno znas sto je gore

Quote:
Ja ne mislim da svijet tako funkcionira, ali isto tako ne mislim da tako treba nastaviti funkcionirati..
Ni ja ne mislim da tako treba nastaviti funkcionirati, ali hoce, bez obzira na to sto ti ili ja mislili o tome.

Quote:
Imas dokaza za to ili samo tvoja ideja?
Ajde, nemojmo se praviti glupi...


Quote:
Blasfemicno mi je zato jer su ti ljudi polozili Hpokratovu zakletvu i jer bi im zdravlje ljudi trebalo biti na prvom mjestu, a ne osobne ideje i dogme koje prihvacaju ko religiju... I kao skolovani i obrazovani trebali bi imati senzibilnosti za druge pristupe i pravce koji su se za odredjene stvari pokazali daleko naprednijima i boljima...
Upravo si popljuvao vas same kojima je isto ego ispred zdravlja ljudi i isto brijete po osobnim dogmama...


Quote:
Jos uvijek en shvacam kakve veze ova deluzija ima s icim...
Stara metoda, kad se nema argumenata krenimo s napadima, ma super ste mi vi ekipa za raspravljati



Quote:
Aha, psiholozi su iskljucivi i to nije u redu, a psihijatri su isto ali to je u redu?
Ne, nego nista od toga nije u redu. Citaj sto pisem.


Quote:
Sad mi nadji gdje sma ja rekao da psiholozi to ne rade?
Evo, dapace, copy pejstat cu ti, na moje da se to radi na ovom podforumu ti kazes:"Jos uvijek en shvacam kakve veze ova deluzija ima s icim.." Mislim, stvarno, daj pazi sto pises



Quote:
I idi na psihijatrijski forum pa upiusi BKT je glup, ali to ce ti ocito biti u redu...?
Rekla sam vec da sam ja za "srednji pristup", i ne da mi se vise drviti po tome, mozemo konstruktivno raspravljati ili ne moramo uopce. Imam pametnijeg posla od toga da tebi dokazujem nesto.
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 23:42   #36
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post


Ovo je tako dobra.... ne mogu naci prikladnu rijec... mislim, koliko si ti uopce upoznata s psihoterapijskim pravcima? Kriterijima za kalijente za (klasicnu) psihoanalizu?

Mislim, reci da je psihoanaliza jedini pravac (to nije metoda kako navodis) koji se bavi shizofrenijom na taj nacin je kao reci da je Katolicizam jedina religija koja vjeruje u reinkarnaciju...
Vidim da smo se uzrujali Nemojte, samo raspravljamo. Niciji zivot nije ugrozen
Mozda sam se krivo izrazila, jedina metoda (svaki pravac se koristi odredjenom METODOM) koji razumije uzroke nastanka sizofrenije i u skladu s tim provodi psihoterapiju. I btw, katolicizam ne vjeruje u reinkarnaciju u klasicnom obliku, tako da mi analogija nije jasna. Ovo pitanje uopce ne kuzim, kriteriji za kalijente za klasicnu psihoanalizu, sta to znaci?
Ja sam imala svoje predrasude vezane uz KBT kojih sam se rijesila, ali jos uvijek smatram da ta metoda psihoterapije :P nije dovoljna za ozbiljnije poremecaje. U spoju s drugim metodama moze super funkcionirati.

Koliko si ti upoznat s psihoanalizom?



Quote:
Ali po ovome sto si ovdje napisala ti i kredibilitet ste to crkva i moral...
Na ovo cu samo reci: yeah whatever Ja sam ti gore fino copy pastala odlomak iz medicinskog udzbenika, ti meni zasad nisi dao nikakve reference onog sto tvrdis tako da toliko o crkvi i moralu...Lose su ti analogije btw, crkva i moral? hm
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 09:24   #37
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Vidim da smo se uzrujali Nemojte, samo raspravljamo. Niciji zivot nije ugrozen
Nismo se uzrujali nego smo se odvalili smijat i bili sarksasticni

Quote:
Mozda sam se krivo izrazila, jedina metoda (svaki pravac se koristi odredjenom METODOM) koji razumije uzroke nastanka sizofrenije i u skladu s tim provodi psihoterapiju.
Ali isto tako sve veci broj pravaca i terapeuta prihvaca druge teorije i nacine razumijevanja.... ali neovisno o tome, jos uvijek (i nakon objasnjenja krivog izrazavanja) ne shvacam sto si htjela reci? Da psihoanaliza jedina ima teriju za razumijevanje shizofrenije?

Quote:
I btw, katolicizam ne vjeruje u reinkarnaciju u klasicnom obliku, tako da mi analogija nije jasna. Ovo pitanje uopce ne kuzim,
Analogija je bila o besmislici napisanog... ali kako si napisala da si se krivo izrazila nebitno je sad...

Quote:
kriteriji za kalijente za klasicnu psihoanalizu, sta to znaci?
Da shizofrenicari za to nisu bili podobni, tek se moderna pocela bavit tezim poremecajima...

Quote:
Ja sam imala svoje predrasude vezane uz KBT kojih sam se rijesila, ali jos uvijek smatram da ta metoda psihoterapije :P nije dovoljna za ozbiljnije poremecaje. U spoju s drugim metodama moze super funkcionirati.
Nisi mogla imat predrasude, jer se predrasude odnose na ljude

Quote:
Koliko si ti upoznat s psihoanalizom?
Tesko je procijeniti upucenost i znanje o necemu...

Quote:
Na ovo cu samo reci: yeah whatever Ja sam ti gore fino copy pastala odlomak iz medicinskog udzbenika, ti meni zasad nisi dao nikakve reference onog sto tvrdis tako da toliko o crkvi i moralu...Lose su ti analogije btw, crkva i moral? hm
Sad ti ocekujes da znam napamet stotine clanaka (refrence) koje sam citao o psihonalizi? Sorry, ali ne znam...

A ako je tebi odlomak iz medicinskog udzbenika dovoljan za sve znati i to apsolutno prihvatiti, neka ti bude.. meni nije i nece biti... i upravo u tome vidim vrijednost svog psihoterapeutskog razvoja..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 09:25   #38
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Sto bi se isto tako reklo za tebe, samo sto je moja projekcija u skladu s realnosti za razliku od tvoje koja je ovako dosta idealisticki nastrojena...a ti kao psiholog sigurno znas sto je gore
Ako ti svoju relnost temeljis na skromnim informacijama koje si procitala o psihoanalizi, onda smao ostani u njoj sretna


Quote:
Ni ja ne mislim da tako treba nastaviti funkcionirati, ali hoce, bez obzira na to sto ti ili ja mislili o tome.
Nece...

Quote:
Ajde, nemojmo se praviti glupi...

Ne pravim se glup.. jos cekam odgovor?

Quote:
Upravo si popljuvao vas same kojima je isto ego ispred zdravlja ljudi i isto brijete po osobnim dogmama...
Aha... hoces da nastavim?

Ono sto je jos gluplje kod psihologa je ideja inteligenciji.. iluzorni konstrukt smisljen iz nicega i psihometrijski nemjerljiv ali kako po sili zakona to smije mjerit samo psiholog onda se uredno odrzava monopol nad njime...

Naravno, da je tu i legendarno p < ,01 koje la alfa i omega svega sto prosjecni psiholog vidi u svijetu...

....itd.

Fascinanta si mi kako me gledas kroz prizmu svoje ideje psihologa i smatras da cu sve sto mi je receno dogmatski shvacati.... a ja sam jaaako daleko od toga

Quote:
Stara metoda, kad se nema argumenata krenimo s napadima, ma super ste mi vi ekipa za raspravljati
No, ako je metoda tako stara onda ti ne bi treboa biti problem odgovoriti na napisano, zar ne?

Quote:
Evo, dapace, copy pejstat cu ti, na moje da se to radi na ovom podforumu ti kazes:"Jos uvijek en shvacam kakve veze ova deluzija ima s icim.." Mislim, stvarno, daj pazi sto pises
Ah...

Prvo, to sam napisao u ISTOM postu u kojemu sam ti postavio to pitanje... ti si svoj komentar temeljila na necemu sto ja jos nisam napisao?

A drugo.. ponovit cu ti pitanje... "Sad mi nadji gdje sma ja rekao da psiholozi to ne rade?"

Pogledaj oznaceni dio

Quote:
Rekla sam vec da sam ja za "srednji pristup", i ne da mi se vise drviti po tome, mozemo konstruktivno raspravljati ili ne moramo uopce. Imam pametnijeg posla od toga da tebi dokazujem nesto.
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 13:24   #39
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Ako ti svoju relnost temeljis na skromnim informacijama koje si procitala o psihoanalizi, onda smao ostani u njoj sretna
Joj kak volim kad si psiholozi krenu bildat ego na temelju svoje diplome
Kjut

Quote:
Nece...
Ma nikako, svi ce ratovi zavrsiti i nece se voditi borba oko nafte i princ/princeza na bijelom konju ce se spustiti s kojim cemo zivjeti happily ever after Aha U ovom svijetu ti sve funkcionira preko lobija i lobiranja, zao mi je sto ja moram biti ta koja ce ti to priopciti, ali tako je oduvijek i nece odjednom prestati samo zato jer se tebi ili meni to ne svidja...

Quote:
Aha... hoces da nastavim?

Ono sto je jos gluplje kod psihologa je ideja inteligenciji.. iluzorni konstrukt smisljen iz nicega i psihometrijski nemjerljiv ali kako po sili zakona to smije mjerit samo psiholog onda se uredno odrzava monopol nad njime...

Naravno, da je tu i legendarno p < ,01 koje la alfa i omega svega sto prosjecni psiholog vidi u svijetu...
p< ,01, i onda kazes da niste perfekcionisti :P Sto ne p< ,05?

Quote:
....itd.

Fascinanta si mi kako me gledas kroz prizmu svoje ideje psihologa i smatras da cu sve sto mi je receno dogmatski shvacati.... a ja sam jaaako daleko od toga
Ok, onda te necu gledati kroz tu prizmu, recimo da se na trenutak zamaglila pa sam krivo vidjela


Quote:
No, ako je metoda tako stara onda ti ne bi treboa biti problem odgovoriti na napisano, zar ne?
Jel vidis da mi je problem?

Quote:
Ah...

Prvo, to sam napisao u ISTOM postu u kojemu sam ti postavio to pitanje... ti si svoj komentar temeljila na necemu sto ja jos nisam napisao?

A drugo.. ponovit cu ti pitanje... "Sad mi nadji gdje sma ja rekao da psiholozi to ne rade?"

Pogledaj oznaceni dio
U brate jesi li ga zapetljao Nemam pojma vise o cemu pricamo so I'll excuse myself from this one
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 13:32   #40
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Ali isto tako sve veci broj pravaca i terapeuta prihvaca druge teorije i nacine razumijevanja.... ali neovisno o tome, jos uvijek (i nakon objasnjenja krivog izrazavanja) ne shvacam sto si htjela reci? Da psihoanaliza jedina ima teriju za razumijevanje shizofrenije?
Da ima najadekvatniju teoretsku podlogu za razumijevanje sizofrenije...

Quote:
Analogija je bila o besmislici napisanog... ali kako si napisala da si se krivo izrazila nebitno je sad...
Pa kuzim to, al je bila losa analogija :P Mijenjam instrukcije pisanja poezije za instrukcije iz kbt-a


Quote:
Da shizofrenicari za to nisu bili podobni, tek se moderna pocela bavit tezim poremecajima...
Ne znam, ja bih rekla da su oni koje je Freud lijecio bili dosta teski poremecaji npr. Anna O. - halucinacije, oduzetost dijela tijela i slicne stvari bas ne zvuce ko lagana depresija Druga je stvar to sto se tada sve trpalo u kosaru "histerije" jer nije bilo drugih kategorizacija...

Quote:
Nisi mogla imat predrasude, jer se predrasude odnose na ljude
Jao kojeg li perfekcionizma :P Operacionalizacijom sprzen mozak? A sta sam onda mogla imati?



Quote:
Sad ti ocekujes da znam napamet stotine clanaka (refrence) koje sam citao o psihonalizi? Sorry, ali ne znam...

A ako je tebi odlomak iz medicinskog udzbenika dovoljan za sve znati i to apsolutno prihvatiti, neka ti bude.. meni nije i nece biti... i upravo u tome vidim vrijednost svog psihoterapeutskog razvoja..
Nisam to rekla nego da sam ja ovdje dala neku referencu za razliku od tebe pa je malo glupo tvrditi da pricam dogmatski naspram tvoje znanstvene istine

I ajmo skratit postove ovo umara , sad samo treba vidjeti tko ce prvi popustit
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.