Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2008., 12:46   #41
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Ne znam baš za čakavce....č i ć dobro najbolje razlikuju neki štokavci; npr. moji šćakavci ikavci. Čakavci imaju malo promijenjene, umekšane č i ć ili neki treći glas između ta dva; uglavnom daleko od standarda.
Čakavci, čakavci. Ja sam čakavka i zato oduvijek odlično i bez greške razlikujem č/ć, a i sve ostalo.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 12:48   #42
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post

ali ne vrijedi za riječ: ćevapćići
A ne, ne ćevapčići molim lijepo.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 12:49   #43
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
sJećaš.



Edit: Liburnija je sezala od ILI Raše ili onog potočića koji dijeli Rijeku od Suška, to se nemrem sjetiti, a završavala je na Krci, npr. Skradin je bio liburnijsko naselje.
Krki molim lijepo
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 12:53   #44
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Krki molim lijepo
Imaš pravo.
Za ćčevapćčićče nikad nisam znao kak se pišu.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 12:54   #45
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
lapsus calami
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 12:55   #46
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
vozi miško

ja se tog termina više sijećam iz povijesti, ne čuje se danas često, i sezala je sve do zadra
mislim
stari liburni su zapravo živjeli u primorskom pojasu na prostoru između raše (labin) i krke, a kako su se najviše zadržali upravo na ovom području (po sisolu i učki se još uvijek mogu naći njihovi suhozidi i ruševine osmatračnica koje su služile i za komunikaciju sa osmatračnicama iznad kastva i na jug prema velebitu) zadržalo se ime liburnija.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 12:55   #47
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
lapsus calami
Ma ne moraš se sramiti. Evo, ja sam mislio do pred 3 godine da se idući u nizu piše "slijedeći".
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 12:56   #48
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
A ne, ne ćevapčići molim lijepo.
ček agen!
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 12:58   #49
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Imaš pravo.
Za ćčevapćčićče nikad nisam znao kak se pišu.
osnovna imenica je ćevap; umanjenica se tvori imeničkim sufiksom čić, dakle ćevapčić
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 13:02   #50
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
osnovna imenica je ćevap; umanjenica se tvori imeničkim sufiksom čić, dakle ćevapčić
da, znam. tako sam i ja mislijo do nedavno, ali... jedno naizgled neozbiljno laprdanje me natjeralo da pogledam u 'hr pravopis' koji imam doma i osto sam, blago rečeno, šokirat.
ne znam, možda je tiskarska greška.
ili su ove dvije žene koje potpisuju pravopis uspjele sjebat ovog trećeg i progurat griješku.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 13:06   #51
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
da, znam. tako sam i ja mislijo do nedavno, ali... jedno naizgled neozbiljno laprdanje me natjeralo da pogledam u 'hr pravopis' koji imam doma i osto sam, blago rečeno, šokirat.
ne znam, možda je tiskarska greška.
ili su ove dvije žene koje potpisuju pravopis uspjele sjebat ovog trećeg i progurat griješku.
Tiskarska greška. Na izdanju Babić Finka moguš iz 2004 piše ćevapčić. 193 str.
Ma kao da je bitno uostalom. Bitno da su ćevapi dobri.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 13:06   #52
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Ma ne moraš se sramiti. Evo, ja sam mislio do pred 3 godine da se idući u nizu piše "slijedeći".
I ja isto, pa kad sam predala mentoru diplomski da ga pročita (nije da se hvalim ) ovo mi je bila apsolutno jedina greška.

Ali sam je ponovila nekih 200 puta. Ozbiljno.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 13:08   #53
Popizdite li i vi kad netko piše "got" umjesto "god"? Ne znam zašto ali na to sam stravično alegorična
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 13:08   #54
Ja često pišem osijećam. Nikako se ne mogu toga osloboditi.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 13:10   #55
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
stari liburni su zapravo živjeli ...
ovo postaje, za promjenu, suvisao topic
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 13:15   #56
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Popizdite li i vi kad netko piše "got" umjesto "god"? Ne znam zašto ali na to sam stravično alegorična
ja sam alegoričan kad neko napiše 'sumljam' ili kada pozdrav titluju kao 'bog'.
također, alegoričan sam kad me ekipa upozorava da se 'neko' piše sa t, 'imtelektualac' sa n, 'bijo, mislijo i vidijo' bez j, i tako.
ne kažem da ne mogu fulat, jer, naprimjer primjera, ije i je mi nikad nisu bili jača strana, ali kada to zaista, stvarno, te uistinu želim, mogu se prodat za relativno pismenog patuljka.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 13:25   #57
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
I ja isto, pa kad sam predala mentoru diplomski da ga pročita (nije da se hvalim ) ovo mi je bila apsolutno jedina greška.
ja sam skužila da radim tu grešku debelo nakon faksa.


a studirala sam između ostalog i kroatistiku
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 13:26   #58
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
ja sam alegoričan kad neko napiše 'sumljam' ili kada pozdrav titluju kao 'bog'.
Joj kako se ovog nisam sjetila

Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
također, alegoričan sam kad me ekipa upozorava da se 'neko' piše sa t, 'imtelektualac' sa n, 'bijo, mislijo i vidijo' bez j, i tako.
I to uglavnom neki malopostni bezavatarni likovi koji samo dođu trkeljat' i prodavat' muda pod bubrege
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 13:27   #59
Jao, i ja poludim kad vidim da je netko napisao sumljam al vrhunac je bio kad sam od jednog lika dobila poruku "Sise odmorila?"
SuzyQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 13:30   #60
Ja ne pizdim na ništa što vidim napisano jer sam se već navikla. Najviše pizdim kada me ispravljaju neki veterinari, kondukteri, poštari.... i sama činjenica da svi misle da su stručnjaci za hrvatski jezik. Ja se npr. nikad ne bih usudila prići nekom liječniku i reći mu kao da radi svoj posao, ali su zato za hrvatsku gramatiku i pravopis svi renomirani dijalektolozi i lingvističari. I onda se naslušaš svega, koje su riječi srpske, kako je ekavica srpska, kako treba govoriti književnim jezikom
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.